Zajímavé weby: Půjčte si auto „od strejdy“ a prozkoumejte statistiky

aktualizováno 
Pokud na chvilku potřebujete dodávku, přívěs, nebo moped, zkuste se dohodnout na Autoodstrejdy.cz. Web TargetMap.com umožňuje prohlížet, ale také vytvářet vlastní mapy s vybranými statistickými údaji. A šikovná domovská stránka Symbaloo.com vám vytvoří perfektní rozcestník.

Nabídka webu bude jistě bohatší, než u běžných autopůjčoven. | foto: Profimedia.cz

Statistické údaje na mapě světa

TargetMap.com – www.targetmap.com

Zajímá vás, ve kterém státě se pije káva z nejmenších a kde naopak z největších šálků? Která země má nejvíce olympijských medailí? Jaké národnosti jsou muži s největším, či nejmenším přirozením? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v TargetMap.com.

Služba neobsahuje pouze zajímavé statistické údaje, ale také umožňuje zaznamenávat své vlastní. Jejím cílem je umožnit všem (od jednotlivců až po firmy) vytvářet a sdílet vlastní data na mapovém podkladu od Googlu. Stačí importovat údaje na mapu pomocí souboru z tabulkového procesoru. Pro použití je k dispozici nápověda formou několika obrázků, kde se krok za krokem dozvíte, jak na to.

Pokud budete data především prohlížet, potom doporučujeme použít fulltextové vyhledávání, nebo procházení pomocí kategorií. K dispozici je možnost vytvořit si snímek obrazovky např. pro další použití, získat EMBED kód pro vložení informací na webové stránky a možnost údaje sdílet pomocí sociálních služeb.

TargetMap.com
Podobné
Flightradar24.com – mapa prozradí, co vám letí nad hlavou
Bikemap.net – mapa s cyklotrasami a výlety z celého světa

Auto od jeho majitele

Autoodstrejdy.cz - www.autoodstrejdy.cz

Autoodstrejdy.cz je služba pro půjčování nejen automobilů, ale i motorek, plavidel, karavanů, elektromobilů atd. Slouží lidem, kteří je potřebují půjčit na kratší čas, třeba pouze hodiny, ale i na delší dobu. V současné době je služba aktivní nejen v Česku, ale i v některých dalších státech Evropy. Ceny jsou odlišné pro různé modely "vozítek" a počítají se na den.

U vozidla nechybí informace o spotřebě, výkonu, motoru a také výbavě. Na jeho půjčení se můžete rovnou domluvit s majitelem, protože níže jsou uvedeny kontaktní údaje. A máte-li doma auto, které byste chtěli do služby zapojit a ještě na tom vydělat, tak i pro vás je tento web určen. Stačí zaplatit určitý poplatek a budete vloženi do databáze.

Autoodstrejdy.cz
Podobné
Autonapůl.org – sdílení užívání automobilů
Sharujeme.cz – sdílení užívání aut v Praze

Již si nemusíte pamatovat odkazy na oblíbené stránky

Symbaloo.com – www.symbaloo.com

Tzv. domovské stránky umožňují mít odkazy oblíbených webů hned po ruce na každém počítači po otevření prohlížeče. Webů, které tuto službu nabízejí, existuje řada.

Symbaloo se oproti klasickým domovským stránkám liší uspořádáním odkazů. Nezobrazuje je pouze jako text s proklikem, či případně widgety, ale podobá se novému rozhraní Windows 8, tzv. dlaždicovému stylu. To znamená, že po vložení odkazu se služba automaticky pokusí detekovat ikonu webu a uživateli ji zobrazí. Pokud ji nechce, může vybrat místo ikony obrázek, či nějakou barvu. Takto lze poskládat svoji vlastní stránku raz dva. Odkazy lze navíc pro lepší orientaci třídit do knihoven. Takto vytvořenou stránku lze používat i v tabletech a smartphonech, a tak máte oblíbené odkazy kdykoliv a kdekoliv s sebou.

Symbaloo.com
Podobné
Netvibes.com – domovská stránka s widgety
iGoogle.com – domovská stránka od Google

Uwwwízlo v síti

Freesound.org je web s databází zvuků, které si můžete stáhnout zdarma a použít například pro dokreslení nějakého projektu, videa či třeba vlastní hudby.

Chcete vlastní ikony pro tvorbu článků, ale i jako náhradu za klasické ikony v systému? Potom zkuste web Iconfinder.com, který slouží jako vyhledávač ikon s možností je stáhnout v několika dostupných formátech.

Pro komunikaci využívám jednu verzi dříve oblíbeného klienta. Protože ji však na oficiálních stránkách již nemohu stáhnout, mám dvě možnosti: buď začít používat novou, nebo se podívat na web Oldversion.com. Odtud lze stáhnout starší verze oblíbených programů a her nejen pro Windows, Linux či Mac OS. Vše je roztříděno do kategorií a oštítkováno.

Oldversion.com

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Facebook zablokoval desítky účtů kvůli volbám ve Spojených státech

Rodiče dostanou přístup k facebookovému účtu své mrtvé dcery.

Společnost Facebook zablokovala celkem 115 účtů na svých sociálních sítích Facebook a Instagram. Důvodem bylo podezření...

Najdete na iDNES.cz