Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pusťte si TV v PC

aktualizováno 
Rádi sledujete televizi? Chcete si ji pustit kdekoliv na světě? Máte stovky a stovky e-mailů, ale nemůžete se v nich dohledat požadovaného kontaktu? Líbí se vám přeměna z obludy na krásku? Anebo si chcete zvolit, které z vašich CPU má pracovat a které odpočívat? Máme pro vás řešení.
Televize, elektronika

Televize, elektronika | foto: Profimedia.cz

TVUPlayer 2.2.0 - freeware
Hlavně po ničem nepátrej, nic neřeš, nic nepřepínej, sedni si a seď a buď rád, že seš. Tak tuto hlášku jste již možná mnohokrát slyšeli z filmu Knoflíkáři od Petra Zelenky. Pokud se i vy rádi díváte na televizi, pak pro vás máme tip na zajímavý prográmek s názvem TVUPlayer.

Tento jednoduchý, ale v zahraničí velmi oblíbený program, slouží ke sledování televize v počítači. Sledovat ji můžete kdekoliv na světě. Stačí mít pouze připojení k internetu a potom je jen na vás, kterou z mnoha TV, jenž naleznete v seznamu programů zvolíte. Na výběr máte skoro 50 volně dostupných TV. Nechybí stanice jako např. CNN, NBC, Fox, Animal Planet atd. Můžete si vytvořit vlastní seznam vámi preferovaných kanálů. Sledovat je můžete nejen v okně, ale také přes celou obrazovku v rozlišení 800x600. Vítaná je i informace, kolik dat jste při sledování daného programu stáhli. Co bychom produktu však vytkli je nemožnost přidávat vlastní kanály. Řada z nás by jistě uvítala možnost zařadit si do seznamu ČT24 či Óčko. Bezproblémové sledování TV je samozřejmě velmi závislé na rychlosti připojení k internetu. Proto nedoporučujeme TV provozovat na pomalém připojení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6 MB).

  TVUPlayer

  Email Address Collector – shareware
  Z Rumunska k nám zavítala zajímavá utilita pro ty z vás, kteří se neorientují v e-mailových adresách svého poštovního klienta. Email Address Collector je totiž nástroj, který umí získat všechny elektronické adresy a kontakty z vašeho Outlooku či Outlook Expressu. Prochází nejen došlou poštu, ale také váš adresář a nalezené e-maily zobrazí v přehledném seznamu. To však není vše, co tento pomocník umí. Nejenže dokáže zobrazit e-mailové adresy od osob, kterým píšete, či které píšou vám, ale navíc umí e-mailové adresy vytáhnout i z příloh e-mailů, takže prochází wordovské, excelovské nebo PDF soubory. Adresy si potom můžete uložit do WAB souboru, excelovské tabulky anebo vyexportovat do kontaktního souboru, se kterým spolupracuje Outlook a Outlook Express. Email Address Collector se tak může hodit nejen pro hledání adresy, kterou jste již zapomněli, ale také pro přenos kontaktů do jiného PC.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,4 MB).

  Email Address Collector

  Popims Animator – freeware
  Morfování obrázků je velmi zajímavý efekt, kterým dokážete zaujmout každého diváka. Programy, které pro tento účel slouží, umí totiž vytvořit plynulý přechod či deformaci z jednoho obrazového snímku na druhý. Tomuto jevu se říká morfing, respektive warping. Mezi programy spadající do této kategorie patří i produkt Popims Animator, který jste ještě donedávna mohli znát pod označením SmartMorph. Jak se vaše morfování povede záleží jen na vás. Pokud si s programem vyhrajete a jste šikovní, můžete vyrobit opravdu perfektní přechody a ty poté uložit např. do AVI souboru. Jako vstupní data můžete použít soubory – AVI, BMP, JPG, PNG nebo PCX. Po otevření dvou souborů zvolíte body, které ovlivní celý výsledek. Nejvhodnější je tedy vybrat oči, nos, pusu apod. Výsledek lze uložit nejen do AVI, ale také do GIFu. Jde o jednu z nejednodušších cest, jak si vytvořit animovaný obrázek.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).

  Popims Animator

  MCUtil - Processor Affinity 1.0 – freeware
  Člověk říkající si Samboush se rozhodl, že se podívá pod kůži dvojjádrovým procesorům a vymyslel tak zajímavou systémovou utilitku. Jeho nástroj MCUtil - Processor Afinity umožňuje u dualcore nebo multicore systému (Windows 2000, XP,Vista - max 2 jádra / 2 procesory) nastavit preferovaný procesor nebo spustit požadovaný program na určitém jádru či procesoru. Co ho k vytvoření takového produktu vedlo? Většina starých her nepočítala s více jádry CPU, a tak se v nich mohou objevit problémy s vnitřním časováním hry (cukání při hraní, při multiplayeru vás server vyhodí kvůli špatnému času synchronizace, hra běží rychleji atd. A tak naprogramoval MCUtil - Processor Affinity. Použití je velmi jednoduché. Stačí soubor stáhnout a spustit. Tlačítko CPU1 - nastaví všechny procesy na CPU/CORE 1, tlačítko CPU2 - nastaví všechny procesy na CPU/CORE 2. Tlačítko ALL - nastaví všechny procesy na CPU 1 + CPU2. Chcete-li i vy určit, který procesor má být pro co použit, můžete tento nástroj zcela určitě vyzkoušet.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,8 KB).

  MCUtil - Processor Affinity
 • Témata: CNN, software

  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz