Recenze Gericom Millenium 3 část II.

aktualizováno 
Jak se potýkal all-in-one Gericomu s našimi požadavky na výkon a vybavení? Výkon velmi solidní, zato integrovaná síť tu chybí. DVD, PIII a dostatek paměti však stojí za přimhouření oka.

Unikátní v čemkoliv

Nadstandardem je v případě Gericomu trio procesor, paměť a disk -Pentium na 750 Mhzích patří k lepšímu tónu (aspoň do doby gigahertzovýchprocesorů), 128 MB operační paměti je málem škoda pro Windows 98 a zaručujírelativně bezproblémový přechod na Windows 2000 s minimem ztráty výkonu. Adisk se svými 20ti gigabajty také nebudete muset měnit hned zítra.

Pro a proti - all in one bez sítě

Škoda - pouze integrovaná podpora sítě chybí Gericomu do ideálního počítačeall-in-one. Ačkoliv s dvěma volnými PCMCIA sloty nebude problém jej o síťrozšířit, místo pro další zdířku se najít mohlo. Díky DVD mechanice,reproduktorům, které sice neuslyšíte v provozu vedle pražské magistrály,za to možná probudí souseda o půlnoci a s úhlopříčkou 15,1 palců mátesoukromý kino zážitek takřka zaručen.

Kompatibilita OK, dvířka místo výplní

Ani USB zapisovačka Gericom nezaskočila, s tři roky starou no-name PCMCIAkartou pracující v režimu kompatibility NE2000 si také poradil, i s redukcípro SmartMedia karty. Vlastně jen jediná výtka na fyzické provedení -PCMCIA sloty mohly mít místo plastových záslepek dvířka, která by je chránilaproti prachu stejně nebo lépe - a neriskovali byste jejich ztrátu (při častémpoužívání více karet takřka nevyhnutelné).

Váha a mobilita

Klasický zástupce své kategorie: profesionální all-in-one s integrovanoudisketovou mechanikou a modulární DVD mechanikou. Připočtěte k tomu 15,1 úhlopříčkua robustní provedení - a dostanete se k váze nad tři kilogramy. Při používánídodané brašny Vám to však tolik nepřijde, přes rameno se nosí pohodlně apokud jezdíte autem, při nošení do práce (max. půl kilometru:) zase rozdílmezi 2 a 3 kg až tolik vadit nebude.

Plocha notebooku je definována především úhlopříčkou displeje - tennechal po stranách víka jen minimum nevyužitého prostoru, takže zabírá conejméně zbytečné plochy plast. List A4 tak přesahuje cca o dva a pětcentimetrů, víko přesahuje lehce i základnu notebooku. Ta se svými 27milimetry výšky (s víkem celkem 40 mm) nevychází ve své třídě nejhůř.

Pocity a dojmy

Vlastně je Gericom Millenium 3 zcela typický notebook. Právě svou nevýraznostíje atraktivní: žádné přebytečnosti, standardní architektura, navzájemkompatibilní, vyzkoušené komponenty, v pracovním tónu, který nebude rušit,s utilitárním, funkčním designem. Takový "obyčejný" notebook,svádělo by to říci. To však neříká nic o tom, co se v této řadě skrývá.(Původně nám byl slíben tento model s procesorem v taktu rovných 1000 MHz!)Nálepka na opěrce prozrazuje také ledacos o aspiracích Millenia: výkonnágrafika v tandemu s displejem 15,1 palce, avšak úhlopříčkou 1400 x 1050 bodů- tedy tatáž, kterou jsme měli zatím poprvé vůbec možnost testovat u novéDELLovské mobilní pracovní stanice, modelu Latitude C800. Gericomu tak trvalo(alespoň na papíře) sotva pár měsíců dohnat značku mezi notebooky velmiznámou.

Přesto, výrazným mínusem pro tyto naděje je absence sítě - v praktickykaždém větším podniku nezbytnost, a při pohledu na integrovanou DVDmechaniku chybějící TV či S-video výstup. Notebook sice disponuje rozměrnýmdisplejem, přesto - televizních úhlopříček nedosahuje.

Ostatní výtky jsou jen snadno odstranitelná opomenutí, především nastraně ovladačů - vhodné Synaptics ovladače pro touchpad a SpeedSteputilita pro vhodné nastavení rychlosti procesoru. A samozřejmě, s DVDmechanikou by se slušel i DVD přehrávač!

Závěrem

Model, který se ukázal u nás, jako by nás nechal jen ochutnat to, co můžeskutečně nabídnout "plně" vybavená varianta. "Standardní"all-in-one, s výborným displejem pro prezentace a sledování videa, s DVDmechanikou pro skutečný požitek mimo práci. S dostatkem výkonových rezervi pro výkonnější systémy než instalované Windows 98 SE, Gericom Millenium3 je zajímavou alternativou, která je schopna v mnoha ohledech nahradit stolníPC - včetně kvalitní klávesnice.

Vyjádření českého zastoupení Gericomu: Potisk českých kláves je dodáván standardně - laserově vypalován. Pouze u tohoto kusu byl z důvodů co největší aktuálnosti recenze dodán model s původním potiskem.Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Revoluce, nebo další slepá ulička? Asus nahradil touchpad displejem

Asus ZenBook Pro 14

ScreenPad a NumberPad. Tak Asus nazývá kombinaci touchpadu s dotykovým barevným displejem a kombinaci touchpadu s...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz