Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Rezervace restaurací a dotazníky podle představ

aktualizováno 
Zjednodušit rezervaci v restauracích bez nutnosti pamatovat si jejich adresu či telefon se snaží Restu.cz. Služba I-dotazník.cz vám pomůže vytvořit vlastní on-line výzkum. A Záruku.cz je služba, která řeší záruky za vás.

Restu.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Rezervujte si stůl v restauraci

Restu.cz – www.restu.cz

V některých dnech může být problematické sehnat místo v oblíbeném restauračním zařízení. Proto je dobré si udělat rezervaci. Ale co když na zařízení nemáte kontakt, anebo se nevíte kam obrátit? Řešení přináší Restu.cz.

Jde o rezervační systém restaurací, pro pohodlné zajištění místa a to zdarma. V seznamu více jak 1 300 zařízení si vyberete a následně vám přijde e-mail o potvrzení rezervace. Za každou rezervaci přes tento systém přitom sbíráte body a ty můžete následně využít na konzumaci ve vybraných restauracích (za pět rezervací máte nárok na 300 Kč). U záznamů restaurací se dozvíte nejen vybrané informace o zařízení, ale také si můžete prohlédnout otevírací dobu a fotografie. Nechybí ani recenze návštěvníků, kteří místo již navštívili. Při rezervaci si vyberete datum, čas a počet osob. Pokud naopak provozujete restauraci a rádi byste byli na seznamu, můžete provozovatele kontaktovat a ten vás přidá do databáze – za uskutečněné rezervace se Restu.cz platí provize. K dispozici je i aplikace pro iOS.

Restu.cz
Podobné weby
Jdemenato.cz – rezervace sportovišť
Ticket-art.cz – rezervace vstupenek

Tvorba dotazníků online

I-dotazník.cz – www.i-dotaznik.cz

Připravujete nějaký výzkum? Že vám na něj e-mailem nikdo neodpovídá? Anebo jste provozovatel e-shopu či nějaké služby a chcete znát názor ostatních? Potom nejen v těchto případech využijte službu I-dotazník.cz.

Jde o nástroj pro dotazníková šetření umožňující automatické generování grafů a tabulek z výsledků, pokročilé filtrování (přeskakování otázek na základě předchozích odpovědí či libovolných kombinací odpovědí), vícejazyčné verze dotazníků, rotace variant odpovědí, vkládání obrázků a videí do otázek či možnost vložit vlastní logo do záhlaví každé stránky dotazníku či možnost dotazník rozeslat na seznam kontaktů a poslání připomínky těm, kteří ještě neodpověděli, možnost dotazník vložit na své stránky. K dispozici jsou i další pokročilejší funkce. Zdarma máte možnost vytvořit dotazník, který bude k dispozici po dobu 14 dní a může na něj zareagovat 50 respondentů.

I-dotazník.cz
Podobné weby
Vyplňto.cz – řešení pro váš online průzkum
Ankety.stylove.com – přidávejte a vyplňujte ankety

Reklamace elektroniky či oblečení bez vás

Záruku.cz – www.zaruku.cz

Potřebujete-li reklamovat nějaké zboží a nemáte náladu se s prodavačem dohadovat, zkuste novou službu Záruku.cz.

Nejenže za vás celý proces vyřídí, ale vy se nebudete muset o nic starat, protože reklamovaný předmět u vás vyzvedne a opět doručí zpět. Za tuto službu je účtována provize, která je dle ceny zboží od 150 Kč. Služba se specializuje především na reklamaci módního zboží a elektroniky. Při odběru zboží od vás si ho provozovatel služby vyfotí a podepíše s vámi několik smluv, mimo jiné plnou moc omezenou pro potřeby reklamace. A pokud by se stalo, že by reklamace nebyla uznána, provize vám bude vrácena zpět.

Záruku.cz
Podobné weby
dTest.cz – servis pro spotřebitele
Asociace-sos.cz – sdružení obrany spotřebitelů

Uwwwízlo v síti

Máte-li rádi otevřenou encyklopedii Wikipedia a rádi byste pozorovali, z jakých koutů do ní uživatelé přispívají, potom se vám bude líbit tato speciální mapa. V reálném čase totiž máte možnost pozorovat, do jaké jazykové mutace (česká bohužel chybí) lidí právě zanášejí svá moudra.

Služby pro sledování polohy letadel či lodí v reálném čase nějakou dobu již fungují, ale nedávno se k nim přidala také služba pro sledování vlaků. Chcete-li se podívat na vybrané spoje (bohužel z důvodu smluvních podmínek nemůže provozovatel zobrazovat polohu všech vozidel) máte možnost na této mapě. Stačí si vybrat číslo spoje a můžete ho začít sledovat.

Nejen Fuka a Spáčilová píší kritiky na filmy. Existuje celá řada recenzentů. Abyste je nemuseli vyhledávat, anebo pokud hledáte kritiku na konkrétní snímek a ne a ne ji najít, zkuste web ČSKA.cz (Česko-Slovenské kritiky filmů).

ČSKA.czNejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Jeho malovaná vejce pobavila i Shakiru, teď chystá velké setkání kutilů

Adam Savage na Maker Faire (San Mateo 2016)

Jiří Zemánek vyrobil stroj, který zdobí kraslice optickými klamy, a uchvátil jím i zpěvačku Shakiru. Vymyslel a...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Zuckerberg přiznal chybu, která škodila i v Česku. Slíbil nápravu

Mark Zuckerberg na Facebook Communities Summitu v Chicagu 2017

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg přiznal, že jeho firma zklamala své uživatele a chybovala, když...

Najdete na iDNES.cz