Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Rezervace restaurací a dotazníky podle představ

aktualizováno 
Zjednodušit rezervaci v restauracích bez nutnosti pamatovat si jejich adresu či telefon se snaží Restu.cz. Služba I-dotazník.cz vám pomůže vytvořit vlastní on-line výzkum. A Záruku.cz je služba, která řeší záruky za vás.

Restu.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Rezervujte si stůl v restauraci

Restu.cz – www.restu.cz

V některých dnech může být problematické sehnat místo v oblíbeném restauračním zařízení. Proto je dobré si udělat rezervaci. Ale co když na zařízení nemáte kontakt, anebo se nevíte kam obrátit? Řešení přináší Restu.cz.

Jde o rezervační systém restaurací, pro pohodlné zajištění místa a to zdarma. V seznamu více jak 1 300 zařízení si vyberete a následně vám přijde e-mail o potvrzení rezervace. Za každou rezervaci přes tento systém přitom sbíráte body a ty můžete následně využít na konzumaci ve vybraných restauracích (za pět rezervací máte nárok na 300 Kč). U záznamů restaurací se dozvíte nejen vybrané informace o zařízení, ale také si můžete prohlédnout otevírací dobu a fotografie. Nechybí ani recenze návštěvníků, kteří místo již navštívili. Při rezervaci si vyberete datum, čas a počet osob. Pokud naopak provozujete restauraci a rádi byste byli na seznamu, můžete provozovatele kontaktovat a ten vás přidá do databáze – za uskutečněné rezervace se Restu.cz platí provize. K dispozici je i aplikace pro iOS.

Restu.cz
Podobné weby
Jdemenato.cz – rezervace sportovišť
Ticket-art.cz – rezervace vstupenek

Tvorba dotazníků online

I-dotazník.cz – www.i-dotaznik.cz

Připravujete nějaký výzkum? Že vám na něj e-mailem nikdo neodpovídá? Anebo jste provozovatel e-shopu či nějaké služby a chcete znát názor ostatních? Potom nejen v těchto případech využijte službu I-dotazník.cz.

Jde o nástroj pro dotazníková šetření umožňující automatické generování grafů a tabulek z výsledků, pokročilé filtrování (přeskakování otázek na základě předchozích odpovědí či libovolných kombinací odpovědí), vícejazyčné verze dotazníků, rotace variant odpovědí, vkládání obrázků a videí do otázek či možnost vložit vlastní logo do záhlaví každé stránky dotazníku či možnost dotazník rozeslat na seznam kontaktů a poslání připomínky těm, kteří ještě neodpověděli, možnost dotazník vložit na své stránky. K dispozici jsou i další pokročilejší funkce. Zdarma máte možnost vytvořit dotazník, který bude k dispozici po dobu 14 dní a může na něj zareagovat 50 respondentů.

I-dotazník.cz
Podobné weby
Vyplňto.cz – řešení pro váš online průzkum
Ankety.stylove.com – přidávejte a vyplňujte ankety

Reklamace elektroniky či oblečení bez vás

Záruku.cz – www.zaruku.cz

Potřebujete-li reklamovat nějaké zboží a nemáte náladu se s prodavačem dohadovat, zkuste novou službu Záruku.cz.

Nejenže za vás celý proces vyřídí, ale vy se nebudete muset o nic starat, protože reklamovaný předmět u vás vyzvedne a opět doručí zpět. Za tuto službu je účtována provize, která je dle ceny zboží od 150 Kč. Služba se specializuje především na reklamaci módního zboží a elektroniky. Při odběru zboží od vás si ho provozovatel služby vyfotí a podepíše s vámi několik smluv, mimo jiné plnou moc omezenou pro potřeby reklamace. A pokud by se stalo, že by reklamace nebyla uznána, provize vám bude vrácena zpět.

Záruku.cz
Podobné weby
dTest.cz – servis pro spotřebitele
Asociace-sos.cz – sdružení obrany spotřebitelů

Uwwwízlo v síti

Máte-li rádi otevřenou encyklopedii Wikipedia a rádi byste pozorovali, z jakých koutů do ní uživatelé přispívají, potom se vám bude líbit tato speciální mapa. V reálném čase totiž máte možnost pozorovat, do jaké jazykové mutace (česká bohužel chybí) lidí právě zanášejí svá moudra.

Služby pro sledování polohy letadel či lodí v reálném čase nějakou dobu již fungují, ale nedávno se k nim přidala také služba pro sledování vlaků. Chcete-li se podívat na vybrané spoje (bohužel z důvodu smluvních podmínek nemůže provozovatel zobrazovat polohu všech vozidel) máte možnost na této mapě. Stačí si vybrat číslo spoje a můžete ho začít sledovat.

Nejen Fuka a Spáčilová píší kritiky na filmy. Existuje celá řada recenzentů. Abyste je nemuseli vyhledávat, anebo pokud hledáte kritiku na konkrétní snímek a ne a ne ji najít, zkuste web ČSKA.cz (Česko-Slovenské kritiky filmů).

ČSKA.cz


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Najdete na iDNES.cz