Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rio Audio Manager 3.2 - zdroj a správce multimédií

  0:03aktualizováno  0:03
Rio Audio Manager je dalším představitelem komplexního softwaru pro přehrávání, vytváření a správu MP3 a dalších multimédií. Jako doprovodný program k hardwarovým přehrávačům Rio disponuje i funkcemi pro komunikaci s těmito přehrávači.
Rio Audio Manager vznikl jako pomocný program pro hardwarové přehrávače Rio, ale jeho záběr je mnohem širší. Audio Manager se řadí do kategorie jukeboxů či tzv. "all in one" programů. Patří mezi software, který nabízí všechny potřebné funkce vytváření, přehrávání a správu MP3 a dalších multimédií. Společně se serverem Rioport.com je součástí komplexního internetového řešení, které má uživatelům zprostředkovat přístup k multimédiím.

Poslední verze Rio Audio Manageru doprovází i nejnovější hardwarový přehrávač Rio 600 , který jsme vám před týdnem představili. Evropská verze doprovodného softwaru nabízí kromě angličtiny také španělštinu, italštinu, francouzštinu a němčinu. Freewarovou verzi programu může každý volně získat na internetu na domovských stránkách Rioport.com.

Instalace Audio Manageru vyžaduje restartování počítače. Její součástí je i podpora pro formát WMA a Digital Management pro zabezpečené soubory (technologie MetaTrust firmy InterTrust Technologies). Program si můžete nastavit jako výchozí přehrávač multimédií.

Program kombinuje přehrávač s databází multimediálních souborů a pro jejich zjištění automaticky prohledává pevný disk. Při velkém množství souborů je práce s databází neobyčejně zdlouhavá a při zkoušení nebyla bezproblémová. Po přidání dalších souborů se začal program chovat nesmyslně - názvy souborů zmizely a zůstala řada souborů se stejným jménem. Jediným řešením bylo databázi manuálně vymazat.

Přehrávač, který je součástí programu, je univerzální a přehrává řadu formátů včetně videa. Program podporuje obvyklé formáty (MP3,WMA,RA,MOV,MPEG,...). U jednotlivých souborů můžete editovat ID3 tag a nastavit i další vlastnosti. Praktická je možnost automatického vytváření playlistů podle adresářů.

Kromě funkcí pro správu multimédií a komunikaci s přenosným přehrávačem Rio nabízí program přehrávač multimédií, CD přehrávač s podporou internetové databáze CDDB, žádané funkce vypalování zvukových CD a vytváření MP3 a WMA souborů. Poslední dvě funkce však nejsou neomezeně přístupné ve freewarové verzi. Pro jejich zprovoznění si musíte zakoupit upgrade u Rioport.com. Můžete si vybrat, zda chcete jednu z těchto funkcí nebo obě (neomezené kódování MP3 i vypalování zvukových CD), což je samozřejmě dražší (9.95 nebo 18.95 dolarů).

Program má dva módy zobrazování - velké okno manažeru a malé okno přehrávače, které je u verze doprovázející Rio 600 stylizováno přesně do podoby tohoto hardwarového přehrávače. Jak je dnes samozřejmostí, můžete vzhled přehrávače změnit pomocí skinů, které přímo z programu vyhledáte na Rioport.com. Jako efektní doprovod k přehrávané hudbě můžete využít vizualizační efekty. Pokud by někomu byly používané vizualizace povědomé, pak vězte, že se jedná o White Cap, který existuje jako plugin pro přehrávač Winamp. Vedle okna přehrávače naleznete základní ovládání přehrávače i v liště Windows.

Program Rio Audio Manager je plně integrován do prostředí internetu. Nabízí autoupdate a jeho součástí je internetový prohlížeč. Výrobce poskytuje rozsáhlou podporu a na multimediálním serveru RioPort.com naleznete nabídku zajímavých titulů různých žánrů. Mezi novými rysy poslední verze Audio Manageru naleznete i podporu audio a video streamingu.

Výrobce: Rioport.com
Website: www.riohome.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: 6.11MB
Cena: freeware (upgrade 9.95 nebo 18.95 USD)

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz