Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rio Audio Manager 3.2 - zdroj a správce multimédií

  0:03aktualizováno  0:03
Rio Audio Manager je dalším představitelem komplexního softwaru pro přehrávání, vytváření a správu MP3 a dalších multimédií. Jako doprovodný program k hardwarovým přehrávačům Rio disponuje i funkcemi pro komunikaci s těmito přehrávači.
Rio Audio Manager vznikl jako pomocný program pro hardwarové přehrávače Rio, ale jeho záběr je mnohem širší. Audio Manager se řadí do kategorie jukeboxů či tzv. "all in one" programů. Patří mezi software, který nabízí všechny potřebné funkce vytváření, přehrávání a správu MP3 a dalších multimédií. Společně se serverem Rioport.com je součástí komplexního internetového řešení, které má uživatelům zprostředkovat přístup k multimédiím.

Poslední verze Rio Audio Manageru doprovází i nejnovější hardwarový přehrávač Rio 600 , který jsme vám před týdnem představili. Evropská verze doprovodného softwaru nabízí kromě angličtiny také španělštinu, italštinu, francouzštinu a němčinu. Freewarovou verzi programu může každý volně získat na internetu na domovských stránkách Rioport.com.

Instalace Audio Manageru vyžaduje restartování počítače. Její součástí je i podpora pro formát WMA a Digital Management pro zabezpečené soubory (technologie MetaTrust firmy InterTrust Technologies). Program si můžete nastavit jako výchozí přehrávač multimédií.

Program kombinuje přehrávač s databází multimediálních souborů a pro jejich zjištění automaticky prohledává pevný disk. Při velkém množství souborů je práce s databází neobyčejně zdlouhavá a při zkoušení nebyla bezproblémová. Po přidání dalších souborů se začal program chovat nesmyslně - názvy souborů zmizely a zůstala řada souborů se stejným jménem. Jediným řešením bylo databázi manuálně vymazat.

Přehrávač, který je součástí programu, je univerzální a přehrává řadu formátů včetně videa. Program podporuje obvyklé formáty (MP3,WMA,RA,MOV,MPEG,...). U jednotlivých souborů můžete editovat ID3 tag a nastavit i další vlastnosti. Praktická je možnost automatického vytváření playlistů podle adresářů.

Kromě funkcí pro správu multimédií a komunikaci s přenosným přehrávačem Rio nabízí program přehrávač multimédií, CD přehrávač s podporou internetové databáze CDDB, žádané funkce vypalování zvukových CD a vytváření MP3 a WMA souborů. Poslední dvě funkce však nejsou neomezeně přístupné ve freewarové verzi. Pro jejich zprovoznění si musíte zakoupit upgrade u Rioport.com. Můžete si vybrat, zda chcete jednu z těchto funkcí nebo obě (neomezené kódování MP3 i vypalování zvukových CD), což je samozřejmě dražší (9.95 nebo 18.95 dolarů).

Program má dva módy zobrazování - velké okno manažeru a malé okno přehrávače, které je u verze doprovázející Rio 600 stylizováno přesně do podoby tohoto hardwarového přehrávače. Jak je dnes samozřejmostí, můžete vzhled přehrávače změnit pomocí skinů, které přímo z programu vyhledáte na Rioport.com. Jako efektní doprovod k přehrávané hudbě můžete využít vizualizační efekty. Pokud by někomu byly používané vizualizace povědomé, pak vězte, že se jedná o White Cap, který existuje jako plugin pro přehrávač Winamp. Vedle okna přehrávače naleznete základní ovládání přehrávače i v liště Windows.

Program Rio Audio Manager je plně integrován do prostředí internetu. Nabízí autoupdate a jeho součástí je internetový prohlížeč. Výrobce poskytuje rozsáhlou podporu a na multimediálním serveru RioPort.com naleznete nabídku zajímavých titulů různých žánrů. Mezi novými rysy poslední verze Audio Manageru naleznete i podporu audio a video streamingu.

Výrobce: Rioport.com
Website: www.riohome.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: 6.11MB
Cena: freeware (upgrade 9.95 nebo 18.95 USD)

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Najdete na iDNES.cz