Rio Car - automobilový MP3 přehrávač s 60 GB paměti

  0:01aktualizováno  0:01
Průkopník přenosných MP3 přehrávačů Rio značně rozšiřuje svou kolekci přístrojů. Vedle přehrávačů pamětí flash RAM a nových CD/MP3manů nyní nabízí i přístroje využívající jako médium pevný disk s nesrovnatelně vyšší kapacitou, které jsou určeny do automobilů.

Známý průkopník hardwarových MP3 přehrávačů Rio (součást firmy SONICblue) se zařadil mezi zatím ne tak početné řady výrobců MP3 jukeboxů a přehrávačů založených na pevném disku. Pevný disk o kapacitě řádově v desítkách GB je zatím jediné médium, které pojme celé hudební kolekce a nabídne uživatelům pohodlné přehrávání bez nutné neustálé výměny CD či kazet.

RioCar Stereo není zcela originálním výrobkem. Na podzim loňského roku totiž SONICblue získal britskou firmu Empeg, která se zaměřila na vývoj automobilového MP3 přehrávače s pevným diskem (v podstatě malého počítače s procesorem Intel StrongARM a systémem Linux). Výsledkem této koupě je nový model Rio Car. Vzhledově je zcela identický s poslední verzí přehrávače Empeg.

Rio Car bude dodáván v několika modelech rozlišených podle velikosti použitého pevného disku (10GB, 12GB, 20GB, 30GB a 60GB). I na nejmenší z použitých disků se vejdou celé tisíce písní ve formátu MP3. Vybrat bude možné také barvu displeje (resp. průhledného předního panelu).

Rio Car lze propojit s již existujícím audio vybavením auta (rádia, CD přehrávače). Jeho využití je však širší. Jedná se sice o automobilový přehrávač, ale je vybaven síťovým adaptérem a lze jej připojit do zesilovače, takže jej můžete přenášet a používat i doma. Pro přenos skladeb do přehrávače je nutný počítač vybavený rozhraním USB. Přehrávač je také vybaven sériovým rozhraním (Empeg nabízí rovněž Ethernet - 10BaseT).

Přehrávač využívá ID3 tag, který je při množství MP3 souborů, jež se do přehrávač vejdou, nezbytností. Zobrazuje informace o názvu skladby, interpretovi a albu. Rio Car využívá displej i k vizualizačním efektům v rytmu hudby.

Rio Car je vybaven ekvalizérem a 16MB vyrovnávací paměti proti přeskakování způsobeném otřesy automobilu. Přístroj je možné rozšířit o samostatný modul s rozhlasovým tunerem. Příslušenství tvoří kromě doprovodného softwaru síťový adaptér, USB kabel, sériový kabel a bezdrátové dálkové ovládání.

Ceny přehrávače závisejí na velikosti použitého disku. Pro model vybavený 10 GB diskem byla stanovena cena 1199 dolarů, 1349 dolarů stojí model se 20 GB, 1599 zaplatíte za 30 GB a 1999 za 60 GB.

Výrobce: SONICblue, Inc.
Website: www.riohome.com
Cena: $1,199 (10 GB)

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Legendární hudební přehrávač Winamp se vrací. Bude prý umět všechno

Logo přehrávače WinAmp

Softwarový přehrávač MP3 od společnosti Nullsoft měl na počítači počátkem století nainstalovaný každý. A kdo ne, ten...

Sluchátka Beyerdynamic opačně nenasadíte. Drobnost, která nadchne

Nývlt Václav: Beyerdynamic Lagoon ANC

Německý výrobce sluchátek a mikrofonů představil na veletrhu IFA 2018 novou firemní identitu. Nás více zaujala...

Český rozhlas slaví úspěch s první hrou živě vysílanou odrazem přes Měsíc

První živě vysílaná hra odrazem přes Měsíc. Ze Země na Měsíc od Julese Verna...

Stanice Český rozhlas Dvojka v neděli poprvé v historii vysílala odrazem o měsíční povrch. Rozhlasovou hru na motivy...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz