Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Robot zavoní, když se o vás píše. Dell se omluvil za šovinistu

  14:30aktualizováno  14:30
Robot "pufne" parfém, kdykoli se o vás někdo zmíní na sociální síti, nebo když vám přijde e-mail. Dell má z ostudy kabát, musel se omluvit za moderátora, který na konferenci urážel ženy. K ISS míří nová ruská posádka. KVIK - rychlé zprávy každý den.

Za tweetnutí pamlsek, aneb jak udělat z Miloše Čermáka otesánka | foto: MintDigital - Ollyfactory

Píše se o vás na Facebooku? Robot zavoní, nebo vydá cukrátko

Robot  je pro drobné bílé škatulky Olly a Polly poněkud nadnesené označení. Obě jsou s počítačem propojené USB kabelem a sledují, kde se o vás šustne, například na Facebooku nebo Twitteru, a upozorní vás na to netradičním způsobem. Olly do vzduchu uvolní trochu parfému, Polly vydá cukrátko.

Olly pracuje se dvěma různými vůněmi naráz, snadno tak dle čuchu poznáte, zda vás někdo "retweetoval", nebo přišel nový e-mail.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Firma ještě letos vyrobí neurčité množství netradičních notifikátorů, na svém webu však zdarma nabízí návod, jak si Olly vyrobit svépomocí.

"Sklapni, čubko!" Dell se omluvil za moderátora své konference

A výjimečná troška opravdového bulváru: Zábavný moderátor bývá na konferenci příjemné osvěžení. Nesmí to ale "přepísknout" takovým způsobem, jako Mads Christensen na oficiální konferenci Dellu ve Finsku. Té se účastnil i zakladatel společnosti, Michael Dell.

Již úvod mohl pořadatelům naznačit, že je něco špatně: "IT je jedna z posledních oblastí, kam se ženám nepodařilo proniknout. Poměr žen a mužů je v něm správný a zdravý," prohlásil Christensen.

Dále si dánský moderátor postěžoval, že se ženy snaží ukrást moc v politice, ve vedení společností a také v domácnostech. Ve své šovinistické krasojízdě pokračoval myšlenkou, že "všechny podstatné objevy a vynálezy uskutečnili muži". Posledním hřebíčkem do moderátorské rakve byla závěrečná výzva všem přítomným mužům, aby mu slíbili, že až přijdou domů, řeknou své manželce či partnerce "Sklapni, čubko!".

Po skončení konference se společnost Dell oficiálně omluvila za chování moderátora prostřednictvím zprávy na Google+. "Mads Christensen učinil mnoho nevhodných a necitlivých poznámek o ženách. Dell se za tyto komentáře hluboce omlouvá. Příště budeme mnohem opatrnější při výběru moderátorů svých akcí."

Nová ruská posádka míří na ISS, bude simulovat vesmírné smetí

Ke kosmické stanici ISS v úterý z Kazachstánu vyrazila v modulu Sojuz TMA-04M nová posádka. Je to již druhá skupina, která má zažít historicky první spojení stanice se soukromou lodí Dragon. Firma Space X, která ji vyrobila, po měsících odkladů naplánovala další start na 19. května.

Mezi další úkoly tří nových obyvatel stanice z Ruska a Spojených států (Gennadij Padalka, Sergej Revin a Joseph Acaba) patří biologické experimenty a vypuštění malé družice, která bude simulovat chování kosmického smetí. Na ISS by se měli astronauti dostat ve čtvrtek po půl sedmé ráno našeho času.

Autoři: ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...

Najdete na iDNES.cz