Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rolovací piáno a punková smršť vás dostaly

aktualizováno 
Kromě testů a předvánočních rad jsme vám představili plno zajímavého hardware a zajímavostí ze světa digitálních médií.

Pátek

Srolujte si piáno do úhledného balíčku

10.12. - V dnešním díle našeho seriálu vám přinášíme zajímavý elektronický klavír, který můžete po použití srolovat do úhledného balíčku a nezabírá vám tak zbytečně mnoho drahocenného místa. Především to ocení majitelé malých bytů. Kromě toho si můžete přečíst o dalších pozoruhodných zajímavostech.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Vybíráme PocketPC PDA pod stromeček: cena nad 10 tisíc

10.12. - Blíží se Vánoce a PDA by mohlo být jedním z dárků, který budete pro sebe či své blízké koupit. Kapesních počítačů je však na trhu celá řada - co tedy vybrat v kategorii nad 10 tisíc včetně daně z nabídky společnosti HP?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Nejlevnější 120GB HDD stojí pod 2300 Kč a 128MB flash za méně 500 Kč

10.12. - Ačkoliv pevné disky a flash paměti stále zlevňují, je tento pokles již výrazně menší. V některých případech se dokonce proměnil ve zdražování. To přesto, že v uplynulém měsíci dále ztrácel dolar.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Představujeme ty nejlepší MP3 přehrávače pod vánoční stromeček

10.12. - V posledním díle seriálu Jak vybrat ten pravý MP3 přehrávač pod stromeček se podíváme na nejzajímavější přehrávače roku 2004. Na celé čáře zvítězily výrobky značek iRiver, iAudio, MPIO a Emgeton.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Kreslící program pro nejmenší a pravidelné automatické zálohování

10.12. - Seznamte se s jednoduchým a zábavným kreslícím programem, který může potěšit nejen malé děti. Nezapomínáte náhodou na pravidelné zálohování dat? Pokud ano, zkuste si pořídit námi doporučovaný český nástroj, který to bude provádět za vás a ještě zcela zdarma. Dále zmíníme aplikaci, jenž dokáže změnit čas a datum u souborů a složek, či nástroj vytvářející mozaiku z vašich fotografií.
rubrika: Software

Konica Minolta DiMAGE Z3 - recenze levného ultrazoomu se stabilizací

10.12. - S napětím očekávaná novinka od společnosti Konica Minolta dorazila do naší redakce. DiMAGE Z3 je nová digitální elektronická zrcadlovka z kategorie ultrazoomů díky svému 12x optickému přiblížení, k tomu navíc přidává systém stabilizace obrazu AntiShake, rychlou odezvu a další vymoženosti. Je to tedy plnohodnotný nástupce Z2, nebo pouhé kosmetické vylepšení? Uspokojí nároky fotografů a obstojí v dnešní konkurenci?
rubrika: Digitál

Nikon D70 - amatérská digitální zrcadlovka mezi nebem a praxí

10.12. - Digitální zrcadlovka s objektivem za cca 40 000 Kč, to je něco, čemu by ještě před nedávnem málokdo uvěřil. Že to je možné předvedli již dva světoví výrobci fotografické techniky. V dnešním testu se podíváme na čerstvý model Nikon D70 a ve stručnosti jej porovnáme s jeho dražší variantou Nikon D100.
rubrika: Digitál

Sony DSC-F828, osm megapixelů a 7x optický zoom v praxi

10.12. - Vlajková loď Sony, která nahradila dosavadní model F717 s sebou přinesla mnoho vylepšení. Nový snímač, objektiv s větším rozsahem a mechanickým ovládáním zoomu, nový design a mnoho dalších vylepšení. Jak tedy obstál v testu? Má smysl jím nahradit stárnoucí modely Fkové řady?
rubrika: Digitál

Vylaďte si svůj Firefox

10.12. - Tento týden jsme pro vás připravili plno praktických rad a testů. Pomohli jsme vám vybrat digitální foťák, MP3 přehrávač a jako posledni i další modely výhodných a kvalitních DVD přehrávačů.
rubrika: Prakticky

Sobota

Bill Gates opět přijede do Prahy

11.12. - Radiokomunikace už testují digitální vysílání i v Brně, narůstá zájem o internetové zdravotní knížky a servery státní správy diskriminují handicapované občany. To je jen malá ochutnávka z menu aktualit, které jsme pro vás tento týden připravili.
rubrika: Prakticky

Pondělí

Vybíráme PocketPC PDA pod stromeček: cena nad 10 tisíc (část III.)

13.12. - Přinášíme vám poslední díl přehledu kapesních počítačů s cenou nad deset tisíc včetně daně prodávaných na českém trhu. V minulých dílech jsme se věnovali značkám Asus, Acer, Fujitsu-Siemens, Yakumo a HP. Nyní si přiblížíme zařízení společností Dell a Toshiba.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Vytvořte si vlastní hudební nástroj, stahujte nový Winamp

13.12. - Vývojáři Winampu odstranili další kritické chyby. Cliprex přehrává DVD zadarmo, Power Audio stahuje zvukové stopy filmů na pevný disk. Dále nabízíme kompletní vybavení domácího hudebního studia, propojení MIDI nástrojů po síti, profesionální zvukové editory a mnoho dalšího.
autor: Josef Komárek
rubrika: Software

Čas plnohodnotných 1kg drobečků přichází

13.12. - Nejnovější přírůstek japonské společnosti JVC v oblasti ultralehkých subnotebooků s hmotností kolem 1 kg se už pár týdnů prodává i v USA a proto se na něj v krátkosti podíváme prostřednictvím našeho zahraničního okénka.
rubrika: Notebooky

Po páteřní síti GÉANT přichází GN2

13.12. - Evropa se již několik let může chlubit svoji vysokorychlostní, spolehlivou páteřní komunikační sítí, která propojuje národní a regionální sítě pro vědu a výzkum a která jim také zajišťuje rychlý přístup do Internetu. Jedná se o síť GÉANT, která je protipólem americké sítě ABILENE, budované v rámci projektu Internet 2, s níž si co do kapacit a technologických vymožeností v ničem nezadá.
rubrika: Internet

Úterý

Jednoúčelové odstraňovače virů

14.12. - Zjistíte-li, že se váš operační systém napadl počítačový vir, potom je každá rada drahá. Ještě horší je, když o tom ani netušíte. V obou případech však mohou pomoci antivirové programy nebo jednoúčelové antiviry. Druhý typ nástrojů je určen především k detekci či dezinfekci konkrétních virů. Některé z nich vám představíme.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Co je lepší pro hledání na vašem PC? Google nebo Copernic

14.12. - Před několika týdny velmi chytře roztočila společnost Google humbuk kolem lokálního vyhledavače Google Desktop Search (GDS). Méně znalí uživatelé internetu a vyhledávacích služeb vzplanuli a začali tento produkt hojně využívat. Je GDS revolučním počinem? Není náhodou k dispozici ještě něco lepšího?
autor: Libor Kříž
rubrika: Software

Pusťte si svá oblíbená DVD na cestách

14.12. - Jste-li vášnivý milovník filmů na DVD pak se vám jistě již někdy stalo, že jste litovali, že si musíte své potěšení odepřít na chalupě nebo na pláži. Pokud zrovna nemáte notebook s DVD mechanikou, můžete zvolit některý s přenosných DVD přehrávačů. My vám dnes přinášíme jednoho z nich.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Přihlašujte se k počítači podpisem

14.12. - Zajímavou alternativu pro přihlašování do systému nabízí software SoftPro. Umožňuje nahradit uživatelské jméno a heslo prostým podpisem. Tablet PC a patřičně vybavená PC disponují rozhraním, které díky technologii SignSecure umožňuje přihlašování vlastním podpisem bez pomoci dalších periferií.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Vytvořte si jednoduchou aplikaci v PDA

14.12. - Patříte mezi uživatele PocketPC, kteří by si rádi také něco naprogramovali, řadíte se však k tzv. falešným začátečníkům? Pak právě vám je určen náš seriál věnovaný programování pro kapesní počítače s Windows Mobile. Dnešní díl věnujeme návrhu vlastní aplikace.
rubrika: Palmare

Středa

Vyhráli jste 17“ LCD Eizo?

15.12. - Minulý týden probíhala na Technet.cz soutěž o 17“ LCD monitor renomované značky Eizo. Zajímá vás kdo vyhrál a jaké byly správné odpovědi?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Pět nových záplat pro produkty Microsoftu. Ani jedna kritická

15.12. - K jedné opravě od Microsoftu ze začátku prosince přibylo v řádném termínu dalších pět. Opravují se chyby v operačních systémech společnosti. I když problémy nejsou kritické, neměly by se opomíjet.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Využijte displej na vašem Palmu na maximum

15.12. - Pokud jste vlastníky zařízení s hires+, jistě víte, že na spodní hraně je vždy vidět ovládací lišta. Pomocí aplikace MaxT3 se jí můžete elegantně zbavit a na displeji tak rozšířit prostor až o několik procent.
rubrika: Palmare

Sencor uvádí: 256 MB a OLED displej pod 4000 Kč

15.12. - Přehled novinek MP3 přehrávačů prodávaných pod značkou Sencor zahrnuje převážně přehrávače s pamětí typu flash a jeden MP3 discman. Mezi jejich přednosti patří nižší cena.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Vysoká hustota záznamu dosažena díky kolmé magnetizaci

15.12. - Toshiba si pro nové disky zvolila skutečný miniformát. Nicméně i tak nabízí jednu z nejvyšších kapacit na trhu mobilních disků. Nové 1,8 palcové disky nabízí 40 a 80 GB prostoru. Díky unikátní metodě magnetického záznamu by měly umožnit další zmenšování notebooků a snížení jejich spotřeby.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Pozor! Vánoční pohlednice je vir!

15.12. - Českým internetem se šíří vir Zafi.D, který může být označen i Erkez.D. Má poměrně veliký potenciál, neboť obsahuje část předmětu zprávy i textu v českém jazyce. Nejčastěji se objevuje s předmětem zprávy v podobě Fw: Christmas pohlednice.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Čtvrtek

Souboj dvou malých empétrojkových ´i´ - iAudio vs iRiver

16.12. - V dnešním duelu se utkají jedny z nejznámějších značek z oblasti MP3 přehrávačů. iAudio zastupuje flashový model G3 a barvy iRiveru hájí iFP 999. Každý má své trumfy v podobě barevného displeje nebo extra dlouhé výdrže. Který přehrávač je lepší, se dozvíte v článku.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Vyzkoušeli jsme digitální auto a cykloatlas pro PDA

16.12. - Pokračujeme v naší sérii článků o GPS programech pro PocketPC platformu. Po vektorovém PocketKIMu vám dnes přinášíme souhrn zkušeností a popis rastrové aplikace SmartMaps.
autor: Ivan Trnečka
rubrika: Palmare

Odsunou DVD rekordéry VHS do zapomnění?

16.12. - Stále více milovníků filmů si svůj zálibu vychutná raději na DVD než klasické VHS kazetě. Počet prodaných DVD přehrávačů a DVD neustále roste. Dokáže však DVD rekordér nahradit klasický videorekordér a je tak vaše sbírka VHS kazet odsouzena k záhubě?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

WinPatrol - hlídací pes vašich Windows

16.12. - WinaPatrol je šikovná utilitka, která vám pomůže ohlídat operační systém Windows automatickým upozorněním na pokusy zákeřných kódů proniknout do počítače. S její pomocí lze bez větších znalostí odhalit a neutralizovat spyware a další nebezpečí.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Klíčenky velikosti konektoru USB

16.12. - Jako by už paměťové klíčenky nebyly dostatečně malé. Lexar uvádí na trh klíčenky, které se velikostí rovnají konektoru USB a měří jen 12 milimetrů do šířky, 4,5 na výšku a jsou dlouhé 31,75 milimetru. Prostě, vejdou se doslova kamkoliv.
rubrika: Notebooky

Pátek

Rozložte si znaky na klávesnici podle svých představ

17.12. - Co byste říkali na prográmek, kterým si raz dva změníte rozvržení kláves? Trápí vás Alexa či Gator? Potom se jich zbavte jednoúčelovým nástrojem, jež najdete v článku. Také se zmíníme o prográmku pro detekci ochranných systémů proti kopírování CD a DVD disků a nezapomeneme na novou verzi kvalitního a známého českého antiviru, který je zdarma.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Retro design, který se snoubí s technologiemi 21. století

17.12. - V dnešní díle našeho seriálu vám představíme špičkové digitální rádio v populárním retro designu. Při jehož navrhování se tvůrci inspirovali padesátými léty. Dále si můžete mimo jiné přečíst o šikovném elektronickém mazlíčku nebo o ponorce, která odsune vaší gumovou kachničku do propadliště dějin.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Prožijte punkové antivánoce s ledním medvědem

17.12. - Dnešní díl seriálu S Technetem za zábavou a poučením nás zavede do fitcentra kde umírají lední medvědi, díky virtuálnímu objektivu s megazoomem se podíváme do domácností jednoho holandského městečka a poslechneme si uklidňující píseň v podání opeřeného pěvce.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Ceny procesorů AMD rostou, naštěstí jen jich

17.12. - U většiny ostatních hardwarových produktů dochází v této době spíše k poklesu či přinejmenším stagnaci cen. Ćipy společnosti AMD však mají jiný názor. Intel a paměti se však drží všeobecného trendu a převážně zlevňují.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Zavelte všem jednotkám k útoku v Blitzkrieg a zaházejte si virtuální koulí v Bowling Deluxe

17.12. - Za chvíli je tu Štědrý den a pokud ještě nemáte pro své blízké žádný vánoční dárek, může jím být třeba nějaká hra, která určitě potěší nemalý počet PDA uživatelů. Možná si něco vyberete z dnešní nabídky. Určitě je z čeho!
rubrika: Palmare

Externích 100GB v kapesním formátu přes USB 2.0

17.12. - Pokud Vám v notebooku chybí kapacita, je ještě čas s tím něco před Vánoci udělat. Stačí dát vědět svým blízkým, že Seagate právě uvádí na trh největší současný externí disk, se 100 GB a 5400 otáčkami v krásném kompaktním obalu.
rubrika: Notebooky

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Nové grafiky Nvidie jsou v Česku neskutečně drahé

Šéf společnosti Nvidia Jensen Huang ukazuje novou generaci grafických karet...

Nvidia oficiálně uvedla novou řadu svých grafických karet pro hráče, o kterých mluví jako o revoluci v grafickém...

Nvidia má novou generaci grafických karet. Profi modely doplní hráčské

Nová grafická karta Quadro RTX s jádrem Turing od Nvidie.

Nvidia poněkud překvapivě uvedla informace o připravovaných grafických kartách s novým jádrem Turing na konferenci pro...

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.

Najdete na iDNES.cz