Rosoft CD Extractor - audio CD do MP3 & spol.

  0:03aktualizováno  0:03
CD Extractor je další z několika zajímavých aplikací pro práci s digitálním zvukem od firmy Rosoft. Jedná se o jednoduchou utilitu pro grabování stop z audio CD a jejich následný převod do komprimovaných zvukových souborů.

Připravte si jedenáct mega úložného prostoru, CD ripper od Rosoft Engineering se blíží! Pravda, sedm a půl MB pro samotnou aplikaci a další tři pro nápovědu je poněkud nezvyklé množství dat, Rosoft CD Extractor v sobě ale skrývá také některé nepříliš obvyklé, ale rozhodně ne nezajímavé funkce.

Jediný atribut instalace, který příliš příjemný není, je internetový reklamní systém Web3000. Váš browser pak začnou okupovat různé zaručeně skvělé nabídky, naštěstí to při brouzdání sítí příliš neruší. Je to daň za nulovou cenu programu, autoři se nějak živit musí. Nebo je libo zaplatit si vlastní registrovanou verzi?

V podobném kabátku, jaký obléká i Rosoft Audio Recorder, se představuje také hlavní okno CD Extractoru. Zde najdeme seznam stop na audio CD vloženém v počítači, displej zobrazující informace o průběhu grabování a ovládací tlačítka. Program automaticky najde dostupné CD mechaniky, grabovat lze v módech Normal, Burst a Jitter s korekcí chyb. Pokud neexistuje záznam disku v systémovém souboru CDPLAYER.INI, je možné tracky pojmenovat manuálně nebo zapátrat v internetové databázi CDDB.

CD Extractor má standardně nastaven výstup do klasického formátu WAV, podporuje i systémové kodeky a MP3 enkodéry. Aplikace umí přímo spolupracovat s BladeEnc.dll, LameEnc.dll a MEnc.ocx, ty ale nejsou součástí dodávky. Použít ale lze i další stand-alone enkodéry, jejichž parametry se jednoduše nadefinují ve zvláštních preferencích.

Unikátní vlastností Rosoft CD Extractoru je přítomnost 12-pásmového ekvalizéru, kterým lze zvuk upravit pro grabování/kódování. Při přehrávání je možné zapnout funkci Half Speed, zvuk je pak přehráván v původní tónině, ale při poloviční rychlosti. Efekt je aplikován v reálném čase a není příliš kvalitní. Poslední zajímavostí je zrychlení či zpomalení nahrávky pomocí Pitch Shiftingu.

Rosoft CD Extractor je užitečný nástroj pro kopírování a kódování stop z audio CD. Pokud se ale bez jeho zvláštních funkcí obejdete, doporučuji vám k tomuto účelu vynikající software CD'n'Go!

Příští týden náš miniseriál ukončíme pohledem na Rosoft Media Player.

Výrobce: Rosoft Engineering
Website: http://www.rosoftengineering.com/
Platforma: Windows
Cena: freewareNejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

Windows 10 po třech letech, tak by nyní vypadala Windows 11

„Úvodní obrazovka“ v místě, kde před Windows 8 bývalo „Start“ menu.

Tradiční schéma vydávání operačního systému Windows znamenalo, že se po třech letech objeví nová verze. Ne vždy se toto...Najdete na iDNES.cz