Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozpohybujte na fotografiích moře, oheň či vodopád

aktualizováno 
Aplikujte na své obrázky či fotografie různé efekty. Přidejte do nich vodu, počasí a jiné přírodní scenérie. Vytvoříte tak trojrozměrné snímky, které vám budou vaši přátelé závidět.

Nature Illusion Studio | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Především díky digitálním fotoaparátům se možnosti pořizovat úchvatné snímky posunuly na novou hranici. Správná kompozice, poměr světla a expozice může i z průměrného fotografovaného předmětu či objektu vytvořit perfektní dílo. Jestliže se vám toto nepodaří dodržet či se ve snímku objeví nějaké nedodělky, může ještě pomoci software pro úpravu digitálních snímků.

A teprve s tím pravým programem lze s fotografiemi doslova kouzlit. Odstraňovat lze jev červených očí, přiostřovat, vylepšovat barvy, aplikovat různé filtry či snímku dokonce vdechnout nový rozměr. Máte–li zájem oživit ho pomocí různých vizuálních či zvukových efektů, potom vyzkoušejte program Nature Illusion Studio.

Pomůže vám proměnit vaši fotografii do animované podoby tak, že přidá široké množství efektů (voda, déšť, sníh, ptáky, zvuky apod.). Neomezujte se pouze na statickou fotografii. Takové vodopády, moře, mraky přímo vyzývají k trojrozměrnému obrazu. To však samotný fotoaparát „zatím“ neumí. Tímto studiem překonáte fyzické omezení a budete moci vytvářet animované scény, které mohou přinést originalitu.

Stažení a instalace
Domovské stránky produktu naleznete na této adrese. Instalační soubor si lze potom stáhnout přímo zde – Nature Illusion Studio (3,4 MB). Program je určen pro operační systémy Windows 95 až Vista. Bohužel nejde o zdarma dostupný produkt. Můžete ho však zdarma zkoušet po 30 dní. Instalace spočívá v proklikání se jeho procesem.

Nature Illusion Studio

První projekt a ukázka již vytvořeného
Po spuštění aplikace budete upozorněni, že používáte trial (tedy zkušební verzi), která vyprší za 30 dní. Klikněte na tlačítko Continue a pokračujte dále. Objeví se hlavní okno aplikace. Vy si zvolte, že chcete začít nový projekt – Create a new project. Chcete se nejdříve podívat, jak taková fotografie upravená programem může vypadat? Tak klikněte na jeden z odkazů v části Open sample projects. Doporučujeme především Waterfall Pond.

Nature Illusion Studio

Cesta k takto úžasné fotografii je však ještě dlouhá. Klikněte tedy na nový projekt. Zadejte jeho název a případně popis. V levé části klikněte na tlačítko Load Image. Vyberte obrázek, který budete chtít obohatit. Doporučujeme nějaký s mořem, mraky, jezerem, vodopády, ohněm, zkrátka něco, co se ve skutečnosti opravdu hýbalo.

Nature Illusion Studio

Kde co najdete
Uživatelské rozhraní není složité a ovládání je intuitivní. Nahoře naleznete hlavní lištu s volbami, které jsou dále přítomné i v podobě ikonek pod nimi a na levé straně v panelu. A právě levý panel je pro vás nejzajímavější. Nacházejí se na něm totiž všechny důležité nástroje. Částí Mask si vyberte barvu, kterou budete označovat místa na snímku, jež se potom budou upravovat. Například není vhodné modrou označovat vodu atp. V části Pen Size si vyberte tloušťku pera pro označení – velké plochy co největším, malé co nejmenším perem. Šoupátka v části Effects si nyní nevšímejte a spíše se zaměřte na tlačítko Preset. Pomocí něho totiž vybíráte již přednastavené typy jevů. Šoupátky je potom můžete doladit. V části Direction si lze vybrat, na jakou stranu se má označené hýbat. Dále si lze určit, zda půjde o horizontální, vertikální či reflekční pohyb.

Nature Illusion Studio

Další záložky Weather, Objects a Sound jsou připraveny k přidávání počasí (déšť, sníh atd.), různých objektů (přednastaveni ptáci, ryby atd.) a samozřejmě zvuku. V okénku Navigator si lze s fotografií hýbat či ji zmenšovat a zvětšovat. Uděláte–li nějakou chybu, přetáhnete někde označenou oblast atd., můžete krok zpět vrátit tlačítkem Undo. Nyní si již můžete prohlédnout, co jste vytvořili. Klikněte na tlačítko Preview. Během chvilky se můžete začít kochat vaším výtvorem.

Nature Illusion Studio

Uložení dílka
Aplikace má několik možností, jak upravené realisticky obohacené fotografie uložit. Celkem máte na výběr hned čtyři – spořič monitoru, EXE soubor, soubor s videem (AVI) a animovaný GIF soubor. EXE soubor má tu výhodu, že ho můžete spustit kdykoliv v PC se systémem Windows a nepotřebujete k tomuto tento program. Zkušební verze však do vytvořených souborů bohužel vkládá vodoznak, který však po zakoupení aplikace zmizí.

Závěrem
Konečný výsledek je nádherný a obrázkům vdechuje život. Než se však naučíte vytvářet fascinující fotografie, bude to chtít trochu praxe. Teprve poté se s nimi pochlubte u vašich známých. Plná standardní verze produktu stojí 550 Kč.

ZDARMA dostupná alternativa

Sqirlz Water Reflections (1, 5MB)Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Najdete na iDNES.cz