Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozpohybujte na fotografiích moře, oheň či vodopád

aktualizováno 
Aplikujte na své obrázky či fotografie různé efekty. Přidejte do nich vodu, počasí a jiné přírodní scenérie. Vytvoříte tak trojrozměrné snímky, které vám budou vaši přátelé závidět.

Nature Illusion Studio | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Především díky digitálním fotoaparátům se možnosti pořizovat úchvatné snímky posunuly na novou hranici. Správná kompozice, poměr světla a expozice může i z průměrného fotografovaného předmětu či objektu vytvořit perfektní dílo. Jestliže se vám toto nepodaří dodržet či se ve snímku objeví nějaké nedodělky, může ještě pomoci software pro úpravu digitálních snímků.

A teprve s tím pravým programem lze s fotografiemi doslova kouzlit. Odstraňovat lze jev červených očí, přiostřovat, vylepšovat barvy, aplikovat různé filtry či snímku dokonce vdechnout nový rozměr. Máte–li zájem oživit ho pomocí různých vizuálních či zvukových efektů, potom vyzkoušejte program Nature Illusion Studio.

Pomůže vám proměnit vaši fotografii do animované podoby tak, že přidá široké množství efektů (voda, déšť, sníh, ptáky, zvuky apod.). Neomezujte se pouze na statickou fotografii. Takové vodopády, moře, mraky přímo vyzývají k trojrozměrnému obrazu. To však samotný fotoaparát „zatím“ neumí. Tímto studiem překonáte fyzické omezení a budete moci vytvářet animované scény, které mohou přinést originalitu.

Stažení a instalace
Domovské stránky produktu naleznete na této adrese. Instalační soubor si lze potom stáhnout přímo zde – Nature Illusion Studio (3,4 MB). Program je určen pro operační systémy Windows 95 až Vista. Bohužel nejde o zdarma dostupný produkt. Můžete ho však zdarma zkoušet po 30 dní. Instalace spočívá v proklikání se jeho procesem.

Nature Illusion Studio

První projekt a ukázka již vytvořeného
Po spuštění aplikace budete upozorněni, že používáte trial (tedy zkušební verzi), která vyprší za 30 dní. Klikněte na tlačítko Continue a pokračujte dále. Objeví se hlavní okno aplikace. Vy si zvolte, že chcete začít nový projekt – Create a new project. Chcete se nejdříve podívat, jak taková fotografie upravená programem může vypadat? Tak klikněte na jeden z odkazů v části Open sample projects. Doporučujeme především Waterfall Pond.

Nature Illusion Studio

Cesta k takto úžasné fotografii je však ještě dlouhá. Klikněte tedy na nový projekt. Zadejte jeho název a případně popis. V levé části klikněte na tlačítko Load Image. Vyberte obrázek, který budete chtít obohatit. Doporučujeme nějaký s mořem, mraky, jezerem, vodopády, ohněm, zkrátka něco, co se ve skutečnosti opravdu hýbalo.

Nature Illusion Studio

Kde co najdete
Uživatelské rozhraní není složité a ovládání je intuitivní. Nahoře naleznete hlavní lištu s volbami, které jsou dále přítomné i v podobě ikonek pod nimi a na levé straně v panelu. A právě levý panel je pro vás nejzajímavější. Nacházejí se na něm totiž všechny důležité nástroje. Částí Mask si vyberte barvu, kterou budete označovat místa na snímku, jež se potom budou upravovat. Například není vhodné modrou označovat vodu atp. V části Pen Size si vyberte tloušťku pera pro označení – velké plochy co největším, malé co nejmenším perem. Šoupátka v části Effects si nyní nevšímejte a spíše se zaměřte na tlačítko Preset. Pomocí něho totiž vybíráte již přednastavené typy jevů. Šoupátky je potom můžete doladit. V části Direction si lze vybrat, na jakou stranu se má označené hýbat. Dále si lze určit, zda půjde o horizontální, vertikální či reflekční pohyb.

Nature Illusion Studio

Další záložky Weather, Objects a Sound jsou připraveny k přidávání počasí (déšť, sníh atd.), různých objektů (přednastaveni ptáci, ryby atd.) a samozřejmě zvuku. V okénku Navigator si lze s fotografií hýbat či ji zmenšovat a zvětšovat. Uděláte–li nějakou chybu, přetáhnete někde označenou oblast atd., můžete krok zpět vrátit tlačítkem Undo. Nyní si již můžete prohlédnout, co jste vytvořili. Klikněte na tlačítko Preview. Během chvilky se můžete začít kochat vaším výtvorem.

Nature Illusion Studio

Uložení dílka
Aplikace má několik možností, jak upravené realisticky obohacené fotografie uložit. Celkem máte na výběr hned čtyři – spořič monitoru, EXE soubor, soubor s videem (AVI) a animovaný GIF soubor. EXE soubor má tu výhodu, že ho můžete spustit kdykoliv v PC se systémem Windows a nepotřebujete k tomuto tento program. Zkušební verze však do vytvořených souborů bohužel vkládá vodoznak, který však po zakoupení aplikace zmizí.

Závěrem
Konečný výsledek je nádherný a obrázkům vdechuje život. Než se však naučíte vytvářet fascinující fotografie, bude to chtít trochu praxe. Teprve poté se s nimi pochlubte u vašich známých. Plná standardní verze produktu stojí 550 Kč.

ZDARMA dostupná alternativa

Sqirlz Water Reflections (1, 5MB)
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

Tipy a triky pro Windows 10

Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Najdete na iDNES.cz