S lištou vám již žádné video na YouTube.com neunikne

aktualizováno 
Připravili jsme si pro vás nejen toolbar pro IE a Firefox, který umožní pohodlnější prohlížení videí, ale také možnost vytvořit si vlastní instalátor IE7 či webové album fotografií a nástroj pro automatické zálohování dat.

YouTubeVideo Toolbar | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

YouTubeVideo Toolbar 1.1 – freeware
Propadli jste fenoménu YouTube.com? Sledujete všechna videa, která se na tomto serveru objeví, a nechcete, aby vám některé uniklo? Tak si to pojistěte. Stačí si nainstalovat speciální nástrojovou lištu. Ta se může hodit i těm, kteří jsou pohodlní a nechce se jim přecházet na YouTube.com. Videa si totiž díky ní budete moci prohledávat a prohlížet bez nutnosti zadávat adresu videoserveru.

Po instalaci zjistíte, že lišta obsahuje několik funkcí. Především jde o vyhledávací políčko, které vám předloží odpovědi na položený dotaz nejen z YouTube, ale také i z Google Video. V části Videos máte možnost zobrazit si nejpřehrávanější, nejvyhledávanější, nejvíce hodnocená videa atd. Lze je i filtrovat podle kategorií, do kterých spadají, vybírat různé kanály, spravovat vlastní YouTube.com účet, a dokonce videa rovnou stahovat do souborů FLV. Mezi dalšími službami jsou slovníky, novinky, nákupy, eBay, informace o počasí (lze zadat z jakéhokoli místa, ČR nechybí) atd. Perličkou je možnost přidávání dalšího množství doplňků (tzv. widgets), které si může uživatel zvolit dle svého výběru. Toolbar je možné nainstalovat jak na IE, tak i Firefox.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  YouTubeVideo Toolbar

  IEAK 7 – freeware
  Internetový prohlížeč Microsoftu naleznete na všech operačních systémech tohoto redmondského softwarového giganta. Pokud však používáte více počítačů a vadí vám, že na každém je Internet Explorer nastaven tak trochu jinak, potom to změňte. Přizpůsobte prohlížeč, aby vám vyhovoval, a potom ho nainstalujte na ostatní počítače.

  I když se IE v systému již nachází, neznamená to, že ho nemůžete upravit. Stačí k tomu speciální instalátor. Vytvořit ho lze sadou IEAK 7. Programy a nástroje sady Internet Explorer Administration Kit (IEAK) vám usnadní zavedení a správu balíčků vlastních prohlížečů. Mimo jiné má průvodce vlastním nastavením, který je rozdělen na několik částí – vlastní nastavení instalace, úpravy uživatelského rozhraní prohlížeče, vlastní nastavení poskytovatele vyhledávání, důležité adresy URL, oblíbené položky, odkazy (můžete zahrnout odkazy oblíbené stránky), identifikační řetězce prohlížeče, úprava programů atd. Obrazovky s podrobnými pokyny pro jednotlivé úseky vás provedou procesem vytvoření balíčků vlastních prohlížečů. Po instalaci těchto balíčků na plochu získáte přizpůsobené verze aplikace Internet Explorer s vámi zvoleným nastavením a možnostmi. Po zavedení aplikace Internet Explorer je možné použít Správce profilů sady IEAK k automatickému provádění změn nastavení a omezení prohlížeče. To však ještě není vše. Sada IEAK Toolkit obsahuje užitečné nástroje, programy a ukázkové soubory, jako jsou například nástroje pro animované obrázky a soubory vzorových zápisů a doplňků, které lze použít k rozšíření funkcí sady IEAK.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).
  IEAK 7


  AAA Photo Album 1.1 – freeware

  Z východu, konkrétně z Ruska, pochází produkt, který by si mohl najít uplatnění u těch z vás, kteří mají potřebu vytvářet různé webové galerie.

  Z vašich fotografií tak umožní vyrobit stylové galerie, a to aniž byste museli znát HTML. Nastavovat lze různé vzhledy (motivy), určovat velikost jak obrázků, tak i miniatur či definovat kvalitu. Jednotlivé obrázky lze doplnit názvem, rámečkem, stíny a podobně. Díky vestavěnému FTP klientu můžete projekt nahrát přímo na vaše internetové stránky. Samozřejmě vygenerované album lze umístit i například na CD a poslat ho známým.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,2 MB).
  AAA Photo Album


  Backup Manažer 1.0 – freeware

  Nástrojů pro automatické zálohování vybraných dat existuje celá řada. Jeden je dokonce k dispozici i ve Windows. My vám však představíme jednoho českého zástupce, který na to jde velmi jednoduše.

  Backup Manažer umožňuje snadné zálohování a obnovu dat s možností automatického provozu. Najde uplatnění všude tam, kde je třeba zajistit opakované zálohování dat s možností jejich snadné obnovy. Každé zálohování se provádí do samostatného archivu s jednoznačnou identifikací o čase provedení zálohy. Při prvním spuštění stačí pouze nastavit zdrojovou složku, tedy tu, jejíž soubory je třeba archivovat, a cílovou složku, tedy umístění, kam se budou záložní archivy ukládat. Pak již stačí stisknout tlačítko Zálohovat a všechny soubory uložené ve složce Zdroj se zkomprimují do archivu a uloží do složky Cíl. Mnohdy je vhodné provádět zálohování dat například po pracovní době nebo v pravidelně stanovených časových intervalech. K tomu je vhodné využít systémového nástroje Windows Plánování úloh. Pomocí této funkce lze snadno naplánovat spuštění utility Backup Manažer tak, aby se zálohování dat provedlo zcela automaticky bez zásahu uživatele. Utilita se sama spustí, vykoná zálohování dat dle aktuálního nastavení složek a poté se sama ukončí. Backup Manažer není potřeba instalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (600 KB).
  Backup Manažer
 • Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

  Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

  Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: prohlížeč s dalšími 10 internetovými aplikacemi

  Ilustrační foto - internet

  Deset aplikací v jedné pro lepší využití internetu nabízí BriskBard. Multimediální přehrávač s podporou DVB-T a DVB-T2...

  Stáhněte si zdarma: najděte zmizelý notebook a využijte vzdálené PC

  Ilustrační foto - zabezpečení

  Nespoléhejte na policii a zabezpečte svá zařízení proti ztrátě či odcizení. Stačí aktivovat aplikaci Prey. O stahování...

  Naplánujte si sváteční TV program. Pomůže správný program či aplikace

  Lidé u televize koukají do mobilu nebo tabletu

  Možnost vytvořit si seznam vlastních televizních stanic, přečíst informace o programu s jejich hodnocením, zapojit se...

  Najdete na iDNES.cz