Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S modemem bezpečně na internet

  13:43aktualizováno  13:43
Připojujete se k internetu pomocí klasického telefonního modemu a také vás již nebaví neustále čekat než se načtou webové stránky? Bojíte se tzv. podvodných volání na internet? Pak právě pro vás je určena dnešní porcička nástrojů, věnující se programům pro modem.

I přestože měla ČR ve 3. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší růst vysokorychlostního internetu na celém světě, je mezi námi ještě značná část lidí, kteří používají pro přístup k internetu klasický telefonní modem. Ten má však řadu nevýhod. Především jde o pomalý přístup k internetu max. rychlost 56 kb/s (v praxi však jen těžko dosažitelné), ale také různé nástrahy v podobě rizik pocházejících z internetu.

V prvním případě mohou přijít vhod tzv. akcelerátory internetu. Akcelerátor pracuje na principu komprese webových stránek a optimalizace přenášených dat. Praxe je taková, že dojde ke zmenšení velikosti uživatelem zvolené stránky, čímž dojde k rychlejšímu načtení. V druhém případě je zapotřebí vyvarovat se internetových stránek s nevhodným obsahem. Méně zkušení uživatelé však tyto stránky poznají jen velmi těžko. Snížit riziko nežádoucího přesměrování spojení vlivem ActiveX komponent, nakažením spyware, případně spuštěním dialeru se mohou bránit několika způsoby. Především doporučujeme začít používat konkurenční browser např. Mozilla, Firefox či Opera. Dále je nezbytné mít instalován antivirový program, osobní firewall a pravidelně provádět záplatování PC – což platí pro všechny uživatele výpočetní techniky.

Chcete-li však mít absolutní kontrolou nad vaším tel. připojením a pochybnými programy, které bez vašeho souhlasu přesměrovávají spojení na barevné, více zpoplatněné linky. Pak zkuste tzv. antidialery.

Akcelerátory - freeware
Většina poskytovatelů vytáčeného internetového připojení a také větší portály nabízejí svým uživatelům specializované aplikace pro rychlejší přístup k internetu. Ty mají několikrát zrychlit přístup k celosvětové síti. Pracují na principu komprese obsahu webových stránek, to znamená, že zmenší velikost vámi zvolené stránky, takže se stránka načte mnohem rychleji. Čím rychleji se stránky načítají, tím kratší dobu na internetu strávíte, a tím jsou samozřejmě menší poplatky, které za své surfování zaplatíte. Zde jsou stránky akcelerátorů od nejznámějších poskytovatelů připojení:

iDNES.cz
Atlas.cz
Seznam.cz
Volny.cz
Contactel.cz
Quick.cz
Tiscali.cz
iHNED.cz

Pokud zde není uveden váš poskytovatel internetu přes telefonní linku, podívejte se na jeho stránky, zda obdobnou aplikaci nenabízí, nebo zkuste vyzkoušet jeden z uvedených.

Seznam.cz bezpečný internet - freeware
Kromě akcelerátoru internetu, mohou uživatelé připojující se přes Seznam.cz využít také aplikaci „Seznam.cz bezpečný internet“. Ten obsahuje: ochranu proti nebezpečným dialerům, ochranu proti vyskakovacím oknům (pop-up okna), počítání provolaných minut za připojení k internetu, mazání historie prohlížeče, upozornění na příchozí e-mail, rychlé hledání na internetu, vypnutí obrázků pro rychlejší práci a nově také antivirovou ochranu od společnosti Esset (NOD32).

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • Tiscali hlídač - freeware
  I společnost Tiscali, stejně jako portál Seznam.cz, nabízí svým uživatelům kromě akcelerátoru internetu také další služby. Pokud se tedy připojujete přes tohoto poskytovatele, můžete aplikací Tiscali hlídač navíc své PC chránit před dialery (kontroluje, zda nebylo vaše připojení změněno jiným programem), upozorňovat na nové e-maily a provádět automatickou aktualizaci sama sebe.

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • .

  KTP 1.0.0.41 – shareware
  Provádí kontrolu telefonického připojení k internetu. Eviduje veškerá připojení k poskytovateli včetně nezdařených pokusů a jejich podrobný průběh. Umožňuje sledovat a evidovat i několik připojení současně. Vypočítává náklady vzniklé telefonickým spojením i náklady vzniklé zprostředkováním spojení dle zadaných tarifů. Tarify lze definovat globálně nebo individuálně pro jednotlivé dny a zvlášť pro svátky.

  ·  Stahujte na této adrese (1 MB).

  ChechIP 1.1 - freeware
  Utilita slouží jako jednoduchá, ale účinná ochrana proti tzv. dialerům, které přesměrují vaše internetové připojení (vytočí je bez vašeho vědomí) na zahraničního operátora a váš účet za telefon naroste do závratných částek. Utilita kontroluje každé dvě sekundy IP adresu, při povolené změně jednou pípne (pokud je IP adresa v povoleném intervalu nebo se odpojí modem od internetu), na neznámé připojení vás upozorní výstražnou hláškou a zvukovými signály.

  ·  Stahujte na této adrese (172 kB).

  OptimAccess Dial 2.0.9.1 – freeware
  OptimAccess Dial je program chránící dial-up připojení počítače nebo sítě k internetu. Je určen pro Windows 9x, NT, 2000, XP. Zamezuje nechtěným i chtěným zásahům uživatelů do nastavení internetového připojení. Jestliže je OptimAccess Dial v PC aktivní, potom jeho driver zamezí jakémukoli procesu změnit nastavení stávajícího telefonního připojení a dále přidání nového. Další funkcí je kontrola vytáčeného čísla. Pokud dojde k vytočení čísla jiného, než uvedeného v seznamu OptimAccess Dial, potom dojde k automatickému ukončení spojení a generování hlášení s informací o vytáčeném čísle. OptimAccess Dial chrání Váš účet za připojení k internetu před nežádoucím přesměrováním vlivem ActiveX komponent případně dialerů a vysokými poplatky.

  ·  Stahujte na této adrese (652 kB).

  OptimAccess 9.1.0.0 - shareware
  Komplexní a velmi dobrý produkt, který umožňuje chránit nastavení operačního systému a nainstalované programy s cílem udržet počítače v chodu při bezúdržbovém provozu. Základní funkce tohoto modulu jsou schopny nabídnout ochranu před instalací nežádoucích programů, zabezpečení systémových, ale i jiných souborů před změnami. Současně nabízí i možnost po provedení změn vrátit vše po restartu do původního stavu. Obsahuje i OptimAccess Dial modul.

  ·  Stahujte na této adrese (6.1 MB).

  MRSOFT Antidialer 1.0 – freeware
  Jednoduchý leč účinný antidialer. Obsluha a princip fungování tohoto programu. Je vhodný jak pro uživatele využívající vytáčené připojení k internetu, tak i GPRS. Pracuje na principu zapamatování IP adresy poskytovatele připojení. Tu uloží do paměti a při každém novém vytočení internetového čísla ji zkontroluje. Nepovolenou adresu okamžitě odpojí.

  ·  Stahujte na této adrese (437 kB).

  Dial-up LAN manager 1.1 - freeware
  Při připojení k síti vyšle program všem klientům na straně serveru upozornění o novém připojení. Dle nastavení klientů pak dojde k přehrání nastaveného zvuku a změny vzhledu Tray ikony. Uživatelé pak mají možnost sledovat dobu připojení, objem přenesených dat, resp. činnost připojení. Hlavní funkcí je možnost dálkového odpojení. Při odpojení od sítě internet jsou všichni klienti informováni: na PC klienta je přehrán zvuk dle nastavení a je změněn vzhled tray ikony.

  ·  Stahujte na této adrese (743 kB).
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.