S novou českou čtečkou RSS vám již žádná informace neunikne

aktualizováno 
Kvalitní a spolehlivý firewall ZoneAlarm se dočkal nové verze. Obsahuje řadu vylepšení, která vás budou ještě lépe chránit před nebezpečím z internetu. Dále vám představíme lapače škodlivých kódů pronikající do PC, službu pro přístup k PC z jakéhokoliv místa na světě a také zcela novou RSS čtečku informačních zdrojů.

ZoneAlarm 6.0 - freeware
Zone Labs vypustila na svět novou verzi svého vynikajícího softwarového firewallu ZoneAlarm. Novou generaci softwaru pro zabezpečení osobních počítačů ZoneAlarm s pořadovým číslem 6.0 Uživatelům nabízí efektivní, několikavrstvou ochranu proti spyware, virům a dalším rizikům, které představuje přístup k internetu. Ochrana u tohoto produktu se samozřejmě odehrává již na úrovni jádra systému Windows. Zároveň se objevuje i ochrana před tzv. rootkity (ovládnutí počítače na dálku) či keylogger (odchytávání informací zadaných prostřednictvím klávesnice).

Osobní firewall nepřetržitě kontroluje interní zdroje operačního systému, klíčové soubory, záznamy v registrech a nastavení aplikací automaticky spouštěných při startu počítače. Zároveň chrání legitimní aplikace před narušením a pokusy o převzetí kontroly nad jejich funkcemi ze strany útočníka. V kombinaci s dosavadním řešením vytváří firewall trojnásobnou ochranou zeď před nebezpečím z internetu. Po odhalení a ověření existence nové hrozby služba SmartDefense Advisor nastaví automaticky bezpečnostní pravidla systému tak, aby počítač nebylo možné nově objeveným způsobem napadnout. Služba SmartDefense se také stará o automatické aktualizace antiviru a anti-spywaru. Tato základní verze je pro nekomerční použití k dispozici zdarma. Existují i plně komerční řešení.

 • Program stahujte na této adrese (8.9 MB).
 • ZoneAlarm

  ArovaxShield 1.1.122 - freeware
  ArovaxShield je další ochranný program pracující v reálném čase, který může hlídat váš počítač a udržovat ho čistý před hrozbami jako je spyware, adware, keyloggery, trojské koně a další malware produkty - tyto nebezpečné kódy mění bez vašeho vědomí nastavení systému. Program pracuje tak, že nepřetržitě sleduje záznamy, odkud dochází k automatickému startu aplikací v systému Windows, prověřuje i rozšíření prohlížečů a také soubor HOSTS. Zachytí-li nepovolený pokus o změnu, dá vám o tom ihned vědět. Poradí si i s blokováním „únosu“ IE či podezřelými cookies. Program tedy nehledá žádný adware nebo spyware, ale účinně vás před ním chrání. Dle vašeho uvážení si lze nastavit i předem definované postupy v případě konkrétních problémů.

 • Program stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • ArovaxShield

  GoToMyPC Personal – shareware
  Citrix Online (což je divize Citrix Systems) představila několik nových nástrojů a služeb pro přístup přes web. Divize nabízí Citrix GoToMyPC - řešení pro vzdálený, bezpečný a řízený přístup k počítači přes internet; Citrix GoToAssist - řešení pro vzdálenou podporu a Citrix GoToMeeting – snadné a bezpečné řešení pro on-line komunikaci.. Nás nejvíce zaujal nástroj s označením GoToMyPC. Ten se dodává ve třech variantách. Dvě jsou určeny pro firemní sféru a poslední GoToMyPC Personal jednotlivcům. Tato verze umožňuje jednotlivcům přístup k jejich počítači (v kanceláři, doma) jednoduše a bezpečně z jakéhokoli počítače na světě s internetovým připojením. Do počítače si nainstalujete klienta, který je propojen se stránkami služby. Cokoliv potom na PC provedete automaticky bude zaznamenáno a uloženo na serveru pro použití z jiného PC. Cestujete-li na delší dobu mimo domov či zaměstnání, stačí nechat počítač puštěný a budete k němu mít prostřednictvím celosvětové sítě neustálý přístup. Službu si po registraci můžete zdarma zkoušet a to buď 60 minut, nebo využívat klienta po 30 dnů.

 • Službu nainstalujete po registraci na této adrese.
 • GoToMyPC Personal

  Bizz RSS News Assistant 4.7r26 – freeware
  Společnost DS&T vydala nedávno první verzi RSS čtečky s HeadLinerem (lišta s běžícími zprávami). Jde o obdobu klasické RSS čtečky zpráv, doplněnou o další funkce. Je určena jak pro uživatele, kteří chtějí sledovat upoutávky na novinky, tak i pro ty, kdo si chtějí informace na internetu číst, vyhledávat nebo je sami publikovat. Oproti ostatním, dnes běžným systémům disponuje vlastním, centrálně udržovaným katalogem nejzajímavějších lokálních zdrojů, ze kterého si můžete snadno vybrat oblasti, které vás zajímají. V tomto případě tedy není zapotřebí brouzdat po internetu, hledat RSS zdroje a pak je složitě konfigurovat. Stačí jen nainstalovat a hned si můžete začít číst. K snadnému vyhledávání zajímavých témat a prohledávání registrů je tato verze kromě HeadLineru vybavena i moderním systémem snadno ovladatelných filtrů a vyhledávacích funkcí.

 • Program stahujte na této adrese (4.8 MB).
 • Bizz RSS News Assistant  Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Chraňte svá data a identitu před počítačovými zločinci

  Ilustrační foto - kyberzločinci

  Kyberzločinci hledají stále nové možnosti, jak odcizit vaše data. Bojovat s nimi vám pomohou společnosti zabývající se...

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz