Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S virtuálním diskžokejem za pultem (nové audio a MP3 programy 46/2004)

aktualizováno 
Nová verze programu Virtual DJ vám umožní dělat s hudebními soubory totéž, co zvládnou ti nejlepší DJs s vinylovými deskami. Dart XP Pro zbaví analogové nahrávky šumu, novým Dexsterem 2.5 je můžete dále zpracovávat. Vlastní muziku vytvoříte v sekvenceru Making Waves. Další přehled novinek v oblasti audio software je tu!
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Carlanthano 4.2.1661 - Freeware - Download 1,7 MB
  Multimediální jukebox pro Windows, využívající systémových kodeků. Mezi uživatelskými nástroji nalezneme rozsáhlý manažer playlistů a editor ID3 Tagů. Jukebox obsahuje několik přehrávacích režimů včetně náhodného přístupu, takže jej můžete nechat běžet bez dozoru, aniž by se jediná skladba opakovala.
 • CoolCD Studio 1.4 build 1121 - Shareware - Download 1,2 MB
  Luxusní AudioCD přehrávač s vizualizacemi, frekvenčním analyzérem, osmipásmovým grafickým ekvalizérem a zvukovými efekty. Plná podpora CDDB pro jednotlivé/dávkové přijímání a odesílání informací o albech. Rychlý přístup ke skladbám na CD, pět režimů přehrávání, čtyři různé vzhledy rozhraní.
  30denní trial
 • DJ Mix Pro 3.0 build 44c - Shareware - Download 1,3 MB
  Mixovací DJ program s automatikou pro domácí poslech i rozšířeným ovládáním pro divokou party. Mixuje pomocí precizního beat-matchingu nebo manuálně, podporuje vícekanálové zvukovky a více karet najednou. Hraje soubory typů MP3, WAV, OGG, WMA, playlisty načítá a ukládá ve formátu M3U. Nově ukládání počítačních/koncových mixovacích bodů v databázi, přiřazení BPM či transpozice, rozšířené menu jinglů.
  Neregistrovaná verze zvládne max. 10 tracků.
 • Ultimate Jukebox 1.1.1 - Shareware - Download 2,3 MB
  Nadstavba pro přehrávač Winamp, která promění počítač nebo domácí set top box v moderní hrací skříň. Importuje soubory MP3, OGG, WMA a WAV, pracuje s několika úrovněmi playlistů a frontou skladeb, které si namačkali hosté vaší party. Parametry vzhledu jsou plně definovatelné - můžete měnit fonty, barvy i celé skiny.
 • Virtual DJ 2.05 - Shareware - Download 14,1 MB
  Virtuální DJ dokáže s přehrávanými soubory pracovat jako s vinylovými deskami, algoritmus Beatlock zajistí precizní mixování, stopy lze jednoduše zasmyčkovat. Dále několik zvukových efektů, naprogramování vlastních hlášek a jinglů a možnost záznamu a streamování vaší show.
  20denní trial

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • #1 DVD Audio Ripper 1.0.28 - Shareware - Download 2 MB
  Ripper zvukových stop z DVD do snadno malých a flexibilních přenositelných souborů MP3, WMA, OGG, ale také do standardních WAVů. Umožňuje zadat podrobné informace do ID3 tagů. Veškeré operace lze provádět dávkově. Konverze podle kapitol nebo udaného časového úseku.
 • Audio Converter 5.0 - Shareware - Download 6,6 MB
  Program se vskutku všeříkajícím názvem rychle a snadno převádí všechny odrůdy zvukové komprese MPEG, dále soubory AIFF, TwinVQ a WAV. Kromě vzájemné konverze umí všechny zmiňované soubory převést také do kodeku Windows Media Audio. Mezi další činnosti patří ripování audio CD, spolupráce s databankou CDDB a plná podpora winampovských playlistů.
  30denní trial
 • JukeBox Tools 4.0 - Demo - Download 3,4 MB
  Balík šesti zajímavých zvukových utilit: ASPI Rip pro grabování audio CD na harddisk ve formátech WAV/MP3/OGG; Audio Editor a Auto Rec pro nahrávání hudby z kazet či starých desek a práci se soubory; Jukebox Decoder pro dekompresi MP3/OGG do WAVů, přehrávání zvukových souborů a tvorbu alb; FreeDB Agent pro identifikaci alb na CD a v digitálních souborech; Analog Rip - alternativa k prvně jmenovanému programu. Aplikace mohou pracovat samostatně nebo spolupracovat mezi sebou.
 • Kiwi Alpha 1.2.6 - Adware - Download 2 MB
  P2P aplikace Kiwi Alpha vytváří most mezi různými populárními klienty. Data všech typů lze tedy sdílet najednou v několika sítích za pomoci protokolů FastTrack, Gnutella a dalších. Anonymita uživatele zaručena. Kiwi obsahuje integrovaný přehrávač médií včetně možnosti náhledu právě stahovaných video dat.
  Jak už to tak bývá, sponzorováno reklamou.
 • Mini-stream Ripper 1.28.90 - Shareware - Download 3 MB
  Nová verze konverzního prográmku, který nabízí nástroje pro převod zvuku ve formátu Real Audio do ostatních obvyklejších kodeků. Dále klasicky ripuje CD a nabízí další tradiční schopnosti konverze - pracuje také s formátem Ogg Vorbis, umožňuje dávkový převod.
  30denní trial.
 • Newyeah CD Ripper - Shareware - Download 3,6 MB
  Prioritou dalšího z řady CD ripperů je stahovat bitově přesné kopie digitálních stop z CD, ovšem kromě nekomprimovaných WAVů umí muziku uložit také jako MP3, WMA nebo OGG Vorbis. Přijemnou funkcí je vyplňování ID3 tagů a automatické generování názvů souborů, na čemž má lví podíl spolupráce s internetovou databází CDDB. Nabízí detailní možnosti nastavení výstupních souborů, obsahuje interní CD přehrávač.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • MP3 Tag Clinic v4.0.0.4 - Shareware - Download 3,2 MB
  Update kliniky pro MP3 data, která nabízí jednoduchou editaci všech polí ID3 tagů, k dispozici je řada funkcí, jako např. přejmenování souborů podle tagů a naopak, přestavba adresářové struktury a relokace MP3 do složek podle autorů, alb apod. Umí synchronizovat ID3 tagy v1 a v2, vytvářet playlisty, přidávat do hudebních souborů obrázky aj. Pracuje také s formáty WMA, OGG a VQF.
  Funkčně omezený trial
 • Music Database 2000 - Shareware - Download 1,6 MB
  Výkonná databáze pro přehledné zorganizování vaší hudební kolekce. Ocení ji zejména provozovatelé malých rádií, DJové a také sběratelé. Nabízí mnoho vyhledávacích a třídících funkcí, s jejichž pomocí lze najít kýžený song mezi tisíci položek během chvilky.
  30denní trial
 • Mcataloguer - Shareware - Download 3,3 MB
  Komplexní katalogizační software, kterému kromě vaší hudební sbírky v komprimovaných souborech a na digitálních nosičích nejsou cizí ani soubory s grafikou a digitálními fotografiemi, i ty zabalené v archivech nejrozšířenějších typů. Program pracuje se sadou Unicode, národní znaky mu tedy nečiní žádné problémy. Přehledná hierarchie záznamů, rychlé hledání, uživatelské přizpůsobení polí. Aplikace obsahuje vestavěný media player s mnoha pokročilými funkcemi, jimž vévodí desetipásmový ekvalizér.
  10denní trial

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Midi to WAV Maker - Shareware - Download 0,5 MB
  Přímočará utilitka pro renderování hudebního zápisu ve formátu MIDI do klasických souborů WAV, například pro vypálení na CD.
  Neregistrovaná verze zpracuje pouze minutu záznamu.
 • Midi WorkShop 1.5a - Demo - Download 0,9 MB
  Nadstavba pro audio stanici SAWStudio (viz níže), která tomuto program přidá možnost takřka neomezené práce s MIDI nástroji. Projekty Midi WorkShopu mohou obsahovat až 128 stop, plug-in má přehledné rozhraní, navržené pro pokud možno bezproblémovou integraci s mateřskou aplikací.
 • Making Waves v5.01- Demo - Download 4,4 MB
  Jednoduchý sekvencer využívající nástrojové samply ve standardním formátu WAV. Pečlivé mixovací rutiny umožňují použít velké množství stop naráz. Kromě zvukového výstupu lze celý projekt vyrenderovat do cílového WAVu pro další zpracování nebo vypálení na CD.
  V demo verzi nelze projekty ukládat.

  Audio editory a efekty
 • Advanced MP3/WMA Recorder 5.5 - Shareware - Download 3,6 MB
  Přehledný digitální rekordér, umožňující zaznamenat libovolný zvuk přehrávaný spuštěnou aplikací (DVD či multimediální přehrávač, streaming) nebo externím zařízením (kazeta, gramofon, rádio) do formátů MP3, WMA a WAV. Automaticky detekuje schopnosti dostupných audio karet a v tomtéž rozpětí umožňuje nadefinovat parametry každé nahrávky.
  Limit záznamu 60 sekund.
 • Dart XP PRO - Shareware - Download 12,9 MB
  Kompletní centrum pro záznam a restauraci zvuku ze starých analogových médií - magnetofonových kazet a vinylových desek. Dart XP obsahuje několik sofistikovaných nástrojů pro odstranění šumu, praskání a celkové oživení zvuku. Vyčištěné soubory je možné interním modulem okamžitě vypálit na audio CD.
  30denní trial
 • Dexster 2.5 - Shareware - Download 5,7 MB
  Další vylepšená verze audio editoru Dexster. Program pracuje s nejrozšířenějšími audio formáty, nabízí základní editační funkce stejně jako pokročilé efekty, např. mix, kompresor, delay, obálky a křivky, ekvalizér, pitch/stretch, chorus aj. K dispozici i mnohé pásmové filtry, též souborový konvertor a zvukový rekordér.
 • FairStars Recorder 2.6 - Shareware - Download 5,5 MB
  Šikovný rekordér, s nímž můžete zaznamenat libovolné zvuky procházející počítačem a ukládat je do souborů ve formátech WMA, MP3, OGG a WAV. Tiché pasáže např. mezi skladbami umí program vynechat nebo zahájit nový záznam. Podporuje pásmové filtry. Zároveň jej lze použít jako konvertor a editor ID3 tagů.
 • RockNAudio Editor 5.0 - Shareware - Download 10,4 MB
  Vizuální audio editor pro jednotlivé samply a nahrávání, mixování a editaci vícestopých nahrávek. Na zvuk lze aplikovat množství efektů a filtrů a exportovat jej ve dvanácti různých formátech, které zahrnují MP3, WMA, WAV, OGG, AIFF a další. Nekonečné Undo/Redo, náhled na průběh zvuku nebo spektrální zobrazení, precizní zoom, ekvalizér, normalizace, natažení zvuku v čase ad. Současně umožňuje vzájemnou konverzi zvuku a ripování audio CD.
  Trial na deset spuštění
 • SAWStudio 3.9a - Shareware - Download 7,7 MB
  Aktuální verze Software Audio Workshopu. Kombinuje konzole pro vícestopý harddiskový záznam, editaci zvuku a pokročilý mixážní pult s efektovou jednotkou. Pracuje s 24bitovým rozlišením a prakticky nahrazuje kompletní hardwarové vybavení studia. Kompletní seznam změn je zde.
  K dispozici též odlehčená verze .

 • V čem přehrávat audio i video soubory (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 46/04)
  Chcete-li na PC poslouchat hudbu, sledovat filmy, poslouchat rádio, či sledovat TV, potom si budete muset pořídit celou řadu aplikací. To však jen za předpokladu, že neznáte některý z mnoha tzv. multimediálních softwarových přehrávačů. V těch nejlepších z nich lze navíc surfovat, psát, prohlížet obrázky či používat jiné multimediální funkce. Nejste o něco ochuzeni?  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz