Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Samsung vám řekne, že špatně spíte, a umožní hrát těžké hry jen na TV

aktualizováno 
Berlín (Od zpravodaje Technet.cz) - Společnost Samsung se rozhodla, že vezme útokem oblast, které analytické společnosti slibují výrazný růst. Má poněkud divný název, internet věcí (Internet of Things, IoT), a představit si pod tím můžete dvě věci - propojení všeho se vším a posun chytrých věcí do oblastí, kde jste je nečekali.

Chytré přístroje do domácnosti od Samsungu. Základem je chytrý hub/router (vlevo), který komunikuje s ostatními přístroji. | foto: Roman Všetečka, Technet.cz

Na letošním veletrhu IFA se na scéně objevil Alex Hawkinson, který má v Samsungu chytré věci na starosti, a ukázal jeden z nejdůležitějších přístrojů, který většina zařízení pro internet věcí potřebuje.

Fotogalerie

Jmenuje se SmartThing Hub a v podstatě to je bezdrátový router, který komunikuje s jednotlivými zařízeními připojenými do jeho sítě a umožňuje jejich jednoduché ovládání, třeba prostřednictvím mobilního telefonu. Přístroj je vybaven vestavěnou baterií a vydrží na jedno nabití až deset hodin. Podporuje nahrávání videa. Nahrávat video lze jen v případě neočekávaných událostí, jako je pohyb u předních dveří.

Spolu s ním firma připravila chytrou zásuvku, vlhkoměr. Z bezpečnostních prvků pak senzor pohybu a také čip v podobě přívěsku na klíče, který dá systému vědět, že jste doma. V nabídce se má objevit i zařízení s více senzory najednou.

Nový Samsung SmartThings Hub, tedy senzory a aktualizovaná mobilní aplikace, byl právě uveden ve Spojených státech. Příští týden bude následovat Velká Británie a v roce 2016 je na řadě zbytek Evropy.

Uvedené přístroje a zařízení přitom nemusí být jedinou součástí chytré domácnosti. K systému lze díky spolupráci s dalšími firmami v rámci jedné z IoT aliancí připojit například chytrý termostat od Honeywellu nebo již dříve představenou HD kamerku a řadu dalších zařízení.

Různé profily, které automaticky provedou akce, když třeba odcházíte z domova a...

Různé profily, které automaticky provedou akce, když třeba odcházíte z domova a sedli jste si do auta.

K jejich ovládání a kontrole pak slouží aplikace Smart home monitor, která s jejich pomocí monitoruje a hlídá váš domov. Zároveň umožňuje přednastavit řadu profilů, kde si například zadáte, co vše se má stát, když opustíte domov, nastoupíte do auta nebo se po práci vracíte.

To vše i proto, že firma úzce spolupracuje s firmami BMW a VW. Upozornění ze SmartThings Hub se tak zobrazí přímo na palubní desce díky propojení prostřednictvím technologie MirrorLink. Aplikace SmartThings také umožní zkontrolovat technický stav vozidla nebo jej zamknout a odemknout na dálku. Nová aplikace Volkswagen App Car-Net e-Remote zase propojí nejnovější chytré hodinky Samsung Gear S2 s vozidlem Volkswagen. Řidič tak rychle najde zaparkované vozidlo, zapne si klimatizaci dopředu nebo zjistí stav baterie u elektromobilu.

Samsung Sleep sense monitoruje spánek.

Samsung Sleep sense monitoruje váš spánek.

Samsung však chce podle všeho myslet nejen na bezpečí a komfort, ale také na vaše zdraví. Další součástí chytré domácnosti by se mělo stát zařízení Sleep sense, které bude kontrolovat spánek. Senzor by ve spolupráci s mobilním telefonem měl snímat během spánku vaše pohyby, dech a také tlukot srdce.

Vše se pak má analyzovat prostřednictvím algoritmu, na jehož vývoji se podílel Christos Mandzoros z Harvard Medical School. Na základě získaných výsledků, vám pak příslušná aplikace může dát některá doporučení.

Budoucnost je v ultravysokém rozlišení a HDR

Samsung v záplavě IoT však nezapomněl ani na svou silnou oblast, kterou jsou televizní přijímače a věci s tím související.

První Ultra HD Blu-ray přehrávač Samsung

První Ultra HD Blu-ray přehrávač Samsung.

Těmi věcmi je myšlen především nový přehrávač Blu-Ray disků, který je připraven na přehrávání přicházejících nativních 4K Ultra HD disků. Ten se má dostat na trh na začátku příštího roku za zatím nespecifikovanou cenu.

Nové řady televizorů, které budou uvedeny na trh, už mají podporu nového standardu HDMI 2.0a a poradí si stejně jako přehrávač i s velkým dynamickým rozsahem (HDR).

Samsung přináší streamované hry od GameFly.

Samsung přináší streamované hry od GameFly.

Zajímavou novinkou je možnost hrát nejnovější hry prostřednictvím cloudu od GameFly. Některé nové televizory tak podporují GameFly Streaming, což je předplacená služba umožňující hrát hry bez potřeby mít doma nějaké herní zařízení, stačí televize a herní ovladač. Vše ostatní se děje vzdáleně na serverech společnosti.

Novinkou byla také druhá generace všesměrových bezdrátových reproduktorů. Ty nyní na horní ploše nabízejí jednoduché vzdálené ovládání přehrávání a hlasitosti.

Autor:Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Jak ulovit patnáctku. Američané nabídli sto tisíc dolarů a marně čekali

MiG-15bis, se kterým ulétl severokorejský stíhač No Kum-sok do Jižní Koreje,...

Během korejské války chtěli Američané vypsáním vysoké finanční odměny zlákat některého z pilotů MiGu-15 k úletu na svou...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Další z rubriky

Ekonom Hurwicz se narodil před 100 lety. Sestavil obrácenou teorii her

Jak se rozhoduje o veřejných zakázkách popsal Leo Hurwicz.Narodil se před 100...

Před 100 lety se narodil ekonom Leonid Hurwicz. Se dvěma svými kolegy sestavil obrácenou teorii her známou jako teorie...

Podívejte se na to „nej“, za co budou chtít výrobci letos vaše peníze

Nývlt Václav: SmartFrog

Když něco "cool" není, musíme to "cool" udělat, to platí nejenom na největším evropském veletrhu spotřební elektroniky...

Při výrobě luxusních italských reprosoustav používají i velrybí kosti

Reprosoustavy Sonus Faber vznikají v malé továrně v italském městečku...

Reprosoustavy Sonus Faber vznikají v malé továrně v italském městečku Arcugnano, asi tak hodinu jízdy od Benátek....

Najdete na iDNES.cz