Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sbalte si celou svoji kancelář na USB klíčenku

aktualizováno 
Potřebujete si s někým promluvit po e-mailu? Hodil by se vám software, který vytvoří dokonalou 3D krabici pro vaši aplikaci? Nebo by se vám hodila kancelář pro USB klíčenku, ve které byste měli všechny potřebné aplikace? A jestli se chystáte změnit osobní firewall, zkuste vyzkoušet jeden pocházející ze Slovenska.

Voice Mail Compressor 2.1 – freeware
První zmínky o elektronické poště se datují k roku 1969, kdy vědci americké agentury ARPA propojili v rámci výzkumného projektu čtyři počítače do sítě. E-mailovat tak můžeme 37 let. Dnes se velká část komunikace po celém světě odehrává právě pomocí e-mailu. Bohužel tato služba neumí jednu věc a tou je přenášet lidský hlas. Díky programu Voice Mail Compressor to však již neplatí.

Tato aplikace je totiž jednoduchým pomocníkem, který vytvoří a odešle zvukový vzkaz e-mailem. A jak pracuje? Velmi jednoduše. K odeslání e-mailu je využit váš e-mailový klient s vaším poštovním elektronickým účtem. Aplikace se totiž skládá z nahrávacího zařízení, kterým zaznamenáte vzkaz pro osobu, které ho chcete poslat. K počítači tedy musíte mít připojený mikrofon. No a potom již pouze spustíte nahrávání. Po skončení si nahrávku můžete poslechnout a teprve potom ji poslat. To provedete tlačítkem Send. Aplikace sama vyvolá novou zprávu z vašeho výchozího e-mailového klienta (Outlook, Oukltook Express, Thunderbird apod.) a vloží soubor do přílohy. Vy jen nyní vyplníte jméno příjemce a předmět e-mailu, případně text a kliknete na tlačítko pro odeslání. Ten, kdo e-mail přijme, nepotřebuje žádný speciální software. Stačí mu multimediální přehrávač, který se nachází ve všech operačních systémech Windows (kromě jedné výjimky – speciální verze Windows bez WMP). V nastavení si navíc můžete vybrat jaký kodek chcete pro zakódování nahrávky použít či předpřipravit text, který se vždy vloží do předmětu e-mailu.

 • Program stahujte na této adrese (631 KB).
 • Voice Mail Compressor

  True BoxShot 1.3 – shareware
  Jste malým výrobcem softwaru a líbí se vám tzv. box shoty, do kterých je ti velcí umisťují? Chtěli byste tyto krabice umístit na své stránky s programem? Pokud ano, potom jistě uvítáte software True BoxShot. Ten vám totiž vytvoří perfektní 3D obraz krabice pro váš software. Stačí mu k tomu přitom pouze tři obrázky - přední strana boxu a vrchní a boční. True BoxShot plně podporuje 3D rotaci doplněnou o stíny a nepovinné odrazové doplňky. Přizpůsobit můžete řadu věcí. Například volit mezi dimenzemi krabice, stejně jako měnit její velikost a intenzitu stínů a efektů. Box si následně lze prohlédnout z jakéhokoliv úhlu v reálném čase. Dokončený výsledek může být exportován do formátů JPG, PNG nebo BMP. Jde o snadný nástroj pro tvorbu obalů, který dá vašemu softwaru další rozměr. Škoda jen, že není k dispozici zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (1,7 MB).
 • True BoxShot

  USB-ToolBox 2 – shareware
  Kde kdo dnes vlastní velkokapacitní zařízení, jež se připojují přes USB porty počítačů. Možná i vy máte nějakou tu USB klíčenku, či externí HDD. Výhody těchto zařízení jsou jasné. Svá data můžete mít kdykoliv a kdekoliv neustále sebou. Stačí je na ně prostě zkopírovat a je to. Místo kopírování každého souboru či programu je lepší použít speciální aplikaci, která vám dovolí brát na cesty celou vaši kancelář. A tou může být USB-ToolBox. Tento software totiž obsahuje různé pomůcky a je lehce provozován na USB zařízení. Nabízí sice primitivnější uživatelské rozhraní, avšak tento nedostatek dohání svou funkčností. V programu tak naleznete např. kalendář, zápisník, souborového manažera, místo pro uložení všech vašich hesel, systémové informace a ještě více. Navíc v sobě obsahuje nástroje jako dekomrimátor archívů (unzip/unrar souborů), skartovačku souborů, FTP klienta, či e-mailového klienta. Nechybí ani jednoduchý browser pro prohlížení internetových stránek a ještě více.

 • Program stahujte na této adrese (2,8 MB).
 • USB-ToolBox

  Hurricanesoft Personal Firewall 2.2.0 – shareware
  I přesto, že osobních firewallů existuje celá řada, stále vznikají nové a nové. Důkazem může být i jeden slovenský projekt s názvem Hurricanesoft Personal Firewall, který vzniknul v loňském roce. Od té doby se dočkal několika nových verzí a řady vylepšení. Dnes svým uživatelům může nabídnout plnohodnotnou ochranu dat proti útokům z internetu. Program sloužící pro zabezpečení počítače připojeného k internetu. Chrání vaše PC před hackery, spywarem a viry. Monitoruje přenos dat, který se zobrazuje přes graf. Ten navíc obsahuje ukazovatele rychlostí přenosu dat, jako maximální rychlost stahování a odesílání dat a průměrný download/upload. Umožňuje blokování web stránek, vzdálených a lokálních portů. Stejně tak monitoruje všechny programy připojující se na internet, e-mailové schránky a lokální síť. Při navázání spojení dosud neschváleným programem se zobrazí okno, zda chcete dané připojení povolit/blokovat jednou, nebo natrvalo. Svým vzhledem připomíná aplikace Norton od Symantecu. Produkt je kompletně v češtině.

 • Program stahujte na této adrese (1,9 MB).
 • Hurricanesoft Personal Firewall
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Najdete na iDNES.cz