Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sbalte si celou svoji kancelář na USB klíčenku

aktualizováno 
Potřebujete si s někým promluvit po e-mailu? Hodil by se vám software, který vytvoří dokonalou 3D krabici pro vaši aplikaci? Nebo by se vám hodila kancelář pro USB klíčenku, ve které byste měli všechny potřebné aplikace? A jestli se chystáte změnit osobní firewall, zkuste vyzkoušet jeden pocházející ze Slovenska.

Voice Mail Compressor 2.1 – freeware
První zmínky o elektronické poště se datují k roku 1969, kdy vědci americké agentury ARPA propojili v rámci výzkumného projektu čtyři počítače do sítě. E-mailovat tak můžeme 37 let. Dnes se velká část komunikace po celém světě odehrává právě pomocí e-mailu. Bohužel tato služba neumí jednu věc a tou je přenášet lidský hlas. Díky programu Voice Mail Compressor to však již neplatí.

Tato aplikace je totiž jednoduchým pomocníkem, který vytvoří a odešle zvukový vzkaz e-mailem. A jak pracuje? Velmi jednoduše. K odeslání e-mailu je využit váš e-mailový klient s vaším poštovním elektronickým účtem. Aplikace se totiž skládá z nahrávacího zařízení, kterým zaznamenáte vzkaz pro osobu, které ho chcete poslat. K počítači tedy musíte mít připojený mikrofon. No a potom již pouze spustíte nahrávání. Po skončení si nahrávku můžete poslechnout a teprve potom ji poslat. To provedete tlačítkem Send. Aplikace sama vyvolá novou zprávu z vašeho výchozího e-mailového klienta (Outlook, Oukltook Express, Thunderbird apod.) a vloží soubor do přílohy. Vy jen nyní vyplníte jméno příjemce a předmět e-mailu, případně text a kliknete na tlačítko pro odeslání. Ten, kdo e-mail přijme, nepotřebuje žádný speciální software. Stačí mu multimediální přehrávač, který se nachází ve všech operačních systémech Windows (kromě jedné výjimky – speciální verze Windows bez WMP). V nastavení si navíc můžete vybrat jaký kodek chcete pro zakódování nahrávky použít či předpřipravit text, který se vždy vloží do předmětu e-mailu.

 • Program stahujte na této adrese (631 KB).
 • Voice Mail Compressor

  True BoxShot 1.3 – shareware
  Jste malým výrobcem softwaru a líbí se vám tzv. box shoty, do kterých je ti velcí umisťují? Chtěli byste tyto krabice umístit na své stránky s programem? Pokud ano, potom jistě uvítáte software True BoxShot. Ten vám totiž vytvoří perfektní 3D obraz krabice pro váš software. Stačí mu k tomu přitom pouze tři obrázky - přední strana boxu a vrchní a boční. True BoxShot plně podporuje 3D rotaci doplněnou o stíny a nepovinné odrazové doplňky. Přizpůsobit můžete řadu věcí. Například volit mezi dimenzemi krabice, stejně jako měnit její velikost a intenzitu stínů a efektů. Box si následně lze prohlédnout z jakéhokoliv úhlu v reálném čase. Dokončený výsledek může být exportován do formátů JPG, PNG nebo BMP. Jde o snadný nástroj pro tvorbu obalů, který dá vašemu softwaru další rozměr. Škoda jen, že není k dispozici zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (1,7 MB).
 • True BoxShot

  USB-ToolBox 2 – shareware
  Kde kdo dnes vlastní velkokapacitní zařízení, jež se připojují přes USB porty počítačů. Možná i vy máte nějakou tu USB klíčenku, či externí HDD. Výhody těchto zařízení jsou jasné. Svá data můžete mít kdykoliv a kdekoliv neustále sebou. Stačí je na ně prostě zkopírovat a je to. Místo kopírování každého souboru či programu je lepší použít speciální aplikaci, která vám dovolí brát na cesty celou vaši kancelář. A tou může být USB-ToolBox. Tento software totiž obsahuje různé pomůcky a je lehce provozován na USB zařízení. Nabízí sice primitivnější uživatelské rozhraní, avšak tento nedostatek dohání svou funkčností. V programu tak naleznete např. kalendář, zápisník, souborového manažera, místo pro uložení všech vašich hesel, systémové informace a ještě více. Navíc v sobě obsahuje nástroje jako dekomrimátor archívů (unzip/unrar souborů), skartovačku souborů, FTP klienta, či e-mailového klienta. Nechybí ani jednoduchý browser pro prohlížení internetových stránek a ještě více.

 • Program stahujte na této adrese (2,8 MB).
 • USB-ToolBox

  Hurricanesoft Personal Firewall 2.2.0 – shareware
  I přesto, že osobních firewallů existuje celá řada, stále vznikají nové a nové. Důkazem může být i jeden slovenský projekt s názvem Hurricanesoft Personal Firewall, který vzniknul v loňském roce. Od té doby se dočkal několika nových verzí a řady vylepšení. Dnes svým uživatelům může nabídnout plnohodnotnou ochranu dat proti útokům z internetu. Program sloužící pro zabezpečení počítače připojeného k internetu. Chrání vaše PC před hackery, spywarem a viry. Monitoruje přenos dat, který se zobrazuje přes graf. Ten navíc obsahuje ukazovatele rychlostí přenosu dat, jako maximální rychlost stahování a odesílání dat a průměrný download/upload. Umožňuje blokování web stránek, vzdálených a lokálních portů. Stejně tak monitoruje všechny programy připojující se na internet, e-mailové schránky a lokální síť. Při navázání spojení dosud neschváleným programem se zobrazí okno, zda chcete dané připojení povolit/blokovat jednou, nebo natrvalo. Svým vzhledem připomíná aplikace Norton od Symantecu. Produkt je kompletně v češtině.

 • Program stahujte na této adrese (1,9 MB).
 • Hurricanesoft Personal Firewall



  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...



  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz