Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ind našel po 25 letech svou rodinu díky Google Earth, pamatoval si ulice

  22:44aktualizováno  22:44
Ind, který se ještě jako malý chlapec ztratil své rodině, se s ní teď po 25 letech znovu sešel. Pomohly mu mapy Google Earth. Objevil na nich svou rodnou vesnici, na kterou nikdy nezapomněl.

Google Earth pomohl najít Indovi rodinu. Ilustrační snímek | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Pětiletý Saroo Brierly, tehdy ještě jako Šeru, se svým bratrem žebral na nádraží v indické Khandvě. Nastoupil do vlaku, který ale jel špatným směrem, a usnul v něm. O deset hodin později a 1 440 kilometrů dále se probudil na opačné straně Indie, napsal americký server The Huffington Post.

Chlapec prožil těžký měsíc, když se snažil dostat domů. Skoro se utopil v řece Ganze a těsně unikl muži, jenž ho chtěl unést a prodat do otroctví.

Pak se však Šeruův život změnil k lepšímu. Žebral v ulicích Kalkaty, odkud byl přiveden do sirotčince jedné nevládní organizace. Krátce nato jej adaptoval australský pár, který jej odvezl do Tasmánie.

Teď je mu 30 let a je úspěšným obchodníkem. Navzdory uplynulým letům nikdy nezapomněl, odkud pochází. "Udržel jsem si v hlavě obrázky města, kde jsem vyrůstal, ulice, po nichž jsem se potuloval, i tváře z mojí rodiny, ty vzpomínky jsem si uchoval," říká Brierly, který začal svou biologickou rodinu hledat asi před deseti lety.

Hlubokou vzpomínku si uchoval na nádraží v Khandvě a tak několik let prohlížel záběry oblasti na Google Earth a hledal něco, co by rozeznal. Nakonec narazil na oblast v Khandvě, která dokonale zapadala do jeho vzpomínek z dětství - vesnici Ganeš Talai.

Před třemi týdny nasedl na letadlo, vydal se do své rodné vsi a v ulicích hledal své příbuzné. A našel je, stále žijící v bídě ve stále stejném slumu jako v jeho dětství.

Dověděl se, že jeho matka Kamla a bratr Kallu ho neustále hledali poté, co se ztratil. Dokonce navštívili věštce, který jim řekl, že se jednoho dne s chlapcem zase sejdou.

"Stále tomu nemůžu uvěřit, že jsem dokázal najít svou rodinu, když vezmu v úvahu, jak je velká indická populace i jak jsem byl malý, když jsem se ztratil," svěřil se.

Autoři: ,


Témata: Google+, NATO, Vlak

Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Najdete na iDNES.cz