Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Servery nejen o tom, jak zahnat novoroční kocovinu

aktualizováno 
Server o zdraví vám poradí, jak zmírnit následky bujaré noci. Ukážeme, kde naleznete komunitní servery, či jednu z největších filmových databází u nás. A jaké nové weby se v poslední době objevily?

Mineralfit.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Abyste byli zdraví
Mineralfit.cz - www.mineralfit.cz

Kocovina. Toto slovo jistě slyšíte neradi. Možná ji nyní prožíváte. Pokud jste přípravy na ni podcenili a tudíž si před oslavou Silvestra nevzali mastné před pitím (např. lžíce oleje), možné též syrové vejce a po ranním příchodu z oslav ani po probuzení nepili minerálku nebo vodu s citronem, mohou vám pomoci rady ze serveru věnujícího se zdraví.

Ještě než se podíváme, jaké rady pro nás server má, poradíme tuto adresu, kde naleznete první pomoc při kocovině. Ale pozor! Rozhodně si neberte ani šumivý aspirin ani paralen. Na serveru však naleznete mnohem více. Jeho páteř tvoří články pro zdraví a krásu. Nechybí však ani informace pro ženy, muže, rodinu či o dovolené a cestování. Pokud by vás zajímalo, jak na dělenou stravu, zavítejte do FIT rádce. Pro dospělé tu je intimní rádce, který může pomoci vyřešit problémy nejen při sexu a s pohlavními orgány. A pokud i vás trápí bolesti hlavy, tak se podívejte, co ji může způsobovat a jak jí předcházet.

Mineralfit.cz

Rivalové

Rodina.cz – každodeník o dětech a rodičích
Zdravi.idnes.cz – vše o zdraví na iDNES.cz

Ukažte se světu
Qhodnocení.cz

Víte, co jsou to komunitní služby? Že ne? Pak vězte, že jde o služby zahrnující volnočasové a vzdělávací aktivity, které přispívají k rozvoji komunity a místních společenství. Na internetu do nich patří například chatovací servery. Internetový trh zaznamenává v poslední době rychlý rozvoj. A pokud rádi fotografujete a prohlížíte si fotky jiných, potom vyzkoušejte komunitní server Qhodnocení.cz.

Písmeno Q v titulu webu označuje kvalitu, kterou by měly u vystavených fotografií hodnotit návštěvníci. Fotografie můžete vkládat do systému sami a je jedno, zda jde o amatérské momentky či profesionální fotografie. Snímky jsou rozděleny do několika kategorií – děti, dopravní prostředky, erotický akt, fotografika, kolektivy, krajiny atd. Žebříčky deseti nejlépe hodnocených fotografií jsou sestavovány pro každou kategorii. Přihlášení uživatelé si navíc mohou vytvořit virtuální fotoalbum svých oblíbených fotografií. Web Qhodnocení slouží nejen ke zjištění názoru obecenstva na zaslané fotografie (do budoucna se připravují i diskuse k jednotlivým fotografiím), ale nabízí i možnost k seznámení. Stačí k přiložené fotografii přidat ikonku Chci se seznámit a čekat.

Qhodnocení má na 84.000 uživatelů, kteří vloží denně až 1.000 kvalitních fotografií, proto patří tento server i těm nejúspěšnějším, kde je možné objevit začínající modely a modelky.

Rivalové

Ukažse – neskrývej se
Líbím se ti.cz – ohodnoťte fotografie

Česko-Slovenská filmová databáze
ČSFD - www.csfd.cz

Jste-li filmovými fandy, potom tento server budete zcela jistě znát. ČSFD se však celkem nedávno dostalo vylepšení v podobě nové grafiky. Starý černo-olivový vzhled nahradil nový bílo-červený design optimalizovaný pro vyšší rozlišení. Změny související s obsahem a funkcemi mají teprve přijít, ovšem některé již byly realizovány. Jde například o diskuze u profilů herců a režisérů. Větší prostor dostaly tipy na filmy v televizi, trailery a novinky na DVD. Na stránkách naleznete mnoho zajímavých informací nejen ze světa filmu. Nechybí tak filmové novinky, informace o kino premiérách v ČR, biografie, TV tipy, programy televizí, informace o DVD premiérách a především rozsáhlá filmotéka. A pokud budete chtít s nějakým filmem poradit, můžete využít diskusní fórum. ČSFD slouží jako vynikající zdroj informací pro všechny filmové fandy. Jeho autoři by byli rádi, kdyby se jednou stal neodmyslitelnou příručkou nejen pro filmové fanoušky, ale rovněž pro filmové profesionály z řad novinářů či distributorů. V jeho databázi naleznete většinu filmů, na které si vzpomenete. Denně ČSFD navštíví přibližně 45 tisíc unikátních návštěvníků, kteří si zobrazí 800 tisíc stránek. Československá filmová databáze v současnosti obsahuje skoro 200 tisíc filmů, téměř 200 tisíc herců a přes 8 tisíc režisérů. Služeb ČSFD využívá cca 46.500 registrovaných uživatelů, kteří přispěli více než čtvrtmilionem komentářů. V databázi je také skoro 2.300 trailerů a počet plakátů se blíží k 25 tisícům.

ČSFD

Rivalové

Filmpub – server o filmu a všem kolem
Amatfilm - amatérský film a video v ČR

Uvízlo www síti:
Máte-li strach o české záchranáře zasahující v zahraničí, potom zabrouzdejte na nový web USAR. Zde totiž generální ředitelství Hasičského záchranného sboru spustilo nový informační portál věnovaný speciálním záchranným jednotkám nasazovaným do akcí v zahraničí. USAR (Urban Search and Rescue Team - vyhledávací a záchranný tým) patří mezi zvláštní jednotky ministerstva vnitra a jeho členové jsou připraveni za několik hodin vyrazit pomoci kamkoli ve světě. Chcete-li se však spíše bavit, zkuste inovované stránky TV Nova. Ty mají nový moderní design a také obsahují více obsahu. K dalším novinkám patří také videozpravodajství, které navazuje a rozšiřuje Televizní noviny a sportovní zpravodajství nejen z Galaxie Sport. A pokud rádi sledujete Čtvrtníčkovy reklamy, zavítejte do Neu servisu. Čekají na vás příspěvky, které propagují portál Atlas.cz.

Neu servis
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...

Jeho malovaná vejce pobavila i Shakiru, teď chystá velké setkání kutilů

Adam Savage na Maker Faire (San Mateo 2016)

Jiří Zemánek vyrobil stroj, který zdobí kraslice optickými klamy, a uchvátil jím i zpěvačku Shakiru. Vymyslel a...

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz