Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šetřete DVD mechaniku, prodloužíte tak její životnost

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, díky které si můžete definovat, co má PC udělat po dokončení nejen náročné úlohy (např. komprimace videa). Vhod by vám jistě mohl přijít i produkt, který šetří vaši mechaniku tak, že data načítá do paměti, odkud je potom používá. A nechybí ani nástroj na kompletní zálohu disku se systémem a český fakturační prográmek.

Shutter 2.0 – freeware
Denis Kozlov je autorem dalšího programu, který se stará o automatické vypínání počítače. Avšak narozdíl od své konkurence na to jde trochu jinak. Samozřejmě, že obsahuje funkce pro vypínání, restart, odlogování uživatele, vypnutí monitoru, zamknutí PC atd. Ale zároveň obsahuje i funkce, které dělají to samé, avšak bez použití časovače. Spuštění akce po uplynutí času či v předem nastavený, může být totiž v některých případech nežádoucí. Pokud například komprimujete video či provádíte jiný náročný výpočetní výkon, u kterého není předem známo, kdy skončí, je vypnutí PC pomocí časovače prakticky k ničemu.

Shutter tedy obsahuje detekci pro pokles výkonu CPU, uživatelovou neaktivitu a dokonce rozpozná, kdy přestal hrát Winamp. Majitelé notebooku potom mohou využít i detekci nízké kapacity baterií. Před provedením definované akce si lze nastavit i další činnost (spuštění programu, poslání zprávy atd.). Vytvářet tak lze opravdu rozmanité kombinace úloh. Chcete-li tak kvalitní vypínač s nadstandardními funkcemi, vřele tento produkt doporučujeme alespoň vyzkoušet.

 • Program stahujte na této adrese (646 kB).
  Shutter
 • DVDIdle 5.9.6.5 – shareware
  Pokud vás otravuje neustálé svištění vaší DVD mechaniky při sledování DVD filmů, zkuste si nainstalovat tento nástroj. S jeho pomocí bude možné načíst data buď na pevný disk PC, nebo do jeho paměti a pak je odešle přímo softwarovému DVD přehrávači, takže DVD jednotka odpočívá. Například: 6-ti rychlostní DVD jednotka bude pracovat pouze 15 minut při sledování 90-ti minutového DVD filmu. DVDIdle pracuje na pozadí a cachuje automaticky. Se softwarovými přehrávači jako například PowerDVD, WinDVD, atd. je program schopen spolupracovat a dodává dostatek dat, zatímco vaše DVD jednotka se již netočí. U 90ti minutového filmu tak například pracuje pouze 15 minut.

  S novou verzí je možné přehrávat i další formáty filmových souborů (AVI, DivX, RM, ASF, WMV, MPG, MPEG, a DAT z VCD, SVCD). Také odstraňuje tzv. FBI varování. Produkt se lehce ovládá, může dokonce prodloužit i výkon notebooku na baterie (čímž šetří jejich životnost), odebere ochranu proti analogovému kopírování, odebere omezení uživatele (UOP), čímž je myšleno, že můžete přímo měnit zvuky nebo skrývat titulky, které jinak nejdou skrýt, můžete přejít přímo do menu či si přehrát disk bez sledování upozornění FBI, zabraňuje automatickému spouštění programů z DVD a podporuje i 64bitové verze Windows XP a 2003. Aplikace je lokalizována a zkušební verze funguje bez omezení po dobu 30 dnů.

 • Program stahujte na této adrese (857 kB).
 • DVDIdle

  EaseUs Disk Copy 1.0 - freeware
  Znáte program Norton Ghost? Pokud ano, potom jistě víte, že jde o produkt pro kompletní zálohu pevného disku. Dokáže zkopírovat všechna data z HDD (provést jeho naklonování) na výměnné médium. Obnova celého disku se potom provádí ze zaváděcí diskety. Bohužel tento produkt není zadarmo. Ale můžete vyzkoušet jeho náhradu EaseUs Disk Copy. Jde o poměrně nový produkt, který sice neobsahuje takový komfort, jaký nabízí Ghost, ale svoji úlohu plní dokonale. Dokáže totiž také vytvořit přesnou kopii disku a to včetně nastavení systému, programů atd. to se může hodit, pokud potřebujete čas od času systém reinstalovat ale nechcete se zabývat doinstalačními pracemi. Program pracuje v DOSu. Ve Windows XP si pomocí průvodce vytvoříte spouštěcí disketu, kterou PC nastartujete. Potom provedete zálohu. Ale pozor! Disk, který budete zálohovat, musí být připojen jako Primary Master (IDE1 Master) a disk, na který budete zálohovat potom jako Secondary Master (IDE2 Master). Vytvořenou zálohu potom kdykoliv lehce obnovíte.

 • Program stahujte na této adrese (2 MB).

  EaseUs Disk Copy

  Faktury 3.2 – freeware/shareware
  Jste podnikatel či živnostník? Toužíte po jednoduchém a hlavně levném programu, který vám vyhotoví fakturu, dodací list, pokladní doklad bez zvláštních nároků na znalost výpočetní techniky? Potom zkuste produkt Faktury. Ten je vhodný pro plátce i neplátce DPH. K dispozici máte neomezený počet samostatných nezávislých řad faktur. Je možno také vytvářet šablony pro další použití. Tři jazyky formulář faktury. Obsahuje tři různé ceníky. Export všech položek (TXT,DBF,XLS) a import (TXT). Možnost použití jiné měny ( přepočítávání ceny). Uložení tiskového výstupu třeba i části ceníku v různých formátech (PDF,DOC,HTML,XLS) nebo jeho odeslání e-mailem jako příloha s možností výběru několika formátů (PDF,DOC, HTML,XLS). Hromadné přepočítávání den apod. A dále: kniha vydaných faktur, kniha přijatých faktur, příjmové a výdajové pokladní doklady atd. Plná verze vás přijde na 500 Kč a existuje i free verze, ve které jsou omezeny jen některé funkce, které k vystavení faktury nejsou nezbytně nutné.

 • Program stahujte na této adrese (9.6 MB).
 • Faktury  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Najdete na iDNES.cz