Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šetřete DVD mechaniku, prodloužíte tak její životnost

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, díky které si můžete definovat, co má PC udělat po dokončení nejen náročné úlohy (např. komprimace videa). Vhod by vám jistě mohl přijít i produkt, který šetří vaši mechaniku tak, že data načítá do paměti, odkud je potom používá. A nechybí ani nástroj na kompletní zálohu disku se systémem a český fakturační prográmek.

Shutter 2.0 – freeware
Denis Kozlov je autorem dalšího programu, který se stará o automatické vypínání počítače. Avšak narozdíl od své konkurence na to jde trochu jinak. Samozřejmě, že obsahuje funkce pro vypínání, restart, odlogování uživatele, vypnutí monitoru, zamknutí PC atd. Ale zároveň obsahuje i funkce, které dělají to samé, avšak bez použití časovače. Spuštění akce po uplynutí času či v předem nastavený, může být totiž v některých případech nežádoucí. Pokud například komprimujete video či provádíte jiný náročný výpočetní výkon, u kterého není předem známo, kdy skončí, je vypnutí PC pomocí časovače prakticky k ničemu.

Shutter tedy obsahuje detekci pro pokles výkonu CPU, uživatelovou neaktivitu a dokonce rozpozná, kdy přestal hrát Winamp. Majitelé notebooku potom mohou využít i detekci nízké kapacity baterií. Před provedením definované akce si lze nastavit i další činnost (spuštění programu, poslání zprávy atd.). Vytvářet tak lze opravdu rozmanité kombinace úloh. Chcete-li tak kvalitní vypínač s nadstandardními funkcemi, vřele tento produkt doporučujeme alespoň vyzkoušet.

 • Program stahujte na této adrese (646 kB).
  Shutter
 • DVDIdle 5.9.6.5 – shareware
  Pokud vás otravuje neustálé svištění vaší DVD mechaniky při sledování DVD filmů, zkuste si nainstalovat tento nástroj. S jeho pomocí bude možné načíst data buď na pevný disk PC, nebo do jeho paměti a pak je odešle přímo softwarovému DVD přehrávači, takže DVD jednotka odpočívá. Například: 6-ti rychlostní DVD jednotka bude pracovat pouze 15 minut při sledování 90-ti minutového DVD filmu. DVDIdle pracuje na pozadí a cachuje automaticky. Se softwarovými přehrávači jako například PowerDVD, WinDVD, atd. je program schopen spolupracovat a dodává dostatek dat, zatímco vaše DVD jednotka se již netočí. U 90ti minutového filmu tak například pracuje pouze 15 minut.

  S novou verzí je možné přehrávat i další formáty filmových souborů (AVI, DivX, RM, ASF, WMV, MPG, MPEG, a DAT z VCD, SVCD). Také odstraňuje tzv. FBI varování. Produkt se lehce ovládá, může dokonce prodloužit i výkon notebooku na baterie (čímž šetří jejich životnost), odebere ochranu proti analogovému kopírování, odebere omezení uživatele (UOP), čímž je myšleno, že můžete přímo měnit zvuky nebo skrývat titulky, které jinak nejdou skrýt, můžete přejít přímo do menu či si přehrát disk bez sledování upozornění FBI, zabraňuje automatickému spouštění programů z DVD a podporuje i 64bitové verze Windows XP a 2003. Aplikace je lokalizována a zkušební verze funguje bez omezení po dobu 30 dnů.

 • Program stahujte na této adrese (857 kB).
 • DVDIdle

  EaseUs Disk Copy 1.0 - freeware
  Znáte program Norton Ghost? Pokud ano, potom jistě víte, že jde o produkt pro kompletní zálohu pevného disku. Dokáže zkopírovat všechna data z HDD (provést jeho naklonování) na výměnné médium. Obnova celého disku se potom provádí ze zaváděcí diskety. Bohužel tento produkt není zadarmo. Ale můžete vyzkoušet jeho náhradu EaseUs Disk Copy. Jde o poměrně nový produkt, který sice neobsahuje takový komfort, jaký nabízí Ghost, ale svoji úlohu plní dokonale. Dokáže totiž také vytvořit přesnou kopii disku a to včetně nastavení systému, programů atd. to se může hodit, pokud potřebujete čas od času systém reinstalovat ale nechcete se zabývat doinstalačními pracemi. Program pracuje v DOSu. Ve Windows XP si pomocí průvodce vytvoříte spouštěcí disketu, kterou PC nastartujete. Potom provedete zálohu. Ale pozor! Disk, který budete zálohovat, musí být připojen jako Primary Master (IDE1 Master) a disk, na který budete zálohovat potom jako Secondary Master (IDE2 Master). Vytvořenou zálohu potom kdykoliv lehce obnovíte.

 • Program stahujte na této adrese (2 MB).

  EaseUs Disk Copy

  Faktury 3.2 – freeware/shareware
  Jste podnikatel či živnostník? Toužíte po jednoduchém a hlavně levném programu, který vám vyhotoví fakturu, dodací list, pokladní doklad bez zvláštních nároků na znalost výpočetní techniky? Potom zkuste produkt Faktury. Ten je vhodný pro plátce i neplátce DPH. K dispozici máte neomezený počet samostatných nezávislých řad faktur. Je možno také vytvářet šablony pro další použití. Tři jazyky formulář faktury. Obsahuje tři různé ceníky. Export všech položek (TXT,DBF,XLS) a import (TXT). Možnost použití jiné měny ( přepočítávání ceny). Uložení tiskového výstupu třeba i části ceníku v různých formátech (PDF,DOC,HTML,XLS) nebo jeho odeslání e-mailem jako příloha s možností výběru několika formátů (PDF,DOC, HTML,XLS). Hromadné přepočítávání den apod. A dále: kniha vydaných faktur, kniha přijatých faktur, příjmové a výdajové pokladní doklady atd. Plná verze vás přijde na 500 Kč a existuje i free verze, ve které jsou omezeny jen některé funkce, které k vystavení faktury nejsou nezbytně nutné.

 • Program stahujte na této adrese (9.6 MB).
 • Faktury
  Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Najdete na iDNES.cz