Šikovný programátor vylepšuje Windows. Zkuste si 10 nejlepších aplikací

aktualizováno 
Pomohou vám s odhalením uloženého a zapomenutého hesla i monitorovat síťové připojení. Za firmou Nirsoft se skrývá jediný programátor. Nabízí už 151 utilitek nejen pro OS Windows. Vybrali jsme deset nejzajímavějších.

Ilustrační foto | foto: shutterstock.com

Nestojí za nimi žádná velká softwarová společnost, dokonce ani skupina programátorů. Všechny je vytvořil jeden programátor, který ovládá takzvaný reverzní inženýring. Není to přitom jeho hlavní zaměstnání, spíš koníček.

Aplikace vytváří ve volném čase a nic za ně nechce, všechny jsou zdarma. V jeho portfoliu najdete programy pro zjišťování hesel, nástroje browseru, programové a síťové nástroje a jiné utilitky.

Pozor, některé antivirové programy mohou níže uvedené programy označit za nebezpečné, protože sledují dění v systému, což dělají právě škodlivé programy. Ty však tyto údaje odesílají z vašeho PC, což aplikace Nirsoft nedělají.

MessenPass 1.3 – freeware
Odhaluje uložená hesla v instant messengerech. Zobrazí hesla v klientech ICQ, Trillian, Google Talk, Windows Messenger (Live), Miranda, Program MessenPass pak vypíše všechny nalezené účty a k nim příslušející hesla.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (68 KB).

WirelessKeyView 1.3 – freeware
WirelessKeyView je produkt určený k získávání klíčů pro wi-fi sítě (chráněný přístup pomocí WPA či WEP klíče). V praxi to tedy znamená, že pokud se k síti připojujete pomocí wi-fi, už si nemůžete vzpomenout na klíč a nyní byste ho potřebovali pro jiné zařízení (např. nový notebook), nemusíte ho například v routeru měnit. WirelessKeyView ho totiž z Windows dokáže vytáhnout. Získané klíče se dají uložit do souborů či schránky Windows. Po spuštění se v hlavním okně objeví WEP a WPA klíče uložené v počítači.

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (52 KB).

ProduKey 1.4 – freeware
Jestliže jste ztratili produktový klíč k Windows či MS Office, tato aplikace je zjistí. Tedy za předpokladu, že počítač, kde jsou produkty instalované, pracuje. V tomto případě z něho lze příslušné údaje lehce vytáhnout a poté použít ProduKey. Ta totiž u systému Windows (XP, Vista a 7), Office (2003, 2007 a 2010) a případně SQL serveru zobrazí nejen klíč (ProductKey), ale i identifikační číslo produktu (ProductID).

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (44 KB).

Mail PassView 1.5 – freeware
Mail PassView je odtajňovač hesel pro e-mailové klienty Outlook Express, Microsoft Outlook 2000 (pouze protokoly POP3 a SMTP), Microsoft Outlook 2002/2003/2007 (protokoly POP3, IMAP, HTTP a SMTP), Windows Mail, IncrediMail, Eudora, Netscape 6.x/7.x (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Mozilla Thunderbird (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Group Mail Free, Yahoo! Mail (pokud je heslo uloženo v Yahoo! Messenger klientovi), Hotmail/MSN mail (pokud je heslo uloženo v MSN/Windows/Live Messenger klientovi) a Gmail (pokud je heslo uloženo v aplikaci Gmail Notifier, Google Desktop anebo Google Talk).

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (55 KB).

MyUninstaller 1.6 – freeware
Nahrazuje klasické odinstalační rozhraní ve Windows. Jednoduchým způsobem zobrazí seznam všech programů nainstalovaných v operačním systému. Ty následně můžete jeden po druhém odebrat. Lze využít i export listu instalovaných programů do HTML či textu. V seznamu přítomného softwaru se zobrazí nejen jeho výrobce, ale i popis produktu či adresář, ve kterém se nachází záznamy v registru Windows.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (44 KB).

USBDeview 1.7 – freeware
USBDeview po spuštění vypíše všechna USB zařízení, která jsou momentálně připojena k vašemu PC nebo v minulosti byla připojena přes USB. Spolu se jménem zařízení a jeho popisem se ještě dozvíte, zda je nyní připojeno, jestli bylo bezpečně odebráno, případně jméno svazku (pokud šlo o disk), jeho sériové číslo, kdy bylo naposledy připojeno, VendorID a jiné informace.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (65 KB).

WirelessNetView 1.2 – freeware
Tento nástroj běží na pozadí systému a monitoruje ve vaší dostupnosti Wi-Fi sítě a jejich stav. Přitom pro každou z nich dokáže zobrazit nejen název, dostupnost v procentech a zabezpečení, ale také průměrnou úroveň kvality signálu, detekční počítadlo, connectable, cipher, autentifikační algoritmus, PHY types, datum první a poslední detekce, MAC adresu, RSSI, frekvenci a kanál, na kterém vysílá a maximální rychlost.

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (43 KB).

Asterisk Logger 1.0 – freeware
Asterisk Logger je nástroj určený k odhalení hesel skrytých za hvězdičkami v přihlašovacích oknech různých programů. Získává skrytá hesla automaticky a umí je ukládat do HTML souboru. Program zjistí také datum a čas, kdy bylo heslo vytvořeno. Lehce tak odhalíte například heslo k účtu FTP uložené v Total Commanderu apod. Aplikaci spusťte a pak otevřete program s uloženým heslem. Namísto hvězdiček se po chvilce objeví heslo a uloží do Asterisk Logger.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (26 KB).

SniffPass 1.1 – freeware
SniffPass zjistí zapomenutá hesla, která procházejí přes síťový adaptér. Stačí zapnout sledování a postupně se zobrazí hesla z protokolů POP3, IMAP4, SMTP, FTP, HTTP a (základní ověřování hesla). Uplatní se tak tam, kde je nutné nalézt hesla pro webové stránky, FTP nebo e-mail.

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (43 KB).

Network Password Recovery 1.2 – freeware
Zobrazí hesla uložená v počítači pro aktuálně přihlášeného uživatele. Nečiní mu tedy problém zjistit hesla z IE, instant messnegerů, Outlooku, pro přístup ke vzdáleným PC apod.

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (48 KB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

Ilustrační foto - děti

Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

Ilustrační foto - Android

Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...Najdete na iDNES.cz