Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Silvestrovský večírek si namixujte s pomocí internetu

aktualizováno 
Konec roku se nezadržitelně blíží. Pokud ho plánujete strávit doma, či musíte být v práci, připravili jsme pro vás pár tipů, jak vám může internet pomoci při zábavě i plánování.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: SXC.hu

Pohodlně se usaďte a nalaďte hudbu

Pro pohodovou náladu si můžete nejprve pustit rádio. To lze provést i na internetu. Play.cz či ABradio.cz nabízí desítky rozhlasových stanic nejen těch klasických, ale i těch čistě vysílajících na internetu. Stanice jsou roztříděny podle jejich hudebního zaměření. Dokonce nechybí ani mluvené slovo, takže si můžete pustit humorné povídky, či pohádky.

Chcete-li však, aby hrála přesně taková muzika, jakou si budete přát, potom doporučujeme on-line služby, které vám naservírují muziku přesně podle vaší nálady. Kromě vyhledávání na YouTube.com doporučujeme Grooveshark nebo český MusicJet.cz, případně Koule.cz. Všechny mají společné to, že po zvolení první písničky automaticky servírují podobné a přehrávají tak skladby vašeho oblíbeného žánru. Ty lze přeskakovat, případně řadit. Většina ze služeb je dostupná i ve formě aplikace pro smartphone.

Grooveshark.com

Tipy na dobré jídlo a pití

Co by to bylo za Silvestra bez dobrého jídla? Desítky dobrých receptů najdete na Bedrunka.unas.cz, Topžena.cz a na Vaření.cz dokonce hned 366 receptů. A pokud chcete být světoví, zapomeňte na chlebíčky a jednohubky a vyzkoušejte jiné pochoutky pro tento slavnostní večer na Ona.idnes.cz. Ze zahraničních doporučujeme AllRecipes.com nebo Epicurious.com.

Vaření.cz

Chybět nemohou ani nápoje. Kromě obligátního piva, vína či nějaké štamprličky nemohou chybět ani míchané nápoje. Zkuste si namíchat zaručeně pravé koktejly z kubánského rumu na Havana-club.com. Tropické drinky najdete na Ona.idnes.cz a kdyby to bylo málo, stovky míchaný nápojů najdete na Míchanénápoje.cz, kde lze vyhledávat i podle toho, co máte doma za ingredience. A víte, jak váš koktejl vypadá pod mikroskopem?

Havana club

V kolik kde nastane Silvestr?

Různých odpočtů čehokoliv na internetu existuje velké množství. Nechybí ani ty, které odpočítávají poslední hodiny a minuty roku. Na webu TimeAndDate se zobrazuje odpočet času pro vámi zvolené časové pásmo. Pokud přistupujete z Česka, mělo by být nastaveno naše pásmo. Lze ho však změnit na jakékoliv jiné. Nechybí ani přesný seznam, kde Silvestr nastane jako první, a jak bude napříč Zemí pokračovat v jednotlivých časech.

Timeanddate.com

Předsevzetí a jejich generátor

K novému roku patří i předsevzetí. Jestliže ho máte, jediným problémem bude jeho naplnění. Jestliže ho nemáte, zkuste se podívat na top desítku, které si nejčastěji dáváme.

Zajímavou službu, která vás bude upozorňovat na vaše předsevzetí, najdete na Novoroční-předsevzetí.cz. Stačí si vybrat ze seznamu případně zadat svoje vlastní. A na to, zda ho plníte, mohou dohlížet i vaši přátelé.

Že jste si žádné předsevzetí nevybrali? Potom zkuste jejich generátor. Většina z lidí novoroční předsevzetí během několika týdnů poruší. Jestli tedy má cenu si ho vůbec brát, zjistíte v tomto testu.

Novoroční-předsevzetí.cz

Že jste ještě nestihli poslat novoročenku?

Tak šup, honem to napravte na jednom ze serverů, které je umí poslat komukoliv do e-mailové schránky. Vyberte z jednotlivých motivů, přidejte text, zadejte elektronickou adresu příjemce a odešlete. Také jsme přidali několik serverů shromažďující zábavné SMS. A nezapomeňte, že různí lidé ocení podobné přání různou měrou.

Albi.cz
Poslat-přání.cz
Ecards.cz

PoslatSMS.cz
SMS.legrace.cz
Novoroční SMS

Albi.cz

Zábava

A co zábava? Co se nechat bavit českými komiky? Na internetu je obrovské množství různých scének. Pokud zvolíte tento odkaz na YouTube.com, najdete pod ním silvestrovské scénky a humor všeho druhu. A nezapomeňte, že si z videí lze vytvořit vlastní playlist a tak nebudete muset pouštět jedno video po druhém, ale budou se kontinuálně přehrávat. Přes 13 tisíc videí pro pobavení nejen se silvestrovskou tématikou najdete na Stream.cz.

Stream.cz

Pokud trávíte Silvestra ve více lidech, potom můžete zkusit jak různé společenské hry. Pokud je nemáte, zkuste se inspirovat zábavou na tomto webu.

Na speciálním serveru Silvestr.biz, který je bohužel doslova prošpikován reklamou, najdete řadu zajímavostí. Mohl by se stát takovým průvodcem silvestrovským a novoročním veselím. Najdete na něm rady, návody, zkušenosti, pranostiky, historky skutečné i vymyšlené, SMS přání a vtipy vztahující se k Silvestru.

Po Silvestru…

…respektive ještě před silvestrovskou oslavou, kterou hodláte strávit také v doprovodu alkoholu, byste se měli podívat, jak omezit dopady kocoviny. Na této stránce o něm najdete nejen řadu informací, ale také to jak s ní bojovat, pokud ji přece jen druhý den dostanete. Alkoholová kalkulačka vám poradí, za jak dlouho můžete bez obav sednout za volant.

Kocovina

Hezkého Silvestra a šťastný nový rok 2013 Vám přejí redaktoři Technet.cz! :-)
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...

Gmail změní design a představí i nové funkce

Rozkliknutí kalendáře v gmailu

Emailová služba od Googlu změní v příštích týdnech design. Kromě toho představí služba i několik novinek, jako...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Najdete na iDNES.cz