Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Silvestrovský večírek si namixujte s pomocí internetu

aktualizováno 
Konec roku se nezadržitelně blíží. Pokud ho plánujete strávit doma, či musíte být v práci, připravili jsme pro vás pár tipů, jak vám může internet pomoci při zábavě i plánování.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: SXC.hu

Pohodlně se usaďte a nalaďte hudbu

Pro pohodovou náladu si můžete nejprve pustit rádio. To lze provést i na internetu. Play.cz či ABradio.cz nabízí desítky rozhlasových stanic nejen těch klasických, ale i těch čistě vysílajících na internetu. Stanice jsou roztříděny podle jejich hudebního zaměření. Dokonce nechybí ani mluvené slovo, takže si můžete pustit humorné povídky, či pohádky.

Chcete-li však, aby hrála přesně taková muzika, jakou si budete přát, potom doporučujeme on-line služby, které vám naservírují muziku přesně podle vaší nálady. Kromě vyhledávání na YouTube.com doporučujeme Grooveshark nebo český MusicJet.cz, případně Koule.cz. Všechny mají společné to, že po zvolení první písničky automaticky servírují podobné a přehrávají tak skladby vašeho oblíbeného žánru. Ty lze přeskakovat, případně řadit. Většina ze služeb je dostupná i ve formě aplikace pro smartphone.

Grooveshark.com

Tipy na dobré jídlo a pití

Co by to bylo za Silvestra bez dobrého jídla? Desítky dobrých receptů najdete na Bedrunka.unas.cz, Topžena.cz a na Vaření.cz dokonce hned 366 receptů. A pokud chcete být světoví, zapomeňte na chlebíčky a jednohubky a vyzkoušejte jiné pochoutky pro tento slavnostní večer na Ona.idnes.cz. Ze zahraničních doporučujeme AllRecipes.com nebo Epicurious.com.

Vaření.cz

Chybět nemohou ani nápoje. Kromě obligátního piva, vína či nějaké štamprličky nemohou chybět ani míchané nápoje. Zkuste si namíchat zaručeně pravé koktejly z kubánského rumu na Havana-club.com. Tropické drinky najdete na Ona.idnes.cz a kdyby to bylo málo, stovky míchaný nápojů najdete na Míchanénápoje.cz, kde lze vyhledávat i podle toho, co máte doma za ingredience. A víte, jak váš koktejl vypadá pod mikroskopem?

Havana club

V kolik kde nastane Silvestr?

Různých odpočtů čehokoliv na internetu existuje velké množství. Nechybí ani ty, které odpočítávají poslední hodiny a minuty roku. Na webu TimeAndDate se zobrazuje odpočet času pro vámi zvolené časové pásmo. Pokud přistupujete z Česka, mělo by být nastaveno naše pásmo. Lze ho však změnit na jakékoliv jiné. Nechybí ani přesný seznam, kde Silvestr nastane jako první, a jak bude napříč Zemí pokračovat v jednotlivých časech.

Timeanddate.com

Předsevzetí a jejich generátor

K novému roku patří i předsevzetí. Jestliže ho máte, jediným problémem bude jeho naplnění. Jestliže ho nemáte, zkuste se podívat na top desítku, které si nejčastěji dáváme.

Zajímavou službu, která vás bude upozorňovat na vaše předsevzetí, najdete na Novoroční-předsevzetí.cz. Stačí si vybrat ze seznamu případně zadat svoje vlastní. A na to, zda ho plníte, mohou dohlížet i vaši přátelé.

Že jste si žádné předsevzetí nevybrali? Potom zkuste jejich generátor. Většina z lidí novoroční předsevzetí během několika týdnů poruší. Jestli tedy má cenu si ho vůbec brát, zjistíte v tomto testu.

Novoroční-předsevzetí.cz

Že jste ještě nestihli poslat novoročenku?

Tak šup, honem to napravte na jednom ze serverů, které je umí poslat komukoliv do e-mailové schránky. Vyberte z jednotlivých motivů, přidejte text, zadejte elektronickou adresu příjemce a odešlete. Také jsme přidali několik serverů shromažďující zábavné SMS. A nezapomeňte, že různí lidé ocení podobné přání různou měrou.

Albi.cz
Poslat-přání.cz
Ecards.cz

PoslatSMS.cz
SMS.legrace.cz
Novoroční SMS

Albi.cz

Zábava

A co zábava? Co se nechat bavit českými komiky? Na internetu je obrovské množství různých scének. Pokud zvolíte tento odkaz na YouTube.com, najdete pod ním silvestrovské scénky a humor všeho druhu. A nezapomeňte, že si z videí lze vytvořit vlastní playlist a tak nebudete muset pouštět jedno video po druhém, ale budou se kontinuálně přehrávat. Přes 13 tisíc videí pro pobavení nejen se silvestrovskou tématikou najdete na Stream.cz.

Stream.cz

Pokud trávíte Silvestra ve více lidech, potom můžete zkusit jak různé společenské hry. Pokud je nemáte, zkuste se inspirovat zábavou na tomto webu.

Na speciálním serveru Silvestr.biz, který je bohužel doslova prošpikován reklamou, najdete řadu zajímavostí. Mohl by se stát takovým průvodcem silvestrovským a novoročním veselím. Najdete na něm rady, návody, zkušenosti, pranostiky, historky skutečné i vymyšlené, SMS přání a vtipy vztahující se k Silvestru.

Po Silvestru…

…respektive ještě před silvestrovskou oslavou, kterou hodláte strávit také v doprovodu alkoholu, byste se měli podívat, jak omezit dopady kocoviny. Na této stránce o něm najdete nejen řadu informací, ale také to jak s ní bojovat, pokud ji přece jen druhý den dostanete. Alkoholová kalkulačka vám poradí, za jak dlouho můžete bez obav sednout za volant.

Kocovina

Hezkého Silvestra a šťastný nový rok 2013 Vám přejí redaktoři Technet.cz! :-)Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Najdete na iDNES.cz