Skákejte na posteli, prý je to nový internetový hit

aktualizováno 
V poloze letícího Supermana, jako vznášející se Budha, na zdi jako Spiderman, napodobujíce slavný kop Bruce Leeho, s kravatou i ve spodním prádle. Vyfotit se ve výskoku nad hotelovou postelí je na internetu momentálně in.

Na posteli se dají dělat i jiné věci | foto: bedjump.com

Záběry z hotelových pokojů, na kterých jsou zachyceni lidé "vznášející se" nad postelí se šíří po internetu. Podle televizní stanice Fox News se ze zábavy několika desítek lidí postupně stává fenomén získávající stále více fanoušků.

BedJump

A letíme ... za internetovou slávou na BedJump.com

Nejvíce skákajících fotografií najdete na fotoserveru Flickr.com a na speciálním blogu firmy, která nabízí on-line rezervace hotelů -Bedjump.com. Právě na této stránce před několika lety chytrá reklama původně vznikla a postupně se přerodila v nový "sport". Zda přináší provozovatelům webu i skutečné zájemce o ubytování, společnost neuvádí.

Americká televizní stanice Fox News uvedla, že na Flickru je už přes 17 000 snímků, na nichž se lidé v hotelových pokojích vznášejí v roztodivných pózách. Někdo třeba napodobuje let Supermana, jiný drží v rukou noviny a telefonní sluchátko, jakoby si vyřizoval hovor u ranní kávy.

BedJumpBedJump

"Nejsem fanoušek rodinných dovolených v superturistických místech jako je Disney World. Když jsem se v jednom octnul, musel jsem se nějak zabavit," uvedl jeden ze skokanů, který na Bedjump.com zaslal svůj příspěvek.

Pořízení dobrého snímku není vůbec jednoduché. Fotoaparát musíte pečlivě umístit a nastavit časovou spoušť tak, aby vás zachytila ve vzduchu nad postelí. Případně musíte oslovit pohotové kamarády.

Ve tvářích skokanů se rovněž často mísí zděšení s radostí, uvedla Fox News. Fotky jsou podle ní nejzajímavější právě tím, co říkají o osobnosti skákajícího.

BedJump

Na internetu se skákalo vždycky

Bedjump není nic tak nového. Před třemi lety například vznikla stránka World jump day (dnes již neexistuje), na níž se sdružovali lidé, kteří chtěli hromadným výskokem změnit dráhu Země.

Tvůrci webu tehdy sháněli 600 milionů skokanů na západní polokouli. Ti by v přesně danou hodinu svým výskokem odsunuli Zemi na novou orbitu a tím například prodloužili den.

O očividném, ale milém nesmyslu si můžete přečíst v článku Miliony lidí se chystají vyskočit a změnit dráhu Země.

Stanice Fox News také citovala odborníky, kteří novou zábavu přirovnávají k již existujícím fenoménům.

Jde o variantu focení se při skákání v muzeích umění (Jumping in Art Museums), které se na internetu šíří již řadu let, uvedl například Dan Costa z časopisu PCMag.com.

Skákání před uměleckými díly může být přitom zajímavé i pro cestovatele, kteří se do daného města chystají. Podívat se na "umělecké" skokany můžete na stránkách Jumpinginartmuseums.

Matt Harding tancuje s domorodci

Matt Harding tancuje s domorodci a protancoval se k celosvětové slávě.

Podle Lance Ulanoffa, také z magazínu PCMag, se Bedjump neliší od nápadu Matta Hardinga z Connecticutu, který se proslavil svými videoklipy na YouTube, kde tancuje na známých i neznámých místech celého světa. čtěte - Odhalujeme příběhy lidí, kterým YouTube změnil život

Skokany ale neoriginalita nápadu zřejmě příliš netrápí. Podle popisků kterými doplňují své roztodivné výtvory, je pro ně důležitá hlavně zábava, o kterou očividně nemají nouzi. A už George Bernard Shaw poznamenal, že velkou výhodou hotelových pokojů je, že jsou skvělým útočištěm před životem, který člověk vede doma.

BedJump

Zůstává otázkou, jak se ke skokanům zachovají hotelové řetězce. Představa že se zábava opravdu masově rozšíří, pro ně asi nebude příliš lákavá. Kolik skoků taková postel vydrží? A co když začnou skákat i velkoryse prostorově koncipovaní Američané?

Už Tedd Arnold psal ve své populární dětské knize (No Jumping on the Bed!), že skákat na posteli se nemá. Možná že k nejrůznějším příkazům a zákazům brzy přibude i nový - No Jumping on the Bed!

Autoři: ,


Nejčtenější

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

Další z rubriky

Netflix, YouTube a další budou muset nabízet 30 procent děl z EU

Videoslužby v Česku

Nová směrnice, kterou v úterý schválil Evropský parlament, požaduje po všech audiovizuálních platformách, aby od roku...

Tipy na zajímavé weby: zábavné procvičování znalostí i info o výplatě

Umímefakta.cz

Potrápit svůj mozek a poměřit síly s roboty či kamarády nabízí netradiční testy z několika oborů na Umímefakta.cz....

Google odstoupil ze soutěže pro Pentagon, jak si přáli zaměstnanci

Sídlo společnosti Google v Mountain View v Kalifornii (ilustrační snímek)

Google se odhlásil ze soutěže o poskytování cloudových služeb pro americkou armádu. Vyhověl tak přání zaměstnanců,...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz