Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skrytý Windows Media Player 6.4 a rychlejší vyhledávání souborů

aktualizováno 
Chybí vám Windows Media Player 6.4 ve Windows XP? Připadá vám zbytečné zobrazovat průvodce v dialogovém okně pro vyhledávání souborů a složek? Chcete otvírat integrovaný firewall v XP jedním příkazem? Pak tyto a další triky najdete v článku.

Tipy pro začátečníky:

184 - Windows Media Player 6.4 je i ve Windows XP
Přešli jste na operační systém Windows XP a zdá se vám multimediální přehrávač příliš těžkopádný? Rádi byste využívali jeho starší a lehčí verzi, oproštěnou o různé funkce? Potom není nic lehčího, než se k němu opět vrátit. Programátoři Microsoftu totiž stařičký přehrávač Windows Media Player ve verzi 6.4 zapracovali i do Windows XP. Najdete ho ve složce Program Files pod Windows Media Player. Nechcete-li se kvůli jeho spuštění zbytečně proklikávat nabídkami, můžete využít také příkazu C:\Program Files\Windows Media Player\mplayer2.exe. Ten stačí zadat do řádku Otevřít ve funkci Spustit. Ta je umístěna ve Start nabídce Windows.

Tipy pro začátečníky

185 - změna dialogového okna pro vyhledávání
Nelíbí se vám dialogové okno funkce Windows pro vyhledávání souborů a složek? Připadá vám zbytečné proklikávat se jeho průvodcem? Potom to změňte. Stačí tento nástroj spustit a v okně kliknout na položku Změnit předvolby. Zde máte, mimo jiné, možnost zbavit se i překážejícího animovaného asistenta, nebo vybrat jiného. To nejdůležitější se však ukrývá pod volbou Změnit výchozí způsob vyhledávání ve složkách a souborech. Ve výchozím nastavení je definováno Standardní. Kliknutím na Rozšířené a poté na OK, se definitivně zbavíte průvodce vyhledáváním.

Tipy pro začátečníky

186 - jak se dostat k integrovanému firewallu ve Windows XP pomocí příkazu
V operačním systému Windows XP se nachází jednoduchý firewall. Ten byl s příchodem druhého opravného balíčku částečně vylepšen. Spustit ho můžete hned několika způsoby. Například z Ovládacích panelů, či vlastnostmi ve volbě Připojení k síti. Vy však můžete použít i další způsob. Klikněte na Start tlačítko, vyberte spustit a do řádku Otevřít vepište příkaz firewall.cpl. Příkaz odešlete Entrem a poté se otevře okno firewallu.

Tipy pro začátečníky

Tipy pro pokročilé:

187 - jak sdělit zprávu uživateli, který se přihlášuje k Windows XP
Máte-li administrátorské oprávnění k PC, potom můžete dalším uživatelům, kteří se budou k počítači přihlašovat po vás, zanechat zprávu. Ta se jim zobrazí v průběhu přihlašování po stisknutí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE. V systému musí být tedy nastaveno přihlašování prostřednictvím dialogového okna Přihlášení k systému Windows. Poté již stačí otevřít editor registru (Start-> Spustit a do řádku Otevřít vepište regedit) a vyhledat klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system. Zde na pravé straně naleznete řetězovou hodnotu s označením legalnoticecaption a legalnoticetext. Pokud se zde nenacházejí, potom je vytvořte kliknutím pravého tlačítka na volné místo. Nyní již nezbývá, než poklikat na první a vepsat název zobrazovaného okna. Editací druhé hodnoty můžete zvolit libovolný text, který se bude zobrazovat uživatelům před přihlášením k PC.

Tipy pro pokročilé

188 - výzva ke změně hesla uživatele před jeho vypršením
O tom, jak je důležité měnit uživatelská hesla se dnes v tomto článku rozepisovat nebudeme. To by bylo povídání na samostatný článek. Aby vaše heslo bylo nezjistitelné, je dobré neustále ho měnit. Máte-li ve Windows XP aktivovanou volbu pro pravidelnou změnu uživatelského hesla (naleznete v Zásadách skupin), můžete si teď lehce definovat, kolik dní před jeho vypršení se má zobrazit nabídka vyzívající k jeho změně. Otevřete editor registru a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon. Na pravé straně naleznete položku passwordexpirywarning. Poklikejte na ni. Zde je standardně nastaveno 14 dní. Vy si však můžete zvolit jiný počet dnů.

Tipy pro pokročilé

189 – jak ztučnit blikající kurzor
Pokud se vám zdá, že váš blikající kurzor myši zobrazující se v textovém poli je málo široký, potom zkuste tento tip. Otevřete editor registru a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Na pravé straně by se měla nacházet hodnota DWORD s označením CaretWidth. Její údaj změňte. Standardně je nastaveno 1. Zadáte-li např. číslo 3 bude kurzor 3x širší.

Tipy pro pokročilé
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

uTorrent

Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

Tablet pro práci i záýbavu

Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz