Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skype zaměstná české programátory. Otevře v Praze pobočku

  11:56aktualizováno  11:56
Společnost Skype, která se zabývá celosvětovou komunikací přes internet, otevře během prvních tří měsíců příštího roku vývojové centrum v Praze.

Centrum Skype v Tallinnu | foto: Jan Kužník

Zaměstná zde 30 hlavních softwarových vývojářů, zejména programátorů PHP a C++. Ti budou pracovat na samotném vývoji služby Skype i například na její internetové prezentaci, uživatelském rozhraní apod.

Počet nově vzniklých pracovních míst v Praze představuje 20 %  všech pracovních zdrojů společnosti v oblasti vývoje. Vedení pobočky bude také vybráno z řad tuzemských odborníků. Skype chystá také spolupráci se serverem Centrum.cz.

S vybudováním vývojového centra v Praze se pro tuzemské uživatele Skype nic nemění. „Žádné speciální cenové nabídky pro české zákazníky zatím nechystáme,“  řekl serveru Technet.cz ředitel vývoje Skype Ott Kaukver.

„V Praze žije velké množství odborníků z celého světa, kteří zde rádi pracují. Praha je velmi metropolitní“, říká o hlavních důvodech, proč nové centrum Skype vzniklo právě v hlavním městě, manažer společnosti Sten Tamkivi.

Skype - Ott Kaukver a Sten Tamkivi Skype - Ott Kaukver a Sten Tamkivi Centrum Skype v Tallinu  

O přesné poloze nově vznikajících kanceláří nebylo během naší návštěvy v centrále Skype v Tallinu ještě rozhodnuto. Jak však řekl redaktorům serveru Technet.cz Ott Kaukver, vývojové centrum by se mělo nacházet přímo v centru Prahy.

Na zaměstnance čeká sauna a kulečníkový stůl

Centrála společnosti v estonském hlavním městě Tallinu je jedinečná svým přístupem k zaměstnancům. Podle slov hlavního manažera společnosti Stena Tamkiviho by mělo být podobným způsobem vyřešeno i nové vývojové centrum v Praze.

Centrum Skype v Tallinu  Centrum Skype v Tallinu  Centrum Skype v Tallinu

Zaměstnanci si v pracovní době mohou zahrát kulečník nebo si zajít dokonce do sauny, která je přímo na patře. Kanceláře jsou řešeny jako jeden velký open space. Na každém ze tří pater je však k dispozici několik odpočinkových prostorů řešených například jako kavárna nebo velké dřevěné hřiště s mnoha polštáři. Pokud potřebuje zaměstnanec soukromí,  může využít některý ze „Skype boxů“, kde může v klidu pracovat i vyřizovat telefonáty.

 Co je to Skype

Skype je založen na peer-to-peer technologii a umožňuje volat přes internet (VoIP). Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, kteří vymysleli i populární síť Kazaa (svého času místo, kde se k nelibosti hudebních a filmových vydavatelství dal sehnat jakýkoliv film nebo nové album zcela zdarma).

Volání mezi uživateli Skype je neomezené a zdarma. Za poplatek lze telefonovat na pevné i mobilní sítě (služba SkypeOut). Stejně tak je možné přijímat telefonáty z jakékoliv sítě se službou SkypeIn.

Skype nyní využívá k telefonování přes internet více než 136 miliónů lidí po celém světě. Jednoduché a levné volání kamkoliv, ke kterému nepotřebujete nic víc než připojení na internet, mikrofon a sluchátka, přitom funguje teprve od roku 2003, kdy byla spuštěna první veřejná betaverze Skype. 

  • Skype si můžete stáhnout a vyzkoušet zde. 
  • Českou verzi a návody naleznete zde.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Najdete na iDNES.cz