Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sledujte a kopírujte kódované DVD na PC

aktualizováno 
Chcete sledovat DVD filmy na PC, ale vadí vám svištění mechaniky? Máte DVD disk z jiného regionu a nemůžete ho přehrát? Chcete film zkopírovat na pevný disk, ale disk je chráněn? Potom zkuste výborného a jednoduchého pomocníka, který vás těchto problémů zbaví.
dvd

dvd | foto: www.profimedia.cz

Ať už k přehrávání DVD filmů používáte PC, notebook či některý z mnoha barebone systémů, jistě se vám stává, že mechanika vydává nepříjemné zvuky, neustále běží a PC se díky tomu zbytečně ohřívá. Pokud vás to otravuje, zkuste si nainstalovat dnešní nástroj DVDIdle Pro.

S jeho pomocí bude možné načíst data buď na pevný disk PC, nebo do jeho paměti a pak je odeslat přímo softwarovému DVD přehrávači, takže DVD jednotka odpočívá. Například: 6-ti rychlostní DVD jednotka bude pracovat pouze 15 minut při sledování 90-ti minutového DVD filmu. DVDIdle Pro pracuje na pozadí a cachuje data automaticky. Se softwarovými přehrávači jako například PowerDVD, WinDVD, atd. je program schopen spolupracovat a dodává dostatek dat, zatímco vaše DVD jednotka se již netočí.

Tento software toho však umí mnohem více, než jen toto. Nejenže je možné takto přehrávat a šetřit DVD, ale také i další řadu formátů filmových souborů (AVI, DivX, RM, ASF, WMV, MPG, MPEG, a DAT z VCD, SVCD). Také odstraňuje tzv. FBI varování. Produkt se lehce ovládá, může dokonce prodloužit i výkon notebooku na baterie (čímž šetří jejich životnost), odebere ochranu proti analogovému kopírování, odebere omezení uživatele (UOP), čímž je myšleno, že můžete přímo měnit zvuky nebo skrývat titulky, které jinak nejdou skrýt, můžete přejít přímo do menu či si přehrát disk bez sledování upozornění FBI, zabraňuje automatickému spouštění programů z DVD a podporuje i 64bitové verze Windows XP a 2003. Aplikace je lokalizována a zkušební verze funguje bez omezení po dobu 30 dnů.

Stažení a instalace
Domovskou stránku projektu naleznete na této adrese. Program si potom můžete stáhnout z této adresy – DVDIdle Pro (1,1 MB). Instalační balíček je určen pro operační systémy Windows 98 a novější. Protože jde o plně komerční software, za jeho používání musíte zaplatit. Nemusíte si ho však kupovat naslepo. K dispozici máte totiž funkčně neomezenou zkušební verzi. Testovat ji můžete po dobu 30ti dnů. Instalací se stačí doslova proklikat.

DVDIdle Pro

První krůčky
Po spuštění DVDIdle Pro jste upozorněni na to, že používáte zkušební verzi. Klikněte na tlačítko Zkušební verze. Ihned poté se objeví tzv. tip dne, který vám vždy prozradí nějaké informace o programu – bohužel pouze v anglickém jazyce (zobrazování můžete zrušit). Nyní již proběhne detekce optických mechanik připojených k PC a program vám oznámí kolik jich našel a kterou použije jako výchozí.

DVDIdle Pro

Objeví se hlavní a zároveň jediné okno. Po levé straně naleznete menu, obsahující celkem 6 položek. Na pravé straně se ke každé z nich po kliknutí na ni zobrazí volby. Tlačítko Default nastaví konfiguraci na výchozí a tlačítky OK, respektive Storno potvrdíte, nebo zamítnete změny.

DVDIdle Pro

Obecné a Cache
První volbou Obecné můžete definovat jednotku pro přehrávání DVD, či vybrat jazyk programu, nebo zvolit, jak se má program chovat v různých situacích. Mnohem zajímavější je však volba druhá. Cache slouží k nastavení práce s načtením dat do paměti čímž šetří mechaniku. Cache přitom můžete povolit např. i u DivX – doporučujeme zapnout pokud přehráváte filmy takto uložené. Také můžete definovat jaký disk má být pro uložení načítání dat vybrán, nebo kolik dat má být dopředu načteno. Nastavení je tedy více bohaté.

DVDIdle Pro

Region + CSS a Audio CD
Díky této volbě máte možnost sledovat DVD filmy chráněné ochranou CSS a také zamčené na určitý region. Sledovat tak můžete např. disk určený pro první region na mechanice pro třetí - přitom není nutné modifikovat firmware mechaniky. Na tomto místě můžete navíc zrušit ochranu struktury disku před kopírováním dat na pevný disk. Audio CD přijde vhod těm z vás, kteří chtějí pracovat s Audio CD.

DVDIdle Pro

Program a Další
Pod volbou Program naleznete programem podporované DVD přehrávače. Pokud v seznamu není uveden ten váš, můžete ho manuálně přidat. Další – ruší analogovu ochranu, nastavuje přímé přehrávání či může zakázat automatické spuštění.

DVDIdle Pro

Přehrávání v praxi!
Funkčnost programu vyzkoušíte velmi jednoduše. Vložte film na DVD do mechaniky a nechte ho spustit vaším softwarovým přehrávačem. Automaticky se inicializuje program DVDIdle Pro. Ten bude chvilku pracovat na pozadí - cca 3 minuty. Za tuto dobu načte potřebné množství dat do paměti. Potom vypne mechaniku a začne film přehrávat z paměti. Těsně před tím, než mu data dojdou, provede jejich další načtení. A takto pracuje až dokud není film přehrán celý.
 
Závěrem
Program DVDIdle by se mohl stát perfektním pomocníkem pro ty z vás, kteří si rádi a často pouštějí filmy na DVD. A to nejen ve formátu DVD-Video, ale i jako AVI. Film totiž postupně ukládá do paměti a odsud ho potom posílá vašemu softwarovému přehrávači. Tím šetří nejen mechaniku, která se nemusí neustále točit, ale i vás před jejím zbytečným svištěním. Navíc obsahuje velkou řadu dalších funkcí, které se mohu hodit (kopírování chráněných DVD disků, odebere kód regionu (RC a CSS) z DVD, přeskočí varování o pirátství (to normálně nelze) apod.).

Pokud se vám zdá přibližně 1150 Kč za program moc a úplně by vám stačila hlavní funkce, můžete si pořídit verzi DVDIdle (bez Pro), která vás přijde na 460 Kč.Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

Další z rubriky

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

Ilustrační foto - finance

Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz