Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sledujte a kopírujte kódované DVD na PC

aktualizováno 
Chcete sledovat DVD filmy na PC, ale vadí vám svištění mechaniky? Máte DVD disk z jiného regionu a nemůžete ho přehrát? Chcete film zkopírovat na pevný disk, ale disk je chráněn? Potom zkuste výborného a jednoduchého pomocníka, který vás těchto problémů zbaví.
dvd

dvd | foto: www.profimedia.cz

Ať už k přehrávání DVD filmů používáte PC, notebook či některý z mnoha barebone systémů, jistě se vám stává, že mechanika vydává nepříjemné zvuky, neustále běží a PC se díky tomu zbytečně ohřívá. Pokud vás to otravuje, zkuste si nainstalovat dnešní nástroj DVDIdle Pro.

S jeho pomocí bude možné načíst data buď na pevný disk PC, nebo do jeho paměti a pak je odeslat přímo softwarovému DVD přehrávači, takže DVD jednotka odpočívá. Například: 6-ti rychlostní DVD jednotka bude pracovat pouze 15 minut při sledování 90-ti minutového DVD filmu. DVDIdle Pro pracuje na pozadí a cachuje data automaticky. Se softwarovými přehrávači jako například PowerDVD, WinDVD, atd. je program schopen spolupracovat a dodává dostatek dat, zatímco vaše DVD jednotka se již netočí.

Tento software toho však umí mnohem více, než jen toto. Nejenže je možné takto přehrávat a šetřit DVD, ale také i další řadu formátů filmových souborů (AVI, DivX, RM, ASF, WMV, MPG, MPEG, a DAT z VCD, SVCD). Také odstraňuje tzv. FBI varování. Produkt se lehce ovládá, může dokonce prodloužit i výkon notebooku na baterie (čímž šetří jejich životnost), odebere ochranu proti analogovému kopírování, odebere omezení uživatele (UOP), čímž je myšleno, že můžete přímo měnit zvuky nebo skrývat titulky, které jinak nejdou skrýt, můžete přejít přímo do menu či si přehrát disk bez sledování upozornění FBI, zabraňuje automatickému spouštění programů z DVD a podporuje i 64bitové verze Windows XP a 2003. Aplikace je lokalizována a zkušební verze funguje bez omezení po dobu 30 dnů.

Stažení a instalace
Domovskou stránku projektu naleznete na této adrese. Program si potom můžete stáhnout z této adresy – DVDIdle Pro (1,1 MB). Instalační balíček je určen pro operační systémy Windows 98 a novější. Protože jde o plně komerční software, za jeho používání musíte zaplatit. Nemusíte si ho však kupovat naslepo. K dispozici máte totiž funkčně neomezenou zkušební verzi. Testovat ji můžete po dobu 30ti dnů. Instalací se stačí doslova proklikat.

DVDIdle Pro

První krůčky
Po spuštění DVDIdle Pro jste upozorněni na to, že používáte zkušební verzi. Klikněte na tlačítko Zkušební verze. Ihned poté se objeví tzv. tip dne, který vám vždy prozradí nějaké informace o programu – bohužel pouze v anglickém jazyce (zobrazování můžete zrušit). Nyní již proběhne detekce optických mechanik připojených k PC a program vám oznámí kolik jich našel a kterou použije jako výchozí.

DVDIdle Pro

Objeví se hlavní a zároveň jediné okno. Po levé straně naleznete menu, obsahující celkem 6 položek. Na pravé straně se ke každé z nich po kliknutí na ni zobrazí volby. Tlačítko Default nastaví konfiguraci na výchozí a tlačítky OK, respektive Storno potvrdíte, nebo zamítnete změny.

DVDIdle Pro

Obecné a Cache
První volbou Obecné můžete definovat jednotku pro přehrávání DVD, či vybrat jazyk programu, nebo zvolit, jak se má program chovat v různých situacích. Mnohem zajímavější je však volba druhá. Cache slouží k nastavení práce s načtením dat do paměti čímž šetří mechaniku. Cache přitom můžete povolit např. i u DivX – doporučujeme zapnout pokud přehráváte filmy takto uložené. Také můžete definovat jaký disk má být pro uložení načítání dat vybrán, nebo kolik dat má být dopředu načteno. Nastavení je tedy více bohaté.

DVDIdle Pro

Region + CSS a Audio CD
Díky této volbě máte možnost sledovat DVD filmy chráněné ochranou CSS a také zamčené na určitý region. Sledovat tak můžete např. disk určený pro první region na mechanice pro třetí - přitom není nutné modifikovat firmware mechaniky. Na tomto místě můžete navíc zrušit ochranu struktury disku před kopírováním dat na pevný disk. Audio CD přijde vhod těm z vás, kteří chtějí pracovat s Audio CD.

DVDIdle Pro

Program a Další
Pod volbou Program naleznete programem podporované DVD přehrávače. Pokud v seznamu není uveden ten váš, můžete ho manuálně přidat. Další – ruší analogovu ochranu, nastavuje přímé přehrávání či může zakázat automatické spuštění.

DVDIdle Pro

Přehrávání v praxi!
Funkčnost programu vyzkoušíte velmi jednoduše. Vložte film na DVD do mechaniky a nechte ho spustit vaším softwarovým přehrávačem. Automaticky se inicializuje program DVDIdle Pro. Ten bude chvilku pracovat na pozadí - cca 3 minuty. Za tuto dobu načte potřebné množství dat do paměti. Potom vypne mechaniku a začne film přehrávat z paměti. Těsně před tím, než mu data dojdou, provede jejich další načtení. A takto pracuje až dokud není film přehrán celý.
 
Závěrem
Program DVDIdle by se mohl stát perfektním pomocníkem pro ty z vás, kteří si rádi a často pouštějí filmy na DVD. A to nejen ve formátu DVD-Video, ale i jako AVI. Film totiž postupně ukládá do paměti a odsud ho potom posílá vašemu softwarovému přehrávači. Tím šetří nejen mechaniku, která se nemusí neustále točit, ale i vás před jejím zbytečným svištěním. Navíc obsahuje velkou řadu dalších funkcí, které se mohu hodit (kopírování chráněných DVD disků, odebere kód regionu (RC a CSS) z DVD, přeskočí varování o pirátství (to normálně nelze) apod.).

Pokud se vám zdá přibližně 1150 Kč za program moc a úplně by vám stačila hlavní funkce, můžete si pořídit verzi DVDIdle (bez Pro), která vás přijde na 460 Kč.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Další z rubriky

Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz