Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sledujte zdarma přes tisíc televizních programů

aktualizováno 
Užitečná služba vám nabízí více než 5 GB na internetu pro jakákoliv data. Sledovat díky speciální aplikaci můžete více jak 1 200 televizí. Nechybí ani utilitka pro skrytí jakýchkoliv oken a nový „pošťák“ od Microsoftu.

Surfování po internetu | foto: Profimedia.cz

Xdrive Desktop 5.1 – freeware
Patříte-li mezi ty uživatele, kteří by na internetu chtěli mít kousek svého pevného disku, není nic jednoduššího. Ne, nemusíte ho nikam nosit či sdílet, úplně postačí, pokud si nainstalujete speciální desktopovou aplikaci a správně ji nastavíte.

Díky Xdrive Desktop disk pak svůj prostor můžete mít na internetu i vy. Je jedno, zda ho použijete pro zálohu vašich dat, jako dočasné výměnné skladiště mezi více PC či zcela jinak. Po instalaci se ve Windows objeví nová disková jednotka. K dispozici přitom nemáte pouze několik stovek MB, ale rovnou 5 GB volného místa, a to pro cokoliv. Služba je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Díky tomu se nemusíte bát, že o data přijdete nebo že by k nim nebyl přístup. Navíc jsou chráněna šifrováním, takže si je nikdo bez správného šifrovacího klíče nebude moci otevřít. Nahrávat můžete buď manuálně, či využít pravidelné automatické zálohy. V nich si lze nastavit, co se má zálohovat a kdy.

 • Stahujte na této adrese (8,7 MB).

  Xdrive Desktop

  TV Player Classic 4.3 – freeware
  Na celosvětové síti existují stovky internetových televizí. Některé vysílají výhradně na internetu, jiné zase i vzduchem, přes kabel či satelit. Chcete-li si některou z nich naladit, pak musíte navštívit její stránky, anebo přejít na portál sdružující odkazy k jejich přehrávání. Mnohem jednodušší je však stáhnout si nějaký klientský program, kde většinu TV budete mít pěkně na jednom místě a zapnete je jedním kliknutím.

  Mezi takovéto programy se řadí i TV Player Classic. Donedávna šlo o placený produkt, ale jeho majitelé se rozhodli, že ho nyní zpřístupní zcela zdarma. Stačí ho tedy nainstalovat a můžete začít ihned sledovat jednu z více než 1 200 dostupných televizí z více než 100 zemí. Nepotřebujete přitom žádný TV tuner či další vybavení. Pouze rychlý přístup k internetu. Kanály jsou řazeny podle zemí, takže na české diváky tu čeká například Óčko, ČT24, Meteo TV atd. Zájemci o lechtivé klipy či pořady si také přijdou na své. Stačí přejít do sekce Adult. TV můžete sledovat jak v okně, tak i na celé obrazovce. V seznamu si lze nechat označit ty televize, které jsou momentálně nedostupné (kvůli nějakému problému je nelze sledovat), čímž zbytečně nemusíte klikat na ty, co nejdou.

 • Stahujte na této adrese (740 KB).
  TV Player Classic


  TrayTask 1.2 – freeware

  Trávíte-li u počítače desítky minut či několik hodin denně, pak vám tu a tam jistě přijde vhod nějaké to vylepšení, jež vám uleví od každodenního stereotypu. Mezi tyto tzv. pomůcky se řadí zajímavá utilitka s výstižným názvem – TrayTask.

  Spadá do té kategorie aplikací, které upravují nebo rozšiřují možnosti ovládání samotného operačního systému Windows. Funkcí moc nepobrala, zato svůj úkol, pro který byla stvořena, plní perfektně a bez potíží. Po spuštění se usadí v systémové části hlavní lišty a stará se o minimalizaci oken právě do systémové lišty. Zde mohou programy vyčkávat celý den, přičemž fungují zcela normálně, jako kdyby byly stále otevřené na ploše. Můžete je zpětně obnovit v jakoukoliv dobu. To se může hodit například pro poštovní klienty, které jsou zejména v práci puštěny neustále, ale přitom zbytečně okupují hlavní lištu. A jak to funguje? Pokud máte otevřené nějaké programy či okna Windows, klikněte pravým tlačítkem na ikonku programu (jde o nohu u hodin). Vyberte si, který program chcete schovat a klikněte na něj. Až ho budete chtít vyvolat, opět na něj klikněte. Výhoda je i v tom, že se aplikace nemusí instalovat.

 • Stahujte na této adrese (161 KB).
  TrayTask


  Windows Live Mail – freeware

  Microsoft dal k dispozici nového e-mailového klienta, který již více jak rok mohou využívat uživatelé operačního systému Windows Vista. Windows Live Mail je e-mailový program další generace. Po Outlook Express tedy přichází novinka, která má za cíl nejen navázat na úspěchy předchozí verze, ale oslovit uživatele i novými funkcemi.

  Obsahuje důvěrně známé funkce z aplikace Outlook Express a mnoho dalšího. S jeho pomocí můžete mít více e-mailových účtů na jednom místě a bez potíží přistupovat k ostatním službám Windows Live, například Spaces nebo Messenger. Můžete odesílat fotografie ve vysokém rozlišení, aniž byste ostatním zabírali schránky doručené pošty obrovskými přílohami. Kontaktu se ve zprávě zobrazí vložený obrázek miniatury. Po klepnutí na tuto miniaturu se v soukromém umístění na webu zobrazí obrázek v plné velikosti. Dále lze provádět základní úpravy fotografií, přidávat okraje a ovládat zobrazení obrázků miniatur v e-mailu. Filtry proti nevyžádané poště hledají podezřelé zprávy, červené a žluté varovné pruhy dávají najevo, když je zpráva podezřelá, a pomocí tlačítka „Odstranit a blokovat“ můžete podvodníky jednoduše odehnat. Pomocí zběžných zobrazení můžete prohlížet určité kategorie zpráv ze všech e-mailových účtů a účtů diskusních skupin. Můžete vybrat požadovaná zběžná zobrazení a zobrazit je v podokně složek. Přizpůsobte si službu, změňte barvy, přesouvejte sloupce a zobrazte si jen to, co chcete vidět. Vše je navíc kompletně v češtině.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).
  Windows Live Mail


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Najdete na iDNES.cz