SmartMedia adaptér pro Visora

aktualizováno 
Visor od firmy Handspring si svou popularitu získal především díky své ceně. Oproti "originálnímu" Palmu bylo rozšiřování jeho paměti dosti nákladnou záležitostí. To se mění díky adaptéru pro SmartMedia karty.
SmartMedia AdapterSpringboard, toto označení nese zařízení, které nabízí možnost rozšíření paměti PDA zařízení - Visora, za poměrně solidní cenu. Až doposud bylo možné k Visoru dokupovat pouze speciální - proprietální - paměťové moduly, čemuž odpovídala i cena.
Firma Portable Innovation představila adaptér pro oblíbené Visory, který umožňuje dokoupit a využívat paměti typu SmartMedia. Tato paměťová média lze poté používat v tzv. Springboard slotu, každého pédéáčka firmy Handspring.
Díky možnosti využití SmartMedia karet lze Visor PDA velice výhodně doplnit o přídavnou paměť. Důvod je jednoduchý. Až doposud bylo možné paměť rozšiřovat pouze pomocí speciálních - pro Visora určených - paměťových karet. Oproti nim jsou však SmartMedia karty mnohem levnější.

MemPlug SmartMedia Adapter - to je jeho celý název - obsahuje 5 samoinstalačních programů pro využití paměti na SmartMedia kartě. Instalovat tyto aplikace není ovšem nutné, protože operační systém PalmOS, se kterým Visory fungují, neumí pracovat přímo s těmito paměťovými kartami. Správce souborů PiMover je schopen na jedné paměťové kartě spravovat až 25podadresářů, což je zárukou toho, že budete mít o Vašich datech přehled i v případě, že se bude jednat o velké množství malých souborů. Tento pohodlný nástroj pro správu souborů umí pracovat i s interní pamětí Visoru.

SmartMedia AdapterK rychlému zálohování nainstalovaného software a databází slouží záložní program PiBackup. Ten jednoduše zkopíruje celý obsah paměti PDA zařízení na SmartMedia kartu. Pomocí programu PiPrefs lze karty formátovat a provádět některá speciální nastavení.

PiViewer umí zobrazovat obrázky ve formátu JPEG a to volitelně (podle provedení celého zařízení) buď v 16bitové barevné hloubce nebo v 16odstínech šedi. Adaptér je ale dobře vybaven i pro spouštění videosouborů. Programy gMovie a GMovieMaker jsou taktéž součástí balíku. Pomocí těchto programů lze převádět běžné videoformáty do podoby srozumitelné operačnímu systému PalmOS a následně je přehrávat na Visoru. Výhodou je, že lze filmy přehrávat přímo z paměťové karty a není tedy potřeba, nahrávat je přímo do Visoru.

Adaptér by měl být v USA k dostání za necelých 50dolarů. Podle oficiálních údajů by měl být tento adaptér již na trhu, ale bohužel tomu tak v době napsání tohoto článku nebylo. Stanovisko výrobce se nám nepodařilo získat. Komu by se zdála cena příliš nízká, tak ho musím ujistit, že společně s adaptérem není dodávána paměťová karta, což znamená, že to až tak málo peněz není.

Další informace nalezneta na těchto stránkách:

www.memplug.com

www.portableinnovation.com


Témata: Trendy, Notebook, software

Nejčtenější

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...Najdete na iDNES.cz