Snap klávesnice pro iPAQ

aktualizováno 
Výraz "Snap" se kromě jiného překládá jako cvaknutí, a právě tento zvuk vydá následující výrobek, když ho připojíte ke svému iPAQu. Je až s podivem, jak zatracované klávesnice uživatelům PDA schází.

V nejednom článku jsme se věnovali rozdílu mezi tzv. PDA a HPC. Zde krátké shrnutí:

PDA - neboli Personal Digital Assistant - používá se pro označení kapesních počítačů, které nemají integrovanou klávesnici, mezi tyto počítače patří např. přístroje řady PALM, Pocket PC apod.

HPC - neboli Handheld Personal Computer - používal se pro označení kapesních počítačů s klávesnicí. Mezi přístroje této značky patří např. PHILIPS VELO, JORNADA 680 a další. V dnešní době bych je přirovnal např. k tolik propagovanému Communicatoru 9210 společnosti NOKIA (ten však umí i telefonovat a proto se řadí to skupiny tzv. Smart Phones).

V době zahájení výroby těchto počítačů se nejdříve počítalo s rovnoměrným prodejem obou typů přístrojů, ovšem vývoj ukázal že uživatelé preferují přístroje typu PDA. Proto téměř všichni výrobci s produkcí HPC přestali. Důvodem obliby byla hlavně velikost PDA a jejich hmotnost - oba dva parametry byly oproti HPC minimální.

Paradoxem je, že čím dál více uživatelů postrádá právě klávesnici; ač s HPC nebyli spokojeni, dnes vidí, že za pomoci klávesnice lze dada vkládat do počítače podstatně rychleji a přece jen ne vždy lze využít k vkládání dat domácí PC. Vývoj tedy jako by se obrátil a dnes se výrobci PDA snaží najít řešení, jak by uživatelům svých PDA dodali právě to, co předtímzatratili. 

Na stránkách serveru Notebooky.cz Vám přinášíme pravidelně informace o zajímavých doplňcích, mezi které patří i klávesnice a dnes tuto řadu rozšíří další zajímavý výrobek určený tentokrát pro iPAQ PDA. T9mto výrobkem je nasazovací Snap On" klávesnice nazvaná Snap-N-Type.

Jak sami vidíte je tato klávesnice přímo naladěna na používání s IPAQem. Při používání se ani nejlepší písařka sice nemůže spolehnout na rychlost a možnost psaní všemi deseti, ale pro psaní emailů nebo základních povelů je tato klávesnice velmi vhodná.

iPAQu tento doplněk skutečně sluší, jak ukazuje další fotografie. Oproti skládacím klávesnicím má tato několik výhod - mezi něž patří velikost a nízká hmotnost a skutečnost, že na psaní není nutno hledat rovnou plochu. Psát se dá třeba i na koleně.

Tato klávesnice umožňuje kromě jiného i přímá ovládání funkcí iPAQu, což je nutné, protože jak sami vidíte, zakrývá po nasazení ovládací prvky tohoto kapesního počítače.

Snap-N-Type nepotřebuje baterie, snižuje tím sice trochu výdrž baterie počítače, ale výrobce zaručuje, že spotřeba je opravdu minimální.

Jestliže se Vám tato klávesnice zalíbila, přidávám na závěr tohoto článku LINK na místo, kde si ji můžete za částku 39,95 USD pořídit.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

Nový Yoga Book C930

Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je...

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.Najdete na iDNES.cz