Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aktualizace softwaru za vás elegantně vyřeší speciální programy

aktualizováno 
Pravidelné aktualizace operačního systému i používaných programů vám přidají nové funkce, opraví staré chyby a nainstalují bezpečnostní záplaty, bez nichž zůstává váš počítač zranitelný. Myslet na ně však může být otravné. Naštěstí to můžete nechat na speciálním softwaru.

Správný čas na aktualizace ohlídá místo vás správný program | foto: Profimedia.cz

Secunia PSI

Velmi užitečným nástrojem, který se stará o zabezpečení s ohledem na využívání aktuálních verzí veškerého softwaru, je Secunia PSI. Program pečlivě zkontroluje veškerý software v počítači a ověří, zda k němu neexistují aktuálnější verze bezpečnostních záplat.

V případech, kde je to možné, provede Secunia PSI rovnou i aktualizaci softwaru, nebo vás upozorní na nutnost vašeho zásahu. Ten je nutný typicky při instalaci bezpečnostních záplat k operačnímu systému Windows. Secunia PSI nenahrazuje funkci antiviru či firewallu, ale je vhodným doplňkem těchto bezpečnostních prvků a pomáhá dále zvýšit úroveň ochrany počítače před napadením.

Secunia PSI 3.0 stahujte zde (3 MB, freeware).

Secunia PSI zkontroluje všechny instalované programy a ověří, zdali k nim

Secunia PSI zkontroluje všechny instalované programy a ověří, zda k nim nejsou k dispozici bezpečnostní záplaty.

Reimage

Zajímavý servisní nástroj Reimage se liší od podobných programů především tím, že dokáže navrátit poškozenému operačnímu systému Windows zpět jeho rychlost a stabilitu. Během úvodní analýzy prověří stav registru Windows, instalaci ovladačů hardwaru, chybová hlášení o pádu aplikací, výkon hardwaru a dokonce i přítomnost škodlivého softwaru v počítači.

Oprava pak spočívá v tom, že Reimage aktualizuje obsah registru a vrátí zpět problematické změny, zajistí správné ovladače pro hardware a opraví i další odhalené problémy s výkonem, zabezpečením a stabilitou. Zkušební verze provede analýzu a sestaví kompletní zprávu o stavu počítače. Pro vyřešení problémů je ovšem nutné program zakoupit.

Reimage stahujte zde (0,3 MB, demo).

Reimage dokáže obnovit registr a další klíčové komponenty operačního systému

Reimage dokáže obnovit registr a další klíčové komponenty operačního systému zpět do bezvadně funkčního stavu.

Speed Install

Aplikace Speed Install slouží k automatické aktualizaci instalovaného softwaru. Rozpozná jazykovou verzi operačního systému i dalších instalovaných aplikací a bude automaticky zjišťovat dostupnost všech aktualizací.

Speed Install umí rovněž rozpoznávat 32- a 64bitové aplikace a instalovat správnou verzi programů podle verze operačního systému ve vašem počítači. Instalace aktualizací probíhá na pozadí a není třeba do ní nijak zasahovat.

Speed Install stahujte zde (4,1 MB, demo).

Speed Install si zjistí všechny potřebné informace o operačním systému a

Speed Install zjistí všechny potřebné informace o operačním systému a používaných aplikacích a bude automaticky řídit instalaci aktualizací.

SUMo

Jednoduchá, bezplatně použitelná aplikace SUMo se postará o průběžnou aktualizaci všech instalovaných programů. Zároveň si můžete sami nastavit, které z aplikací budou aktualizovány a ještě si i zvolit, zda budou v rámci aktualizací používány i betaverze programů. SUMo se velmi snadno ovládá a má přehledné uživatelské rozhraní.

SUMo stahujte ze Slunečnice zde (3,1 MB, freeware).

Bezplatně použitelný program SUMo spolehlivě ohlídá aktualizace instalovaného

Bezplatně použitelný program SUMo spolehlivě ohlídá aktualizace instalovaného softwaru.

Update Freezer

Automatické aktualizace mohou být ovšem někdy i na obtíž. Otravují uživatele na cestách, při práci nebo dalších nevhodných případech. S tímto problémem se dokáže vypořádat aplikace Update Freezer.

Bezplatně použitelný nástroj umí pozastavit automatické aktualizace Windows, komunikátoru Skype, internetového prohlížeče Firefox i programů od Applu, Googlu či Adobe. Zároveň je možné si nastavit, abyste dostávali informace o dostupných aktualizacích, ale ty se stahovaly a instalovaly až v době, kdy se vám to bude hodit. Všechny změny nastavení provedené programem Update Freezer lze jedním kliknutím vrátit zpět.

Update Freezer stahujte zde (2,8 MB, freeware).

Update Freezer zajistí, aby vás aktualizace softwaru nevyrušovaly v nevhodnou

Update Freezer zajistí, aby vás aktualizace softwaru nevyrušovaly v nevhodnou dobu.

Jakým způsobem aktualizujete používané programy vy? Využíváte k tomu specializované nástroje, nebo si raději ohlídáte aktuálnost softwaru sami? Podělte se o svoje tipy a zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Najdete na iDNES.cz