Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Software zdarma: zachraňte data, vypalte data, zlikvidujte data

aktualizováno 
Vyzkoušejte perfektní program pro diagnostiku procesoru. Můžete také obnovit data ze smazaných nebo poškozených paměťových médií, vypalovat Blu-ray, DVD a CD disky a pohlídat si domácí účetnictví.

Ilustrační foto

CPU-Z 1.5 – freeware
Profesionálům netřeba představovat, laikům však může být neznámý. Chcete-li program pro rychlou a v přehledné podobě podanou detekci procesoru v počítači či notebooku, pak vřele doporučujeme program CPU-Z.

Po spuštění detekuje a zobrazí podrobnosti nejen o CPU, ale také na základní desce a přítomných pamětech. U procesoru podá detailní informace o typu, použitém socketu, počtu jader, počtu a velikosti cache, výrobní technologii, frekvenci, násobiči, napětí a tak dále. U základní desky pak najdete data jako výrobce a typ desky, verzi BIOSu, čipovou sadu či jaký je použit grafický subsystém. Nechybí ani údaje o pamětích – frekvence, časování, počet kanálů, detaily o jednotlivých paměťových slotech atd. Jistě uvítáte i základní informace o grafické kartě či integrovaném čipu.

CPU-Z
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ podá detaily o CPU v přehledné formě
+ nechybí informace o základní desce a pamětích
+ informace lze uložit do TXT či HTML souboru
- mohl by zobrazovat teply a také otáčky ventilátorů
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (751 KB).

Recuva 1.3 – freeware
Pro obnovení smazaných souborů poslouží výborně například tento program. S jeho pomocí se můžete pokusit o obnovu smazaných dat i z přeformátovaných disků.

Program s přehledným uživatelským rozhraním a snadným ovládáním prohledá pevné disky nebo paměťová média a nalezne smazané soubory. Podle označení jejich stavu (barevné a slovní vyjádření) je možné dopředu odhadnout, zda-li je bude možné obnovit či nikoliv. Nalezené výsledky lze filtrovat. V případě obrázků dokáže ukázat jejich náhledy.

Můžete také vyhledávat pouze určité přípony souborů a program se specializuje i na obnovu informací z poštovních klientů jako Microsoft Outlook, Thunderbird nebo Windows Live Mail, či hudby z iPodů a dokonce obnoví dokumenty po pádu Wordu. Funguje ovšem i naopak, nepotřebná data umí spolehlivě zlikvidovat jejich opakovaným přepsáním.

Recuva

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ náhledy u obrázků
+ obnova pro iPod, pošty, Word dokumentů
+ i v 64bitové verzi
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).

BurnAware Free 3.0 – freeware pro nekomerční použití
BurnAware Free je vypalovací program s možností zápisu na CD a DVD média a také na disky Blu-ray. Je určen pokročilým uživatelům i začátečníkům.

Dokáže obsloužit mechaniky připojené přes IDE, SCSI, USB, FireWare a SATA. Mezi podporovanými médii nechybí CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE a DVD-RAM. Vytváří DVD-Video disky, vypaluje ISO obrazy, umí pracovat s Multi-Session (postupné dopalování dat), vypálené disky zkontroluje. Tato zdarma dostupná verze však neumožňuje kopírovat celá optická média včetně Audio CD. Musíte oželet i simultánní zápis a nemůžete ji používat pro komerční čely.

BurnAware Free

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jednoduchý na použití
+ podpora více vrstev
- v neplacené verzi nemožnost disky kopírovat
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,1 MB).

RQ Money 1.3 – freeware
Přestože si rozpočet domácnosti můžete hlídat on-line (díky speciálním internetovým službám, například eÚčty.cz, Mádátidal.cz či Smoneybox.com), někdo přece jen tato citlivá data nechce dávat třetí straně. V tom případě doporučujeme vyzkoušet aplikaci RQ Money.

RQ Money je praktický slovenský program pro analýzu financí v domácnosti, firemních zakázek či výnosnosti investicí apod. Dovolí vám zapisovat si příjmy a výdaje a mít tak stálý přehled o aktuálním stavu financí na účtech v různém období. Data si můžete nechat různě zobrazovat stejně tak jako filtrovat podle kategorií či podle osob, kterým přísluší. Statistiky si lze prohlížet i v grafech a není problém je i exportovat. Program s uživateli komunikuje v několika jazycích včetně češtiny.

RQ Money

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ výdaje za domácnost v přehledné formě
+ řada funkcí
+ grafy
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz