Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sonic Foundry Siren Jukebox 2.0 - skvělý správce médií

  0:08aktualizováno  0:08
Jak jsme slíbili, vracíme se v samostatném článku k nové verzi all-in-one programu pro správu MP3 a dalších zvukových formátů. Siren Jukebox ve verzi 2.0 skýtá mnoho podstatných vylepšení, která byste si rozhodně neměli nechat ujít...

Firma Sonic Foundry se proslavila zejména svými profesionálními audio aplikacemi Sound Forge, ACID či Vegas. Nedávno vstoupila do podvědomí široké veřejnosti (kdo dnes nemá alespoň jednu mp3ku, že) programem pro správu MP3 a dalších zvukových souborů, který si získal značnou popularitu, vyčerpávající recenzi první verze Siren Jukeboxu si můžete přečíst zde. Druhá verze přichází s novinkami, které program rozšiřují o další podstatné vlastnosti.

Siren Jukebox 2.0 provází nové uživatelské rozhraní, přítulnější a přehlednější než v první verzi - poměrně dost se jeho vzhled blíží prostředí počítačů Macintosh. Na jednotlivých kartách jsou po ruce všechny základní funkce programu - Media Library, Play/Rip CD, Explore Files, Internet Media, Internet Radio, Burn CD a Portable Player.

Sonic Foundry Siren Jukebox 2.0

Knihovna souborů se vám nepostará pouze o vaše mp3ky, ale také o klipy, filmy, zkrátka - video. Siren Jukebox 2.0 dokáže pracovat s formáty Microsoft Video (AVI), MPEG, QuickTime a Windows Media Video 7 (WMV, ASF), přehrává také streamované video z webu. Video-CD není přímo podporováno, film však můžete otevřít kliknutím na kartu Explore Files a v ní standardně požadovaný soubor nalistovat jako v Průzkumníkovi. Nutno však podotknout, že si Siren kladl při přehrávání mpegu ve video-rozlišení poměrně veliké nároky na systém. Zatímco MediaPlayer 7 přehrával video z CD plynule, Jukebox 2.0 se neuvěřitelně zadrhával a přehrávání streamu mu evidentně nedělalo dobře. Doufám, že tato nectnost bude v brzké době nějakým patchem napravena.

Při ripování CD na harddisk si můžeme vybrat z více formátů. Kromě ukládání do WAV a MP3 (tento kodek je v neregistrované verzi Siren Xpress možné použít jen pro dvacet skladeb) určitě potěší přímá integrace nastupujícího kompresního formátu Ogg Vorbis, či vlastního bezeztrátového kompresního algoritmu Sonic Foundry - Perfect Clarity Audio. Při použití PCA kodeku je sice výsledný soubor oproti MP3 menší pouze o 20 až 60% než WAV, nahrávka je však zachována v původní kvalitě. Dále můžete tracky uložit do formátu Windows Media Audio s bitrate 6,5 - 160 kbps, včetně podpory Digital Rights Management.

Ještě větší provázanost programu se sítí Internet signalizují karty Internet Media a Internet Radio. První nás odkazuje na několik desítek stránek se zdroji muziky a videa, vyhledávací služby, nahrávací společnosti i internetové obchody. Druhá karta je velice zajímavá, najdete pod ní více než 200 internetových rozhlasových stanic všemožných žánrů, přehledně seřazených a s krátkými popisky. Stačí jen zalistovat, kliknout... a poslouchat.

Jak již bylo zmíněno v recenzi 'jedničky', Siren Jukebox umí dále vypalovat ze souborů uložených v knihovně audio CD, druhá verze vám dovolí také vypalovat komprimované soubory na datová CD. Spolupráce s přenosnými MP3 přehrávači se rozšířila o model Nomad II, teoreticky by si program měl rozumět se všemi přehrávači, které podporují standard WMDM. Přibyly nové skiny, kterými můžete Siren Jukebox přetvořit k nepoznání... Zkrátka je toho hodně a vypadá to hezky.

Jeden ze skinů Jukeboxu 2.0

Siren Jukebox 2.0 je výtečným programem integrujícím všechny funkce potřebné k práci s médii. Díky příjemné cenové politice firmy Sonic Foundry může tento profesionální produkt více než směle konkurovat všelijakým podobným sharewarovým nástrojům. Nebýt nemilého faux pas s videem přehrávaným z CD, zasloužil by si jedničku z hvězdičkou.

Výrobce: Sonic Foundry
Website: http://www.sonicfoundry.com/
Platforma: Windows
Download: http://www.sonicfoundry.com/download/
Cena: $33.59
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Najdete na iDNES.cz