Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sonic Foundry Siren Jukebox 2.0 - skvělý správce médií

  0:08aktualizováno  0:08
Jak jsme slíbili, vracíme se v samostatném článku k nové verzi all-in-one programu pro správu MP3 a dalších zvukových formátů. Siren Jukebox ve verzi 2.0 skýtá mnoho podstatných vylepšení, která byste si rozhodně neměli nechat ujít...

Firma Sonic Foundry se proslavila zejména svými profesionálními audio aplikacemi Sound Forge, ACID či Vegas. Nedávno vstoupila do podvědomí široké veřejnosti (kdo dnes nemá alespoň jednu mp3ku, že) programem pro správu MP3 a dalších zvukových souborů, který si získal značnou popularitu, vyčerpávající recenzi první verze Siren Jukeboxu si můžete přečíst zde. Druhá verze přichází s novinkami, které program rozšiřují o další podstatné vlastnosti.

Siren Jukebox 2.0 provází nové uživatelské rozhraní, přítulnější a přehlednější než v první verzi - poměrně dost se jeho vzhled blíží prostředí počítačů Macintosh. Na jednotlivých kartách jsou po ruce všechny základní funkce programu - Media Library, Play/Rip CD, Explore Files, Internet Media, Internet Radio, Burn CD a Portable Player.

Sonic Foundry Siren Jukebox 2.0

Knihovna souborů se vám nepostará pouze o vaše mp3ky, ale také o klipy, filmy, zkrátka - video. Siren Jukebox 2.0 dokáže pracovat s formáty Microsoft Video (AVI), MPEG, QuickTime a Windows Media Video 7 (WMV, ASF), přehrává také streamované video z webu. Video-CD není přímo podporováno, film však můžete otevřít kliknutím na kartu Explore Files a v ní standardně požadovaný soubor nalistovat jako v Průzkumníkovi. Nutno však podotknout, že si Siren kladl při přehrávání mpegu ve video-rozlišení poměrně veliké nároky na systém. Zatímco MediaPlayer 7 přehrával video z CD plynule, Jukebox 2.0 se neuvěřitelně zadrhával a přehrávání streamu mu evidentně nedělalo dobře. Doufám, že tato nectnost bude v brzké době nějakým patchem napravena.

Při ripování CD na harddisk si můžeme vybrat z více formátů. Kromě ukládání do WAV a MP3 (tento kodek je v neregistrované verzi Siren Xpress možné použít jen pro dvacet skladeb) určitě potěší přímá integrace nastupujícího kompresního formátu Ogg Vorbis, či vlastního bezeztrátového kompresního algoritmu Sonic Foundry - Perfect Clarity Audio. Při použití PCA kodeku je sice výsledný soubor oproti MP3 menší pouze o 20 až 60% než WAV, nahrávka je však zachována v původní kvalitě. Dále můžete tracky uložit do formátu Windows Media Audio s bitrate 6,5 - 160 kbps, včetně podpory Digital Rights Management.

Ještě větší provázanost programu se sítí Internet signalizují karty Internet Media a Internet Radio. První nás odkazuje na několik desítek stránek se zdroji muziky a videa, vyhledávací služby, nahrávací společnosti i internetové obchody. Druhá karta je velice zajímavá, najdete pod ní více než 200 internetových rozhlasových stanic všemožných žánrů, přehledně seřazených a s krátkými popisky. Stačí jen zalistovat, kliknout... a poslouchat.

Jak již bylo zmíněno v recenzi 'jedničky', Siren Jukebox umí dále vypalovat ze souborů uložených v knihovně audio CD, druhá verze vám dovolí také vypalovat komprimované soubory na datová CD. Spolupráce s přenosnými MP3 přehrávači se rozšířila o model Nomad II, teoreticky by si program měl rozumět se všemi přehrávači, které podporují standard WMDM. Přibyly nové skiny, kterými můžete Siren Jukebox přetvořit k nepoznání... Zkrátka je toho hodně a vypadá to hezky.

Jeden ze skinů Jukeboxu 2.0

Siren Jukebox 2.0 je výtečným programem integrujícím všechny funkce potřebné k práci s médii. Díky příjemné cenové politice firmy Sonic Foundry může tento profesionální produkt více než směle konkurovat všelijakým podobným sharewarovým nástrojům. Nebýt nemilého faux pas s videem přehrávaným z CD, zasloužil by si jedničku z hvězdičkou.

Výrobce: Sonic Foundry
Website: http://www.sonicfoundry.com/
Platforma: Windows
Download: http://www.sonicfoundry.com/download/
Cena: $33.59Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na iDNES.cz