Sony představuje nové barevné Clié

aktualizováno 
Barevný TFT displej s rozlišením 320 x 320pixelů, výkonný operační systém. S tím jsme se u PDA zařízení zatím příliš často nesetkávali. Sony si nenechává ujet vlak a přikládá ruku k dílu.

Před několika dny zveřejnila firma Sony údaje o novém PDA zařízeníClié. Pod modelovým označením PEG - N700C by měl být tento počítačuveden na japonský trh začátkem dubna. Zatím ovšem není zřejmé, zde budezařízení uvedeno na český trh.

Sony ClieClié PEG - N700C je vybaven 8MB RAM, dále 8MB paměti flash a na hrudi mutluče 33MHz procesor od Motoroly. Mozkem je poté operační systém PalmOS veverzi 3.5. Stejně jako druhé představené PDA Clié, používá tento modelaktivní barevný displej s podsvícením. Co si zaslouží pochvalu je rozlišení,to vzrostlo oproti běžným 160 x 160 bodům u ostatních PDA s PalmOS na 320 x320 obrazových bodů. Součástí balení je i software pro zobrazení speciálníchfontů, které využívají vysokého rozlišení barevného displeje.

S takto vysokým rozlišením je pédéáčko od Sony přímo předurčenépro přenos videosouborů a zobrazování obrázků. Výrobce jej proto dodáváse softwarem gMovie (pro přehrávání videa) a grafickým editorem PictureGear.Přiložen je i internetový prohlížeč Palscape. Kromě toho poskytuje tento"multimediální Palm" i známé funkce jako adresář, termínovýkalendář apod.

Napájení zabezpečují lithium iontové akumulátory, které by měly přiběžném využívání vydržet až 15dní. Při přehrávání hudby se výdržzkracuje na jedenáct hodin (při vypnutém displeji). Zapomenete-li ovšemdisplej vypnout (je to opravdový žrout energie), vydrží přístroj fungovatslabé 3 hodiny. Akumulátory jsou nabíjeny prostřednictvím dodávanéDocking station, přes kterou je realizována i datová synchronizace zařízenís PC. Rozměry v tomto případě nijak neoslňují - délka 118,5mm, šířka71mm a výška 16,8mm patří k průměru. O hmotnosti - 160g - platí to samé.

Sony ClieSpecialitou firmy Sony, známou i z mobilních telefonů, je kolečko JogDial pro rychlý přístup k záznamům v databázi. I u tohoto Clia patří kestandardní výbavě. Protože si však některé programy s posouváním seznamůnevědí rady, je dodáván i speciální ovladač, který skrolování obrazupomocí kolečka Jog Dial umožní. Ve výbavě Sony Clié je i infračervenérozhraní a audio výstup na sluchátka. Sluchátka, dokonce s dálkovým ovládánímna kabelu jsou také součástí dodávky.

PDA zařízení pracuje vedle normálních pamětí Memory Stick i s audio médii,která jsou chráněna bránou MagicGate. Díky tomu je výrazně posunutaochrana autorských práv u audio nahrávek, protože nelze přehrávatneregistrované skladby.

Clié PEG - N700C bude uvedeno nejprve výhradně na japonský trh. Zde sijej budete moci koupit od 7.dubna za cenu 50000Yenů (v přepočtu cca. 16000Kč).Od 21.března si jej ale budete moci objednat prostřednictvím Sony onlineshopu SonyStyle.

Teprve před několika týdny uveřejnila firma Sony informace o tom, žebude na evropském trhu prodávat černobílé Clié PEG - S300. V druhépolovině roku se k němu poté přidá barevná varianta PEG - S500C. To, kdyči zda vůbec bude nově představené Clié na evropském trhu nabízeno, zatímještě není známo.

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Toshiba končí s notebooky. Výrobu koupí za hubičku Sharp

Ultrabook Dynabook Kira V634 má mít výdrž 22 hodin.

Japonská společnost Sharp koupí za 36 milionů dolarů (788 milionů Kč) kontrolní podíl v divizi osobních počítačů další...

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Najdete na iDNES.cz