Souhrn aktualit: Webové stránky lze už i poslouchat

  2:00aktualizováno  2:00
Na scéně se objevil nový Firefox, Philips se rozhodl podporovat hudební formáty s příponou DRM a BenQ možná bude v Česku vyrábět LCD monitory.

Pátek

VYHRAJTE zajímavé ceny v naší nové soutěži

06.05. - Pokud správně odpovíte na několik jednoduchých otázek, můžete vyhrát jednu z deseti zajímavých cen. V našem dárkovém koši naleznete mimo jiné tyto ceny: domácí kino Pioneer DCS-424, Trekingové kolo Apache Teepee, Dig. fotoaparát Olympus C-370. Soutěž trvá do 15.5.2005.
rubrika: Aktuality

Digitální televizi čeká v Evropě zářivá budoucnost

06.05. - Podle studie výzkumné agentury Jupiter Research bude využívat v Evropě do roku 2009 digitální televizi 74 procent domácností, což představuje 123 milionů rodin. V roce 2003 přitom mělo digitální televizi 21 procent evropských domácností. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
rubrika: Aktuality

Čeká Bluetooth další vývojový skok?

06.05. - Tento týden se na spolupráci dohodla organizace Bluetooth SIG, který zastřešuje stejnojmennou technologii, se sdružením Ultrawideband Forum a WiMedia Alliance, které se věnují bezdrátovému UWB (Ultra Wideband, ultraširoké pásmo, IEEE 802.15.3a) systému.
rubrika: Aktuality

Milovníci poezie si přijdou na internetu na své

06.05. - Na internetu bude od 11. května bezplatně přístupná elektronická knihovna "Poezie 19. století". Je výsledkem sedmileté práce literárních vědců z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd. Projekt byl spolufinancován v rámci grantového programu ministerstva kultury, uvedl tiskový odbor akademie.
rubrika: Aktuality

Sobota

Souhrn aktualit: České hackerské ručičky opět řádily

07.05. - Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.
rubrika: Aktuality

Českých domén je již více než 200 000

09.05. - Podle sdružení CZ.NIC, které zajišťuje registraci internetových doménových jmen druhé úrovně pod doménou .cz, stoupl meziročně počet registrovaných domén o 17% a minulý týden přesáhl počet 200 000. Drtivá většina 199 000) je přitom registrována u komerčních registrátorů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

MI chce naučit pracovat lidi s elektronickým podpisem

09.05. - Ministerstvo informatiky vypsalo zakázku na program, který by umožnil uživatelům otestovat si práci s elektronickým podpisem. "Aplikace bude volně dostupná na Portálu veřejné správy i na našem webu," uvedla mluvčí ministerstva Klára Volná.
rubrika: Aktuality

Větrné elektrárny vyhánějí některé ptáky

09.05. - Větrné elektrárny vyrábějící tzv. čistou energii mohou mít nepříznivý dopad na některé ptačí druhy, pokud místa pro jejich výstavbu nejsou vybírána s dostatečnou pozorností. Vyplývá to z analýzy studií, které se vlivem těchto zařízení na životní prostředí zabývaly, uvedl časopis New Scientist.
rubrika: Aktuality

Nejnovější Firefox 1.0.3 není bezpečný

09.05. - Dva bezpečnostní nedostatky objevila společnost Secunia v prohlížeči Firefox 1.0.3.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Grokker představil nové vyhledávání

09.05. - Zajímavý a velmi abstraktní způsob prezentace výsledků vyhledávání pomocí vizualizace nabízí vyhledávací server Grokker.
rubrika: Aktuality

Česko si ve využívání internetu lehce pohoršilo

10.05. - Podle průzkumu Economist Intelligence Unie (EIU) si Česko proti loňskému roku pohoršilo v mezinárodním srovnání využívání internetu a technologií, když pokleslo z 27. na 29. místo. Přesto Česko spadá do skupiny států se silnou pozicí technologické a internetové gramotnosti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Některé programy z digitální televize možná nenahrajete

10.05. - Již od července tohoto roku chtěli zástupci filmových studií v USA zamezit ukládání některých filmů a jiných pořadů vysílaných prostřednictvím digitální televize. Bojí se, že se kvalitní digitální vysílání může stát předmětem pirátských aktivit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

ČT pošle neplatičům poslední varování

10.05. - Česká televize oznámila, že obešle neplatiče koncesionářských poplatků. Všichni, kdo dluží přes 60 dní, musí zaplatit do tří týdnů. Pokud dluh neuhradí včas, čeká je soud. Opatření se týká lidí, kteří televizi přihlásili, ale přestali za ni platit.
rubrika: Aktuality

BenQ prý bude v Česku vyrábět LCD televizory

10.05. - Další velký hráč mezi výrobci elektroniky hodlá investovat v České republice. Podle tchajvanských novin Taiwan Economic News hodlá společnost BenQ vyrábět v České republice LCD televizory. Informoval o tom zpravodajský server the Inquirer.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Navštivte mobilní internetovou učebnu pro seniory

10.05. - Občanské sdružení Život 90 a ČVUT jako garant v pondělí slavnostně zahájily nový projekt určený převážně starším občanům „Internet pro seniory“.
rubrika: Aktuality

Yahoo nabídne za 7 USD neomezené stahování hudby

11.05. - Nová služba pro prodej digitální hudby Rhapsody, kterou spouští společnost Yahoo, udělá patrně vrásky na čele všem konkurentům v čele s iTunes. Rhapsody hodlá útočit velice na soupeře velice agresivní cenovou politikou.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Toshiba chystá 45 GB HD DVD disk

11.05. - Poté co nedávno Toshiba dementovala zprávy o svých námluvách s konkurenčním systémem Blu-ray, nyní ohlásila vývoj třívrstvého HD DVD-ROM disku s kapacitou 45 GB. Nové disky, které mají o 50% vyšší kapacitu než dvouvrstvé 30 GB HD DVD disky, mají konkurovat dvouvrstvým 50 GB Blu-ray diskům od Sony.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Nové Windows doplní Blue Screen of Death červenou verzí

11.05. - Microsoft se v připravovaném operačním systému (OS) s kódovým označením Windows rozhodl změnit jednu z tradic, která se s tímto OS táhne snad od jeho vzniku.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Philips bude podporovat formáty Windows Media a DRM

11.05. - Největší světový výrobce softwaru Microsoft v úterý oznámil, že uzavřel dohodu se společností Philips Semiconductors o používání svého softwaru pro přehrávání digitálního audia a videa v produktech Philips.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Monitory i TV připojíte přes DisplayPort nástupce DVI

11.05. - Organizace Video Electronics Standards Association (VESA) začala pracovat na novém digitálním rozhraní DisplayPort (DP), které má sloužit k připojení jakéhokoliv zobrazovacího zařízení k počítači.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Nejvíce přibylo počítačů v Jižních Čechách

12.05. - Český statistický úřad zveřejnil nejnovější údaje, jak jsou na tom jednotlivé kraje z hlediska vybavení domácností počítači. Kromě toho se statistici také zajímali, jak často a k jakém účelu využívají Češi internet.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Nebaví Vás číst zprávy na Internetu? Poslechněte si je!

12.05. - Pokud Vás už nebaví číst zprávy na Internetu a vybírat ty, které jsou zajímavé, je tu možnost poslechnout si je přímo v kanceláři, obývacím pokoji nebo třeba na služební cestě.
rubrika: Aktuality

Stahujte opravený Firefox a Mozilla Suite

12.05. - Nové verze prohlížeče Mozilla Firefox a systému Mozilla Suite jsou nyní k dispozici ke stažení v anglické verzi a u Firefoxu i v české.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

AOL spustilo beta verzi nového freemailu AIM Mail

12.05. - Společnost AOL včera spustila beta test nové freemailové služby AIM Mail, která má být díky svému webovém rozhraní dostupná kdekoli v dosahu internetu. „Naší vizí je vytvořit z AIM kompletní komunikační službu,“ řekl vice prezident AIM Chamath Palihapitiya.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Microsoft chystá nové Windows pro starší počítače

13.05. - Společnost Microsoft ve čtvrtek ohlásila vývoj nové verze Windows s kódovým označením Eiger, která umožní firmám lépe zabezpečit své starší počítače. Systém je v podstatě navržený tak, aby starší PC změnil v terminál, který bude většinu informací získávat z centrálního serveru.
autor: Pavel Škopek
rubrika: AktualityNejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, potkáte hrající hovínko

Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však...

Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však potkáte ve vyhlášeném newyorském obchodě s...

Projeďte se s námi posledním jezdícím žabotlamem, toto je reálné retro

Čelní vůz poslední provozované jednotky řady 451

Původně hodně poruchové pantografy tvořily po vychytání dětských nemocí 54 let spolehlivou páteř příměstské dopravy v...

Prahu z balonu na vlastní oči jen tak neuvidíte. Je to nádhera

Nad Prahu se v balonu nedostane každý, riziko pro letecký provoz je příliš...

Nad Prahu se v balonu nedostane každý, riziko pro letecký provoz je příliš velké. Zprostředkovaně si můžete tento...Najdete na iDNES.cz