Souhrn aktualit: Zabrání Windows Vista pirátství?

aktualizováno 
Nový operační systém od Microsoftu Windows Vista, který přijde na trh příští rok na podzim, bude obsahovat dosud nejpokročilejší ochranu před kopírováním videa. Pořiďte si robotího sluhu. Jeden z nejoblíbenějších multimediálních přehrávačů s dlouholetou tradicí WinAmp se dočkal další verze.

Pátek

Exkluzivní výzkum: Češi a počítačová gramotnost

26.08. - Podle unikátního výzkumu, který realizovalo Ministerstvo informatiky a společnost STEM/MARK, je informačně gramotných 27% obyvatel v produktivním věku. Hlavním cílem průzkumu bylo vymezit pojem informační gramotnost a zjistit její reálný stav.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Vegetariáni jásají: Maso se bude pěstovat v laboratořích

26.08. - Vegetariáni se již brzy nebudou moci vymlouvat na to, že se jim maso příčí. Produkt získaný ze zvířat je totiž jedna věc, maso uměle vyrobené v laboratoři z buněk krav, kuřat, prasat a ryb věc druhá.
rubrika: Aktuality

Hudební piráti pomáhají gramofonovému průmyslu na nohy

26.08. - Lidé, kteří nelegálně sdílejí hudební soubory, jsou také velkými zákazníky služeb, které nabízejí placené stahování hudby. Britská výzkumná společnost The Leading Question zjistila, že tito uživatelé tráví na stránkách s placeným stahováním hudby čtyřiapůlkrát více času než ostatní hudební fanoušci.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Sobota

Souhrn aktualit: Nové nadzvukové dopravní letadlo?

27.08. - Japonsko vyvíjí nástupce nadzvukového letadla Concorde. Malé brčko může zachránit tisíce životů. Konec DVD Shrink?
rubrika: Aktuality

Zaměstnanci schválně stahují do počítačů viry a spyware

29.08. - Téměř ve čtvrtině firem zaměstnanci záměrně a se zlým úmyslem stahují do počítačů viry a špionážní programy. Z ankety, kterou provedla agentura Risk Control Strategies, vyplynulo, že se tak ve sledovaných firmách stalo za posledních 12 měsíců ve 23 procentech případů.
rubrika: Aktuality

P2P: Uživatelé míří k eDonkey. BitTorrent je na ústupu

29.08. - BitTorrent na ústupu, naopak eDonkey na vzestupu. Takové jsou výsledky průzkumu, který si nechala udělat britská společnost CacheLogic, jež nabízí produkty pro správu sítí poskytovatelům internetu.
rubrika: Aktuality

Pozor na podvodné emaily slibující výhru

29.08. - Lidé by si podle Úřadu pro ochranu osobních údajů měli dát pozor na podvodné e-maily, které oznamují výhru v mezinárodní loterii nebo slibují provizi za pomoc při převodu finanční sumy. Odesílatelům emailů jde o získání osobních údajů příjemce včetně čísla bankovního účtu, varují ochránci soukromí.
rubrika: Aktuality

Upovídaný robotí sluha míří do domácností

29.08. - Pokud se chystáte vyrazit s vaší drahou polovičkou za večerní zábavou, a nechcete nechat dům bez dozoru, již se nemusíte bát. Tedy pokud žijete v Japonsku. Zde se připravuje prodej robota - sluhy, který se postará nejen o váš dům, ale i jeho obyvatele.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Průkopník MP3 přehrávačů prý definitivně končí s výrobou

29.08. - Server DAPreview informoval, že značka RIO definitivně končí s výrobou MP3 přehrávačů. RIO je přitom jedna z nejstarších společností působící v oblasti MP3 již od roku 1998.
autor: Jan Kužník
rubrika: Aktuality

Microsoft překvapil - testuje nový souborový systém WinFS

30.08. - Společnost Microsoft překvapivě oznámila, že vypouští testovací verzi revolučního souborového systému WinFS, který se měl původně objevit v nástupci Windows, ale jeho vydání bylo odloženo.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Získejte Operu bez reklam: Zdarma a legálně

30.08. - Patříte mezi příznivce internetového prohlížeče Opera a vadí vám při jeho používání zobrazování reklam? Získejte v rámci zajímavé akce zdarma registrační kód, který vám umožní legální používání Opery bez reklam.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Čína způsobuje Googlu vrásky

30.08. - Google musí na čínském trhu čelit poměrně razantní konkurenci. Je jí místní vyhledávač Baidu.com.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Stáhněte si druhou betateverzi OpenOffice.org 2.0

30.08. - Organizace OpenOffice.org v pondělí vydala druhou betaverzi své stejnojmenného kancelářského balíku. OpenOffice.org 2.0 Beta 2 je k dispozici v 11 jazycích pro operační systémy Windows, Linux a Solaris. Další jazykové mutace a verze budou k dispozici již brzy.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Startuje nová stanice plná hudby, techniky a cestování

31.08. - Nová stanice Českého rozhlasu - Český rozhlas Leonardo zahájí ve čtvrtek 1. září své vysílání. Jejím cílem je popularizovat vědu, techniku, medicínu, přírodu a historii.
autor: Jan Kužník
rubrika: Aktuality

Co zvyšuje prodej klasických digifoto? Fotomobily

31.08. - Podle zjištění výzkumné organizace IDC se nemusejí zatím výrobci digitálních fotoaparátů bát konkurence ze strany mobilních telefonů s integrovaným fotoaparátem. Měli by tyto přístroje spíše vítat.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Gmail je nyní i v češtině

31.08. - Čeští uživatelé Gmailu se konečně dočkali rozhraní v češtině. Dosud přitom emailová služba Googlu podporovala pouze zobrazování češtiny v emailech, ale v nabídce jazykových mutací rozhraní čeština chyběla.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Poplašná zpráva o mazání disku přes ICQ znovu na scéně

31.08. - Poplašná zpráva neboli hoax, která varuje uživatele před přidáváním určitých kontaktů do ICQ a dalších kecálků pod hrozbou smazání disku, je znovu na světě.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Česká pošta nabízí elektronický podpis za 190 korun

01.09. - Nechoďte na úřady, komunikujte s nimi už jen po internetu. Elektronický podpis totiž zlevnil na čtvrtinu. Česká pošta ho začala nabízet za 190 korun, což je čtvrtina ceny, za kterou podpis nabízela dosud jako jediná firma První certifikační autorita.
rubrika: Aktuality

Microsoft začal bojovat proti phisingu

01.09. - Microsoft uvolnil beta verzi své anti-phisingového filtru pro vyhledávací lištu MSN mnohem dříve než se očekávalo. Využít jí však zatím mohou pouze američtí uživatelé. Další trhy by se podle mluvčí britského Microsoftu měly dočkat v příštím roce.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Creative stahuje z trhu zavirované MP3 přehrávače

01.09. - Společnost Creative Labs dodala na konci července na japonský trh zhruba 3.700 MP3 přehrávačů Zen Neeon, které byly infikovány emailovým červem Wullik-B. Podle bezpečnostní firmy F-Secure nehrozí nákaza počítače, pokud uživatel neotevře infikovaný soubor v okamžiku, kdy je přehrávač připojený.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Microsoft má našlápnuto do internetového telefonování

01.09. - Společnost Microsoft nechce ponechat nic náhodě a po zvěstech, že se Google, Yahoo a další velké společnosti rázně angažují v internetové telefonii, provedla protitah.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Nový WinAmp 5.1 je na světě

02.09. - Jeden z nejoblíbenějších multimediálních přehrávačů s dlouholetou tradicí WinAmp se dočkal další verze.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Aktuality

Windows Vista chystá kladivo na piráty

02.09. - Nový operační systém od Microsoftu Windows Vista, který přijde na trh příští rok na podzim, bude obsahovat dosud nejpokročilejší ochranu před kopírováním videa.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Aktuality

Google rozšiřuje svůj digitální knihovny

02.09. - Internetová společnost Google otevřela svůj ambiciózní projekt Google Print i pro evropské knižní vydavatele z Francie, Itálie, Německa, Nizozemí a Španělska. Kromě toho se dohodla s univerzitními knihovnami v Harvardu, Michiganu a Stanfordu na skenování knih chráněných autorským právem.
autor: Pavel Škopek
rubrika: AktualityNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Zaostalí Arabové měli strach ze vzdělaných židovských přistěhovalců

Demonstrace proti nové Bílé knize omezující židovskou migraci do Palestiny, 1939

Před 70 lety byl založen stát Izrael. Co vše tomuto aktu předcházelo, co vadilo Arabům na Židech vracejících se do své...

Projeďte se s námi posledním jezdícím žabotlamem, toto je reálné retro

Čelní vůz poslední provozované jednotky řady 451

Původně hodně poruchové pantografy tvořily po vychytání dětských nemocí 54 let spolehlivou páteř příměstské dopravy v...

Teror na obou stranách, zbraně z ČSR. Stát Izrael se rodil v bolestech

David Ben Gurion čte Deklaraci nezávislosti Státu Izrael 14. května 1948 v Tel...

Navzdory sabatu hájili Židé svůj nově vzniklý stát i o sobotách. Takřka klíčový význam pro ně měly dodávky zbraní z...Najdete na iDNES.cz