Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Co se dělo v České televizi během olympiády

aktualizováno 
Zajímá vás, co se dělo v zákulisí ČT a co všechno se musí stát, abyste mohli sledovat úspěchy i neúspěchy olympioniků? Technologie smrti: Ptáci umírají v plynových komorách. Udělejte si z počítače telefonní záznamník. Novinky od Apple trochu zklamaly. Digitální televize nabírá zpoždění.

Sobota

Souhrn článků: Přijímačky na VŠ? Žádný problém. Stáhněte si, co potřebujete

25.02. - Chystáte se na vysokou školu? Stáhněte si studijní materiály k humanitním i technickým oborům. Google prý podniká v Číně nelegálně. Test LCD TV: 20 palců za necelých 14 000 Kč. Nespěchejte s nákupem set-top boxu. Počkejte si na MPEG4.
rubrika: Prakticky

Neděle

Udělejte si z počítače telefonní záznamník

26.02. - Uživatelé stále populárnějšího komunikačního programu Skype by v dnešním přehledu zajímavých programů pro přehrávání a práci s hudbou neměli přehlédnout aplikaci Amy, která rozšiřuje funkce Skype o hlasový záznamník vzkazů.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Kam se nepodíváte: Olympiáda v České televizi

27.02. - Včerejší zakončení zimních olympijských her znamenalo konec prvního 24hodinového vysílání Zimních olympijských her v České televizi. Zajímá vás, co se dělo v zákulisí a co všechno se musí stát, abyste mohli sledovat úspěchy i neúspěchy olympioniků?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Zažeňte nudu na poradě nebo si udělejte z PDA omalovánky

27.02. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program PalmSand je simulátorem sypajícího se písku. Image Clock jsou zajímavými hodinami zdarma, Currency Converter převodníkem měn s aktualizací přes internet a Pencil Box kreslícím programem.
rubrika: Palmare

České sázkaře lákají na internetu další firmy

27.02. - Další dva zahraniční provozovatelé kurzového sázení spustili webové stránky v českém jazyce. Přidali se tak k šestici společností, jež českou verzi svých stránek zprovoznily v předchozích letech. Podle ministerstva financí je podnikání zahraničních internetových firem v Česku nelegální.
rubrika: Internet

Alláh nemůže mít e-mail na Yahoo. Zkusí Google?

27.02. - Americký portál Yahoo zakázal vytváření uživatelských účtů, které ve svém názvu obsahují jméno muslimského boha Alláha (v angličtině psáno „Allah“).
rubrika: Internet

Je Origami očekávaný „iPod killer“ od Microsoftu?

27.02. - Softwarový gigant Microsoft si zaregistroval stránku Project Origami. Zatím je na ní jen nicneříkající flashová animace a informace o tom, že více se dozvíte 2. března. Na internetu se ale objevují spekulace, že stránka je připravena pro „zabijáka“ iPodu od Apple.
rubrika: MP3 & Audio

Google zpřístupní filmy pro pamětníky

27.02. - Americký národní archív a společnost Google se dohodly na spolupráci, která má přinést na internet některé historické filmy.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Úterý

Pocket LOOX 720 - dělník, co si rád vrzne

28.02. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. LOOX 720 je výkonným zařízením, kterému nechybí VGA displej, Wi-Fi, BT nebo podpora funkce USB host. Má však také některé nectnosti.
rubrika: Palmare

Legenda od Canonu se vrací

28.02. - Digitální zrcadlovka Canon 20D je žijící legendou mezi digitálními fotoaparáty, přesto nebo právě proto se rozhodli u Canonu pro její modernizaci. Snad proto, že dvacítka neměla téměř chybu, tak 30D nenabízí žádnou revoluční novinku. Na závěr si přiblížíme další novinku PowerShot S3 IS.
rubrika: Foto & Kamery

Laserově a bezdrátově do kapsičky u košile: ideální myš k notebookům?

28.02. - Konečně myš, co funguje takřka na jakémkoliv povrchu - včetně kalhot a opěrky rukou. Navíc nemá ocas a její ohebný bezdrátový adaptér je vpravdě miniaturní. A oproti jiným bezdrátovým hlodavcům Vás nenechá na holičkách, ani když dojdou baterky. A má posuvné kolečko!
rubrika: Notebooky

Češi stále častěji nakupují na internetu

28.02. - V Česku loni podle průzkumu společnosti GfK Praha opět výrazně vzrostl počet lidí, kteří nakoupili zboží či služby přes internet. Zatímco v roce 2004 nakoupilo ve virtuálních obchodech 2,158.000 lidí, loni jejich počet vzrostl na 2,797.000.
rubrika: Internet

Vyhráli jste digitální set-top box?

28.02. - V druhé polovině února probíhala na našem serveru Technet.iDNES.cz soutěž o digitální set-top-boxy značky Hyundai. Nevyhráli jste náhodou.
rubrika: Prakticky

Bude iPod bezdrátový?

28.02. - Podle šéfa společnosti Qualcomm Paul Jacobs dává pro společnost Apple smysl vyvinout bezdrátovou verzi svého populárního MP3 přehrávače iPod. Důvodem je skutečnost, že mobilní telefony začínají konkurovat přenosným hudebním přehrávačům.
autor: Pavel Škopek
rubrika: MP3 & Audio

Středa

Technologie smrti: Ptáci umírají v plynových komorách

01.03. - Tisíce zvířat zemřou kvůli ptačí chřipce v plynových komorách. Jak dlouho trvá zplynování jednoho chovu? Jaký plyn ptáky udusí? Seznamte se s technologií smrti.
autor: Jan Kužník
rubrika: CheckTech

Internetoví sázkaři čelí žalobě Ministerstva financí

01.03. - Ministerstvo financí podalo trestní oznámení na další dvě zahraniční společnosti internetového sázení, jejichž webové stránky jsou i v češtině. Podle úřadu je provozování a inzerování sázení prostřednictvím internetu v tuzemsku nezákonné. ČTK to sdělila mluvčí MF Petra Krainová.
rubrika: Internet

Větrná nabíječka pro váš mobil nebo kapesní počítač

01.03. - Zdá se vám systém vkládání znaků do PDA pomalý? Pak vyzkoušejte program TenGO, se kterým se dá psát rychlostí přes jedno slovo za vteřinu. BenQ CP120 je nejmenší digitální projektor o váze 1,3kg a větrník nabije vaše PDA nebo mobil.
rubrika: Palmare

Cestovatelé, zpozorněte - vítěz v ultralehké kategorii od Fujitsu Siemens

01.03. - Méně než 2 cm na výšku a méně než 1 kg na váze! Q2010 okouzlí každého cestovatele. Formát přesně A4, širokoúhlých 1200 x 800 bodů, integrovaný VoIP telefon, biometrický senzor, UMTS, 3xWiFi, dva akumulátory, až 8 hodin výdrže - co si může profesionál přát více? Lifebook je téměř bez chyby.
rubrika: Notebooky

RRTV stále nerozhodla o licencích pro digiTV

01.03. - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes přerušila výběrové řízení na televizní licence umožňující vysílat v budovaných digitálních sítích.
rubrika: Digitální televize

Novinky od Apple trochu zklamaly

01.03. - Kdo očekával, že nové produkty firmy Apple budou vpravdě revoluční, možná byl trochu zklamán. Premiéry se totiž nedočkal bezdrátový iPod, ale Mac mini s procesorem od Intelu, dokovací stanice pro iPod s Hi-Fi zvukem a stylová pouzdra.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Britská královna dostala k narozeninám nový web

01.03. - Buckinghamský palác dnes spustil k nadcházejícím 80. narozeninám britské královny Alžběty II. novou sekci královského webu. Poddaní i návštěvnici z ciziny se mohou podívat do rodinného alba panovnice, v jejíchž rukou je žezlo už přes půl století.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Digitální televize zaplavuje českou krajinu. Pomalu, ale jistě.

02.03. - Obchodníci si po zimních olympijských hrách mohou spokojeně mnout ruce, jelikož díky tomuto sportovnímu svátku výrazně vzrostl prodej nejen televizních přijímačů, ale především přístrojů pro příjem digitálního vysílání. Svůj podíl má i rozšíření pokrytí digitálním signálem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Nechte si hlídat svůj majetek webovou kamerou

02.03. - Webovou kameru nemusíte používat pouze pro komunikaci. Stejně dobře ji totiž můžete využívat i pro ochranu vašeho majetku. Pokud si chcete zřídit jednoduchý systém pro monitorování pohybu, který vás na něj upozorní, např. SMS, jistě uvítáte následující návod.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Palm LifeDrive – čtyři giga v kapesním balení (recenze)

02.03. - Palm LifeDrive se stal prvním PDA zařízením s pevným diskem, které se dostalo do komerčního prodeje. Kromě skvělých organizačních funkcí nabízí i možnost Wi-Fi připojení či technologii Bluetooth. To vše je podpořeno skvělým programovým vybavením pro váš desktop včetně bonusových aplikací pro převod videa.
autor: Michal Hron
rubrika: Palmare

Ovládejte počítač nohama, říká Microsoft

02.03. - Vývojáři Microsoftu se zamysleli, jak člověk nejčastěji ovládá počítač. Vyšlo jim, že zatímco ruce a hlava jsou plně zaměstnané, nohy pod stolem jen nečinně tuhnou. A tak vytvořili zařízení k ovládání některých funkcí počítače nohama.
rubrika: CheckTech

SmartMovie - udělejte si kino ze svého mobilu nebo PDA

02.03. - Pokud vlastníte Symbian zařízení či PDA, můžete z něj jednoduchým způsobem udělat video přehrávač. Soubory si na počítači upraví i naprostý laik a filmy se následně dají pohodlně přehrávat přímo v mobilním zařízení.
rubrika: Palmare

Senzor okamžitě pozná přítomnost kokainu v krvi

02.03. - Tým vědců z kalifornské univerzity vyvinul miniaturní senzor, který dokáže během několika sekund určit, jestli testovaný vzorek krve obsahuje kokain. Pozná také krev infikovanou toxickou látkou.
rubrika: CheckTech

Luxusní notebook a la Lamborghini: předjede Asus Ferrari?

02.03. - Acer versus Asus - bitva luxusních značek: Ferrari proti Lamborghini. Namísto koní rozhodují megaherze, jinak je princip stejný: krásné ženy, estetika, luxus, elegance - plus známé jméno a špičkové vybavení. Notebook Lamborghini upoutá pozornost zaručeně na každém jednání. Jak se s tím vyrovná Acer?
rubrika: Notebooky

Barevné visačky upozorní na stránky, ze kterých hrozí viry

02.03. - Existují služby, které vám začnou posílat stovky nevyžádaných e-mailů, pokud se do nich přihlásíte. Jsou programy, ze kterých se po stažení vyklubou viry nebo spyware. Ale jak to poznat předem, bez vyzkoušení? Program SiteAdvisor vás na nebezpečí upozorní.
rubrika: Software

Pátek

Video Jigsaw - složte si puzzle ze svého videa

03.03. - Když začal boom mobilních telefonů s fotoaparáty, nikdo netušil, že tato multimediální periferie půjde využít i ke hraní her. Recenzovaný Video Jigsaw je určen všem vlastníkům komunikátorů Treo, Zire 72 a dalších PDA s kamerkou i bez a její předností je kromě skvělé hratelnosti také nulová cena.
rubrika: Palmare

Lék na rozmazané fotky: Stabilizátor obrazu, nebo je lepší stativ?

03.03. - Optické stabilizátory obrazu, které byly dříve doménou několika vybraných výměnných teleobjektivů, se staly nedílnou součástí řady digitálních fotoaparátů a také velkým hitem. Znamená to, že stativy už přestávají být potřebným fotopříslušenstvím?
rubrika: Foto & Kamery

Zkuste nový, zdarma dostupný komprimační program

03.03. - Představíme vám nejen výborný komprimační program s podporou většiny běžných formátů, ale také nástroj pro zpřístupnění uzamčených dat ve Windows, manažera GMail schránky pro Firefox a i pomůcku pro studenty české literatury.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Microsoft si stěžuje na Evropskou komisi

03.03. - Americký Microsoft oznámil, že mu Evropská komise neposkytuje dokumenty, které potřebuje pro svou obhajobu. Firmě v tomto případu hrozí, že bude muset unii platit pokutu dva miliony eur denně.
rubrika: Software

Apple opravuje 20 bezpečnostních chyb

03.03. - Dvacet bezpečnostních nedostatků v Mac OS X řeší nový update. Opravena je i kritická chyba prohlížeče Safari.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Budeme všichni povinně komunikovat pouze elektronicky?

03.03. - V Dánsku bude v budoucnu možné vyřizovat některé záležitosti pouze přes internet. Rozhodla o tom vláda.
rubrika: Internet

Pozor na falešné e-maily od vaší banky. Jak je poznáte?

03.03. - Už i do vaší e-mailové schránky pravděpodobně dorazil falešný mail od banky Citibank. Dozvíte se v něm, že na váš účet právě přistálo několik tisíc korun v cizí měně. Banka vás proto žádá o potvrzení této transakce. Jde však o podvod.
autor: Jan Kužník
rubrika: InternetNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Tento týden přibyly čtyři vysílače DVB-T2. Jižní Čechy však stále chybí

Mapa pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 na konci února 2018

České radiokomunikace spustili další dva vysílače přechodové sítě DVB-T2. Nové vysílání také nyní mohou chytat zájemci...

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Najdete na iDNES.cz