Souhrn článků: Jak vybrat bezpečná sluchátka?

aktualizováno 
Pokud se rozhlížíte po nových sluchátkách, poradíme vám, jak je vybrat s ohledem na vaše zdraví. Bezdrátová komunikace míří do fotoaparátů. CD od Sony nosičem spyware.

Sobota

Lékař varuje, e-maily škodí vašemu srdci

29.10. - Nejen sedavá práce, ale i e-maily jsou prý zdravotním rizikem. Tvrdí to alespoň jistý britský lékař. Počítačová revoluce, díky níž se dostal internet téměř do každé kanceláře a domácnosti, má svou stinnou stránku. Usnadňuje práci, ale na druhou stranu ohrožuje lidské zdraví, zejména pak srdce.
rubrika: Bezpečnost

Souhrn článků: Ve znamení Invexu

29.10. - Tento týden jsme se zaměřili na letošní Invex a přinesli jsme vám spoustu nových informací o digitálním pozemní TV vysílání. Nevynechali jsme ani pravidelnou dávku nových programů rad pro nakládání s počítačem.
rubrika: Prakticky

Neděle

Chcete se naučit kouzlit a čarovat s fotografiemi nebo videem?

30.10. - Doslova zázraky můžete provádět s fotografiemi pomocí nově verze programu Paint Shop Pro. Pomůžeme vám, i pokud se chystáte mixovat video. Až pět různých zdrojů můžete naskládat do výsledného souboru díky programu DV Mixer Pro. A to není rozhodně vše.
rubrika: Software

Pondělí

Atomové hodiny, měřič tuku v těle či evidence plateb v PDA

31.10. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. CryptoCard slouží k uchování hesel a důvěrných dat. S programem Body Fat Calculator si změříte hladinu tělesného tuku, Piggy Bank je zajímavý, jednoduchý a přehledný finanční tracker.
rubrika: Palmare

Digitální zrcadlovka co potěší i méně zkušené fotografy

31.10. - Kategorie levných digitálních zrcadlovek s výměnnými objektivy začíná být velice atraktivním segmentem trhu digitálních fotoaparátů. Kvalita je neoddiskutovatelná a ceny nových modelů klesají pod magickou hranici 30 tisíc korun za tělo i se základním objektivem. Co tento přístroj umí a co ne?
rubrika: Foto & Kamery

Víme, co ještě nevíte o nových Windows Vista

31.10. - Přinášíme vám komplexní článek o novém a dlouho očekávaném operačním systému Windows Vista. Jaké budou? Jaké novinky od nich můžeme očekávat?
rubrika: Software

Extrémista: LifeBook P7120 váží 1,28kg a běží až 11,5 hodiny

31.10. - Širokoúhlý displej, ultralehká konstrukce a extrémně dlouhá výdrž: Fujitsu Siemens rozšiřuje nabídku o notebook série P. Optická mechanika v těle a vysoké rozlišení displeje jsou bonus navíc, stejně jako zvýšená bezpečnost dat a kompletní konektivita.
rubrika: Notebooky

USA bude dávat RFID čipy do pasů ještě letos

31.10. - Rádiové čipy, které doposud sloužily k identifikaci zboží, se v USA budou dávat do pasů.
rubrika: Bezpečnost

Zloděj domény sex.com dopaden v Mexiku

31.10. - Mexická policie zadržela v Tijuaně muže, který ukradl známou doménu sex.com, a předala ho americkým agentům. Muž byl na útěku před spravedlností pět let.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Samsung vytáhl do boje proti iTunes

31.10. - Korejský výrobce spotřební elektroniky Samsung se chce přidat ke společnostem, které inspiroval úspěch firmy Apple s přehrávačem iPod a internetovým obchodem iTunes Music Store. Plánuje spustit vlastní službu na nákup hudby.
rubrika: MP3 & Audio

Programátor pojmenoval své dítě Google

31.10. - Dr. Walid Elias Kai a jeho žena Carol se rozhodli pojmenovat svého novorozeného syna Google. Možná se není čemu divit – Dr. Kai má doktorát z vyhledávacích technologií.
rubrika: Internet

PDA novinky - Odolné Casio s velkou výdrží či nadupaný Acer

01.11. - V minulých dnech se vyrojily informace o nových PDA. Nárazuvzdorná Cassiopea DT-5200 nepostrádá dlouhou výdrž, VGA displej či Wi-Fi b/g; Acer n300 bude zřejmě novou vlajkovou lodí tohoto výrobce, Magic Talker LM-500 zase kombinuje funkce přehrávače a slovníku.
rubrika: Palmare

Bezdrátová komunikace míří do fotoaparátů. Přidává se Canon

01.11. - Zahoďte staré USB kabely, říkají někteří výrobci digitálních fotoaparátů. K Nikonu a Kodaku se nyní připojil i Canon. Ten připravil kompaktní aparát s podporou Wi-Fi. Další tenkou novinku, tentokrát bez podpory bezdrátu, začne nabízet Sony.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Chcete být na internetu v bezpečí? Pořiďte si spolehlivý firewall

01.11. - O tom, jak je dnes důležité mít v PC nainstalován osobní firewall asi není zapotřebí informovat. Tento prostředník mezi počítačem a sítí je mocný pomocník, bránící vás a vaše soukromí od zbytku světa. Zamezuje vstupu hackerů a nepovolí neoprávněné přístupy do operačního systému. Pojďte se na některé zástupce s námi podívat blíže.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

1palcový disk CompactVault pojme 5 GB dat rychlostí 12 MB/s

01.11. - Co vše lze směstnat do 1 palce velikosti - nebo do karty Compact Flash typu II - předvedlo nově Sony. Jeho nový ultrakompaktní pevný disk má kapacitu 5 GB a chlubí se vysokou rychlostí zápisu a solidní odolností. Že by ideální médium pro náročné (nejen) fotografy?
rubrika: Notebooky

Češi raději chodí na úřad než na jeho webové stránky

01.11. - Potřebné informace hledá podle statistického úřadu Eurostat na internetových stránkách veřejné správy jen 12 procent internetových Čechů, což je nejméně v Evropské unii. Naopak české firmy si již na webové stránky úřadů jako zdroj informací zvykly a v rámci EU je dokonce využívají nadprůměrně.
rubrika: Internet

Antiviry mohou propustit škodlivý software

01.11. - Některé antivirové programy mohou mít problém s speciálně upravenými zákeřnými soubory, které prý mohou využít nedostatku v jejich systému na vyhledávání škodlivého software.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Ptačí chřipka může napadnout i váš počítač

01.11. - Počítačoví hackeři už přišli na to, jak zneužít strach z epidemie ptačí chřipky. Používají k šíření virů e-maily, které svým názvem vzbuzují dojem důležité zprávy o smrtící nemoci.
rubrika: Bezpečnost

Středa

Vyberte si sluchátka, která nepoškodí vaše zdraví

02.11. - Nedávno jsme psali o strachu lékařů z následků, které může mít hlasitá hudba ze sluchátek na lidský sluch. Pokud se rozhlížíte po nových sluchátkách, poradíme vám, jak je vybrat s ohledem na vaše zdraví.
rubrika: MP3 & Audio

Tři MP3 bratři Terminátoři útočí

02.11. - Iriver vstupuje na trh se svojí téčkovou řadou, která se u této společnosti sice řadí spíše do té nižší kategorie, nicméně konkurovat může leckterým "lepším" přehrávačům.
autor: Ondřej Zach
rubrika: MP3 & Audio

Kterak zdarma dovybavit PDA

02.11. - Mnohý čerstvý majitel PDA jistě záhy zjistí, že softwarová výbava dodávaná výrobcem není zcela dostačující a začne se poohlížet po aplikacích, které nabízejí lepší funkce a komfortnější ovládání. Přinášíme vám seznam nejlepších programů zdarma.
rubrika: Palmare

Zahřejte si ruce přes USB: vytápěné rukavice pro práci v zimě

02.11. - Do začínajících mrazíků ideální vybavení: japonský výrobce příslušenství Thanko představil vyhřívané rukavice, které uživateli mají zprostředkovat pocit krbového domácího tepla, i když sedí v podchlazené kanceláři, na profukující koleji, v autě či rovnou venku na mrazu. Zahřejte se s námi přes USB.
rubrika: Notebooky

Co skrývá Microsoft pod značkou Windows Live?

02.11. - Společnost Microsoft spustila betaverzi systému Windows Live, který má být další zbraní v boji s Google a Microsftem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Zlikvidují kódy ve filmech pirátství?

02.11. - Hollywoodská studia se snaží opět zatnout filmovým pirátům tipec. Přišla s novou ochranou příští generace DVD, která by měla zabránit nelegálnímu kopírování DVD disků. Je možná naivní si myslet, že toto opatření zlikviduje filmové pirátství. Žádný z dosavadních pokusů zatím neuspěl.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Ministerstvo financí: sázení na internetu je nelegální

02.11. - Mluvčí ministerstva financí Marek Zeman uvedl, že jeho úředníci podali na Nejvyšší státní zastupitelství podnět k prošetření firem, které v Česku provozují internetové sázkové služby. Finanční ředitelství mají také zvážit udělení pokut.
rubrika: Internet

Cédéčko od Sony vám do počítače nahraje spyware

02.11. - Pokud si myslíte, že stačí, když dáváte pozor a nepouštíte do svého počítače nic, co by nepocházelo od renomované a prověřené firmy, nemusí to být pravda. Nebezpečný spyware vám do počítače může nasadit i Sony.
rubrika: Bezpečnost

Čtvrtek

Elegantní fotoaparát, co se vejde do kapsy

03.11. - Společnost Umax ještě nedávno posílala na trh velmi jednoduché a především levné plastové digitální fotoaparáty – to je již ovšem minulostí. Tento trend však již změnil výrobce i novým modelem Premier DS-8330, který patří díky svému snímači již do osmimegapixelové kategorie.
rubrika: Foto & Kamery

Legendární krvavý Doom zdarma pro váš telefon. Stahujte

03.11. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Fing.it je nová metoda vkládání textu. F-Secure antivirový program pro Symbian zařízení, Call Cost Saver vám pomůže ušetřit trochu peněz za vaše hovory a EDoomS60 je zase známá střílečka pro S60 zařízení.
rubrika: Palmare

Nahlédněte pod kapotu vaší optické mechaniky

03.11. - Chcete se dozvědět komplexní informace o všech optických mechanikách, které máte v počítači nainstalované? Víte, jaké typy médií umí vaše mechanika přečíst? Nebo jen potřebujete zkontrolovat čitelnost vypálených disků? Představíme vám zajímavou aplikaci, která toho umí ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sony hasí problémy se závadným CD

03.11. - Společnost Sony zareagovala na kritiku ohledně instalace skrytých kódů do vašeho PC vydáním opravného patche.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Google Print navzdory všem už funguje

03.11. - Vyhledávací gigant americká společnost Google po mnoha peripetiích dotáhla do konce svůj kontroverzní projekt na skenování knih Google Print. V databázi se objevily tisíce nových titulů. Jedná se především o knihy z 19. století, nechráněné autorskými právy, a o vládní dokumenty.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

V Praze se testuje další formát digitální televize

03.11. - V Praze a středních Čechách se začalo testovat digitální televizní vysílání do mobilních přijímačů. Systém označovaný jako DMB umožňuje přijímat audio, video i data přes mobilní telefony a přenosné malé TV přijímače vhodné například do auta.
rubrika: Digitální televize

Pozor! Další odrůdy viru Bagle se prohánějí Českem

03.11. - Téměř dva měsíce se nevyskytl žádný výrazně se šířící vir. Nyní se však můžete ve svých poštovních schránkách setkat se staronovým přírůstkem v podobě další varianty viru Bagle.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Pátek

Zkuste českého správce souborů a optimalizátor Windows XP

04.11. - Díky speciálnímu programu budete umět „vytáhnout“ ze stránky skrytý odkaz maskující se za Java nebo ActiveX skripty a konečně si tak např. budete moci stáhnout streamované video. Představíme nástroj pro opravu chyb ve Windows 2000 a XP a také utilitku, která odstraní programy Norton z PC. A nebude chybět ani výborný český souborový manažer.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vědci vymysleli autíčko na převoz molekul

04.11. - Podívejte se, jak vypadá mikroskopické autíčko, které bude jednou možná převážet molekuly. Nebo byste si raději vyzkoušeli nejmenší USB disk na světě? A co takhle medvídek Panda, který vám přehraje oblíbené hity?
rubrika: CheckTech

Zahrajte si ruskou ruletu bez rizika

04.11. - V dnešním čísle Her do kapsy se podíváme na zub rozsáhlému 3D on-line RPG Sphere, budeme se třást strachy při ruské ruletě a poodhalíme tajemství o skateboardové arkádě Tony Hawk´s Pro Skater 2.
rubrika: Palmare

Superbyt podle Microsoftu byl otevřen i v Praze

04.11. - Společnost Microsoft včera otevřela digitální Superbyt v pražských Nuslích. Důraz v něm je kladen na digitální zábavu, ale ukazuje také, jak má vypadat domácnost řízená počítačem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware


Amazon.com bude prodávat i jednotlivé stránky

04.11. - Chcete vědět kdo je vrah? Stačí, když si koupíte poslední stránku. Největší internetové knihkupectví Amazon.com oznámilo, že nabídne svým zákazníkům kromě prodeje samostatných knih i jednotlivé kapitoly nebo stránky.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Spor Microsoftu s EU se dále protahuje

04.11. - Evropský Soud první instance doufá, že rozhodne o Microsoftu počátkem jara příštího roku, Uvedl to prezident soudu Bo Vesterdorf. Microsoft se na soud obrátil proto, že nesouhlasí s rozhodnutím Evropské komise, podle níž americký softwarový gigant zneužil svého téměř monopolního postavení na trhu.
rubrika: Software

Používáte QuickTime? Váš počítač je možná ohrožen

04.11. - Bezpečnostní společnost Secunia varovala před bezpečnostními trhlinami, které byly objeveny v programu Apple QuickTime. Ty umožňují útočníkům způsobit DoS útok a případně zkompromitovat systém uživatele. Chyby jsou klasifikovány jako vysoce kritické.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Zájem lidí klesá, trh s fototechnikou zažívá nejrušnější rok za desetiletí

Photokina 2018 byla ve znamení nástupu plnoformátových bezzrcadlovek.

Trh s fotoaparáty se chystá na největší změnu od příchodu digitálních zrcadlovek. Právě je má totiž nahradit nový typ...

Starý ruský Zenit si mohl koupit každý. Nový vyjde na tisíce eur

Zenit M, první plnoformátová bezzrcadlovka z Ruska

Fotoaparátů Zenit se prodaly desítky milionů kusů. Nyní se značka pod novým majitele vrací na trh jako luxusní zboží za...

GoPro má v nové generaci legendární kamerky Hero 7 superstabilizaci

Hero 7 Black je doposud nejvýkonnější kamerka firmy GoPro.

GoPro přichází s kamerkou, která má vestavěnou stabilizaci. Ta podle firmy v podstatě odstraňuje nutnost používat...

Najdete na iDNES.cz