Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Legální stahování filmů je tu

aktualizováno 
Toto pondělí začala v Americe fungovat nová služba – stahování filmů přímo od filmových společností. Konec levných CD-R? Hudební průmysl v krizi. CD a DVD se neprodávají. Povodeň nemá v Praze šanci. Jak fungují protipovodňová opatření. Co umí nejlevnější DVD rekordéry se 160GB pevným diskem.

Sobota

Souhrn článků: V digitálním TV vysílání v Praze přibude další stanice

01.04. - Multiplex B, který provozuje CDG pustí od prvního dubna do vysílání slovenskou zpravodajskou stanici TA3. Bojují s ohněm i vodou, dokáží téměř nemožné. Hasiči. Apple se soudí s Applem. Už skoro třicet let. Opravu IE zatím místo Microsoftu nabízí jiná firma.
rubrika: Prakticky

Neděle

Posílejte barevné e-maily

02.04. - Z dnešního přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem stojí za vyzkoušení například aplikace Colorful Email Creator, která umí oživit obrázky a doplňkovou grafikou jinak fádní textové e-maily. Nepřehlédněte rovněž aplikaci Auslogics Visual pro změnu vizuálního stylu vašich Windows.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Co umí nejlevnější DVD rekordéry se 160GB pevným diskem

03.04. - Test trojice nejlevnějších DVD rekordérů se 160GB pevnými disky. Bez hledání volné kazety nebo disku nahrajete až jeden a půl dne televizního vysílání ve špičkové kvalitě, nebo osm a půl dne videa s obrazem na úrovni VHS. A to zdaleka není vše.
rubrika: Video & TV

Nejlepší převodník měn zdarma a hledač Wi-Fi signálu

03.04. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. WiFiFoFum je program umožňující prozkoumávání přítomnosti Wi-Fi signálu vaším PDA. BMI Calculator vám pomůže s hubnutím, Synchrotime je utilitka k synchronizaci hodin v PDA s časovým serverem.
rubrika: Palmare

Šifra z nebes: Japonci chtějí využít kvazary

03.04. - Nebeský klíč k nerozluštitelným šifrám zítřka navrhli japonští vědci.
rubrika: Bezpečnost

Logitech drtil falešné myši

03.04. - Firma Logitech zničila několik tisíc falešných myší s firemním logem.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Konec levných CD-R?

03.04. - Vypalování dat na DVD média a požár továrny na CD-R disky se odrazí v ceně zapisovacích CD médií.
rubrika: Hardware

Malý, lehký, širokoúhlý: notebook Tchibo od středy v akci za 22 tisíc

03.04. - Tchibo opět nabízí notebook. V Německu lze pod kávovou značkou koupit za výhodnou cenu ledacos. Od středy bude k mání širokoúhlý notebook s pomalým procesorem, ale se sympatickou cenou a velmi přijatelnou hmotností. Bezdrátová síť WLAN, přepisovačka DVD i dostatek prostoru jsou za 799 euro.
rubrika: Notebooky

Hudební průmysl v krizi. CD a DVD se neprodávají

03.04. - Celkový příjem hudebního průmyslu v loňském roce poklesl o další tři procenta na 21 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters. Nejprodávanější album mají Coldplay.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Povodeň nemá v Praze šanci. Jak fungují protipovodňová opatření

03.04. - Praha se brání povodním již několik set let. Aby voda nezatopila příbytky Pražanů, přisypávali například postupně materiál do ulic. Město tak postupně stouplo o něco výše nad hladinu. Nová opatření však mají být efektivnější a dlouhodobější.
rubrika: CheckTech

Úterý

Nejdražší továrna světa se rozjíždí

04.04. - Ve čtvrtek byla v Japonsku spuštěna fabrika na přepracování vyhořelého paliva, která aspiruje na titul nejdražší továrny světa. Její výstavba stála 21 miliard dolarů (cca 480 miliard korun), budoucí provozní náklady se odhadují jako pětinásobné.
rubrika: Bezpečnost

Hexagon Deluxe - logická legenda, která nestárne

04.04. - Taktická hra Hexagon Deluxe není v PDA hrách žádnou novinkou. Přesto ale dosahuje svých kvalit natolik, že si zaslouží naše místo pro recenzi, a stále překonává mnohé tituly, které v tomto suchém období vycházejí.
rubrika: Palmare

Prohlížejte weby bez připojení

04.04. - Chcete si vzít své oblíbené weby na cesty a číst si je i bez připojení k internetu? Nebo byste jen rádi ušetřili za připojení k internetu zpoplatněné minutovou tarifikací? Pokud ano, potom vám představíme programy pro lokální kopii webu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Jak vylepšit notebook bez přepisovačky DVD? LiteOn má návod

04.04. - Externí DVD+/-RW je sotva větší než DVD disk, s výškou ani ne 1 palce. Disk se nepokládá na výsuvný talíř, ale zasouvá se do mechaniky. Opět inspirace světem Apple, která úžasně šetří místo a je velice pohodlná. Kdo chce levně upgradovat notebook bez DVD přepisovačky, 831SX je zajímavá volba.
rubrika: Notebooky

Mobilní grafika poprvé rychlejší než stolní: ultravýkonné čipy do notebooků

04.04. - Mobilní čipy Quadro FX-M překonávají i nejvýkonnější stolní grafické čipy. Nové čipy však také mají spotřebu odpovídající výkonu - od akceptovatelných 15 Wattů až po neuvěřitelných 100W. Který z nich se vyplatí pořídit - a vyplatí se to vůbec nebo je levnější koupit grafiku GeForce?
rubrika: Notebooky

Legální stahování filmů je tu. Díla jsou však dražší než DVD

04.04. - Toto pondělí začala v Americe fungovat nová služba – stahování filmů přímo od filmových společností. Na rozdíl od předchozích systémů půjčování filmů přes internet, kdy byla omezena doba funkčnosti filmového souboru, je možné si takto získaný film schovat a pouštět kdykoli.
rubrika: Internet

Buďte bezpeční on-line s Ministerstvem informatiky

04.04. - Ministerstvo informatiky včera představilo nový web, který má uživatelům pomoci se zabezpečením jejich počítačů.
rubrika: Bezpečnost

Hudební průmysl žaluje v Evropě tisíce pirátů

04.04. - Hudební průmysl odstartoval novou vlnu žalob a právních akcí proti nelegálnímu stahování hudby z internetu v Evropě.
rubrika: Internet

Vysílací rada udělila první licence na digitální TV

04.04. - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila prvních šest licencí na digitální vysílání. Povolení vysílat v síti C získala i hudební stanice Óčko patřící do skupiny MAFRA.
autor: Jan Beránek
rubrika: Digitální televize

Středa

Líbivé kapesní novinky čínského výrobce TFW

05.04. - Společnost TFW představila po dvou PocketPC komunikátorech a smartphonech. PDA s moderním vzhledem mají standardní parametry - 64MB paměť RAM i ROM. Procesoru o taktu 312MHz sekunduje 2Mpix kamera a kompaktní rozměry zařízení.
rubrika: Palmare

Puška, která zachraňuje lidi. Technika hasičského sboru II.

05.04. - Druhý díl článku o technice, kterou používá hasičský sbor, vám přináší informace o vodní pušce, která dokáže řezat čtyřicet centimetrů tlusté zdi, zachraňovat lidi z převrácených lodí nebo bezpečně přečerpávat benzin z havarovaných cisteren.
rubrika: CheckTech

Hledejte na internetu pouze prostřednictvím obrázků

05.04. - „Jedna fotografie řekne víc než tisíc slov“, říká otřepaná poučka. Jak jí ale použít při internetovém hledání? Dnes spuštěná nová verze vyhledávače Pixsy se o to pokouší – a internet tak můžete prohledávat jen prostřednictvím obrázků.
rubrika: Internet

Apple oslavil 30 let. Co bude dál – iPhone?

05.04. - Na apríla roku 1976 založili dva Stephenové – Jobs a Wozniak – v garáži firmu, která se v následujících třech dekádách stala jedním z hlavních hráčů počítačového trhu. Apple.
rubrika: Hardware

Nové digitální televize začnou do roka

05.04. - Český televizní trh zažívá největší otřes od roku 1994, kdy stát pustil otěže vysílání a začala vysílat první soukromá televize. Po roce a půl průtahů včera Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila šesti novým stanicím licenci na vysílání v nově zaváděném digitálním formátu.
rubrika: Digitální televize

Brýle, které umí okamžitě měnit zaostření

05.04. - Vědci vyvinuli prototyp brýlí, které jsou v mžiku schopny změnit skla pro vidění na dálku tak, aby je lidé mohli použít ke čtení. Na svých internetových stránkách o tom informuje časopis New Scientist.
rubrika: CheckTech

Apple pouští Windows XP na Macy

05.04. - Firma Apple představila betaverzi programu, který umožní spustit operační systém Windows XP na počítačích Macintosh.
rubrika: Hardware

Čtvrtek

Sudoku ve 3D a šifrovací program na mobil pro paranoiky

06.04. - Další přehled aplikací pro Symbian je zde. SkyeCaller zajistí, aby se při hovorech zobrazovala i fotografie volajícího. Save je program, který šifruje SMS a v případě ztráty telefonu z něj vymaže vše potřebné. SymbPlayer je zase nový MP3 přehrávač.
rubrika: Palmare

Jukebox plný kyslíku nabídne šest giga za šest Palackých

06.04. - Pokud se poohlížíte po novém MP3 přehrávači především kvůli malé paměti toho stávajícího a přitom máte hluboko do kapsy, máme pro vás jedno řešení. Jmenuje se O2 Oxygen XDD 1001 a vaší peněžence ušetří mnoho obrázků slavných osobností.
autor: Michal Hron
rubrika: MP3 & Audio

Vyžeňte špióna z Internet Exploreru

06.04. - Dnes vám ukážeme, jak publikovat fotografie na internetu z Windows XP. Nebudou však chybět ani tipy, kterými ovládnete WMP, či jak číslovat dokumenty ve Wordu od určité strany a určitého čísla. Nezapomněli jsme ani na tipy pro pokročilé, ve kterých se mimo jiné dozvíte, jak automaticky mazat TEMP složky. Také na vás čeká již jubilejní 400 tip.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

UMTS a profi grafika Quadro - neobvyklé vybavení pro běžné notebooky Dell

06.04. - Dell se rozhodl, že běžnou business třídu posune o něco výše. Notebooky Latitude vybavuje grafickým čipem pro pracovní stanice a modulem pro UMTS. K tomu má širokoúhlý displej, dvoujádrový procesor a široké možnosti konfigurace na míru včetně různých úrovní záruk - prostě Dell.
rubrika: Notebooky

HP varuje před špiónskou chybou u tiskáren

06.04. - Společnost Hewlett-Packard varuje uživatele některých laserových tiskáren před chybou, která může dovolit útočníkovi z napadeného počítače získat některé soubory.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Pátek

Ráj pro piráty? Čína a Rusko

07.04. - Američtí legislativci se rozhodli, že Rusko a Čína příliš nepostupují proti pirátům dost razantně a tak se rozhodli jim pohrozit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: CheckTech

Software zdarma: Vyzkoušejte speciální prohlížeč panoramatických snímků

07.04. - Co byste řekli na freewarový prohlížeč panoramat, který ze snímků umí vytvářet i videa, či rodičovskou kontrolu internetového obsahu, či zdarma dostupný nástroj pro ověření kondice pevného disku PC? Nebo byste spíše měli zájem o klienta, který vám vytvoří během několika minut vlastní internetových obchod?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Pocket Heroes - výborná tahová strategie zcela zdarma!

07.04. - Patříte-li mezi příznivce tahových strategií, zbystřete. K mání je předělávka asi nejznámější hry tohoto druhu - Heroes of Might and Magic. Jedná se sice o ranou verzi, ta je však již plně hratelná.
rubrika: Palmare

Nové LCD televize Samsung – jaké budou?

07.04. - Po Sony vrhá nové LCD televizory letos do světa i Samsung a tentokrát nesází pouze na skvělý obraz, ale i na originální a netradiční design inspirovaný sklenkou francouzského Bordeaux.
rubrika: Video & TV

-190,1°C: zchlaďte ho! Pentium M s kapalným dusíkem dosáhlo 3,87 GHz

07.04. - Belgičtí MadShrimps zkusili neuvěřitelné. S pomocí kapalného dusíku a metody "vyrob si sám" prudce zchladili běžné Pentium M 2,26 GHz a přetaktovali jej na neuvěřitelných 3,87 GHz. 7 hodin běžel systém stabilně blízko -200 stupňů Celsia a dosáhl výkonu procesoru Pentium 4 cca na 6 gigaherzích.
rubrika: Notebooky

Zaregistrujte si EU doménu. Teď ji může mít každý

07.04. - Dnes byla spuštěna další fáze registrace evropských domén. Koncovku .eu si nyní může zaregistrovat úplně každý.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Microsoft připravuje na duben pět záplat

07.04. - V úterý chystá společnost Microsoft vydat další várku záplat na své produkty
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Kvůli zájmu o registraci domén .eu zkolaboval informační server

07.04. - Kvůli náporu zájemců o registraci internetových domén s novou evropskou koncovkou .eu před polednem zkolaboval server www.whois.eu, který informuje o tom, zda byli žadatelé o doménu úspěšní.
rubrika: Internet

Největší evropská výstava auto-hifi a tuningu právě probíhá!

07.04. - Svátek všech nadšenců ozvučení automobilů a tuningu, výstava Car&Sound právě začala. Přední výrobci automobilového ozvučení, multimediálních systémů a montážní firmy na ploše šesti výstavních hal demonstrují své produkty, technické finesy, svoji představivost, nápady a um.
rubrika: HardwareNejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

Další z rubriky

YouTube pracuje na vlastních seriálech pro Asii, Evropu i Jižní Ameriku

Sluzba YouTube Premium zatím není v Česku dostupná.

YouTube plánuje výrobu nových pořadů zaměřených na trhy mimo Spojené státy.

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Najdete na iDNES.cz