Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Možná vám v týdnu uniklo, že...

aktualizováno 
...Student cracknul Xbox, modchipy již nebudou potřeba; Klasická elektronka opět ožívá - v počítači; Mozilla 1.0 konečně vypuštěna; Matrox se vrací zpět mezi výrobce grafických karet; Probíhá soutěž o TV Panasonic.

Pátek

Recenze: Pentium 4 Northwood 2.4B s 533 FSB
 Pro procesory Intel Pentium 4 nastala 7. května 2002 velká změna v podobě přechodu na 533 MHz FSB. K omlazenému procesoru také přibyly nové základní desky a Intel tak jenom potvrdil, že je králem procesorového trhu a má k dispozici momentálně nejvýkonnější řešení.

Ceny: LCD zlevňují, ceny DVD mechanik na historickém minimu.
 Přepisovací optické mechaniky, ať se již jedná o formát CD nebo DVD, pádí rychle se svými cenami dolů. Nejlevnější DVD mechniky se blíží hranici 1500 korun, LCD displeje i přes proklamovaný nárůst cen i nadále zlevňují.

MS Hotmail zdarma? Zapomeňte!
 Společnost Microsoft se snaží maximálně komercionalizovat službu Hotmail, kterou v současnosti využívá přibližně 110 milionů uživatelů. Služeb, které jsou poskytovány zdarma, tak kvapem ubývá a uživatelé jsou pomalu ale jistě nuceni platit nebo hledat jiné alternativy...

MIMO MÍSU: Film Spiderman 2 byl odcizen režisérovi a již je ke stažení na internetu
 Vynalézavost internetových pirátů nezná mezí. Na vlastní kůži to poznal režisér filmu Spiderman Sam Raimi, jemuž byl nevídaným způsobem odcizen hrubý sestřih druhého dílu slavné komiksové ságy a už několik dní koluje po internetových sítích.

Čtvrtek

Finální Mozilla 1.0 byla v noci vypuštěna. O týden dříve, v plné parádě
 Mozilla ve finální verzi 1.0 byla úterní noci na 6. červen 2002 vypuštěna. Ne, o tomto datu se děti nebudou učit ve školách. Přesto je pro mnoho lidí přelomovým. Pro jeden nekomerční prohlížeč. Proč vlastně tolik povyku? Pro nic rozhodně ne.

Fresh Diagnose aneb malá Sandra zdarma
 Utilit pro analýzu hardwarového a softwarového prostředí počítače je celá řada. Dnes vám představíme jednu, která je zcela zdarma, obsahuje v sobě i benchmarky základních komponent počítače a mohla by potřebám skromnějšího uživatele docela dobře vyhovět.

Exkluzivně: Nejlepší výrobky Computexu v rámci soutěže the Best of Computex
 Doplněno o výsledky soutěže the Best of Computex Thaipei 2002 v 13:00 - Vyhodnocení soutěžního klání o nejlepší produkty výstavy Coputex s názvem the Best of Computex vám přinášíme s největší pravděpodobností jako první na evropských webech. Podívejte se co se líbilo odborné porotě.

Matrox se vrací mezi výrobce 3D grafických karet
 Co je na grafických kartách od této společnosti tak převratného a zároveň ojedinělého, že davy fanoušků nemohly ani dospat při uvádění Parhelie 512? Kam míří a jak chce bojovat s konkurencí? A jak je to vlastně s podporou standardu AGP 8x u posledního grafického čipu?

Středa

Zamyšlení: Stahování filmu a hudby z internetu dává lidem možnost svobodné volby
 Ze všech stran stále slyšíme, že internet je špatný. Hudební a filmová vydavatelství kvůli němu chudnou, zatímco na harddiscích pirátů se povalují tuny MP3 souborů a filmů v DivX. To jsou ale holé lži. Internet je prospěšný nejen pro běžného uživatele, ale také zábavní průmysl - i když ten to nikdy nepřizná...

Klasická elektronka opět ožívá v počítači
 Závan starých dobrých časů přichází paradoxně s novou základní deskou od společnosti AOpen. Mimo obvyklých součástí, se na tomto produktu nachází i klasická elektronka. Ptáte se proč?

Američtí školáci budou mít na internetu přístup i k pornu!
 Více než rok platil na území Spojených států amerických federální zákon nazvaný „Children's Internet Protection Act,“ (CIPA), který přikazoval filtrovat přístup k internetu v rámci veřejných knihoven a škol. Dnes už to však není pravda...

Vše o sběrnici AGP: 1x, 2x, 4x, 8x, 1.0, 2.0, Pro a 3.0
 Sběrnice AGP je nedílnou součástí každého moderního počítače vybaveného výkonným grafickým akcelerátorem. Má několik verzí a nyní přichází pokračování v podobě AGP 8x. Pokud vám AGP nic neříká, dozvíte se o něm v článku.

Úterý

Xbox cracknut. Stačil Boot-Block či zásah v BIOSu a je možné spouštět warez. Bez modchipu.
 Ne jednou, ale hned dvakrát a pokaždé jinak, byla cracknuta konzole Microsoftu. Student univerzity si s Xboxem hrál natolik, že odhalil jeho slabiny v zabezpečení. A uštědřil ránu výrobcům modchipů - ty zřejmě nikdo nebude za 100 eur kupovat.

Internetová rádia zachráněna, nebezpečí od RIAA hrozí P2P síti Audiogalaxy
Internetová rádia zatím žijí. Kongres odložil projednávání zákona o licenčních poplatcích netcasterů na druhou polovinu června; RIAA si u newyorského soudu stěžuje na nedostatečný filtr P2P sítě Audiogalaxy; Flipster je kapesní MPEG-4 video a MP3 přehrávač; Coca Cola na léto s vlastním MP3 discmanem.

Intel: Dnes začínající reklamní kampaň bude nejdražší v historii firmy
Mohutná reklamní kampaň společnosti Intel naplánovaná na tři roky, která má posílit image značky, ale i jednotlivých procesorů, dnes odstartovala. Dostala název "The Yes" a v podstatě nahradí dosavadní kampaň známou jako "Intel inside".

Myslíte si, že je váš procesor dobře chlazen? Zapomeňte
Zatím co v dávných dobách a průkopnických letech se ke chlazení počítačových monster používaly letecké motory, dnes se o chlazení starají malé, tiché a výkonné chladiče. Ovšem má to malý háček. Může se stát, že se minulost bude opakovat a opět nás neminou doby, kdy PC skříň nebude ničím jiným, než ledničkou s úchyty pro motherboard.

Soutěž o televizor Panasonic T[tau] TX-29AS1P/B
Technet spolu se společností Panosonic připravil soutěž o nový televizor T[tau] TX-29AS1P/B. Stačí vybrat odpověď na otázku, mít trochu štěstí a plochý televizor o úhlopříčce 72 cm může být váš.

Pondělí

TEST: 8 cm MP3 CD přehrávač Philips Expanium EXP401 - konec přerostlých discmanů
Pokud vás již nebaví tahat s sebou velký discman a "kartové" přehrávače se vám zdají drahé, stejně jako média, je pro vás možným řešením přehrávač na 8 cm CD. Testovaný miniaturní EXP401 přehrává i MP3 a AAC soubory.

FireWire pro všechny a jednotně. Důvod - útočící USB 2.0
Apple doposud za využívání značky FireWire vybíral poplatky. Nyní je vše jinak a očekává se sjednocení názvů IEEE 1394 a iLink na FireWire. Proč to všechno? Zřejmě kvůli standardu USB 2.0, který po FireWire "jde".

Veletrh Computex Taipei 2002 - co výrobci neutajili
Významem třetí nejdůležitější výstava informačního průmyslu - tchajwanský Computex, který dnes začíná, slibuje letos mnoho zajímavostí. O tom co uniklo z pod pokliček některých firem a informace o nových produktech, které se na výstavě objeví se dozvíte dále.

Knihy iDNES: FrontPage verze 2002 – Krok za krokem
Chcete si vytvořit vlastní webové stránky a nemáte v tomto oboru žádné zkušenosti ani znalosti? Pravděpodobně tedy sáhnete po některém z vizuálních HTML editorů, které umožňují tvorbu internetových prezentací i bez znalosti syntaxe HTML kódu. Jedním z takových editorů je i aplikace Microsoft FrontPage 2002...Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Asistent Google si poradí se dvěma jazyky najednou. Čeština pořád chybí

Umělá inteligence Google Assistant se už nyní připravuje na konverzaci v...

Už delší dobu se mluvilo o funkci bilingvního asistenta. Koncem léta Google tuto funkci konečně představil spolu s...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Tipy na zajímavé weby: tvorba grafiky i pro laiky nebo bezpečí routeru

Canva.com

Vytvořit působivé grafické materiály jako jsou letáky, poukázky, koláže, vizitky či infografiku zvládne teď každý...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz