Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Možná vám v týdnu uniklo, že...

aktualizováno 
Za uplynulý rok bylo ukradeno softwaru za 11 miliard dolarů; AMD vrací úder: Athlon XP 2200+ a další lahůdky; RECENZE: MD NET Walkman MZ-N505 - Sony útočí s novou technologií nahrávání; Apple nabírá uživatele Windows novou reklamní kampaní za 50 miliónů dolarů

Pátek

Přístup ze zahraničí na webhostingovou službu Webpark.cz zakázán. Kvůli pornu a warezu
Provozovatel webhostingové služby Webpark.cz sáhl po poněkud tvrdých opatřeních - zakázal přístup na web zahraničním uživatelům a zároveň výrazně omezil kapacitu prostoru pro stránky na webu.

Nová zbraň proti hudebním pirátům: Vydavatelství zahlcují P2P sítě falešnými soubory
Hudební průmysl přešel od slov k činům. Do praxe uvedl několik měsíců starou myšlenku a vytasil novou zbraň v boji proti internetovým pirátům: P2P sítě jsou zaplavovány falešnými MP3 soubory. Co to znamená pro uživatele a jak dlouho akce "spoofing" vydrží?

Nová legenda mezi procesory: Intel Pentium 4 1.6A GHz @ 2.61 GHz
Slavný a overclockery opěvovaný procesor Intel Celeron 300A, který bylo možno přetaktovat až (na tehdy) dech beroucích 450 MHz, může definitivně zmizet v propadlišti dějin. Má totiž důstojného nástupce. Ten ho navíc co do možnosti přetaktování hravě překoná. Novým králem není nikdo jiný než Intel Pentium 4 Northwood 1.6A GHz - procesor, který vám může nabídnout až 1GHz zdarma.

Ceny: Další pád cen DDR pamětí. Ty jsou nyní levnější než SDRAM moduly
Pokleslá nálada musí panovat u výrobců pamětí, jejichž hlavním výrobním programem jsou DDR SDRAM paměti. U těchto pamětí totiž došlo k dalšímu poklesu na nová historická minima. Nyní jsou některé DDR moduly dokonce levnější než SDRAM paměti!

Čtvrtek

Obchod s pirátskými hudebními nahrávkami vzrostl o 50 procent
Škody napáchané hudebními piráty činily za loňský rok 4,3 miliardy USD. Více než 40 procent prodaných nahrávek bylo pirátských. Takové jsou výsledky výroční zprávy Federace fonografického průmyslu.

Rhapsody: deset tisíc alb v CD kvalitě na internetu legálně a zdarma!
Už vám někdo přes internet nabídl zdarma přístup k deseti tisícům alb? Nepochybně. Byla to ale nabídka legální a v garantované CD kvalitě? Právě takovou porci hudby nabízí v akci zdarma jinak placená služba Rhapsody. Neváhejte, akce trvá jen do konce týdne!

Nastavení BIOSu díl 1. - jak pracuje a jaké má funkce
Stále více uživatelů počítače si myslí, že složením příslušných HW komponent a nainstalováním operačního systému stavba PC končí - ovšem opak je pravdou. Na výkonu počítače se velkou mírou podílí nastavení BIOSu. A proto se jeho optimálnímu nastavení budeme podrobněji věnovat.

Bluetooth 2 bude přenášet data rychlostí až 12 Mb/s
Společnost Ericsson uvolnila první informace o nové generaci standardu pro bezdrátový přenos dat s názvem Bluetooth. Očekává se nejen nárůst přenosové rychlosti. Ještě před tím se ale patrně objeví verze Bluetooth 1.2.

Středa

Děrné štítky jsou opět v kurzu: IBM jim vdechlo život a vzniklo velkokapacitní zařízení
Problematika ukládání stále většího množství dat nedá spát nejedné společnosti. Výzkumníci společnosti IBM přišli na způsob, jak zvýšit hustotu zápisu dat 20x oproti hustotě záznamu u současné generace pevných disků.

Apple nabírá uživatele Windows novou reklamní kampaní za 50 miliónů dolarů
Apple není se svým zhruba pětiprocentním podílem na trhu operačních systémů příliš spokojen. Proto spouští novou reklamní kampaň, jež má za úkol přetáhnout uživatele Windows k operačnímu systému MacOS. Zadaří se?

RECENZE: Panasonic SL-MP35 - značkový MP3 discman, který nepřeskočí
Technet měl tu možnost jako první v Čechách exkluzivně testovat nejnovější přenosný MP3/CD přehrávač společnosti Panasonic. Na první pohled nenápadný přístroj se může pochlubit kvalitním zvukem, spolehlivou anti-skip ochranou a velice příjemnou cenou.

AMD vrací úder: Athlon XP 2200+ a další lahůdky
Vrací AMD úder? A nebo se jedná pouze o "mnoho povyku pro nic"? Jedno je však jisté. S uvedením nového Athlonu XP 2200+ s kódovým označením Thoroughbred startuje AMD novou éru svojí historie a znovu začíná tvrdě šlapat Intelu na paty. A zákazník? Ten na tom může jenom vydělat!

Úterý

RECENZE: MD NET Walkman MZ-N505 - Sony útočí s novou technologií nahrávání
První minidisk walkman podporující technologii MD NET se právě objevil na českém trhu. Jaký je nejnovější přírůstek do rodiny MD přehrávačů a jak si stojí nový způsob nahrávání ve srovnání s předchozími? Má minidisk vůbec budoucnost?

BSA: Za uplynulý rok bylo ukradeno softwaru za 11 miliard dolarů
BSA včera zveřejnila statistiky týkající se softwarového pirátství v jednotlivých zemích za uplynulý rok. Česko si vedlo v porovnání s ostatními státy více než dobře, statut největšího piráta nemá Čína, ale Vietnam.

Vyberte si svůj přehrávač: MusicMatch Jukebox 7.2 vs J.River Media Jukebox 8
Firmy MusicMatch a J.River, dlouholetí konkurenční kohouti na příslovečném smetišti, vydaly nové verze svých multimediálních all-in-one přehrávačů. Jaké novinky proti sobě vytasily osmý Media Jukebox a MusicMatch Jukebox v7.2?

Bude vláda investovat do gripenů, nebo do oblasti eGovernmentu?
Důkladnější podpora elektronického výkonu státní správy, stanovení jasného legislativního rámce pro teleworking a homeworking, levnější internet. Podpoří nově zvolení poslanci a nová vláda rozvoj moderních informačních technologií, nebo se Česká republika zařadí mezi rozvojové země?

Pondělí

Rána argumentům RIAA: Navzdory sdílení je album The Eminem Show #1 v prodejnosti
Nové album Eminema se navzdory šíření po internetu během týdne stalo letos nejprodávanějším albem v USA; Microsoft se postavil proti zákonu CBDTPA senátora Hollingse; RealNetworks nabídne databázi CDDB v přenosných zařízeních.

Přichází éra Tablet PC?
Pokud by se například vás někdo před půl rokem zeptal na Tablet PC, možná byste nevěděli, o čem mluví. Nyní, kdy své funkční vzorky tohoto počítače představilo mnoho významných firem, bude situace jiná. Co nám tedy nabízí?

Evropou kráčí přízrak kybernetického šmírování
Obránci občanských práv jsou pobouřeni direktivou Evropského parlamentu, která umožňuje bezpečnostním složkám jednotlivých členských států v zájmu národní bezpečnosti monitorovat komunikaci uskutečňovanou prostřednictvím telefonních linek a internetu.

Recenze: Pentium 4 Northwood 2.4B s 533 MHz FSB (Testy)
Jak jsme minule slibili, tak dnes činíme a přinášíme vám výsledky testů horké novinky společnosti Intel - procesoru Pentium 4 s novou a rychlejší sběrnicí FSB. Procesor prošel mnoha testy a ukázaly se všechny jeho silné stránky a také překvapivě některé, doposud neznámé slabiny. Více v článku. 

Sobota

Profesionální vodní chlazení k dostání v úhledném balení již dnes
Chladit počítač za pomocí aktivních částí již v dnešní době není tolik populární. Mnohem častěji se začíná prosazovat snižování tepelné výhřevnosti aktivních částí za pomoci chlazení kapalinou. Výhody jsou zřejmé - čím méně ventilátorů v PC, tím menší hlučnost.

Souhrn článků: Možná vám v týdnu uniklo, že...
...Student cracknul Xbox, modchipy již nebudou potřeba; Klasická elektronka opět ožívá - v počítači; Mozilla 1.0 konečně vypuštěna; Matrox se vrací zpět mezi výrobce grafických karet; Probíhá soutěž o TV Panasonic. Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Twitter vrátí uživatelům možnost chronologického řazení příspěvků

Ilustrační snímek

Twitter dostal rozum a jako sociální síť, která vyniká aktuálními příspěvky, vrátí možnost chronologického řazení...

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

Najdete na iDNES.cz