Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Naučte počítač mluvit

aktualizováno 
Chcete si vyzkoušet, zde je váš počítač dobře zabezpečen? Možná vás zaujme informace o tom, co dělali hackeři na svém sjezdu. Nebo budete chtít svůj počítač naučit mluvit? To a ještě více jste se mohli dozvědět v uplynulém týdnu na tomto serveru.

Pátek

Pořiďte si domácí planetárium a stahujte hudbu ze satelitu

29.07. - Víte, že majitelé iPodů v Americe kradou? A myslíte si, že může existovat prostorový zvuk vyházející pouze z jednoho reproduktoru? Sledujte technické novinky končícího týdne.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Uživatelský profil Firefoxu stále po ruce

29.07. - Tentokrát jsme pro vás nachystali novou verzi 32 a 64 bitového programu pro záznam na úpravu videa, a také velmi užitečné rozšíření pro Firefox, se kterým budete surfovat a vyhledávat na webu efektivněji. Uniknout by vám neměl ani jedinečný produkt pro on-line zálohu vlastního profilu ve Firefoxu, který tak nyní může být s vámi kdekoliv na cestách, či pomocník pro automatickou změnu hlasitosti zvuku v PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zachraňte život faraónovi či si vyzkoušejte RPG Ancient Evil

29.07. - Přinášíme vám další páteční dávku herní zábavy. Majitele PocketPC varujeme, aby si ve svých miláčcích udělali dostatečný prostor pro nové monstrózní hry Ancient Evil a Egyptian Prophecy. Na MS Smartphonech si můžete zavzpomínat na zlaté časy Atari a na Symbianech vyzkoušet nové kaskády.
rubrika: Palmare

Jak levně koupit ATI X700: levný ASUS A6VA s rozumnou grafikou

29.07. - Cenově dostupný notebook s velkým širokoúhlým displejem, grafickou kartou ATI Mobility Radeon X700 a aktuální verzí technologie Intel Centrino nově najdeme na českém trhu. Vlastnosti a především parametry modelové řady ASUS A6VA včetně cen najdete v našem preview.
rubrika: Notebooky

Sobota

Poslední šance: Vyhrajte 17palcový LCD monitor Eizo

30.07. - Server Technet.cz vám ve spolupráci se společností Avnet s.r.o. nabízí možnost vyhrát 17" LCD monitor renomované značky Eizo. Odpovídat na soutěžní otázky můžete od dnešního dne.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Souhrn článků: Vašemu digitálu písek nesvědčí

30.07. - Chystáte se na dovolenou a berete si sebou digitální fotoaparát? V uplynulém týdnu jsme vám poradili, jak se starat o digitální fotoaparát, aby se vám na dovolené nepoškodil. Kromě toho jste si mohli například přečíst o novém Windows Vista.
rubrika: Prakticky

Neděle

Naučte počítač mluvit

31.07. - Počítačové syntezátory řeči nejsou ještě zdaleka na vysoké úrovni, i tak si s nimi ovšem můžete užít mnoho legrace. Jeden takový, nazvaný TextAloud MP3, najdete i v tomto vydání přehledu programů na práci s hudbou.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Dočkáme se bezpečných sítí a DVD s obrovskou kapacitou?

01.08. - Miniaturizace je trend současnosti. Jeden z posledních objevů v oblasti nanotechnologie může způsobit revoluci nejen v počítačových sítích nebo v oblasti výroby DVD, ale i v celé řadě dalších odvětvích.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Byznys

Nové digifoto Benq má optiku Pentax

01.08. - Že je optika jednou s nejdůležitějších součástí digitálních fotoaparátů, si uvědomuje stále více výrobců digitálních fotoaparátů. V poslední době například firma Benq, která připravila dva modely, jenž jsou vybaveny objektivy od firmy Pentax.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Výuka vkládání slov do palmu hrou a hodiny podle časové zóny

01.08. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. aDSTKeeper nastavuje hodiny v závislosti na tom, v jaké časové zóně se právě nacházíte. ChemTable je periodickou soustavou prvků, Battery Navigator zase zobrazí stav baterie v horní liště Today.
rubrika: Palmare

Úterý

Velký bratr přichází. Do vašeho obchodu

02.08. - Máte rádi šunku, pijete hodně tvrdého alkoholu, máte dvě děti a vaše oblíbená barva je modrá. Kupujete si levný čaj, ale drahou kávu. Nejvíc času trávíte v oddělení se spodním prádlem, a než si ho koupíte, vezmete ho do ruky v průměru 1,75krát. Váš obchod o vás ví vše.
rubrika: Bezpečnost

Aktualizujte si operační systém Windows

02.08. - Připravili jsme pro vás aktualizaci operačního systému Windows, kancelářského balíku Microsoft Office, a také nové verze některých produktů vydané touto společností. Čeká tak na vás celkem 15 aktualizací, jež pomáhají lépe zabezpečit systém, aplikace a přinést nové funkce pro komfortnější práci. Nepodceňujte internetovou bezpečnost a zabezpečte si svůj systém ještě dnes.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zbavte se vypálených míst na fotografii

02.08. - Připadají vám vaše fotografie příliš tmavé nebo naopak přesvětlené? Pak se vám nebo automatice digitálního fotoaparátu, podařilo chybně nastavit expozici? Jak si s tento problém vyřešit? Poradíme vám.
rubrika: Software

Které placené programy by neměly chybět ve vašem palmu?

02.08. - Po článku, který byl zaměřen na výčet užitečných freewarových aplikací pro váš palm, následuje článek věnovaný aplikacím, za které je třeba nějakou tu korunku zaplatit. Výběr programů je omezen na základní aplikace, které využije většina běžných uživatelů.
rubrika: Palmare

Vysílejte z Prahy do Brna pomocí WLAN - 200 km lze!

02.08. - Na poušti v americké Nevadě se podařil husarský kousek. S nezesilovaným signálem bylo na soutěži DEFCON Wi-Fi Shoutout dosaženo spojení s plnou rychlostí 11 Mbit/s na vzdálenost 200 kilometrů! Výsledek o to pozoruhodnější, že se jedná o vlastnoruční práci - studenti si antény postavili na koleně...
rubrika: Notebooky

Středa

Rychlý přenos fotografií po kabelu začal v ČR před 69 lety

03.08. - Byla to tehdy převratná událost. Před devětašedesáti lety 1. srpna 1936 začal na hlavní pražské poště v Jindřišské ulici fungovat nový přístroj - belinograf, který umožnil rychlé přenášení fotografií pomocí kabelů na delší vzdálenosti.
rubrika: Hardware

Hackeři se sjeli a pronikali do bankomatů

03.08. - Falešný bankomat, špatně zabezpečené osobní informace a mnoho dalších témat se probíralo na konferenci DefCon. Byl to již třináctý ročník této konference , která nese přízvisko hackerská.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Známe výherce 17palcového LCD. Nejste to vy?

03.08. - Uplynulých 14 dní probíhala na Technet.cz soutěž o 17“ LCD monitor renomované značky Eizo. Zajímá vás kdo vyhrál a jaké byly správné odpovědi?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Další revoluce Apple: Mighty Mouse aneb myš nově

03.08. - S Mighty Mouse opět Apple boduje. Nová myš nabízí čtyři volitelné klávesy, aniž by Apple opustilo princip jednoho tlačítka. Navíc má posuvnou kuličku Scroll Ball, se kterou je možný pohyb ve všech směrech. Že by se Apple chystalo po dekádách ticha na další myší revoluci?
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

Co vám nesmí chybět na cestách s notebookem

04.08. - Co si vzít s sebou na dovolenou? Pro mobilní pohodu nestačí jen notebook a brašna. Sestavili jsme hitparádu ideálního vybavení notebooku. Většinou z nezbytností, které prostě nelze nechat doma. Plus pár těch, které doma nechat lze - ale proč je nevzít také, pokud je prostor?
rubrika: Notebooky

Obarvěte si karty v Microsoft Excelu

04.08. - Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na změnu barvy karet v Microsoft Excelu, tip, jak se vrátit k výchozímu nastavení programů operačního systému pro určité úlohy, nechybí ani příkaz na odebrání aplikace Windows Messenger. Také na vás čeká tip pro zákaz zobrazování ikonek v systémové liště či nastavení seskupování tlačítek v hlavní liště.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

StabilityTest 2.0 - ustojí to váš palm?

04.08. - Nejste si jisti tím, že váš palm nemohou "shodit" některé z nainstalovaných programů? Pak doporučujeme otestování zařízení. Může k tomu posloužit utilitka, která je velká pouhých 11KB a navíc zdarma.
rubrika: Palmare

MP3 přehrávač v mezích mírného pokroku

04.08. - MP3 přehrávač Emgeton X2 svého majitele nepřekvapí vytříbeným designem. Jeho hlavní deviza spočívá v poměrně nízké ceně, za kterou nabídne více než standardní schopnosti. Ušetří tak pár stovek v peněžence, poněvadž spadá spíše do nižší třídy. Podívejte se jak si v našem testu vedla 512MB verze.
rubrika: Digitál

Pátek

Skládejte slova ve Word Watch nebo zachraňte rybí princeznu

05.08. - Hned na začátku dnešního čísla Her do kapsy si představíme možného kandidáta na PDA hru roku - RPG Ancient Evil. Poté se vydáme s hrdinnou rybkou Joker na cestu k záchraně princezny Sephiny, budeme skládat slova z pomíchaných písmen a vyzkoušíme dvě jednoduché freewarovky.
rubrika: Palmare

Otestujte si, zda je váš počítač dobře zabezpečen

05.08. - V dnešním díle na vás čekají hned dvě aplikace pro zjištění stavu zabezpečení počítače a záplat v systému Windows, které vám ihned řeknou, jak je napadnutelný váš počítač. Nechybí ani zajímavý doplněk pro IE, kterým budete moci ihned zobrazovat výsledky vyhledávání v náhledovém okně browseru a pro cyklisty jsme připravili český deník pro záznam a správu jízd na kole.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kupujte alkohol v prášku, protože BitTorrent bude legální

05.08. - Ve 30. týdnu roku 2005 nám pan Brouček oznámil, že se BitTorrent stane možná zcela legálním, ukázal nám dva nové nadupané digitály od Kodaku, vrhl se v novém Hummeru na noční průzkumy a přivezl informace z Koreji o nových 5 Mpix fotomobilech.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál





Hlavní zprávy

Další z rubriky

Chraňte včas své elektronické zařízení.
Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

Zkuste si k videu složit vlastní hudbu ... trochu jinak.
Okořeňte svá videa vlastní hudbou a dejte Microsoftu ještě šanci

Microsoftu se v oblasti tabletů a chytrých telefonů příliš nedaří, nově však můžete zkusit prohlížeč Edge pro systém Android. V přehledu nechybí ani šikovný...  celý článek

První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.