Souhrn článků: Navštivte podzemí přečerpávací elektrárny dlouhé stráně

aktualizováno 
Elektrárnu Dlouhé Stráně zvolili čtenáři serveru iDNES za největší div České republiky. Jak vypadá uvnitř? Telefonní linkou potečou filmy. Zatím tajný webový prohlížeč prý přinese revoluci.

Sobota

TEST: Praktické minibrašny na foťáky i kamery

17.09. - Menší fotobrašny a pouzdra pro kompaktní fotoaparáty, zejména digitální, ale i malé digitální videokamery plus drobné příslušenství jsou praktické a oblíbené příslušenství vhodné na výlety nebo sportovní a jiné akce. Nabízíme vám „minisondu“ do velice široké nabídky na našem trhu.
rubrika: Foto & Kamery

Souhrn článků: Nebojte se internetových fotoalb. Víme, které je nejlepší

17.09. - Nabídli jsme vám rozsáhlý test internetových fotoalb. Testovali jsme alba placená i neplacená, česká i zahraniční. Fotky si můžete ale také uložit na CD a DVD, nechte si poradit jak. Víte co vše může čekat na letišti?
rubrika: Prakticky

Neděle

Zahrajte si na boha. Stvořte vlastní planetu

18.09. - Hlavní část dnešního vydání přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem je věnována grafickým a multimediálním prohlížečům. Jestli ovšem máte čas a chuť si trochu hrát, vyzkoušejte program Terragen, který na základě vašeho zadání vygeneruje trojrozměrnou krajinu podle vašich představ.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Ricoh převedl kinofilmový model do digitální podoby

19.09. - Dva nové modely představila společnost Ricoh v uplynulém týdnu. Nejvíce pozornosti patrně vyvolá model GR Digital, který je v podstatě digitální kopií aparátů stejnojmenné populární kinofilmové řady. Druhá novinka potěší především začátečníky, kteří hledají fotoaparát renomované značky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Telefonní linkou potečou filmy

19.09. - Až padesát televizních programů z telefonní zásuvky chce příští rok nabídnout Český Telecom. Na konci školního roku se chystá vstoupit do televizní zábavy a vrátit pevnou linku do hry.
rubrika: Internet

Objevte tajemné podzemí technického divu Česka

19.09. - Elektrárnu Dlouhé Stráně zvolili čtenáři serveru iDNES za největší div České republiky. Vydejte se s námi do podzemí, kde temně hučí turbíny této unikátní stavby.
rubrika: CheckTech

Vytvářejte PDF v palmu nebo si kopněte penaltu

19.09. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. CastCE je emulátor Atari ST na PPC. Instalací programu Dynamo získáte animovaný task manager, Recal zase pomůže s kalibrací displeje.
rubrika: Palmare

Z karty na kartu: kopírka SD karet velikosti kreditní karty

19.09. - Když je potřeba přenést data či fotografie z karty na kartu, stačí použít kopírku Panasonic. Přenášení dat mezi dvěma kartami SD či případně miniSD je záležitostí okamžiku - a vestavěná inteligence umožňuje volit, zda kopírovat všechna data či fotografie. Pro fotofandy je to správná věcička na cesty.
rubrika: Notebooky

Úterý

Zatím tajný webový prohlížeč prý přinese revoluci

20.09. - Vývojáři už dva měsíce pracují na převratné alternativní verzi populárního prohlížeče Firefox, která by umožnila mnohem aktivnější práci s Internetem, než na jakou jsme zvyklí. Co horká novinka, o které se i v zahraničích médiích zatím sotva šustlo, přinese?
rubrika: Internet

U2U Converter - výborný převodník jednotek zdarma

20.09. - V různých situacích se můžeme setkat s jednotkami, které neznalému člověku neřeknou o své "velikosti" takřka nic. U2U vám pomůže ve změti různých jednotek s orientací a také je přepočítá.
rubrika: Palmare

Neumíte otevřít nějaký soubor? Zkuste program z naší nabídky

20.09. - Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy vám někdo poslal nějaký soubor, který váš počítač nedokázal otevřít - protože s ním neuměl pracovat. Proto vám dnes vám přinášíme několik aplikací, jež slouží jako prohlížeče několika multimediálních souborů, jako PDF, SXW, XML, XLS, DOC, PPT nekompletních videí a ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Latitude 110L se loučí s Windows - a vítá Linux, speciálně pro studenty

20.09. - Dell udělal překvapivý krok ve Francii - a možná brzy i v dalších evropských státech. Studentům začal nabízet notebook s operačním systémem Linux za velmi přijatelnou cenu. Na přání je tak možné dostat Latitude s operačním systémem Mandriva Linux Limited Edition 2005. Jaké je srovnání s Windows?
rubrika: Notebooky

Pozor, i v ČR řádí nové varianty viru Bagle

20.09. - Nové klony viru Bagle, který si svou popularitu vydobyl v první polovině minulého roku, se objevily na internetu. I když jejich šíření není nijak dramatické, přesto mohou navštívit i vás.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Středa

Druhy ochranných fólií na displej PDA a proč a jak je používat

21.09. - Novopečený majitel PDA musí být zákonitě zmaten, když mu prodejce začne nabízet kromě celé řady příslušenství i cosi průhledného, co má nalepit na displej. Koupit či nekoupit? Pokusíme se vnést trochu světla do této problematiky.
rubrika: Palmare

Pořiďte si digitální televizi do svého počítače

21.09. - Přemýšlíte o přechodu na digitální televizi a chtěli byste sledovat vysílání nejen v televizi, ale také na monitoru počítače? Hauppauge DEC-2000T vám to umožní a po připojení k počítači navíc funguje i jako rekordér.
rubrika: Digitální televize

Čtvrtek

Kopírování DVD filmů nikdy nebylo tak snadné. Zkuste to!

22.09. - Vývoj produktu DVD Shrink byl ukončen. Na jeho místo se však derou další nové a nadějné aplikace, které chtějí zaujmout jeho místo na výslunní. Již brzy se takovou aplikací může lehce stát i velmi nadějný projekt ShrinkTo5. Zkuste nový nástroj pro snadné kopírování DVD-Video titulů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Pocket Controller - ovládejte PDA kompletně z počítače

22.09. - Pokud vám zadávání údajů do PDA přes stylus přijde pomalé, můžete vyzkoušet jejich vkládání přes normální počítač. Pocket Controller propojí kapesní počítač se stolním a následně lze vkládat text přes normální klávesnici, vytvářet screenshoty či videa a mnoho dalšího přímo z vašeho PC.
rubrika: Palmare

Lidová digitální zrcadlovka Nikon D50

22.09. - Digitální zrcadlovka Nikon D50 je jedním z mála přístrojů této kategorie, který má ambice oslovit i fotografy, kteří mají poněkud hlouběji do kapsy. Jak se jí dařilo v našem testu? Má nějaké mouchy?
rubrika: Foto & Kamery

Pátek

Zahrajte si solitare na hodinkách nebo se seznamte s RPG Legacy 2

23.09. - Je tu konec týdne a s ním tradičně přicházejí Hry do kapsy. Dnes nás čeká skládání slov pro bystré hlavy, dále se můžete těšit na klon logické hry Cross Logic, zabojujete si až ve čtyrech lidech v nové akční gamesce a v neposlední řadě poodkryjeme první informace o připravovaném RPG Legacy 2.
rubrika: Palmare

Nenechte si unést titulní stránku prohlížeče

23.09. - Chcete nástroj, který odstraní nedobrovolné přesměrování výchozí stránky v prohlížeči? Víte jak hlídat a měnit nadměrné vytížení procesoru jednou aplikací? A co možnost přímo z DOSu přistupovat, číst a zapisovat na disky formátované NTFS. V závěru se podíváme na slovenský produkt pro práci s obrázky.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vytiskněte si vlastní pohlednice a najděte klíčenkou Wi-Fi sítě

23.09. - Ve 38. týdnu roku 2005 nám pan Brouček ukázal první DVD přehrávač schopný na váš televizor přinést high definition video, juknul na domácí tiskárnu pohlednic a nechal se strhnout hledáním Wi-Fi sítí pomocí drobné klíčenky od IOGEAR. Uchvátilo ho ale i další novinky ze světa techniky.
autor: pan Brouček
rubrika: CheckTechNejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, posádka musela přistát nouzově přistát....

Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné...

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Další z rubriky

OBRAZEM: Kutilové přilákali do Holešovic tisíce lidí. Přijďte také

Na pražském Výstavišti začal první ročník kutilského veletrhu pro celou rodinu...

Na pražském Výstavišti začal první ročník kutilského veletrhu pro celou rodinu Maker Faire Prague 2018. Desítky...

Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, potkáte hrající hovínko

Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však...

Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však potkáte ve vyhlášeném newyorském obchodě s...

U Londýna krouží nejmodernější éra současnosti a sedí model superstíhačky

An Airbus 400M lands after a flying display at the Farnborough Airshow in...

V pondělí byl ve Farnborough u Londýna zahájen letošní ročník jednoho z největších tradičních mezinárodních aerosalonů....Najdete na iDNES.cz