Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Pozor! Tiskárna vás špehuje

aktualizováno 
Americká tajná služba může jednoduše zjistit, kdy a kde byla vytištěna každá stránka, která ji přijde pod ruku. Pracujete s počítačem? Budete tlustí. Velký test DVD/VHS rekordérů. Vyberte si nejlevnější kapesní počítač.

Sobota

Souhrn článků: Co můžete udělat pro bezpečný pohyb na internetu?

15.10. - Máme pro vás 10 účinných pravidel chování při surfování na síti, které vás ochrání před internetovou špionáží a zneužití vašich soukromých dat. Nový iPod umí video. Objevte nástroje, které před vámi Windows XP skrývají.
rubrika: Prakticky

Neděle

Vytvořte si fotoalbum v PDF

16.10. - Programům, které vytvářejí z digitálních fotografií fotoalba vhodná k umístění na internetu, se v našem seriálu věnujeme poměrně často. Nejinak je to mu i v dnešním vydání, kde ovšem najdete například i aplikaci Easy Image Share, která vytváří alba ve formátu PDF.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Digitální fotoaparáty s 3“ LCD míří na scénu

17.10. - Nejen větším rozlišením snímacích čipů chtějí výrobci digitálních fotoaparátů zaujmout potenciální zákazníky, ale například i velikostí náhledového LCD displeje. Úhlopříčka 2,5 palce prý již nestačí.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Genetická analýza předpoví i vaši smrt

17.10. - Fanoušky australské zpěvačky Kylie Minoque nedávno zasáhla zpráva o jejím onemocnění rakovinou prsu. Zpěvačka se okamžitě podrobila úspěšné léčbě. Jiní pacienti však často přicházejí pozdě. Tomu by se dalo předcházet predikcí rakoviny a jiných smrtelných onemocnění pomocí genetických analýz.
rubrika: Bezpečnost

Pamatujte si, jakou mají kde otevírací dobu či si evidujte náladu

17.10. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Biz Hours vám pomůže zaznamenat si různé provozní a otevírací doby. ADF Ranks udělá jistě radost všem milovníkům armády, TildeTech Hangman je předělávkou hry Šibenice.
rubrika: Palmare

Nové záplaty pro Windows mohou zablokovat počítač

17.10. - Série devíti záplat pro systémy Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003, o které jsme vás informovali minulé úterý, může některým uživatelům přivodit problémy s počítačem. Firma to oficiálně přiznala v pátek.
rubrika: Bezpečnost

Kompletní VoIP ústředna na 32 MB kartě - a s minimálním procesorem

17.10. - Ať již vyskartované PC nebo jen ultratichá deska s procesorem x86 s pasivním chlazením - distribuce AstLinux se vejde na Flash paměť. A běží jen s 32 MB - nebo si jej můžete vypálit na bootovací miniCD ve formátu navštívenky. VoIP ústřednu tak lze vyrobit takřka z čehokoliv.
rubrika: Notebooky

Největší výrobci fotoaparátů musí stáhnout vadné přístroje

17.10. - Nejznámější světoví výrobci digitálních fotoaparátů v posledních dnech oznámili, že některé jejich modely se mohou potýkat s vadou snímacího čipu.
rubrika: Foto & Kamery

Úterý

DayNotez - deníček přímo ve vašem palmu

18.10. - Chtěli byste si zaznamenávat důležité události a přesto jimi nechcete plnit kalendář nebo si je psát jen do textového dokumentu? Potom vyzkoušejte program DayNotez, který je pro takový účel jako stvořený. Navíc lze jednoduše poznámky zapisovat i na desktopu.
rubrika: Palmare

Vyberte VyVolenému Vychytávky
za půl miliónu

18.10. - Jednou z cen, které čekají na vítěze reality show Vyvolení je elektronika dle vlastního výběru v hodnotě půl milionu od společnosti Panasonic. Za takové množství peněz si může stejně dobře vybavit celou domácnost nebo si pořídit jednu hodně dobrou plazmovou televizi. Jaké má VyVolený možnosti si probereme článku.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Jak rychlý máte pevný disk?

18.10. - Máte podezření, že je váš počítač pomalý? Zdá se vám, že načítání dat a jejich zpětné uložení trvá neúměrně dlouho? Potom zkuste své „datové sklady“, tedy pevné disky podrobit detailním testům. Lehce tak zjistíte, jak rychlý opravdu je.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

PC s designem videorekordéru: tiché a přátelské Shuttle XPC M1000

18.10. - Budoucnost obývacího pokoje? Media Center, která se v obývacím pokoji cítí lépe než na stole, patřičně vypadají - a lehce se ovládají - tak slibuje Shuttle XPC: krásné antracitové PC, které lze postavit vedle Sony HiFi soupravy či domácího kina Panasonic. A s jednoduchostí ovládání prostě přesvědčí.
rubrika: Notebooky

Zamluvit hotel po internetu? To se u nás nenosí

18.10. - Češi při cestování téměř nevyužívají internet. Dopravu, hotel nebo penzion si na webových stránkách shání jen asi 15 procent lidí mladší a střední generace, což je proti průměru EU zhruba polovina. S rostoucím věkem se navíc využívání internetu dále snižuje, uvedl statistický úřad Eurostat.
rubrika: Internet

Nigerijský SPAM stále frčí. Do protiútoku vytáhl i Microsoft

18.10. - Do boje s nechvalně známými nigerijskými spamery vytáhl i softwarový gigant Microsoft. Podvodné e-maily z africké země zaplavují již řadu let schránky uživatelů internetu.
rubrika: Bezpečnost

Prodeje MP3 přehrávačů budou trhat rekordy

18.10. - Podle výzkumu americké firmy IDC čeká oblast přenosných MP3 přehrávačů v nejbližších letech obrovský boom. Stoupající poptávka po kapesních zařízeních ve spojení s klesajícími cenami flash pamětí způsobí, že počet prodaných přehrávačů stoupne v nejbližších čtyřech letech téměř pětinásobně.
rubrika: MP3 & Audio

Středa

Ženy používají internet více než muži

19.10. - Češi nejsou v používání internetu tak špatní, jak se obecně traduje. Vyplynulo to z exkluzivního výzkumu, jehož podrobné výsledky najdete pouze na Technetu. Podle výsledků používá internet každý druhý Čech a ženy ho využívají více než muži.
rubrika: Internet

IOPS Z5: Možná nejmenší MP3 videopřehrávač na světě

19.10. - iOps je zpět, což naznačuje i slovní hříčkou Z5. Má tendenci se ucházet o titul nejmenší MP3 videopřehrávač na světě, je téměř celý kovový a umí spoustu věcí. Z těch netradičních jmenujme alespoň stopky, budíček a zobrazování fotek s možností zoomování.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Vyberte si nejlevnější kapesní počítač

19.10. - Přinášíme vám přehled kapesních počítačů na českém trhu, o kterých si myslíme, že jejich nákup je výhodný. Nadupané VGA zařízení seženete za 14 tisíc. Již za tři tisíce můžete mít barevný palm, za osm pak PDA s navigací.
rubrika: Palmare

WiMAX namísto UMTS: Nokia úspěšně testuje datovou alternativu k sítím 3G

19.10. - Kudy data potečou, je nakonec jedno. Hlavně když to bude rychle, spolehlivě a mobilně - budoucí síť 802.16e umožňuje vše. Nokia poprvé uskutečnila spojení WiMAX. Podle Nokie si lze 802.16e představit jako doplněk UMTS sítí - nebo jako samostatnou datovou sít s kompletním pokrytím (a s VoIP).
rubrika: Notebooky

Díky Google Print si knížku přečtete i na internetu

19.10. - Vyhledávací gigant Google se nevzdává svého kontroverzního projektu na skenování knih a naopak jej dále rozšiřuje o další jazykové verze v osmi evropských zemích napříč Evropu. Dosud existoval Google Print pouze v angličtině.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Pozor! Tiskárna vás špehuje

19.10. - Americká tajná služba může jednoduše zjistit, kdy a kde byla vytištěna každá stránka, která ji přijde pod ruku. Podle zjištění neziskové organizace EFF jsou výtisky z barevných laserových tiskáren mnoha výrobců posety vzorcem žlutých teček, který obsahuje zakódované údaje o tom, na které tiskárně byly vytištěny a kdy.
rubrika: Bezpečnost

Pracujete s počítačem? Budete tlustí

19.10. - Kanadská zdravotní studie varuje lidi, kteří příliš často pracují na počítači a zanedbávají pohyb na čerstvém vzduchu, že jsou ohroženi přírůstkem váhy.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Čtvrtek

Česká televize zahajuje digitální vysílání. Přečtěte si podrobnosti

20.10. - V pátek 21.10. začíná první televizní stanice vysílat oficiálně v systému pozemního digitálního vysílání DVB-T. Kdy budou následovat další? Kolik licencí hodlá Rada udělit? Na to vše a mnohé jiné k tématu DVB-T se jste se mohli zeptat předsedy RRTV Petra Pospíchala na serveru Technet.iDNES.cz.
rubrika: Digitální televize

Velký test DVD/VHS rekordérů.
Vyberte si

20.10. - Podzim je v plném proudu a přesto, že se na nás ještě občas sluníčko občas usměje nemá už takovou sílu a ze strnišť nepříjemně fouká. Proto raději zůstaňte v teple svého domova a pusťte si nějaký pěkný film. Přinášíme vám skupinový test několik komb, které kombinují DVD a videorekordér.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Video & TV

Nahlédněte pod kapotu vaší optické mechaniky

20.10. - Chcete se dozvědět komplexní informace o všech optických mechanikách, které máte v počítači nainstalované? Víte, jaké typy médií umí vaše mechanika přečíst? Nebo jen potřebujete zkontrolovat čitelnost vypálených disků? Představíme vám zajímavou aplikaci, která toho umí ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Poradíme, jak surfovat na internetu zcela anonymně

20.10. - Internet není tak bezpečné místo, jak by se mohlo zdát. Vaše aktivity na světové síti jsou lehce vystopovatelné a monitorovatelné. Navštívíte-li jakékoliv internetové stránky, okamžitě se o vás jejich provozovatel dozví celou řadu osobních informací. Vaše identita, např. IP adresa může být navíc zneužita k nelegální činnosti. Proto chcete-li surfovat na síti anonymně a nic za to neplatit, poradíme vám, jak na to.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Udělejte si z telefonu webkameru

20.10. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Mobile Search umožní kompletní vyhledávání v telefonu. Mobiola Web Camera promění váš mobilní telefon v internetovou kamerku, AquaCalendar je označován za nejlepší PIM aplikaci a CubiX MP3 je výborný přehrávač.
rubrika: Palmare

Apple a jeho (r)evoluce: PowerBooky G4 nově aneb lepší rozlišení a optika

20.10. - 3 nové modely PowerBook G4 se mají čím pochlubit. Nabízí vyšší rozlišení displejů a jejich akumulátory mají déle vydržet. Současně s každým z nových PowerBooků uživatel dostane rychlejší 8x SuperDrive mechaniku. 12, 15,2 a 17palcové modely v lepším světle - co nabídnou oproti běžným notebookům?
rubrika: Notebooky

Noční můra filmových studií hacker ´DVD Jon´ opět hrozí

20.10. - Noční můra všech filmových studií se opět dostává na výsluní. Norský hacker známý pod přezdívkou DVD Jon, který již v šestnácti letech prolomil ochranu DVD, získal nové angažmá od Michael Robertson, který kromě Linspire, SIPphone stojí za MP3tunes.
autor: Pavel Škopek
rubrika: MP3 & Audio

MP3 přehrávač bude v každém prsu

20.10. - Sen všech servisních techniků se možná stane skutečností. Reklamace na MP3 přehrávač zabudovaný v prsním implantátu bude chtít jistě vyřizovat každý muž-opravář.
autor: Pavel Škopek
rubrika: MP3 & Audio

Firefox slaví 100 milionů stažení

20.10. - Těsně před oslavou svých prvních narozenin dosáhl webový prohlížeč Firefox jiného jubilea – ve středu si ho stáhl stomiliontý uživatel.
rubrika: Internet

Prorok Mohamed s bombou v turbanu letí internetem

20.10. - Výhrůžek a zastrašování ze strany radikálních muslimů není ušetřeno ani Dánsko, kde žije relativně nevelká, asi stopadesátitisícová muslimská komunita.
rubrika: Internet

Televize Óčko vysílá na nové frekvenci

20.10. - V souvislosti se zahájením řádného digitálního vysílání v České republice mění hudební televize Óčko svou vysílací frekvenci. Od 7. října je možné stanici naladit na kanálu 64 v Praze a okolí a na kanálu 25 v Brně a okolí.
rubrika: Video & TV

Pátek

Staňte se králem silnic ve hře Street Duel: Underground!

21.10. - V dnešním čísle nás čeká další souhrn herních novinek a updatů pro vaše handheldy. Můžete se těšit na originální logickou hru Obulis, dobyvatelskou strategii Slay a prožijeme si takový obyčejný život mravence. Rubrika V přípravě poodhalí plány maďarských Redshift.
rubrika: Palmare

Stáhněte si zdarma recepty pro každou kuchyni

21.10. - Postrádáte jednoduchý doplněk, definující pravidla, které zajistí bezpečnost PC a nedovolí uživatelům ve Windows vůbec nic měnit? Máte zájem zjistit, zda se ve vašem počítači nenalézá nějaký P2P klient pro nelegální stahování dat? Chcete zakázat odesílání některých příloh z Outlooku? A co byste řekli na elektronickou kuchařku pro vaši domácnost se stovkami receptů zdarma?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nejnovější hračky od Sony pod palbou kritiky pana Broučka

21.10. - Ve 42. týdnu roku 2005 se pan Brouček rozhodl pozlobit pana Sonyho a vám představit pět novinek, které se v poslední době objevily v jeho nabídce v různých státech světa. Mezi nejzajímavější patří nový miniaturní Memory Stick nebo osmimegapixelový kapesní foťák s dotykovým displejem.
autor: pan Brouček
rubrika: CheckTech

Mobilní procesory naplno v clusteru: tichý výkon 64 CPU do 1 kWatt

21.10. - Procesory VIA Eden-N a základní desky miniITX jsou ideální pro integraci vysokého výkonu na malém prostoru: 1 deska pro 2 procesory, 2 desky na 1 úrovni a 16 úrovní - a kupodivu jste právě nepostavili megawattové topení. Pasivní tiché chlazení a příkon méně než 1 kW mohou Intel i AMD jen závidět.
rubrika: Notebooky

Nová éra: Digitální televize začala vysílat naostro

21.10. - Tři programy České televize - ČT1, ČT2 a zpravodajskou stanici ČT24, soukromou Novu a pět stanic Českého rozhlasu nabídne od dnešního poledne řádné digitální vysílání provozované Českými radiokomunikacemi. Ostré digitální vysílání přichází v Česku po pěti letech experimentů.
autor: Roman VšetečkaPavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Nové verze Netscapu a Winampu odstraňují spoustu chyb

21.10. - Společnost Netscape vydala bezpečnostní aktualizaci svého stejnojmenného internetového prohlížeče, která odstraňuje velké množství chyb. Ze stejného důvodu vydala společnost Nullsoft novou svého audio a video přehrávače Winamp.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
V nových Windows patrně nebude Media Player

Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Aplikace nahradí zapomenutou myš.
Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.