Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Pozor, zaměstnavatel vás sleduje

aktualizováno 
Máte v práci kamery? Víte, kdy je smí zaměstnavatel používat a jaká máte práva? Soukromí totiž nekončí za dveřmi vašeho bytu. Úchvatná novoroční přání, která raději nikomu neposílejte. Číňané budou vyrábět elektřinu z trávy. Tisíce virů útočí na váš počítač. A bude hůř!

Sobota

Úchvatná novoroční přání, která raději nikomu neposílejte

31.12. - Pokračujeme v tradici oblíbených antiseznamů, tedy soupisů věcí, po kterých byste se měli poohlédnout, pokud chcete „potěšit“ svého nejhoršího nepřítele. Nyní, před Novým rokem, je načase mu poslat nějaké to přáníčko.
rubrika: Internet

Neděle

Naučte svůj přehrávač česky

01.01. - V dnešním přehledu zajímavých programů pro přehrávání a práci s hudbou najdete například český jazykový balíček pro nejnovější verzi populárního přehrávače Winamp, zajímavý hudební přehrávač Kjofol a mnoho dalších nástrojů na úpravu nebo třeba vypalování hudby.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Fotografujeme hory zblízka

02.01. - Nejlepší záběry z hor se musí vyšlapat. Vidět půvabná zákoutí a nevšední detaily je nejen věcí kultivace pohledu předchozí zkušeností, ale také touhy vnímat svět všemi smysly a citem. Jak to dobře nafotit, aby záběr evokoval vůni, žár, vítr?
rubrika: Foto & Kamery

Změřte si povánoční BMI nebo mějte v kapse trasy MHD 300 měst

02.01. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program MetrO jistě netřeba představovat. PocketXpdf je jednoduchým prohlížečem PDF souborů, pomocí Inner Backupu můžete provádět zálohu palmu a MegaMemo2 je náhrada MemoPadu.
rubrika: Palmare

Vybalujeme notebook: Ať dlouho a spolehlivě slouží

02.01. - Jak se správně postarat o nový notebook? Pokud se Vám poštěstilo a pod stromečkem jste našli notebooček, snad Vám pomůže pár rad do začátku - a nejen do začátku. Jak se správně postarat o akumulátory a další části nového notebooku?
rubrika: Notebooky

Google čelí žalobě o 5 mld. USD

02.01. - Komunikační program Google Talk se stal trnem v oku společnosti Rates Technology Inc (RTI). Ta viní Google, že porušil její patent telefonování přes internet.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Sony využívá graffiti jako placenou reklamu

02.01. - Postavy dětí na skateboardech s podobou nového přenosného herního systému PSP firmy Sony se objevily na zdech chudého předměstí Filadelfie. Zdejší sprayeři si ovšem neoblíbili nový herní systém natolik, že by se jej rozhodli ztvárňovat v graffiti a propagovat tak Sony, jde o firmou placenou reklamu.
rubrika: Hardware

Rozšíření přidá do Firefoxu možnosti BitTorrentu

02.01. - Nejpřevratnějším rozšířením pro Firefox by se podle komunity bloggerů mělo stát AllPeers od stejnojmenné britské firmy. Toto rozšíření přidá do populárního internetového prohlížeče nástroj pro P2P.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Úterý

Pozor, zaměstnavatel vás sleduje!

03.01. - Máte v práci kamery? Víte, kdy je smí zaměstnavatel používat a jaká máte práva? Soukromí totiž nekončí za dveřmi vašeho bytu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Použijte softwarový sekáček na pevný disk

03.01. - Moderní pevné disky dosahují velkých kapacit. Chcete-li desítky GB rozdělit a z jednoho fyzického disku tak udělat více logických a přitom nepřijít o již uložená data, potom by se vám mohly hodit programy pro jejich rozdělení a správu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

iPAQ 1915/30 – nejmenší PocketPC se dají sehnat již za 2 tisíce

03.01. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o popis dvou podobných modelů, které patří k těm nejlevnějším a přitom si zachovávají miniaturní rozměry.
rubrika: Palmare

Šlápněte na plyn! Za volantem Nissanu si zahrajte rallye na Xboxu 360!

03.01. - Není nad skutečné auto: v novém Nissanu si budete moci "zahrát" naplno v automobilových závodech - třeba v Gotham Racing. Volant a pedály skutečného automobilu slouží palubnímu Xboxu a jeho výsuvnému displeji jako vstupní periferie. Rozjeďte to naplno, v autě Nissan s konzolí Xbox!
rubrika: Notebooky

Sony BMG hasí průšvih s 24 milióny nakaženými cédéčky

03.01. - Sony BMG dosáhla dohody o mimosoudním vyrovnání ve sporu, který se týká jejích nechvalně proslulých protikopírovacích ochran XCP a MediaMax.
rubrika: MP3 & Audio

Chcete myš o rozměrech vizitky?

03.01. - Pracujete s notebookem a nechce se vám sebou tahat myš? Společnost Newton Peripherals představí na letošním ročníku mezinárodního veletrhu CES v Las Vegas zajímavou bluetoothovou myš právě pro takové případy.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Středa

Číňané budou vyrábět elektřinu z trávy

04.01. - Čínští vědci vyvinuli technologii, která umožní vyrábět plyn z trávy Spartina anglická (English cordgrass). Plyn je možné využít na vaření, topení nebo jako palivo v elektrárnách.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Smartphony předehnaly PDA a vize kapesního počítače budoucnosti

04.01. - All-in-One Card je vize kapesního počítače za pár let - bude velikosti vizitky s ohebným displejem a poháněn solární energií; Ze žebříčku prodejnosti pouzder společnosti Krusell se dá usuzovat postavení jednotlivých zařízení na trhu; G10 je herní konzole s rozlišením 800 x 480 bodů a Windows CE 5.0.
rubrika: Palmare

Emgeton Meizu X6: Černo-stříbrný elegán za dobrou cenu

04.01. - Společnost Emgeton je jistě známá mnohým posluchačům hudby a majitelům MP3 přehrávačů. Na trhu se objevuje další z řady výrobků Meizu, které Emgeton distribuuje již několik měsíců. Emgeton Meizu X6 nabízí velkou porci funkcí zabalenou do kvalitního designového provedení, navíc s dobrou cenou.
rubrika: MP3 & Audio

Zjistěte si, jaké zprávy o vás mají všemocní agenti CIA

04.01. - Americká CIA, zodpovědná za monitorování cizích vlád, organizací i jednotlivců, je často synonymem nejvyššího utajení, drsných agentů a satelitní špionáže. Mohlo by vás proto udivit, že mnohé z jejích dat jsou k dispozici na internetu.
rubrika: Internet

Microsoft: Co by mělo mít PC či notebook pro Windows Vista?

04.01. - Jeden z nejpovolanějších dává nahlédnout pod pokličku hardwarových požadavků nových Windows. Charlie Russel, zodpovědný u MS za Windows Server a bezpečnost, načrtnul očekávání, které bude Vista mít na uživatele, respektive jeho stroj. Ačkoliv ještě Vista není ani hotová, požadavky jsou nemalé.
rubrika: Notebooky

Největší známé prvočíslo má 9,2 mil. číslic

04.01. - Dosud největší známé prvočíslo objevili dva američtí profesoři matematiky, kteří se účastní internetového soutěžního projektu GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search).
rubrika: Internet

Microsoft otálí se záplatováním nebezpečné chyby

04.01. - Americký softwarový gigant Microsoft vydá program na opravu nové bezpečnostní mezery ve svém operačnímu systému Windows 10. ledna. Oznámila to v noci firma. Podle některých odborníků tak bude mít opravný program neomluvitelné zpoždění.
rubrika: Bezpečnost

Kodak představil digitální foťák se dvěma objektivy

04.01. - Nový model Kodak EasyShare V570 vypadá na první pohled jako klasický digitální kompakt. Ale bližší zkoumání ukáže, že tu něco nehraje – na přední stěně aparátu jsou nad sebou dva malinkaté objektivy. Dohromady poskytují velmi slušné rozpětí zoomu.
rubrika: Digitál

Čtvrtek

Výuka cizího jazyku telefonem nebo detektor tsunami

05.01. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. SmsCount spočítá vaše odeslané textové zprávy a zobrazí ukazatel na hlavní obrazovce. Tutor-DE umožní výuku německého jazyka, Kuber zase odešle všechny vaše telefonní kontakty na e-mail.
rubrika: Palmare

Jak vytvořit vlastní rozsáhlé fotoalbum zdarma na internetu

05.01. - Chcete vystavit své neopakovatelné zážitky zachycené digitálním fotoaparátem na internetu? Máte však hodně fotografií a tudíž potřebujete desítky MB úložného prostoru, ale nechce se vám za něj platit? Potom zkuste českou službu, která vám rozsáhlé galerie vytvoří raz dva a to zcela zdarma.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Tisíce virů útočí na váš počítač? A bude hůř!

05.01. - Ke konci roku 2005 registrovaly antivirové firmy na zhruba 150 000 virů a jejich mutací. Jen to nárůst o 50 % v poměru ke všem virům, které znaly před začátkem minulého roku. Navíc se možnosti ohrožení počítačových dat stále více rozšiřují.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Adaptér umožní volat přes Skype z obyčejného telefonu

05.01. - Pokud požíváte program pro internetové hovory Skype, již brzy se budete moct obejít bez zauzlovaných kabelů od sluchátek a mikrofonu. Firma totiž začala nabízet adaptér, kterým přes USB propojíte svůj pevný telefon s počítačem – a „skypovat“ tak budete s přístrojem, na který jste zvyklí.
rubrika: Internet

Vykrást cizí účet je nebezpečně snadné

05.01. - Právě jste si díky platební kartě koupili na internetu letenku? Nebo jste kartou zaplatili večeři pro dva? Potom pozor, čísla vaší karty se dostala do cizích rukou, a peníze z účtu vám mohou zmizet snáze, než si možná myslíte.
rubrika: Bezpečnost

Oslavný videoklip na Tonyho Blaira ke stažení na internetu

05.01. - Pokud by vás zajímalo, jak tráví den předseda britské vlády, můžete se podívat na internetové stránky úřadu vlády Downing Street 10 a pustit si krátký film.
rubrika: Internet

Gates nepovažuje Google za hrozbu. Bojí se IBM

05.01. - Podle médií se Microsoft soustředí především na boj s internetovým gigantem Google. Zakladatel společnosti Bill Gates však tyto spekulace důrazně dementoval a za největšího vyzyvatele Microsoftu označil IBM.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

První v ČR: Známe tajné MP3/video novinky iAudio

05.01. - Jako první jsme získali informace o chystaných MP3/video přehrávačích značky iAudio a Cowon pro rok 2006. Chystá se přenosná digitální televize s přehráváním DivX filmů i stylový MP3 náhrdelník.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Virus šíří po internetu neonacismus

05.01. - Podle informací firem, které se zabývají počítačovou bezpečností, by dnešek měl být dnem nového útoku viru Sober. Datum není vybráno náhodně – v tento den totiž vznikla předchůdkyně Hitlerovy nacistické strany. A cílem viru je šířit neonacistickou ideologii.
rubrika: Internet

Pátek

Google chce prodávat video a software přes Internet

06.01. - Nejúspěšnější světový vyhledácač Google chce do své nabídky zařadit další služby, které mu mají pomoci v boji s Microsoftem, Yahoo a dalšími konkurenty. Zanedlouho by tak mělo být možné přes portál stahovat filmy nebo si nainstalovat balíček programů se značkou Google.
rubrika: Internet

Šetřete DVD mechaniku, prodloužíte tak její životnost

06.01. - Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, díky které si můžete definovat, co má PC udělat po dokončení nejen náročné úlohy (např. komprimace videa). Vhod by vám jistě mohl přijít i produkt, který šetří vaši mechaniku tak, že data načítá do paměti, odkud je potom používá. A nechybí ani nástroj na kompletní zálohu disku se systémem a český fakturační prográmek.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Rok 2006 ovládnou obývákové počítače, větší kapacity a miniaturní rozměry

06.01. - Včera začala jedna z největších akcí zaměřená na spotřební elektroniku. Veletrh CES 2006 ukazuje, jak se stále více prolíná běžná spotřební elektronika s výpočetní technikou. Samozřejmě se zvyšují kapacity všech úložných zařízení, rozměry displejů a zmenšuje se velikost přenosných zařízení.
rubrika: CheckTech

Nejlepší hry roku 2005 pro kapesní počítače

06.01. - V dnešním přehledu si představíme hry pro PDA, které se staly v roce 2005 těmi nejprodávanějšími. Patří mezi ně například budovatelská strategie Village Sim, chytlavá Bike or Die nebo adventura Myst. Polovinu žebříčku zaujímají hry s tématem Sudoku.
rubrika: Palmare

Microsoft vydal záplatu na kritickou chybu ve WMF

06.01. - Přestože Microsoft plánoval vydat záplatu na kritickou chybu ve WMF až 10. ledna, přehodnotila své rozhodnutí a vydala opravu již nyní. K tomuto rozhodnutí pravděpodobně přispěl tlak veřejnosti a vydání neoficiálních záplat.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Web Sněmovny navštěvují lidé kvůli daním

06.01. - Vládní návrh zákona o snížení daní je na sněmovních internetových stránkách aktuálně nejvíce vyhledávanou předlohou.
rubrika: Internet

Zeptejte se na internetu, proč vás bolí zub

06.01. - Zubní ordinace patří mezi nejméně oblíbená místa, která mnozí lidé navštěvují až v okamžiku nejvyšší nouze. I když přijdou, většinou se nezeptají na všechno, co je v souvislosti se zuby trápí. Navíc ani zubaři nemívají čas na detailní vysvětlování. Lidé se mohou obrátit na internetovou poradnu.
rubrika: Internet

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
V nových Windows patrně nebude Media Player

Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

Aplikace nahradí zapomenutou myš.
Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

Google.cz na své domovské stránce připomíná voličům, kde si vyřídit volební...
Český Google zve na domovské stránce k volbám. Radí, jak vyřídit průkaz

Na domovské stránce vyhledávače Google se objevil prominentní odkaz na informace ministerstva vnitra. Návštěvníci se tak dozvědí, jak volit, pokud budou v době...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.