Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Pozor, zaměstnavatel vás sleduje

aktualizováno 
Máte v práci kamery? Víte, kdy je smí zaměstnavatel používat a jaká máte práva? Soukromí totiž nekončí za dveřmi vašeho bytu. Úchvatná novoroční přání, která raději nikomu neposílejte. Číňané budou vyrábět elektřinu z trávy. Tisíce virů útočí na váš počítač. A bude hůř!

Sobota

Úchvatná novoroční přání, která raději nikomu neposílejte

31.12. - Pokračujeme v tradici oblíbených antiseznamů, tedy soupisů věcí, po kterých byste se měli poohlédnout, pokud chcete „potěšit“ svého nejhoršího nepřítele. Nyní, před Novým rokem, je načase mu poslat nějaké to přáníčko.
rubrika: Internet

Neděle

Naučte svůj přehrávač česky

01.01. - V dnešním přehledu zajímavých programů pro přehrávání a práci s hudbou najdete například český jazykový balíček pro nejnovější verzi populárního přehrávače Winamp, zajímavý hudební přehrávač Kjofol a mnoho dalších nástrojů na úpravu nebo třeba vypalování hudby.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Fotografujeme hory zblízka

02.01. - Nejlepší záběry z hor se musí vyšlapat. Vidět půvabná zákoutí a nevšední detaily je nejen věcí kultivace pohledu předchozí zkušeností, ale také touhy vnímat svět všemi smysly a citem. Jak to dobře nafotit, aby záběr evokoval vůni, žár, vítr?
rubrika: Foto & Kamery

Změřte si povánoční BMI nebo mějte v kapse trasy MHD 300 měst

02.01. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program MetrO jistě netřeba představovat. PocketXpdf je jednoduchým prohlížečem PDF souborů, pomocí Inner Backupu můžete provádět zálohu palmu a MegaMemo2 je náhrada MemoPadu.
rubrika: Palmare

Vybalujeme notebook: Ať dlouho a spolehlivě slouží

02.01. - Jak se správně postarat o nový notebook? Pokud se Vám poštěstilo a pod stromečkem jste našli notebooček, snad Vám pomůže pár rad do začátku - a nejen do začátku. Jak se správně postarat o akumulátory a další části nového notebooku?
rubrika: Notebooky

Google čelí žalobě o 5 mld. USD

02.01. - Komunikační program Google Talk se stal trnem v oku společnosti Rates Technology Inc (RTI). Ta viní Google, že porušil její patent telefonování přes internet.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Sony využívá graffiti jako placenou reklamu

02.01. - Postavy dětí na skateboardech s podobou nového přenosného herního systému PSP firmy Sony se objevily na zdech chudého předměstí Filadelfie. Zdejší sprayeři si ovšem neoblíbili nový herní systém natolik, že by se jej rozhodli ztvárňovat v graffiti a propagovat tak Sony, jde o firmou placenou reklamu.
rubrika: Hardware

Rozšíření přidá do Firefoxu možnosti BitTorrentu

02.01. - Nejpřevratnějším rozšířením pro Firefox by se podle komunity bloggerů mělo stát AllPeers od stejnojmenné britské firmy. Toto rozšíření přidá do populárního internetového prohlížeče nástroj pro P2P.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Úterý

Pozor, zaměstnavatel vás sleduje!

03.01. - Máte v práci kamery? Víte, kdy je smí zaměstnavatel používat a jaká máte práva? Soukromí totiž nekončí za dveřmi vašeho bytu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Použijte softwarový sekáček na pevný disk

03.01. - Moderní pevné disky dosahují velkých kapacit. Chcete-li desítky GB rozdělit a z jednoho fyzického disku tak udělat více logických a přitom nepřijít o již uložená data, potom by se vám mohly hodit programy pro jejich rozdělení a správu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

iPAQ 1915/30 – nejmenší PocketPC se dají sehnat již za 2 tisíce

03.01. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o popis dvou podobných modelů, které patří k těm nejlevnějším a přitom si zachovávají miniaturní rozměry.
rubrika: Palmare

Šlápněte na plyn! Za volantem Nissanu si zahrajte rallye na Xboxu 360!

03.01. - Není nad skutečné auto: v novém Nissanu si budete moci "zahrát" naplno v automobilových závodech - třeba v Gotham Racing. Volant a pedály skutečného automobilu slouží palubnímu Xboxu a jeho výsuvnému displeji jako vstupní periferie. Rozjeďte to naplno, v autě Nissan s konzolí Xbox!
rubrika: Notebooky

Sony BMG hasí průšvih s 24 milióny nakaženými cédéčky

03.01. - Sony BMG dosáhla dohody o mimosoudním vyrovnání ve sporu, který se týká jejích nechvalně proslulých protikopírovacích ochran XCP a MediaMax.
rubrika: MP3 & Audio

Chcete myš o rozměrech vizitky?

03.01. - Pracujete s notebookem a nechce se vám sebou tahat myš? Společnost Newton Peripherals představí na letošním ročníku mezinárodního veletrhu CES v Las Vegas zajímavou bluetoothovou myš právě pro takové případy.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Středa

Číňané budou vyrábět elektřinu z trávy

04.01. - Čínští vědci vyvinuli technologii, která umožní vyrábět plyn z trávy Spartina anglická (English cordgrass). Plyn je možné využít na vaření, topení nebo jako palivo v elektrárnách.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Smartphony předehnaly PDA a vize kapesního počítače budoucnosti

04.01. - All-in-One Card je vize kapesního počítače za pár let - bude velikosti vizitky s ohebným displejem a poháněn solární energií; Ze žebříčku prodejnosti pouzder společnosti Krusell se dá usuzovat postavení jednotlivých zařízení na trhu; G10 je herní konzole s rozlišením 800 x 480 bodů a Windows CE 5.0.
rubrika: Palmare

Emgeton Meizu X6: Černo-stříbrný elegán za dobrou cenu

04.01. - Společnost Emgeton je jistě známá mnohým posluchačům hudby a majitelům MP3 přehrávačů. Na trhu se objevuje další z řady výrobků Meizu, které Emgeton distribuuje již několik měsíců. Emgeton Meizu X6 nabízí velkou porci funkcí zabalenou do kvalitního designového provedení, navíc s dobrou cenou.
rubrika: MP3 & Audio

Zjistěte si, jaké zprávy o vás mají všemocní agenti CIA

04.01. - Americká CIA, zodpovědná za monitorování cizích vlád, organizací i jednotlivců, je často synonymem nejvyššího utajení, drsných agentů a satelitní špionáže. Mohlo by vás proto udivit, že mnohé z jejích dat jsou k dispozici na internetu.
rubrika: Internet

Microsoft: Co by mělo mít PC či notebook pro Windows Vista?

04.01. - Jeden z nejpovolanějších dává nahlédnout pod pokličku hardwarových požadavků nových Windows. Charlie Russel, zodpovědný u MS za Windows Server a bezpečnost, načrtnul očekávání, které bude Vista mít na uživatele, respektive jeho stroj. Ačkoliv ještě Vista není ani hotová, požadavky jsou nemalé.
rubrika: Notebooky

Největší známé prvočíslo má 9,2 mil. číslic

04.01. - Dosud největší známé prvočíslo objevili dva američtí profesoři matematiky, kteří se účastní internetového soutěžního projektu GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search).
rubrika: Internet

Microsoft otálí se záplatováním nebezpečné chyby

04.01. - Americký softwarový gigant Microsoft vydá program na opravu nové bezpečnostní mezery ve svém operačnímu systému Windows 10. ledna. Oznámila to v noci firma. Podle některých odborníků tak bude mít opravný program neomluvitelné zpoždění.
rubrika: Bezpečnost

Kodak představil digitální foťák se dvěma objektivy

04.01. - Nový model Kodak EasyShare V570 vypadá na první pohled jako klasický digitální kompakt. Ale bližší zkoumání ukáže, že tu něco nehraje – na přední stěně aparátu jsou nad sebou dva malinkaté objektivy. Dohromady poskytují velmi slušné rozpětí zoomu.
rubrika: Digitál

Čtvrtek

Výuka cizího jazyku telefonem nebo detektor tsunami

05.01. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. SmsCount spočítá vaše odeslané textové zprávy a zobrazí ukazatel na hlavní obrazovce. Tutor-DE umožní výuku německého jazyka, Kuber zase odešle všechny vaše telefonní kontakty na e-mail.
rubrika: Palmare

Jak vytvořit vlastní rozsáhlé fotoalbum zdarma na internetu

05.01. - Chcete vystavit své neopakovatelné zážitky zachycené digitálním fotoaparátem na internetu? Máte však hodně fotografií a tudíž potřebujete desítky MB úložného prostoru, ale nechce se vám za něj platit? Potom zkuste českou službu, která vám rozsáhlé galerie vytvoří raz dva a to zcela zdarma.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Tisíce virů útočí na váš počítač? A bude hůř!

05.01. - Ke konci roku 2005 registrovaly antivirové firmy na zhruba 150 000 virů a jejich mutací. Jen to nárůst o 50 % v poměru ke všem virům, které znaly před začátkem minulého roku. Navíc se možnosti ohrožení počítačových dat stále více rozšiřují.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Adaptér umožní volat přes Skype z obyčejného telefonu

05.01. - Pokud požíváte program pro internetové hovory Skype, již brzy se budete moct obejít bez zauzlovaných kabelů od sluchátek a mikrofonu. Firma totiž začala nabízet adaptér, kterým přes USB propojíte svůj pevný telefon s počítačem – a „skypovat“ tak budete s přístrojem, na který jste zvyklí.
rubrika: Internet

Vykrást cizí účet je nebezpečně snadné

05.01. - Právě jste si díky platební kartě koupili na internetu letenku? Nebo jste kartou zaplatili večeři pro dva? Potom pozor, čísla vaší karty se dostala do cizích rukou, a peníze z účtu vám mohou zmizet snáze, než si možná myslíte.
rubrika: Bezpečnost

Oslavný videoklip na Tonyho Blaira ke stažení na internetu

05.01. - Pokud by vás zajímalo, jak tráví den předseda britské vlády, můžete se podívat na internetové stránky úřadu vlády Downing Street 10 a pustit si krátký film.
rubrika: Internet

Gates nepovažuje Google za hrozbu. Bojí se IBM

05.01. - Podle médií se Microsoft soustředí především na boj s internetovým gigantem Google. Zakladatel společnosti Bill Gates však tyto spekulace důrazně dementoval a za největšího vyzyvatele Microsoftu označil IBM.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

První v ČR: Známe tajné MP3/video novinky iAudio

05.01. - Jako první jsme získali informace o chystaných MP3/video přehrávačích značky iAudio a Cowon pro rok 2006. Chystá se přenosná digitální televize s přehráváním DivX filmů i stylový MP3 náhrdelník.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Virus šíří po internetu neonacismus

05.01. - Podle informací firem, které se zabývají počítačovou bezpečností, by dnešek měl být dnem nového útoku viru Sober. Datum není vybráno náhodně – v tento den totiž vznikla předchůdkyně Hitlerovy nacistické strany. A cílem viru je šířit neonacistickou ideologii.
rubrika: Internet

Pátek

Google chce prodávat video a software přes Internet

06.01. - Nejúspěšnější světový vyhledácač Google chce do své nabídky zařadit další služby, které mu mají pomoci v boji s Microsoftem, Yahoo a dalšími konkurenty. Zanedlouho by tak mělo být možné přes portál stahovat filmy nebo si nainstalovat balíček programů se značkou Google.
rubrika: Internet

Šetřete DVD mechaniku, prodloužíte tak její životnost

06.01. - Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, díky které si můžete definovat, co má PC udělat po dokončení nejen náročné úlohy (např. komprimace videa). Vhod by vám jistě mohl přijít i produkt, který šetří vaši mechaniku tak, že data načítá do paměti, odkud je potom používá. A nechybí ani nástroj na kompletní zálohu disku se systémem a český fakturační prográmek.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Rok 2006 ovládnou obývákové počítače, větší kapacity a miniaturní rozměry

06.01. - Včera začala jedna z největších akcí zaměřená na spotřební elektroniku. Veletrh CES 2006 ukazuje, jak se stále více prolíná běžná spotřební elektronika s výpočetní technikou. Samozřejmě se zvyšují kapacity všech úložných zařízení, rozměry displejů a zmenšuje se velikost přenosných zařízení.
rubrika: CheckTech

Nejlepší hry roku 2005 pro kapesní počítače

06.01. - V dnešním přehledu si představíme hry pro PDA, které se staly v roce 2005 těmi nejprodávanějšími. Patří mezi ně například budovatelská strategie Village Sim, chytlavá Bike or Die nebo adventura Myst. Polovinu žebříčku zaujímají hry s tématem Sudoku.
rubrika: Palmare

Microsoft vydal záplatu na kritickou chybu ve WMF

06.01. - Přestože Microsoft plánoval vydat záplatu na kritickou chybu ve WMF až 10. ledna, přehodnotila své rozhodnutí a vydala opravu již nyní. K tomuto rozhodnutí pravděpodobně přispěl tlak veřejnosti a vydání neoficiálních záplat.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Web Sněmovny navštěvují lidé kvůli daním

06.01. - Vládní návrh zákona o snížení daní je na sněmovních internetových stránkách aktuálně nejvíce vyhledávanou předlohou.
rubrika: Internet

Zeptejte se na internetu, proč vás bolí zub

06.01. - Zubní ordinace patří mezi nejméně oblíbená místa, která mnozí lidé navštěvují až v okamžiku nejvyšší nouze. I když přijdou, většinou se nezeptají na všechno, co je v souvislosti se zuby trápí. Navíc ani zubaři nemívají čas na detailní vysvětlování. Lidé se mohou obrátit na internetovou poradnu.
rubrika: Internet
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Najdete na iDNES.cz