Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Přijímačky na VŠ? Žádný problém. Stáhněte si, co potřebujete

aktualizováno 
Chystáte se na vysokou školu? Stáhněte si studijní materiály k humanitním i technickým oborům. Google prý podniká v Číně nelegálně. Test LCD TV: 20 palců za necelých 14 000 Kč. Nespěchejte s nákupem set-top boxu. Počkejte si na MPEG4.

Sobota

Křeslo na vodu vás povozí, kam mu ukážete

18.02. - Pokud stejně jako většina členů naší redakce trávíte většinu dne popíjením drinků u svého bazénu, jistě vás zaujme novinka na trhu rekreačních doplňků. Jde o plovoucí nafukovací křeslo, jehož automatický pohyb na vodní hladině můžete pohodlně řídit s pomocí dvou joysticků v opěradlech.
rubrika: CheckTech

Neděle

Vyzkoušejte si nové Zoner Photo Studio zdarma

19.02. - Nejnovější vydání přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem vám kromě aktuálních verzí zajímavých editorů, prohlížečů a konvertorů grafiky i videa nabídne třeba i hravý program FillToy, což je elektronická verze klasických omalovánek.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Nespěchejte s nákupem set-top boxu. Počkejte si na MPEG4

20.02. - Na konferenci Milníky Digitální televize, která se nedávno uskutečnila v Praze, zazněla mimo jiné informace, že výrobci chtějí po roce 2007 vyrábět pouze set-top boxy s podporou formátu MPEG4 a HDTV.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Vylepšené volání z PDA zdarma a WinXP na palmu

20.02. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program iSpin je launcher vzhledem připomínající nejvíce asi Windows XP. Resco Locker umožňuje uzamknutí aplikace v paměti, Skype zase vydal v minulém týdnu finální verzi programu pro volání zdarma.
rubrika: Palmare

Nové foťáky Panasonicu: nejmenší ultrazoom i široký úhel

20.02. - Mezi digitální foťáky Panasonicu přibyly dva nové modely, které se chlubí přídomkem „nejmenší“. Jde o nejmenší fotoaparát s desetinásobným zoomem a o nejmenší širokoúhlý přístroj (s ohniskovou vzdáleností odpovídající 28 mm).
rubrika: Foto & Kamery

Chcete mít data pod zámkem? Mikrodisk zvládá 4 gigabyty

20.02. - S minidisky jako by se roztrhl pytel - ovšem tento výrobeček Imation a Toshiby stojí za povšimnutí. A to nejen kvůli designu po vzoru zámku, ačkoliv se bude nepochybně velice pěkně vyjímat jako klíčenka. 4GB v rozměrech cca 2 centimetrů jsou slušný výkon - a 5 MB/s také. Plus výborný software.
rubrika: Notebooky

Telecom nabídne třicet televizních kanálů

20.02. - Český Telecom si zajistil kontrakty na osm televizních kanálů a pět rozhlasových stanic pro své internetové televizní vysílání (IPTV). Řekl to výkonný ředitel pro prodej a marketing Simon Burckhardt.
rubrika: Internet

Google nevydá data ani vládě USA

20.02. - Internetová společnost Google odmítla vyhovět požadavku amerického ministerstva spravedlnosti a neposkytne mu informace o tom, kdo a co pomocí služby Google hledá na internetu. Google tak oficiálně oznámil to, o čem hovoří už několik dnů.
rubrika: Internet

Nastane soumrak hazardních her na internetu?

20.02. - Karibský stát Antigua se bouří proti záměru amerických zákonodárců zakázat hazardní hry přes internet. Země, kde žije pouze 67.000 lidí, si stěžuje na Spojené státy, že nezareagovaly na rozhodnutí Světové obchodní organizace (WTO) a neodstranily současné restrikce.
rubrika: Internet

Úterý

Programy pro přenos souborů na internetu aneb Ovládněte FTP servery

21.02. - Ačkoli lze soubory z internetu stahovat přímo z webového prohlížeče, je někdy výhodnější a pohodlnější použít specializovaný nástroj tzv. FTP klienta. Tyto přehledné a grafické programy se za vás připojí k serveru a stáhnou všechny programy co jen budete chtít.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Tungsten T3 – bestseller

21.02. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Palm Tungsten T|3 byl mezi PDA na platformě PalmOS malou revolucí. I dnes má ale co nabídnout a jeho nedostatků není ani zdaleka tolik, abychom jej měli ignorovat.
rubrika: Palmare

Přijímačky na VŠ? Žádný problém. Stáhněte si, co potřebujete

21.02. - Chcete vědět jak funguje autopilot v letadle? Zajímají vás základy moderního designu? Je vaším koníčkem vesmír a astronomie? Chystáte se na vysokou školu? Stáhněte si studijní materiály k humanitním i technickým oborům.
rubrika: Internet

Hacknutí se podařilo: Apple MacOS X funguje na běžných PC

21.02. - Není to zcela bezproblémové, ale funguje to. Na Internetu lze nalézt pomůcky pro použití operačního systému Apple MacOS X 10.4.4 na kterémkoliv běžném PC či notebooku. Ochranu Apple překonal hacker Maxxuss. Zdá se, že 3 kvalitní systémy na 1 PC - Windows XP, Linux a MacOS X - jsou reálnou volbou.
rubrika: Notebooky

Google prý podniká v Číně nelegálně

21.02. - Americká internetová společnost Google se v Číně dostala do podezření, že pro podnikání v této zemi nemá náležitou licenci. Firma, která svolila blokovat na svých čínských serverech politicky citlivé odkazy, však toto obvinění popřela.
rubrika: Internet

Samsung čelí žalobě hollywoodských studií

21.02. - Skupina amerických filmových studií, do které patří například Walt Disney a Time Warner, podala žalobu u amerického soudu na korejského výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Video & TV

Vylepšete své webové stránky. Stáhněte si potřebné nástroje

21.02. - Okrášlete si webové stránky pomocí nástrojů od společnosti Yahoo!. Díky nim můžete do svých výtvorů dodat nejrůznější vychytávky, které upoutají případné návštěvníky. Vybavte své stránky kalendářem nebo třeba možností hodnotit jednotlivé články počtem hvězdiček.
rubrika: Internet

Středa

Acer n310 - jaký je nejlevnější VGA kapesní počítač?

22.02. - Acer se svými PDA řady n300 způsobil malou revoluci. Model n310 je prodáván za cenu kolem 9 tisíc i s daní, což bylo v oblasti VGA zařízení doposud věcí nevídanou. Jaké jsou naše dojmy z tohoto malého a lehkého PDA?
rubrika: Palmare

Test LCD TV: 20 palců za necelých 14 000 Kč

22.02. - Jak klesá cena plochých LCD televizorů, stále více uživatelů uvažuje o jejich koupi. Vybrali jsme ty nejlevnější, které mají úhlopříčku alespoň 19“ a postupně vám přineseme jejich testy. Prvním modelem, který se k nám do redakce dostal, je LCD TV ECG 20 LC 12.
rubrika: Monitory

Microsoft má v Evropě další potíže

22.02. - Skupina konkurentů americké softwarové společnosti Microsoft podala k Evropské komisi novou stížnost. Americkou firmu ve stížnosti obviňují z toho, že se na trhu chová způsobem, který není ke konkurenci spravedlivý. Uvedla to agentura Reuters.
rubrika: Software

Google porušil kvůli pornu autorská práva

22.02. - Americký federální soudce v úterý rozhodl, že společnost Google porušila autorská práva stránky pro dospělé, když ve výsledcích vyhledávání obrázků ukázala jejich zmenšené náhledy.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Noste si svůj počítač v kapse

22.02. - Chtěli byste na jakémkoli počítači pracovat se stejným profilem ve Windows (soubory, nastavení, pošta) jako doma? Technologie od společnosti Migo to umožňuje a navíc synchronizuje všechny změny, které jste na cizím počítači provedli, se stavem ve vašem hlavním počítači.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Podívejte se na internetu, co jíte

22.02. - Lidé si mohou na internetových stránkách www.spotrebitel.cz porovnat kvalitu potravin vyráběných a prodávaných v České republice. Internetovou aplikaci v těchto dnech zkušebně zprovoznilo občanské sdružení Spotřebitel.cz.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Pevný disk jako složka? Žádný problém

23.02. - V dnešním díle se dozvíte, jak se zbavit zobrazování schránky v Office 2003, jak připojit váš pevný disk, aby se tvářil jako složka, či jak obnovit klávesovou zkratkou smazaný soubor. Nechybí ani tip, kterým změníte barvu příkazového řádku, zformátujete pevný disk nebo obnovíte okna po restartu PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

MP3 přehrávač, kterým ovládnete i televizi

23.02. - MP3 přehrávač, který vypadá jako mobilní telefon nabízí nadstandardní funkce v podobě dálkového ovládání na televizi, čtečku paměťových karet, přehrávání filmů a další zajímavé funkce. Jaký je tento švýcarský nožík mezi MP3 přehrávači?
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Rubikova kostka pro vetřelce a parádní hodiny zcela zdarma

23.02. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. Aplikace ScreenSnapS60 zachytí obsah displeje. XXL ScreenSaver je výborným freeware šetřičem obrazovky, TOPGUN Navy Strike akční arkádou, Symantec Mobile Security zase bezpečnostní balík.
rubrika: Palmare

Linux aneb třetí systém pro Mac: Knoppix běží na intelovských Applech

23.02. - Daří se rozběhnout Linux na počítačích Apple - potřebná přizpůsobení již fungují. Open source projekt OSx86 přizpůsobuje linuxovou distribuci Knoppix na míru novým Macům. Uvidíme, zda se dříve podaří rozchodit plnohodnotné Windows XP či Knoppix pro krásné Apply. Zatím mají oba projekty své problémy.
rubrika: Notebooky

Microsoft omylem zveřejnil podrobnosti o Vistě

23.02. - Společnost Microsoft předčasně zveřejnil informace o chystaném operačním systému Windows Vista na jedné ze svých internetových stránek a omylem prozradil, že se chystá vydat osm různých verzí nového programu. Zprávu o verzích programu zatím největší světový výrobce softwaru nezveřejnil oficiálně.
rubrika: Software

Satelitní navigace v autech je nebezpečná

23.02. - Podle nejnovější studie, kterou provedl Reuters, je používání satelitní navigace v automobilu za jízdy nebezpečnější než orientace podle mapy.
autor: Jan Kužník
rubrika: CheckTech

Google už není, co býval: porušuje zákony i soukromí

23.02. - Ty tam jsou časy, kdy firma Google působila i přes své miliardové zisky dojmem „srdcaře“, který se bije za dodržování určitých morálních zásad na internetu. Dnes tento portál cenzuruje výsledky vyhledávání v Číně, poškozuje autorská práva a uchovává citlivé informace o svých uživatelích.
rubrika: Internet

Pátek

Spb AirIslands - hra, která způsobuje závislost

24.02. - Chcete se stát pánem ostrova a vybudovat si od základů svoji vesnici? Ve hře Spb AirIslands tak můžete učinit. A pokud vás omrzí hrát si na boha, můžete se odreagovat u některé ze tří miniher, které jsou součástí této povedené strategie, která je obzvláště na VGA kapesních počítačích opravdovou pastvou pro oči.
rubrika: Palmare

Nový Winamp vylepšuje bezpečnost i vlastnosti

24.02. - Firma Nullsoft vydala zatím neoficiálně novou verzi populárního multimediálního přehrávače Winamp. Vedle nových bezpečnostních oprav Winamp 5.2 nabízí i nové vlastnosti, které potěší například majitele MP3 přehrávačů iPod či Creative.
rubrika: Software

Převeďte snadno Windows Media Files na MP3

24.02. - Připravili jsme pro vás nejen jednoduchý nástroj pro převod souborů WMV, WMA a ASF do MP3, ale také program pro vylepšení a doplnění informací zobrazující hodiny v systému Windows XP. Hodit by se vám mohla i aplikace pro vyřešení problému s nefunkčností hardware v PC, či český produkt, se kterým budete na internetu v bezpečí.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Microsoft se hájí na internetu

24.02. - Americký softwarový gigant Microsoft nezvykle zveřejnil svou obhajobu vůči obviněním od Evropské komise na internetu. Komise podnik viní z toho, že nevyhověl jejím požadavkům z roku 2004. Firmy své obhajoby zpravidla drží v tajnosti.
rubrika: Internet

Ve čtvrtek byla stažena miliardtá skladba z iTunes

24.02. - Další milník překonala služba iTunes Music Store, když ke konci tohoto týdne obsloužila uživatele, který si stáhl 1 000 000 000. skladbu.
rubrika: MP3 & Audio

Víme přesně, kdo vyhraje hokejový turnaj na olympiádě

24.02. - Společnost Sports Interactive na svých počítačích nasimulovala celý hokejový turnaj na olympiádě v Turíně. Určila vítěze včetně počtu gólů a jejich střelců. Zlatou medaili získá Rusko. Má to však háček.
autor: Jan Kužník
rubrika: CheckTechNejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Jak vyzrát na algoritmus News Feed, který řadí příspěvky na Facebooku

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz