Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: V digitálním TV vysílání v Praze přibude další stanice

aktualizováno 
Multiplex B, který provozuje CDG pustí od prvního dubna do vysílání slovenskou zpravodajskou stanici TA3. Bojují s ohněm i vodou, dokáží téměř nemožné. Hasiči. Apple se soudí s Applem. Už skoro třicet let. Opravu IE zatím místo Microsoftu nabízí jiná firma.

Sobota

Souhrn článků: Nová Windows zase zpožděna

25.03. - Další zpoždění nástupce Windows XP. Kdy přijde Windows Vista? Firefox 2.0 pomalu míří mezi uživatele. Český vynález - ovládání PC okem - získal prestižní cenu. EU podpoří zavedení internetu na vesnice. Chystá Sony revoluci na poli televizních přijímačů? Na zápěstí: první osobní počítač místo hodinek.
rubrika: Prakticky

Neděle

Stáhněte si programy na poslech internetových rádií i na výrobu vyzvánění

26.03. - Dnešní přehled nových a aktualizovaných aplikací pro práci se zvukem a hudbou vám nabídne například open source nástroj na konverzi mnoha různých hudebních a video formátů nebo také program MP3 Knife, který vám zdarma pomůže sestříhat MP3 soubory, například do podoby originálního vyzvánění pro váš mobilní telefon.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Satelitní mapa zachytila letící auto. Že by Harry Potter?

27.03. - Vznášející se automobily jsou oblíbenou rekvizitou fantastických filmů. Dle snímků z Google Earth, rozsáhlé mapy světa složené z družicových a leteckých záběrů Země, se možná jeden takový automobil pohybuje po Austrálii.
rubrika: Software

Výborný prohlížeč fotek zdarma a deníček pro Casanovu

27.03. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Lingo je mnohojazyčný slovník, do kterého si můžete nainstalovat jen jazyky, které využijete (včetně českého). S programem My Lovers si můžete evidovat své lásky, Battery Meter je zase ukazatel stavu aku.
rubrika: Palmare

Paroubek vyhrál boj s „buranem z Googlu“ jen napůl

27.03. - Neškodné žerty v podobě Google bomb zaměstnaly webmastery už druhého předsedy vlády. Nejdřív se snažili uchránit expremiéra Grosse. A nepovedlo se jim to jen kvůli překlepu. Až za premiéra Paroubka byli úspěšnější. Humorným chybám se ale opět nevyhnuli.
rubrika: Internet

Citlivost novým hitem výrobců digitálů

27.03. - Ještě nedávno se výrobci digitálních fotoaparátů předháněli, kdo dokáže vměstnat více buněk do čipů, a tak jsme se najednou probudili do doby osmimegapixelové v oblasti cenově dostupných malých kompaktů. Posledním trendem je zvyšování citlivosti, a to na hodnoty, jež byly doménou u DSLR zrcadlovek.
rubrika: Foto & Kamery

Český kryptolog prolomil bankovní protokol

27.03. - Český kryptolog Vlastimil Klíma prolomil funkci, kterou pro zabezpečení své datové komunikace používají některé banky. Integritní funkci pod označením MD5 používají například protokoly SSL v elektronickém bankovnictví nebo některé certifikační autority pro elektronický podpis.
rubrika: Bezpečnost

Úterý

Fujitsu Siemens přichystal tvrdou konkurenci pro Sony. Nový Lifebook

28.03. - V portfoliu společnosti Fujitsu-Siemens lze krom běžných přenosných počítačů nalézt i velmi zajímavý subnotebook. Model označený P7120 je dalším ukázkovým příkladem, jak do miniaturního šasi zabalit vše, co si může přát i velmi náročný uživatel.
autor: Michal Hron
rubrika: Notebooky

Elektronická kniha jízd šetří výdaje za automobil

28.03. - Nechcete se zdržovat s vedením knihy jízd automobilu? Potom si pořiďte její elektronickou variantu. Velmi rychle zjistíte, že vedení automobilového parku bude nejen přehlednější, ale i rychlejší a pohodlnější.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Ceny kapesních počítačů na historickém minimu

28.03. - Přinášíme vám přehled kapesních počítačů na českém trhu, o kterých si myslíme, že jejich nákup je výhodný. VGA PocketPC pro práci můžete mít za cenu od osmi tisíc. Totéž platí o PDA s navigací, zlevnilo též zařízení LifeDrive se 4GB diskem nebo nadupaný Dell Axim X51v.
rubrika: Palmare

Policie získá 3D snímek obličeje dříve, než mrknete

28.03. - Nová technologie umožní bezpečnostním složkám a dalším zájemcům velice rychle identifikovat osoby, které je zajímají. Pomůže tomu řada inovací systému trojrozměrného snímání obličeje.
rubrika: Bezpečnost

Intel plánuje novou značku pro profesionální PC

28.03. - Pentium zmizí ze světa. Stále více indícií nasvědčuje tomu, že Intel se zbaví značky Pentium. Vicepresident Intelu Anand Chandrasekher prozradil, že Intel zvažuje zavedení třetí značky - tentokrát pro business PC. Značka má mimo jiné usnadnit pochopení výhod (Intelu) i méně technickým uživatelům.
rubrika: Notebooky

Rychlostní rekord v přenosu dat: až 70 DVD za sekundu

28.03. - Na vzdálenost 160 km se podařilo německým a japonským vědcům ustanovit nový rychlostní rekord v přenosu dat.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Přes kapesní počítač můžete ruletu sázet i od bazénu

28.03. - Pokud si chcete v Las Vegas zahrát bingo, poker nebo blackjack, či sázet na dostihy, nemusíte být v ruchu hracích hal, nebo se mačkat ve frontách na sázky. Vše v klidu vyřídíte z pohodlí kavárny, baru, nebo lehátka u bazénu.
rubrika: Internet

V digitálním TV vysílání v Praze přibude další stanice

28.03. - Multiplex B, který provozuje CDG pustí od prvního dubna do vysílání slovenskou zpravodajskou stanici TA3.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Apple se soudí s Applem. Už skoro třicet let

28.03. - V jedné londýnské soudní síni proti sobě mají tento týden usednout právníci dvou společností Apple. Jedni budou zastupovat amerického počítačového giganta, druzí anglickou firmu, která se stará o práva na skupinu Beatles.
rubrika: MP3 & Audio

Středa

Treo vytrhlo Palmu trn z paty, jeho PDA tu jsou již 10 let

29.03. - Kapesní počítače Palm se prodávají již deset let - pojďte si zavzpomínat na první model... Jejich výrobce rovněž zveřejnil hospodářské výsledky, firemním tahounem se stal komunikátor Treo.
rubrika: Palmare

Bojují s ohněm i vodou, dokáží téměř nemožné. Hasiči

29.03. - Některé kritické situace dokáží vyřešit jen oni. Používají techniku z kategorie XXXL. Přečtěte si, co dokáží hydraulické nůžky, obří cisterny, vzduchové zvedáky a další nástroje z hasičské výbavy.
rubrika: CheckTech

Karabinka na opasek: 2 gigabyty dat v odolné formě

29.03. - Ideální forma pro dnes takřka nepostradatelnost: nezbytnou paměťovou klíčenku si díky Imation lze vzít opravdu všude. Téměř úplně obyčejně vypadající karabina na opasek skrývá uvnitř plnohodnotnou až 2GB paměťovou klíčenku. A zvenčí je téměř tak odolná jako klasická karabina.
rubrika: Notebooky

Opravu IE zatím místo Microsoftu nabízí jiná firma

29.03. - Problém Internet Exploreru s DHTML již vedl bezpečnostní firmu eEye Digital Security k vydání neoficiální záplaty.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Bluetooth zrychlí až k 100 Mb/s

29.03. - Populární technologie pro bezdrátový přenos dat na krátké vzdálenosti se dočká dalšího vylepšení, když značně přidá na rychlosti či chcete-li propustnosti.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Němci nabízejí dva roky vězení za stahování filmů a hudby

29.03. - Již od příštího roku se každý německý uživatel, který si nelegálně stahuje hudbu a filmy, může bát trestního stíhání a pobytu ve vězení. Může za to nově přijatý zákon.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Windows Vista ještě nevyšla a EU už je chce zakázat

29.03. - Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Krosová pohrozila americké společnosti Microsoft, že jí nepovolí prodávat nový operační systém Vista v Evropě, pokud bude dodáván s integrovaným programovým vybavením, které by narušovalo konkurenční prostředí.
rubrika: Software

Čtvrtek

Vraťte barvy vašim černobílým snímkům

30.03. - Představíme vám jednoduchý, ale přitom vysoce výkonný program pro obarvování černobílých obrázků. Kolorizace v tomto produktu probíhá pomocí automatické detekce okrajů a hran objektů. Pokud ho vyzkoušíte, budete mile překvapeni.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Ženy zajímá internet více než muže

30.03. - Podle výzkumu společnosti EIAA (European Interactive Advertising Association) stráví evropské ženy během příštího roku na internetu více času než muži. Přestávají však číst tištěné magazíny.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Proč si pořídit plochý televizor

30.03. - Je jich celá řada, zvláště když si je můžete dovolit. Nesporným faktem však je, že vždy mají horší obraz než tradiční televizory a většině lidí to prostě nevadí. Opakuje se tatáž situace jako u domácího kina, které v drtivé většině případů znamenalo faktické zhoršení kvality zvuku.
rubrika: Monitory

Palm slaví 10. výročí - největší legendy kapesních počítačů

30.03. - Společnost Palm oslavila 10 let od uvedení svého prvního PDA na trh. Ohlédněte se s námi, jak to všechno začalo a které palmy se staly doslova legendou. Zavzpomínáme si na první palm - Pilot 1000.
rubrika: Palmare

3:1 vítězství integrovaných grafik aneb slabé, ale levné

30.03. - Proč nikdo nechce kvalitní a rychlé grafické čipy ve svém notebooku? Samostatné grafické čipy s vlastní pamětí prohrávají bitvu o uživatele a jeho peněženku na celé čáře. Levná integrovaná řešení pro většinu požadavků stačí - tomu pak odpovídá i výsledek tržního průzkumu agentury Jon Peddie.
rubrika: Notebooky

EU vyslýchá Microsoft, ten slibuje vstřícnost

30.03. - U Evropské komise začíná za zavřenými dveřmi slyšení Microsoftu. největší světové softwarové firmě hrozí pokuta až dva miliony eur denně. Microsoft totiž nevyhověl požadavkům, které mu komise nařídila před dvěma lety kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže.
rubrika: Software

iPod nabídne nastavení maximální úrovně hlasitosti

30.03. - Firma Apple se rozhodla šetřit sluchové ústrojí uživatelů přehrávačů iPod. Nově budou moci uživatelé využít systém pro nastavení maximální úrovně hlasitosti.
autor: Roman Všetečka
rubrika: MP3 & Audio

Zkuste si rozvod nanečisto - v počítačové hře

30.03. - Postavičky jako ze South Parku vás provedou soudním řízením. Na webu ministerstva spravedlnosti si můžete zahrát jednu ze tří animovaných her s tématy: rozvod, sousedský spor a spor o půjčku.
rubrika: Internet

Pátek

Nebojte se formulářů. Vyplňujte je na PC.

31.03. - Nejenže pro vás máme nachystanou aplikaci, která nedovolí vybraným osobám spustit program či dokument v PC, ale hodit by se vám mohl i firewall od tvůrce programu Ad-Aware či software, který umí vytvořit prezentaci z vašich fotek. A nechybí ani užitečná aplikace pro vyplňování formulářů na PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Digitální fotografie válcuje klasiku. Je ale opravdu lepší?

31.03. - Digitální fotografie je sice proti své starší více než stoleté klasické sestřičce malým téměř desetiletým mrňousem, přesto díky především poslední dvouletce zahnal digitál analog ošklivě do kouta. Jedná se o definitivní vítězství nul a jedniček nad klasikou nebo ještě v něčem vládne filmový aparát?
rubrika: Foto & Kamery

Největší legendy kapesních počítačů
Palm slaví 10. výročí

31.03. - Společnost Palm oslavila 10 let od uvedení svého prvního PDA na trh. Ohlédněte se s námi, jak to všechno začalo a které palmy se staly doslova legendou. Připomeneme si Zire, Tungsteny nebo komunikátor Treo.
rubrika: Palmare

Propojení našeho mozku s počítačem bude realitou

31.03. - Neuropočítače jsou zatím hudbou budoucnosti - ale blíží se mílovými kroky. V institutu Maxe Plancka vyvinuli první zárodek neuronálního rozhraní - podařilo se jim propojit křemíkový čip s neurony savce. Současně však vědci varují - cesta k integraci počítače a člověka bude trvat ještě desetiletí.
rubrika: Notebooky

Konkurence pro iTunes? Creative má on-line obchod

31.03. - Společnost Creative, která má na svědomí populární MP3/video jukebox Cretaive Zen Vision M, otevírá ve Francii internetový obchod s hudbou a filmy.
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & AudioNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Druhá přechodová síť pro nové televizní vysílání DVB-T2 nabízí Novu

Aktuální (leden 2018) pokrytí signálem DVB-T2 v přechodovém multiplexu 13...

Společnost Digital Broadcasting spustila v lednu dva nové vysílače přechodové sítě DVB-T2. Lidé si v ní naladí...

Pozor na lákavé výprodeje televizorů, ty bez DVB-T2 HEVC se nevyplatí

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Český telekomunikační úřad vydal výzvu k obezřetnosti při nákupu nového televizoru. Ve vánočních akcích a povánočních...

Česká televize odloží start vysílání v DVB-T2 až na příští rok

Mapa pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 na konci listopadu 2017.

Vstup České televize do nové generace pozemního televizního vysílání přijde později, než se původně očekávalo.

Najdete na iDNES.cz