Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Ve znamení Invexu

aktualizováno  8:00
Tento týden jsme se zaměřili na letošní Invex a přinesli jsme vám spoustu nových informací o digitálním pozemní TV vysílání. Nevynechali jsme ani pravidelnou dávku nových programů rad pro nakládání s počítačem.

Sobota

Souhrn článků: Pozor! Tiskárna vás špehuje

22.10. - Americká tajná služba může jednoduše zjistit, kdy a kde byla vytištěna každá stránka, která ji přijde pod ruku. Pracujete s počítačem? Budete tlustí. Velký test DVD/VHS rekordérů. Vyberte si nejlevnější kapesní počítač.
rubrika: Prakticky

Neděle

Vytvořte si zvonění pro mobil

23.10. - Hrajete-li si rádi se svým mobilním telefonem, určitě byste v dnešním přehledu zajímavých programů pro práci s hudbou neměli přehlédnout aplikaci Mobile Music Polyphonic, která slouží k vytváření polyfonních vyzvánění nebo WinVorbis – sadu nástrojů na podporu hudebního formátu OGG Vorbis.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Test digitálního vysílání: lidé byli většinou překvapeni kvalitou obrazu

24.10. - Od začátku prázdnin měli možnost čtenáři našeho serveru zapůjčit si set-top box pro příjem pozemního digitálního televizního vysílání. I když se zatím jednalo pouze o experimentální vysílání, byly odhaleny některé problémy, které mohou provázet i začátek řádného digitálního vysílání.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Co by fanouškům PDA nemělo na Invexu uniknout

24.10. - Dnes začíná v Brně tradiční veletrh výpočetní techniky Invex. Stejně jako vloni se ho účastní několik prodejců PDA a příslušenství k nim. Zajímá vás, co vše a hlavně kde můžete vidět?
rubrika: Palmare

Test digitálního vysílání: lidé byli většinou překvapeni kvalitou obrazu

24.10. - Od začátku prázdnin měli možnost čtenáři našeho serveru zapůjčit si set-top box pro příjem pozemního digitálního televizního vysílání. I když se zatím jednalo pouze o experimentální vysílání, byly odhaleny některé problémy, které mohou provázet i začátek řádného digitálního vysílání.
rubrika: Digitální televize

Vlajková sada pro levné AMD notebooky: má se Centrino čeho bát?

24.10. - VIA představila čipovou sadu pro Athlon 64 a Sempron. Je vybavena vylepšeným grafickým jádrem DeltaChrome s podporou efektů DirectX9 - a současně také nabízí sběrnici PCI Express, pro jistotu i s podporou pro externí grafický čip na plné rychlosti. Že by ideální sada pro levné sestavy s AMD?
rubrika: Notebooky


Razie v EU kvůli dětskému pornu na Internetu

24.10. - V posledních dnech uspořádala policie dva zátahy na internetové distributory dětského porna. První proběhl v Řecku, druhý jen o několik dní později ve Španělsku.
rubrika: Internet

Microsoft přidal nové funkce do Windows Vista

24.10. - Firma Microsoft uvolnila novou betaverzi operačního systému Windows Vista. Přidala do ní některé novinky, které prý potěší především odborné uživatele.
rubrika: Software

Úterý

Vypínejte na noc počítač - ušetříte

25.10. - Výrobce počítačů Fujitsu Siemens provedl nedávno průzkum, podle kterého připravují nevypnuté počítače ekonomiku Velké Británie o obrovskou sumu peněz.
rubrika: Hardware

Nejmenší Wi-Fi karta pro PDA v testu redakce

25.10. - PocketPC vybavené SDIO slotem lze snadno rozšířit o bezdrátovou kartu Spectec SDW-820 standardu 802.11b. Ta sice PDA přesahuje, ovšem jen o pouhých 6 mm. Jak se s kartou pracuje?
rubrika: Palmare

Poslouchejte rádia na internetu

25.10. - Díky celosvětové síti si své oblíbené rádio můžete naladit v jakémkoliv koutu ČR a také např. v Austrálii nebo na jižním pólu. Mnoho rozhlasových stanic šíří svůj signál v internetové síti prostřednictvím procesu označovaného jako datový proud (streamovaně).
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Pomalé zavádění digitální televize odskáčou lidé v pohraničí. Zhorší se jim příjem

25.10. - Digitální televizní vysílání je jedním hlavních témat letošního Invexu. V rámci diskuzního panelu, který zde probíhal, se mohli návštěvníci například dozvědět, že pomalé rozšiřování digitálního pozemního TV vysílání (DVB-T) patrně omezí příjem klasického analogového vysílání v pohraničí.
autor: Pavel ŠkopekRoman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Již příští rok přijdou nové televizní stanice

25.10. - Přímo pod letošní stromeček by mohli dostat dárek od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) další žadatelé o digitální televizní licenci. Ti tak budou moci již příští začít konkurovat zavedeným provozovatelům.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Jedním klikem k informacím z Wikipedie

25.10. - Společnost Answers.com bude spolupracovat Wikimedia Foundation. Uživatelé tak získají mnohem snadnější přístup k údajům z internetové encyklopedie Wikipedia. Answers.com bude navíc pomáhat prosazovat cíle a vize Wikimedia Foundation.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

První trest za používání BitTorrentu

25.10. - Osmatřicetiletý muž z Hongkongu se stal prvním člověkem, který byl odsouzen za šíření filmů prostřednictvím programu BitTorrent.
rubrika: Internet

Cestovní pasy s čipem budou už za rok

25.10. - Ministr vnitra František Bublan na Invexu oznámil, že ČR začne příští rok vydávat pasy s biometrickými údaji.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Fotoaparáty budoucnosti budou napájet palivové články

25.10. - Po noteboocích a PDA se digitální fotoaparáty mohou stát dalším typem zařízení, do kterých se namísto baterií budou dávat malé palivové články.
rubrika: Foto & Kamery

Středa

Velký test prohlížečů fotografií na PDA zdarma

26.10. - Otestovali jsme pro vás pět prohlížečů fotografií na PocketPC. Jediným kritériem pro výběr produktů byla jejich nulová cena. Zajímá vás, co vše takováto aplikace zdarma umí a jestli jsou mezi testovanými výrazné rozdíly?
rubrika: Palmare

Invex 2005: Menší a horší než jsme čekali

26.10. - V pondělí začal na Brněnském výstavišti již patnáctý jubilejní ročník mezinárodního veletrh informačních a komunikačních technologií Invex. Našel konečně Invex svojí novou tvář? Vyplatí se vůbec na něj vypravit?
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

I jemným doladěním dostanete z vašich snímků perfektní obrázky

26.10. - Digitální fotoaparáty již delší dobu nejsou pouhou doménou bohatších lidí. V posledních měsících, díky velmi příznivým cenám, zažívají doslova revoluci. Víte, jaké úpravy se s nimi dají dělat, aby byly perfektní? My vám ukážeme, jak i jemné vyladění udělá z podprůměrného snímku doslova zázrak.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Také Microsoft bude vyhledávat v knihách

26.10. - Microsoft doplní do svého internetového vyhledávání MSN Search novou službu, která umožní vyhledávat v některých knihách.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Procesorová revoluce jinak aneb PWRficient: 2 jádra x 2 GHz = 5 Wattů

26.10. - 10násobný výkon na 1 Watt příkonu jsou schopné dodat procesory firmy P.A.Semi. Výsledkem výzkumu veterána procesorového inženýrství, Dana Dobberpuhla, je více jader postavených na IBM architektuře Power. Dobberpuhl vyvinul například procesory Alpha či StrongARM, třetím průlomem tak je PWRficient.
rubrika: Notebooky

Máte Skype? Okamžitě si nainstalujte novou verzi

26.10. - Uživatelé stále populárnějšího komunikační systému pro telefonování přes internet Skype ohrožují dvě vysoce kritické bezpečnostní chyby. Měli by si proto urychleně nainstalovat novou verzi, která tyto chyby odstraňuje.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Bezpečnost

Církev zakazuje studentům vést si deníček na síti

26.10. - Soukromá církevní škola zakázala svým studentům vést si internetový deník, tak zvaný blog. Prý by se kvůli němu mohli stát terčem zájmu sexuálních zvrhlíků.
rubrika: Internet

Googlu „utekla“ informace o chystané konkurenci pro eBay

26.10. - Portál Google připravuje svou verzi internetové aukční síně. Informace o tom pronikla na veřejnost nejprve „náhodou“.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Aktuální měnový kurz v mobilu či hra DynaBlaster zdarma

27.10. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Mobile Exchange Rate přinese do vašeho telefonu aktuální měnový kurz. Converter dokáže převést více než 650 jednotek mezi sebou, MiniBlaster je klon legendární hry.
rubrika: Palmare

Satelitní snímky prozradí, odkud se připojujete k internetu

27.10. - Ověřte si, zda se opravdu nacházíte na webu, který jste zadali do internetového prohlížeče IE. Zapněte zabezpečení proti e-mailovým virům v OE. Jednoduchá služba vám ukáže na satelitním snímku polohu libovolného počítače připojeného k internetu. A nebude chybět ani návod, jak změnit Product Key u Windows XP a ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nevyhráli jste náhodou 17“ LCD Eizo?

27.10. - Uplynulých 14 dní probíhala na Technet.cz soutěž o 17“ LCD monitor renomované značky Eizo. Zajímá vás kdo vyhrál a jaké byly správné odpovědi?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Digitální televize umí víc, než si myslíte

27.10. - Digitální televize nabízí dosud nevídané možnosti. Jejím prostřednictvím se dá hlasovat do hitparád, vyhledávat ukradená auta, hrát hry, číst aktuální zpravodajství z internetu a ta dále. Potřebujete k tomu jen maličkost. Digitální set-top box podporující funkci MHP a připojení k internetu.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitální televize

Dnes začíná digitální rozhlasové vysílání DAB

27.10. - Celý měsíc bude Český rozhlas testovat vysílání v digitálním formátu DAB.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Radnice plánuje bezplatný internet pro celou Prahu

27.10. - Lidé na celém území hlavního města by mohli mít od července příštího roku internet zdarma. Oznámil to místostarosta Prahy 5 Martin Stránský. Lidé v jeho obvodu už surfují bezplatně.
rubrika: Internet

Pátek

Změřte si výkon vašeho počítače

28.10. - Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, která vám minimalizuje libovolné okno do systémové lišty Windows a tím uvolní hlavní panel. Zajímat by vás mohla i aplikace, která zajistí pohodlný přístup k mnoha funkcím a vlastnostem ve Windows. Pokud vás zajímá konfigurace PC, určitě uvítáte perfektní diagnostickou utilitku a nechybí ani česká aplikace pro nastavení fotografií k odeslání do fotolabu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Solární klobouk dobije váš mobil nebo MP3 přehrávač

28.10. - Chystáte se uspořádat večírek? Přinášíme vám dva zajímavé tipy, díky kterým nebude žádná party nudná. Navíc bychom zde měli klávesnici pro lidi s neustále zkřehlými prsty, hrající toaletu a jako bonbónek na závěr, klobouk s integrovanými solárními panely.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Milovník zvířat Cleveland Amory se narodil před 100 lety
Milovník zvířat Cleveland Amory se narodil před 100 lety

VIDEO 2. září 1917 se narodil novinář, spisovatel a militantní bojovník za práva zvířat Cleveland Amory. Působil v řadě prestižních amerických médiích, třeba v NBC....  celý článek

Navzdory válce vyrobili  ve firmě Laurin & Klement nový motor
Navzdory válce vyrobili ve firmě Laurin & Klement nový motor

VIDEO V roce 1917 musela mladoboleslavská automobilka Laurin & Klement spoléhat nejvíce na předválečné modely svých vozů a plnila hlavně válečné zakázky. Přesto v...  celý článek

Před 100 lety vyhnali cara Mikuláše II na Sibiř
Před 100 lety vyhnali bývalého cara Mikuláše II. na Sibiř

VIDEO Abdikací cara Mikuláše II. skončilo na konci zimy 1917 panování dynastie Romanovců v Rusku. V srpnu téhož roku byla celá jeho rodina vyhnána do...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.