Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Víte proč nejezdí pendolino?

aktualizováno 
Proč nejede pendolino? Protože ho neřídí člověk. Vyplatí se nyní kupovat set-top box pro příjem digitální DVB-T televize? Hudba v MP3 bude pravděpodobně i letos stále „zadarmo“. Končí značka Pentium?

Sobota

Souhrn článků: Digitální televize opustila v Česku kolébku

14.01. - Experimentální digitální vysílání DVB-T bylo sice zahájeno již v roce 2000. Jaké zajímavé události přinesl v této oblasti loňský rok a co můžeme očekávat letos? Kodak mění logo. Stáhněte si zdarma dokumenty, encyklopedie a příručky pro každý den. Nástupce současných DVD dorazí do Česka na jaře.
rubrika: Prakticky

Neděle

DJem snadno a rychle

15.01. - V dnešním vydání přehledu zajímavých programů pro přehrávání a práci s hudbou rozhodně nepřehlédněte aplikaci na skládání hudby a vytváření hudebních smyček FL Studio. Program zvládne 32bitové mixování hudby, obsahuje mnoho různých efektů a nástrojů a poradí si s řadou hudebních formátů.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Až 600 Mbit/s? Konečně sjednocení protivníků na budoucím standardu WLAN?

15.01. - Během tohoto týdne by mohlo dojít k odsouhlasení prvního návrhu nového bezdrátového standardu 802.11n. Snad by tím mohlo dojít k uzavření sporů mezi různými skupinami - a svět by se posunul blíže skutečně standardnímu řešení pro sítě rychlejší než 54 Mbit/s. Nyní je řeč až o 600 Mbit/s.
rubrika: Notebooky

Pondělí

Chatujte přes infraport nebo spravujte tapety na displej

16.01. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program Registry Tweak zobrazí na hlavní obrazovce stav baterie a paměti. Cigarette Count umožní evidenci vykouřených cigaret, MileageX zase PHM.
rubrika: Palmare

Zásadní MP3 události, propadáky a hity roku 2005

16.01. - Uplynulý rok znamenal v oblasti MP3 přehrávačů a digitální hudby velký boom. Našli se však i výrobci, kteří z velkého třesku nedokázali vytěžit nic a z branže potupně odešli. Objevil se i první specializovaný vir, který mazal MP3 soubory...
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Panasonic rozšiřuje řady digifoto kompaktů se stabilizátorem

16.01. - Panasonic je jedna z prvních firem, která přinesla i na náš trh kompaktní digitální fotoaparáty se stabilizací obrazu. Nyní přichází na trh s třemi novými přístroji, které se právě tuto řadu rozšiřují, respektive nahrazují předchozí modely.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Žlutý kvádřík je trpaslík mezi počítači

16.01. - Existuje celá řada malých osobních počítačů, které se chlubí označením miniaturní. Počítač SEMC5701A od japonské společnosti Shimafuji je však se svými rozměry 52 x 52 x 45 mm skutečný kolibřík.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Microsoft končí s multimediálním přehrávačem pro Apple

16.01. - Americká společnost Microsoft přestane vyvíjet svůj mediální přehrávač Windows Media Player ve verzi určené pro počítače Mac společnosti Apple Computer. Místo toho nabídne zdarma technologii, která umožní na počítačích Mac přehrávat příslušné soubory za použití softwaru firmy Apple.
rubrika: Software

Hollywood uznává porážku v boji proti pirátům

16.01. - Letopisy Narnie dva dny před premiérou nebo desetitisíce kopií Episody 3 hodiny před oficiálním vstupem do kin si mohli stáhnout uživatelé z internetu v minulém roce. Filmová studia budou prohrávaný boj s piráty řešit patrně nabídkou filmů online.
rubrika: Internet

Úterý

Fialové UFO od Sony umí přehrávat muziku

17.01. - Poněkud nekonveční tvary a zpracování přináší v novém přehrávači firma Sony. Kromě zajímavého provedení, zaujme model NW - A3000 především svojí výdrží. Úplně bez chybičky však není. Podrobnosti naleznete v recenzi.
rubrika: MP3 & Audio

Účinná ochrana PDA před zloději nebo TV karta na baterie

17.01. - Vlastníte kapesní počítač a rádi byste jeho možnosti rozšířili a přitom za doplňky nedali celou výplatu? Přinášíme vám několik tipů, jak za málo získat hodně. Co byste řekli předělání komunikátoru Treo na hi-fi, SDIO TV kartě, hlídači vašeho miláčka nebo rádiu v PDA?
rubrika: Palmare

Jak na automatické funkce ve Windows

17.01. - Používáte-li počítač každý den, potom vás možná otravuje neustále provádět určité opakované úkony v operačním systému Windows. Tak proč je tedy nezautomatizovat? Stačí si jen vše šikovně nastavit a na nic již nemusíte myslet.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Internet sezdal manžele se vzdálených konců světa

17.01. - Setkali se před několika měsíci - v chatové místnosti na internetu. Ona byla v Malajsii, on v Kalifornii. Slovo dalo slovo a nezávazné tlachání po síti přerostlo v lásku a dvojice zamilovaných se rozhodla, že se vezme.
rubrika: Internet

Apple má problém se soukromím uživatelů iPodu

17.01. - Americká firma Apple, výrobce nejpopulárnějšího MP3 přehrávače na světě iPod, je kritizována kvůli softwaru, který odesílá centrále údaje o uživatelích.
rubrika: MP3 & Audio

EU chce porazit Google, tvrdí Francie

17.01. - Francouzský prezident Jacques Chirac nedávno v plánech na rok 2006 uvedl, že ve spolupráci několika firem z Evropy vzniká vyhledávací systém Quaero, který má mít ambice konkurovat Google nebo Yahoo. Firmy, které za projektem stojí, se však vyjadřují zdrženlivěji.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Rusko dovolí kosmonautům pít ve vesmíru alkohol

17.01. - Po letech oficiálního zákazu alkoholu se má prohibice na mezinárodní vesmírné stanici ISS uvolnit. Přišli s tím zástupci národa, kterému je vodka vlastní – Rusové. Pití ve vesmíru však může mít nečekaná úskalí.
rubrika: CheckTech

Pentium končí?

17.01. - Na internetu se objevila zpráva, že tradiční označení Pentium u moderních procesorů společnosti Intel, firma brzy opustí. Oficiální vyjádření firmy však zprávu nepotvrzuje.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Středa

Hudba v MP3 bude pravděpodobně i letos stále „zadarmo“

18.01. - MP3 přehrávače se u nás hojně prodávají, ale pořádný obchod s hudbou v komprimovaném formátu v ČR neexistuje. Změní se to letos?
autor: Jan Kužník
rubrika: MP3 & Audio

Fotografujeme atmosféru hor

18.01. - Světelné situace snového charakteru, kopce čnící z mraků, nezvyklé barevné kontrasty – to vše fotograf v horách nalézá. Aby je mohl zachytit, musí se v horách pohybovat delší dobu a mít vhodné fotografické vybavení.
rubrika: Foto & Kamery

Spouštějte programy z PC na kapesním počítači a naopak

18.01. - Máte kapesní počítač a zaujala vás například nějaká hra či program pro jinou platformu? Pak můžete vyzkoušet některý z mnoha emulátorů. Programy pro PDA si také můžete před instalací nejprve vyzkoušet přímo na PC.
rubrika: Palmare

Bezdrátově se dostat do libovolného notebooku? Jde to snáze než se zdá!

18.01. - Přes aktivovanou bezdrátovou síť se lze dostat na notebook s Windows 2000 či XP - a jde to bez speciálním nástrojů. Stačí jen znát identifikátor SSID, který notebook používá pro připojení - a neštěstí je hotovo. Přístup k počítači se otevírá rychle a snadno i pro málo vybavené útočníky.
rubrika: Notebooky

Firefox používá téměř třicet procent Čechů

18.01. - Podle zprávy francouzské společnosti XiTi Monitor překročil podíl Firefoxu v Evropě 20 %. Vyplývá to z měření 32,5 milionů návštěv webových stránek z 8. ledna.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

CDG otestuje DVB-T televizi v moderním formátu MPEG4

18.01. - Společnost Czech Digital Group (CDG) bude v nejbližších týdnech testovat provoz sítě pro digitální televizní a rozhlasové vysílání ve formátu MPEG4, tedy v odlišném, než ve kterém provozuje svou současnou síť.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitální televize

Virtuální internetový svět hlídají opravdoví policisté

18.01. - Internetová kriminalita již dlouho není brána na lehkou váhu. O tom, že vládní instituce berou situaci v kyberprostoru vážně svědčí i informace o zcela novém konceptu internetové policie v Číně.
rubrika: Internet

Výtahy jako ze Star Treku budou jezdit do dvou let

18.01. - Už brzy by mohly svézt pasažéry první výtahy založené na principu magnetické levitace, jakými se v kosmické lodi Enterprise dopravoval kapitán Picard. Na jejich vývoji pracuje výtahová a dopravní divize japonského koncernu Toshiba.
rubrika: CheckTech

Čtvrtek

Upíří hodinky dovedou najít a zastavit malárii

19.01. - Jihoafrický vynálezce Gervan Lubbe přišel s originálním nápadem, jak snížit milionové počty nakažených malárií v Africe. Proti nemoci budou bojovat náramkové hodinky, pravidelně odebírající vzorky krve jejich majitele.
rubrika: CheckTech

Vyzrajte nad zloději telefonů nebo vyzkoušejte výborný diktafon

19.01. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. ALON MP3 Dictaphone je jak záznamník zvuku jak do MP3, tak WAV souborů, tak i hudební přehrávač. MobiGuard dokáže zablokovat telefon na dálku, Best Screen Snap zdarma zachytí stav obrazovky.
rubrika: Palmare

Oku pouliční kamery neutečete.
Praha jich už má 318

19.01. - Nemůžete si být jisti, jestli nejste právě vy sledováni, když se procházíte třeba po pěší zóně v centru města. Na druhou stranu však kamery městského systému pomáhají dopadat zločince.
rubrika: Bezpečnost

Proč nejede pendolino? Protože ho neřídí člověk

19.01. - Záhada na kolejích se jmenuje pendolino. Více stojí než jede a nikdo neví, čím to je. Pokusili jsme se klubko častých poruch rozmotat a zjistit, proč se novým soupravám do Ostravy nechce. Pendolina nejedou ani ve Finsku a navíc v nich šplouchá voda.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTech

Čipem pražané zaplatí za dopravu i kulturu

19.01. - Obyvatelé Prahy mohou v budoucnu získat čipovou kartu pro placení městské dopravy, parkovného či pro nákup vstupenek.
rubrika: Hardware

Na internetu se kšeftuje s údaji o telefonních hovorech

19.01. - Americké úřady prověřují, zda telefonní společnosti dělají vše pro to, aby se účty jejich zákazníků nedostávaly do rukou obchodníků s osobními údaji.
rubrika: Internet

Konica Minolta končí s digitálními fotoaparáty

19.01. - Více než překvapující zprávu dnes uvedla společnost Konica Minolta. Firma hodlá opustit trh zobrazovací techniky a fototechniky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Šéf českého Microsoftu patrně míří na vyšší pozici

19.01. - Jiří Devát odchází po téměř pětiletém působení v čele společnosti Microsoft ČR a SR z této funkce. Informoval o tom server Euro OnLine.
rubrika: CheckTech

Pátek

Proměňte i svůj počítač v multimediální centrum

20.01. - Připravili jsme pro vás program, který v mžiku promění váš počítač na domácí multimediální centrum, stejně jako systém Windows XP Media Center Edition 2005. Nechybí však i další programy. Hodit by se vám mohl zdarma dostupný program s 28 různými překladovými slovníky, nebo nástroj pro ukládání audio stopy z videa. A co byste řekli na možnost vytvořit si virtuální počítač?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Hackeři „shodili“ stránku za milion dolarů, vydírají autora

20.01. - Student Alex Tew si vydělal milion dolarů provozováním webové stránky, na které nabízel netypicky malé reklamní „boxíky“ v ceně jeden dolar za pixel. Závist na sebe nenechala dlouho čekat. Úspěšný projekt musí čelit útokům hackerů a jeho autor je vydírán.
rubrika: Internet

Kvalitní napájení je jistota

20.01. - Stalo se vám někdy, že došlo k samovolnému vypnutí a zapnutí rádia nebo počítače? Počítač zničehonic zamrzl, a tím pádem jste přišli o svá drahocenná data? Soubory jsou narušené a nelze je otevřít? Tyto nepříjemnosti mohou být způsobeny poruchami v napájecí síti.
rubrika: Hardware

Zahrajte si první hokejový simulátor pro kapesní počítače!

20.01. - Hokejový simulátor pro PalmOS zařízení, který byl vydán teprve nedávno, nabízí hráčům skvělou grafiku a kromě zdařile zvládnuté hry samotné také animované buly. O jedinečném sportovním zážitku si přečtete blíže v recenzi.
rubrika: Palmare

F-Secure hlásí chybu ve svém antiviru

20.01. - Finský výrobce antiviru F-Secure objevil kritické nebezpečí ve svém produktu a nabízí opravu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Rychlejší Wi-Fi 802.11n jde do schvalovacího řízení

20.01. - Skupina, které měla připravit návrh standardu bezdrátové sítě IEEE 802.11n, je s prací hotova a poslala výsledky své práce ke schválení standardizační organizaci.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Holandsko má vězení jako z budoucnosti

20.01. - V Nizozemí se tento týden otevírá hi-tech vězení. Vězni dostanou speciální náramky, přes které bude sledován každý jejich pohyb. Dozorci navíc monitorují cely s použitím softwaru pro rozpoznávání emocí.
autor: Pavel Škopek
rubrika: CheckTechNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Facebook vypustí do vesmíru svůj satelit. Chce poskytovat rychlý internet

Facebook plánuje vlastní družici (ilustrační foto)

Firma Facebook se chystá vypustit na oběžnou dráhu sérii satelitů. Pomocí nich chce poskytovat rychlý internet v...

Skvělý nápad zabíjí nedostatky. Osobní cloud WD není pro každého

WD MyCloud Home DUO

Vypadá jako síťové úložiště, ale ne takové, jak jej známe. WD MyCloud Home vám na doma uložené pevné disky zazálohuje...

Hodinky po dědovi jsou jako napínavá detektivka. Nikdy do nich nefoukejte

Hodinky Doxa

Víte, že uvnitř hodinek nebývají diamanty, i když je to na nich „napsáno“? A proč myslíte, že se do hodinek nesmí...

Najdete na iDNES.cz