SpamKiller: Čistič pro vaší schránku!

  5:00aktualizováno  5:00
Bývá vaše e-mailová schránka pravidelně přeplněná nevyžádanou poštou v podobě nabídek pronájmu apartmánů kdesi na španělském pobřeží nebo v podobě řetězových finančních her? Pusťte do své schránky čističe!

Direct-mailingové agentury a podomní obchodníci vždy zkoušeli něco nového, a tak se nelze divit, že s rozvojem možností počítačové komunikace se již před léty objevil nový fenomén v podobě rozesílání nevyžádaných zpráv elektronické pošty – tzv. spammingu. Tyto nevyžádané zprávy zabírají místo v e-mailové schránce a znepřehledňují tak práci s elektronickou poštou. Jedním z nástrojů, který umí takové zprávy odfiltrovat, je aplikace SpamKiller v2.84, která pracuje v prostředí operačního systému Windows 95/98/NT/2000/ME a na pevném disku zabírá přibližně 5 MB volného prostoru.

Instalace
Po spuštění téměř dvou a půl megabajtového instalačního souboru proběhne rychlá a jednoduchá instalace. Při ní má uživatel možnost zvolit, zda chce instalovat ostrou verzi (v tom případě musí vložit registrační číslo) nebo zda si chce aplikaci pouze nezávazně vyzkoušet. Po ukončení instalace a provedení restartu je možné za pomoci průvodce provést základní nastavení programu, tj. určení používané aplikace elektronické pošty a zadání parametrů schránky uživatele. Aplikace SpamKiller je ve většině případů schopna klienta elektronické pošty sama identifikovat. Poté je možné z užívané aplikace elektronické pošty importovat adresář e-mailových kontaktů – ty nebudou do filtrování zahrnuty.

SpamKiller

Jak to pracuje
Program umožňuje filtrování elektronické pošty z prakticky neomezeného počtu POP3 schránek. Správa sledovaných schránek je jednoduchá – ve skutečnosti se jedná o nastavení identické s příslušným nastavením užívaného klienta elektronické pošty. Nejdůležitější je správná konfigurace filtrů příchozí pošty a nastavení intervalu zjišťování příchozí pošty – to určuje, které zprávy se uživateli v užívaném klientu elektronické pošty zobrazí a které nikoliv. Příchozí poštu lze filtrovat dle řetězců obsažených v položkách odesílatel, předmět a v tělo zprávy. Kromě toho lze nastavit i blokování jednotlivých národních domén a blokování podle údajů obsažených v hlavičce příchozí zprávy. Prostřednictvím průvodce vytvoření nového filtru může parametry filtrování nastavit i nepříliš zkušený uživatel. Kromě možnosti vlastního nastavení je k dispozici i sada tzv. standardních filtrů, které obsahují identifikátory, pomocí kterých lze hromadně odesílané či reklamní zprávy rozpoznat a odstranit. Aplikace SpamKiller umožňuje také automatickou odpověď v reakci na nevyžádanou zprávu, která je zasílána na relevantní adresy v doméně, ze které předmětná zpráva pochází. Faktem je, SpamKiller může zabránit doručení důležité zprávy elektronické pošty, která shodou okolností řetězce, díky kterým je identifikována jako nevyžádaná. Na tomto místě je vhodné upozornit, že takto identifikované zprávy nejsou fyzicky smazány – aplikace je ukládá do zvláštní složky, kterou je vhodné čas od času zkontrolovat. Každá zpráva uložená v této složce je opatřena poznámkou, proč byla zachycena – např. že adresa elektronické pošty odesílatele obsahovala „zakázanou“ doménu.

Závěr
Aplikace SpamKiller v2.84 slouží k monitoringu příchozí elektronické pošty, ze které odstraňuje nevyžádané či reklamní zprávy dle nastavených parametrů. To znamená, že zprávy obsahující určené identifikační znaky se v klientské aplikaci elektronické pošty vůbec neobjeví. Nevýhodou je, že čas strávený on-line se při použití této aplikace nezkrátí. Program totiž musí došlé zprávy nejprve načíst, aby mohl uplatnit nastavení filtru nejen na informace obsažené v hlavičce zprávy, ale i na obsah zprávy. Teprve poté je spuštěna klientská aplikace elektronické pošty. Program je dostupný na internetu jako shareware, přičemž tato verze je časově omezena a registrační poplatek činí téměř 1200 korun.

Chcete-li si aplikaci SpamKiller vyzkoušet, můžete ji stáhnout zde.

 

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Neuvěřitelný článek? Skandál? Možná jste naletěli na satiru. Jako my

Na satirický článek může nalétnout kdokoli...

Co je pro jednoho očividný vtip a povedená satira, může být pro druhého věrohodný článek. Stačí, když zapadá do...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: prohlížeč s dalšími 10 internetovými aplikacemi

Ilustrační foto - internet

Deset aplikací v jedné pro lepší využití internetu nabízí BriskBard. Multimediální přehrávač s podporou DVB-T a DVB-T2...

Aplikace najde a schová hanbaté fotky, jiná chce nahradit Office

Zkuste zabránit nepříjemnému překvapení.

Vyzkoušejte aplikaci, která vám připomene, že je čas jít spát. Další umožní zrcadlení notifikací mezi různými...

Aplikace ukáže předpověď počasí. Jiná pomůže se zabezpečením telefonu

Aplikace vám nepřinese lepší počasí, ale může varovat před špatným.

Nová aplikace s předpovědí počasí umí ukázat údaje i na zamykací obrazovce. Vyzkoušet můžete i software, který pečlivě...

Najdete na iDNES.cz