Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Spammer Aleš Slabý si v Praze otevřel železářství!

aktualizováno 
Z nesmělých pokusů povstala velká firma. Nechvalně proslulý spammer Aleš Slabý se po trapasech s převzatým programem a hordou nevyžádané pošty spojené s nabídkou klonování SIM karet vypracoval ve skutečného podnikatele s vlastní kamennou prodejnou.

Jedna z nejneoblíbenějších person českého internetu, inSIMinátor Aleš Slabý, si odskočil z krásného prostředí Vysočiny. Usídlil se na pražském Smíchově, kde založil prodejnu domácích potřeb. Přechodem z cyberprostoru do reálného světa tak dal definitivně vale svým internetovým aktivitám, jimiž dlouho znepříjemňoval život tuzemským brouzdačům a které jej málem stály jeho dobré jméno.

Jak to všechno začalo

Když už jsme u toho, tak jméno známéno spammera se začalo v internetovým kuolárech skloňovat zejména s údajným odcizením programu Throttle pro urychlení datových přenosů. Aplikaci totiž mírně upravil a začal nabízet pod jiným názvem. Odměnou nadějnému programátorovi bylo obvinění z krádeže a pozměňování kódu v rozporu s licencí, což však byl naprostý omyl. Co na tom, že původní autor zmizel z copyrightové nóty, snahou pana Slabého bylo pouze připravit pro české uživatele internetu národní lokalizaci, avšak poeticky přeložený název Trotlík zůstal nepochopen.

Ještě větší aféru rozpoutal Aleš Slabý založením živnosti na klonování SIM karet pro mobilní telefony. Ponecháme-li stranou samotné ilegální porušení enkrypce karet, zůstávají dva zásadní problémy: Prvním je způsob, jakým své služby nabízel, tedy obšlehnutým článkem ze serveru Mobil.cz, rozesíláním nevyžádané pošty a spamováním v diskusních fórech. Dá se říci, že žádný server nezůstal ušetřen jeho řádění. Celá věc došla tak daleko, že Asociace pro elektronickou komerci v květnu 2003 vyloučila Aleše Slabého ze svých řad. O pár dnů později zase kdosi velmi elegantně hacknul páně podnikatelovy webové stránky a nevědomě tak nastartoval jeho další životní dráhu, neboť spammer se aktuálně věnuje nabízení děvčat prostřednictvím placených telefonních linek. Sám Aleš Slabý vydal k pozměnění obsahu webu tiskovou zprávu, kterou brilantně okomentoval Medvídek Pú.

Druhým problémem byla samotná prezentace aktivit pana Slabého. Trpěl schizofrenií, často o sobě mluvil v množném čísle a vydával se za tým seriozních odborníků, který nazval "firma MAJA" (ačkoliv případnější by bylo spíše "parta hic"). Jak nám před časem potvrdila Mgr. Krabová z příslušného živnostenského odboru, chystali se úředníci zahájit správní řízení o nedovoleném používání přívlastku MAJA, avšak nejnovější krok spammera tuto hrozbu zažehnal.

MAJA žije!

Aleš Slabý totiž za dramatických okolnosti opustil rodný Křižanov. Sled událostí nabral rychlý spád po nezaviněném výbuchu bioplynu v kukavozu nedaleko Slabého bydliště. Projíždějící rychlík na trase Brno - Praha jen uspíšil skok v kariéře nechtěného spammera. Cestou ze smíchovského nádraží zastavila toulající se bezduchou postavu až vývěsní cedule nenápadného krámku na Újezdě. Nepochybně zasáhl osud.

Zelezarstvi MAJA

Kdysi opuštěné železářství v orientačním čísle 8 prožívá opravdový rozkvět. Kromě běžného sortimentu domácích potřeb nabízí, jak jinak, klonování SIM karet. Vše probíhá na počkání, přes den tu hučí plejáda počítačů s procesory 486SX/25 MHz a čtečky jedou na plné obrátky. Zákazníci sedí na polstrovaných židlích mezi pákovými bateriemi a prodlužovacími kabely, a zatímco na jejich nových kartách přibývají operátoři, probírají se katalogy s telefonními společnicemi. Přijďte se podívat, jak se jednomu mladíkovi splnil sen. Firma MAJA žije!Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Další z rubriky

Facebook odhalil další koordinovanou kampaň. Útočník je zatím neznámý

Ilustrační snímek

Sociální síť Facebook pokračuje v boji s cílenými pokusy využít platformu k ovlivňování amerických voličů. Firma...

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz