Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špatně se vám píše? Prohoďte si klávesy na klávesnici

aktualizováno 
Poradíme vám také, jak dát data pod zámek bez nutnosti zapamatovat si kód pro jejich otevření. Máme pro vás 3D software pro návrh pokojů a český program na obkreslování obrázků.

klavesnice zlost univerzal

PixelCryptor 1.0 – freeware
Z Nizozemska pochází produkt PixelCryptor. Již ze samotného názvu je patrné, že jde o nástroj pro šifrování dat. V praxi tedy umí zašifrovat libovolný soubor či složku. Ale pozor. Od svých konkurentů se liší v jednom podstatném rozdílu. Tím je dešifrovací klíč.

Svého uživatele totiž neobtěžuje tím, že by ho nutil pamatovat si sekvenci kódů pro dešifrování archívu. Jako klíč totiž používá obrázky, které si zvolíte. Takže pokud budete chtít šifrovat například soubor, stačí ho vybrat a k němu zvolit obrázek, který se použije jako uzamykací klíč. K souboru se potom dostanete jen tehdy, pokud použijete správný obrázek pro jeho otevření. Jednoduché, leč účelné. Této metody tak můžete využít například v případě, že posíláte šifrovaná data internetem a nepřejete si, aby si je mohl kdokoliv přečíst. Straně, které je posíláte, předáte například na schůzce soubory s obrázky a ty jim poslouží jako klíč. Výhody jsou tedy zřejmé – uživatel si nemusí pamatovat hesla. Avšak nevýhody také – pro dešifrování musí být program instalovaný v počítači a obrázek se nesmí ztratit a dokonce ho nesmíte ani editovat.

  • Stahujte na této adrese (3,3 MB).

    PixelCryptor

    Envisioneer Express 3.0 – freeware
    Envisioneer expres umožňuje snadno vytvářet 3D modely půdorysů, prostorových modelů a konceptů interiérů. Lehce tak můžete namodelovat, jak by vypadala vaše kuchyň, ložnice, koupelna či další pokoje v bytě či v domě.

    Aby nebylo modelování složité, je možné nejprve vytvořit 2D půdorys podlahy a program ho potom sám převede do 3D. Navíc umožňuje v 3D udělat virtuální prohlídku, takže si lze vše velmi detailně prohlédnout ještě před tím, než začnete něco u vás doma budovat. Pokud navíc vlastníte 3D brýle, můžete využít virtuální prohlídky v plné síle. Envisioneer expres obsahuje celou řadu nadefinovaných předmětů a designových objektů. Na vás je potom pouze jejich rozmístění po pokojích. Pracovat přitom můžete s různými materiály. Zdi tak mohou být ze dřeva či cihel. Volit můžete různé koberce, tapety, plovoucí podlahu či si vytvořit vlastní předmět se specifickými vzory. Envisioneer Express  podporuje rovněž prohlížení profesionálních výkresů a modelů vytvořených programy jako jsou například Cadsoft Envisioneer, 3D Home Architect Series (verze 5-8), The Carey Bros 3D Deck and Landscape, IMAGINiT Builder 3D. S produktem se snadno pracuje, stačí používat metodu uchop, táhni a pusť.

  • Stahujte na této adrese (38 MB).

    Envisioneer Express

    MapKeyboard 1.0 - freeware
    Nevyhovuje vám rozložení kláves standardní klávesnice? Také by se vám hodilo prohodit některé klávesy, nebo jim přiřadit zcela jiný znak? Tak proč to neuděláte? Pro tento účel slouží nástroj s názvem MapKeyboard. Ten je určen systémům Windows 2000, XP, 2003 a Vista. Nevyžaduje žádnou instalaci, avšak pro svůj chod potřebuje prostředí .NET Framework. Po spuštění se zobrazí standardní klávesnice. Vy klikněte na jakoukoliv klávesu a dole vlevo si vyberte nový znak či funkci, která se má ke klávese přiřadit. Odkazem Reset keyboard layout smažete vaše nastavení a vrátí se to originální. Změny uložíte odkazem Save layout. Projeví se však až po restartu PC. Upravené klávesy jsou přitom označeny zeleně.

  • Přečtěte si také článek: Proč se na klávesnici blbě píše? Byl to záměr

  • Stahujte na této adrese (30 KB).

    MapKeyboard

    Kreslení 2.01 – freeware
    Ne, nebojte se, nebudeme z vás dělat druhého Leonarda da Vinci. Jen vám ukážeme zajímavý prográmek, který jste možná neznali. Taky jste jako mladí rádi obkreslovali různé obrázky? Že ano, a rádi na to vzpomínáte? Pokud je to tak, tak potom by se vám mohl líbit český produkt, který slouží právě k obkreslování. Jako tapetu si můžete nastavit libovolný JPG obrázek a vy ho potom pomocí myši lehce obkreslíte. Výsledkem je elektronická podoba původního obrázku v čarách. A ještě několik chytrých rad: mazání se provádí tak, že kursorem najedete na linku, kterou chcete smazat, potom kliknete pravým tlačítkem myši a počkáte, než se ukončí proces. Vlastní obrázek je možné uložit ve formátu (*.BMP). Klávesa CAPS LOCK slouží k vyvolání zaměřovacího kříže a to po dobu stisknutí klávesy. Pravé tlačítko myši slouží k přepínání mezi režimy intuitivního kreslení. Přejeme vám hodně zábavy.

  • Stahujte na této adrese (636 KB).

    Kreslení  • Nejčtenější

    Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

    Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

    Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

    Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

    SMART PROTech na tanku Leopard 2

    Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...    Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

    Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

    V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

    Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

    Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

    Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

    Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

    Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

    Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

    Další z rubriky

    Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

    Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

    Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

    Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

    Ilustrační foto - relax

    Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

    Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

    Tablet pro práci i zábavu

    Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

    Akční letáky
    Akční letáky

    Všechny akční letáky na jednom místě!

    Najdete na iDNES.cz